Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) iSonic


iSonic
addikt

Nagyon jó írás :C és használd egészséggel az új vízhűtést ;)

(#2) afterburner_


afterburner_
őstag

grat! nagyon fajin kis szerkezet :DD
Bár én azóta nem vizezek , amióta vannak komoly léghűtések, nekem az TR U120 extreme hűtésem mellett a víz nyári kánikulában -10, -15 fokot hozott, az meg nem ért annyit már meg nekem. :)

kíváncsi lennek azért egy top kategórias vízhűtés és egy hasonló kategóriajú léghűtés között mekkora lenne a különbség.

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#3) LackoMester


LackoMester
addikt

Igényes munka, csak gratulálni tudok. :C :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#4) ciry


ciry
őstag

Jó írás, de nem számoltad bele a költségbe Lajos fogyasztását :Y :D

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#5) D1Rect


D1Rect
félisten

Tetszett az írás. Nagyon jó élménybeszámoló. :K

(#6) mmdms válasza ciry (#4) üzenetére


mmdms
addikt

LOL! :DDD Honnan tudod, hogy gépszerelés nélkül lajos nem-e fogyasztott volna ugyanennyit?

Az írást jó volt olvasni, köszi!

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#7) jones965


jones965
Modder

Gratulálok, még egy emberrel több, aki kockáztatja a hardvere testi épségét a vízzel. :D
Tetszett a beszámolód stílusa. :C

(#8) copass


copass
veterán

zsigerireakt: aztarohadt! :Y dúrván nézki a cucc, gratula.
gigabyte a deszkához van az easy tune, ezzel tudod szabályozni cpu ventit.
én ezt használom a hypertx3-an van egy 12centis venti, ami alapon 600on pörög, ha elkezd melegedni akkor felcsavarja 1100-ra, 1600-on már nagyon ordít a ventim!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#9) D1Rect


D1Rect
félisten

"Van a memóriákon egy duplaventilátoros hűtés. Ha bekapcsolom a gépet, nem mindig indul el az egyik venti. Egy kábelen van, egy csati jön ki belőle. Egy Zalman szabályzóval vannak minimumra tekerve. De maximumon sem indul el. Ellenben, ha lehúzok két másik ventit, és úgy kapcsolom be, akkor elindul mindíg. Ötlet?"

Talán kontakthibás az egyik ventinél a kábel. Amikor megmozgattad pont jó állásba került. De ez erősen csak tipp. Egyébként vizet a memóknak is, probléma megoldva. :DDD

"A másik meg, hogy van két ventim, háromeres csatlakozós mindkettő.
Hogyan lehet azt megcsinálni, hogy az alaplapra kötve (a CPU venti csatlakozóra) a CPU melegedése esetén emeli a fordulatot. A segítségeket előre is köszönöm."

Fogsz egy Y elosztót, és úgy kötöd rá az alaplapra. A BIOS-ban pedig megadod, hogy fesz alapján szabályozza a hűtését a procinak.

Egyéb javaslat:
Láttam nálad is AC ventik vannak.
Ebből az "új" F12 Pro PWM, és az F12 PWM is tud olyat, hogy sorbakötheted őket, és úgy működnek szinkronba.
Írtam ezekről a ventikről egy szösszenetet: [link]
Én a Pro-ból raknék 3-at a radira. :K

Egyébként ha ventiszabályzó és hőfok visszajelző is van a rendszerben, akkor én arra kötném a radin lévő ventiket, amikor melegszik, bármikor állíthatsz rajta. ;)

Kritika :) :
A cikkben lévő képeket 580px szélesre csináld, akkor pont pöpec lesz.

(#10) Elmör


Elmör
senior tag

Szépen összehoztad ezt a gépet, gratula! :C ;)

Az első ami eszembe jutott, hogy én is sokáig terveztem a vizet, de végül elég lett a lég, mert mindent be akartam vizezni az meg horror pénz lett volna. A proci ebben a házikóban nem lett kipróbálva léggel ugye? Lehet azért pár fokot számított volna. :D

A "poci" szó gondolom "proci" akart lenni az első oldalon. :))
Erre gondoltam: Kisvártatva még vettem hozzá egy pocihűtőt, mondván ebben a gyártóban még nem csalódtam... pocihűtő, na az nyáron kell a balcsiparton :DD

[ Szerkesztve ]

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#11) G@ß!


G@ß!
őstag

Gratulálok a gépedhez! Szép munka! :R

(#12) castiel


castiel
aktív tag

jó lett, de az az alaplap amit vettél 2 csatornás, így most nem mennek a memóriák dual-channelbe, vagy 3csatornás lapot kellett volna venned, vagy dual memóriákat..
esetleg veszel hozzá külön még 1db ugyan olyan memóriát...
intel-nél sokat számít, úgyhogy most valamivel lassabb a géped mint lehetne könnyedén..

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#13) adamka16


adamka16
őstag

grat a hűtéshez! biztos rengeteg pénz benn áll.
mondjuk a konfig is elég erős, bár ahogy nézem a VGA most a gyenge pont. esetleg egy 5870 és ellenfele nem lenne :DD

(#14) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Gratula én mondjuk biztosan nem hagytam volna ki a VGA blokkot a pakkból, bár azért az még legalább 100 uroóval megdobta volna a költségeket.
Akkor esett volna csak le az állad mennyivel hidegebb a víz. VGA-n látszik legjobban. :)
Nekem eleinte csak a VGA volt vízzel hűtve (HD4870) eléggé leesett az állam amikor 25 fokról indult a VGA hőmérséklete bekapcsolás után. 30 fok volt idle... :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#15) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Grat az íráshoz, up a jagernek és a víznek!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#16) ivan drago


ivan drago
csendes tag

Jó ez a vízhűtés meg minden, de azért azt is figyelembe kell venni, hogy jóval drágább és bonyolultabb rendszer, mint a léghűtés...szerintem meg hűtési teljesítményben sem marad sokkal alatta a vízhűtésnek (bár lehet h halkabb, ezt nem tudom). Nekem az a véleményem, hogy egy "viszonylag" olcsó léghűtés is ugyanúgy megteszi amit meg kell tennie.
Milyen árban mozog egy komolyabb vízhűtéses rendszer (komplett rendszerről van szó)?
üdv mindenkinek :C
Ivan Drago :R

Tel: 06703919716

(#17) ivan drago


ivan drago
csendes tag

De azért ha tehetném én is egy ilyen rendszerre neveznék be inkább...
Használd egészséggel! Jól néz ki a cucc :R

Tel: 06703919716

(#18) qdak


qdak
addikt

jófaszta Makita készlet befigyel ;)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#19) ricsi99


ricsi99
addikt

Szép munka grat.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#20) D1Rect válasza ivan drago (#16) üzenetére


D1Rect
félisten

Nincs olyan léghűtés, ami akár megközelítené a H2O rendszert....
Az ár ott van a cikkben: ~80K

(#21) csatahajós


csatahajós
senior tag

Nagyon jó írás, én is hasonló cipőben járok, úgyhogy ez most megint a vízhűtés felé döntött :D.

Vad ötlet Corsair RAM ventik ügyben: a Zalmi poti szabályozónként csak asszem 11W-ot tud (vagy 7-et fene tudja már), szóval lehet a két kis ventinek olyan erős a motorja, hogy a kettőt együtt nem bírja már el. Próbáld ki, hogy ha lapra kötöd akkor megy-e vagy átalakítóval közvetlen a tápra.

(#22) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a Zalman szabályzó max 15Wot tud leadni (mmint összesen). ebbe ugyan elég nehéz belefutni, de be lehet. aztán lehet, hogy kontaktos, mint előttem írták.

idle 30fok, vidkarin: az nekem is megvan, légen 32/34 (GPU/ambient) fok:) bár ez csak egy 3870es, viszont léghűtő meg elég nagy van rajta:)

az IFX14+100m3/hs venti és egy triplaradis lainges hasonló rendszer között jó 15fokos load volt. légen viszont nem lehet növelni a hőleadó felületet, vízen meg be lehet rakni mégegy radit is...

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23) Probber


Probber
őstag

Nem baj az hogy kicsit zsúfolt és kusza lett!
Tedd fel az oldallapot és már nem is fog érdekelni, ráadásul még halkabb is lesz. :D :DD :D
Nagyon jó anyagokból válogattad össze! Használd egészséggel! :C

Egyébként csak desztillált/ioncserélt vízzel töltötted fel?
Nem akartál hűtő/antikorro folyadékot használni a(z) előre nem látható lerakódások miatt?

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#24) Hunter2


Hunter2
addikt

"szrevettem a másik magon, hogy azon is ugyanott van a pötty, nem vakargattam tovább... (biztos gyári hiba )"

Szerintem inkább az 1-es "lábat" jelöli. Persze ezeknél a láb helyett pad-ek vannak.

(#25) atkahun


atkahun
tag

Gratula az íráshoz és a géphez.
Ezek után lehet hogy beújítok egy vízhűtés kit-re

...

(#26) Szpisti


Szpisti
addikt

Azért kíváncsi lettem volna, hogy egy 12ezer forintos Scythe Mugen 2 hűtővel mennyire melegedne az a 920-as i7... Igaz, hogy az jó nagy helyet foglal...
Tényleg nem volt átgondolt ötlet tri-kites ramokat venni dual chaneles lapba...
Jó dolog a vízhűtés, de nem sokan engedhetik meg maguknak sajnos...
Iszonyat mi pénz elköltöttél rá... Az én asszonyom már kivágott volna géppel együtt, ha tudná, hogy suttyomban mennyiket költöttem már rá... Ezért van még ugyanaz a kb. 7 éves ütött-kopott házam, mert azt úgy sem tudja belül mi van...

(#27) aram01


aram01
nagyúr

gratulálok a vashoz :C mi hp-t szoktunk gyorsításhoz használni :K

Szpisti=papucs ;]

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#28) danati


danati
senior tag

Tetszett az írás, grat hozzá. :C

Szerintem hamarosan te is ugy fogsz járni mint én, meg sokan mások rajtam kívül. Elősször én is csak a procit vizeztem, ma meg már szinte mindent az hűt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29) syC


syC
addikt

Grat! Üdv a klubban! :)

(#30) Ipse89


Ipse89
tag

Szép, igényes munka, igényes konfig, igényes szerzámkészlet ;] makita ;]
Használd egészséggel :R

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#31) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

GRT!

szvsz simán okozhatja a vizezett proci a vga hűlését. pl a procihűtő nem tolja a meleget rá, hanem a meleg gyorsan egy irányba távozik. :U

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#32) vd1992 válasza castiel (#12) üzenetére


vd1992
tag

a Giga GA-EX58-UD3R az egy tri-channel alaplap, csak spóroltak a slotokkal, azért van csak négy...

(#33) gabipaci


gabipaci
addikt

Halihó!

Dicséreteket köszönöm!
Megpróbálok válaszolgatni.

(#2) afterburner_: azért nem félek én attól, hogy a vízhűtés nyomába ée bármilyen megaszuperűber léghűtés. Nem beszélbe a méretekről, meg a súlyról. Még kiszakítja az alaplap közepét.
(#4) ciry, (#6) mmdms: Lajos elég jól fogyaszt alapjáraton is... :)
(#8) copass: nem szeretem :(
#9) D1Rect: Y elágazást kipróbálom, a memhűtőnek meg kevés a delej, ez mostmár biztos. Máshova kötöm majd.
(#10) Elmör: javítva, köszi
(#12) castiel: nekem abból, hogy a cpu-z triplát ír ki, meg az alaplap leírásában a "Supports 3 channel DDR3 2100+ memory" mondat azt sugalja, hogy megy a 3 csatorna. Azért van 3 fehér foglalat, mert abba kell tenni, ha 3 van.
(#13) adamka16: Nem érzem gyengének a VGA-t, ha lassulást veszek észre, rögtön lecserélem. De egyenlőre még nincs igazi utódja.
(#14) Feree13: Marad az AC hűtés a VGA-n, de ha cserélve lesz a videókari, az már eleve vizezve lesz...egyszer.
(#16) ivan drago: el kell olvasni a cikket, ha marad még kérdésed, válaszolok. :(((
(#21) csatahajós, (#22) proci985: igen, ez a baj, nem is gondoltam volna... köszi a tippet
(#23) Probber: ioncserélt víz, és fagyálló. 2liter víz / 1,5dl fagyi
(#24) Hunter2: azt tréfának szántam, ezek szerint nem jött le... bocsesz
(#26) Szpisti: de, átgondolt volt az :DD tripla mint a fene.
(#28) danati: nem kérdés, de így hirtelen erre volt igény. Tervezem a hdd cserélyét ssd-re, a samuk maradnak adattárnak. Az alaplapot nem lehet full cover vizezni, mert nincs hozzá való. De ha újat veszek bármiből, nem kérdés a víz...
#31) FoBCRaistlin: szerintem is van benne valami :))

szerk
(#32) vd1992: pontosan ahogy mondod!

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#34) Szpisti válasza gabipaci (#33) üzenetére


Szpisti
addikt

Igen, én is csak azt néztem, hogy négy ram slot van, azért gondoltam, hogy csak dual-os...

Nem vagyok annyira papucs, csak igaza van az asszonynak, hogy a 90ezer forintos lakás-törlesztés mellett ne költsünk ilyen luxusra...

(#35) Gaben01


Gaben01
őstag

Basszus,nemrég adtam túl a komplett a vízhűtésemen,cseréltem a házat kisebbre és már megint azon agyalok,hogy lehetne vizezni a gépet. :W :D
Nagyon jó lett,a ház nagyon jó választás,már csak a kábeleket kéne egy kicsit szebben elrendezni/eldugni,esetleg harisnyázni,a vízhűtés csövezése majd alakul,de minden elismerésem.Használd egészséggel. :K

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#36) aram01 válasza Szpisti (#34) üzenetére


aram01
nagyúr

csak poén akart lenni nekem is elég "régi" az elite 335 és ő csak ezt látja de azt nem tudja hogy már a 3. bélést cserélem benne :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#37) vPhis válasza adamka16 (#13) üzenetére


vPhis
aktív tag

Hol élsz te? 4870X2 bőven elég mindenre (eyefinityt hagyjuk)
4850-nel fullHD-be minden szalad.

mondjuk ezt mindenhol leírom

am gabipaci: grat a rendszerhez

[ Szerkesztve ]

(#38) proci985 válasza gabipaci (#33) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mennyi/milyen venti van egyébként rákötve a zalmanra? csak mert nálam egy fekete MFC1+on volt egy 2800RPMes, két 2000es, meg három 2000es, (120as mind, kettő túlvastag) és nem volt baja indításokkal. 120asok annyira nem is fogyasztanak sokat, bár ha a Corsair 8000rpms ventikből rakott rá kettőt, akkor lehet kifogy a vezérlőegység.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Hello

Jo iras... Komoly cuccokat szedtel ossze.

Udv tacsek

(#40) gabipaci válasza proci985 (#38) üzenetére


gabipaci
addikt

ÁÁÁÁÁÁ, mégsem az a baj, mert lehúztam minden mást, és így sem mindíg indul.
Kicseréltetem a francba.
Meglátjuk mit szólnak gariztatásra.
Kár hogy nem ér annyit az egész, mint a postaköltség.

Logitech hardware tester

(#41) #19617792 válasza castiel (#12) üzenetére


#19617792
törölt tag

???

Intel Core i7 prociban már van IMC, méghozzá 3 csatornás és az alaplapján ugyan "csak" 4 memóriafoglalat van, de az inkább 3+1, színekből is látszik, szóval ebben az alaplapban is megy a tri-channel kit rendesen.

(#42) menalcas


menalcas
őstag

Jó lett, bár én egy kicsit még rendezgettem volna a belsejét, kicsit dzsungeles, de meg van a hangulata is :C

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#43) Wyll


Wyll
őstag

Szép rendszer, meg kell hagyni. A belsején még én is biztos rendezgetnék pár sornyit, de nem dobnám vissza ha megdobnának vele. :P Használd egészséggel!

Nade.
Az még egy dolog, hogy a cuccainak megfelelő méretű házat vesz az ember, és ez pénzbe kerül. Ház az (majdnem) feltétlenül kell minden gépnek, ez nem kihagyható rész. Legyen.

De hogy még ~100k-t arra költsek, hogy halkabb legyen a gép, és hűvösebbek az alkatrészek.... :Y Hát nem tudom... Ráadásul ugyanúgy marad benne ventilátor, talán még több is mint léghűtéssel lenne, plusz extra mozgó alkatrészek is belekerülnek, több hely kell, nagyobb ház, stb. Ja, és akkor a vga ennyiből még mindig levegővel hűl. :F Plusz ez így minimum 6 venti (plusz a szivattyú, bár arról fogalmam sincs milyen hangos lehet), amiről azt sejtem hogy hangosabb lesz mint 3 vagy 4...
Véletlenül se vegye senki rossz néven, de ez szerintem kicsit irreális.
Akkor már inkább egy Orochi revB, plusz megfelelő venti(k), szép kábelrendezés, légáramlás tervezés, oké jöhet még ventiszabályzó is,... - és minden finomsággal együtt is negyed-harmad ennyiből meglenne a dolog. Oké, minden bizonnyal magasabb hőmérsékletekkel. De a maradékból meg (ha épp nem albérletre kell) elmegyek pl egy sítáborba, ahol tuti, hogy életre szóló élményekkel gazdagodnék.

Na szóval. Bizonyára örökké vita fog dúlni az egyes hűtések táborai között, ahogy sok más területen is hasonló a helyzet - de ez nem is baj. Azt is aláírom, hogy nem értek a vízhűtéshez, sőt biztos "levegőből" is volna még mit tanulni. Meg aki megtehetni, tegye is meg, hogy próbálkozik; tanuljon, tapasztaljon, vásároljon, előreviszi ezáltal a gazdaságot, stb. :P
Nekem egyelőre nem alternatíva.

Én szóltam. :R :C

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#44) syC válasza Wyll (#43) üzenetére


syC
addikt

Ez ilyen szakma :) Nem vitás, kell hozzá egy "kis" fanatizmus.

(#45) Tom5


Tom5
addikt

Lajos for prezident :DDD

(#46) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Jajj, de csúnya lett ez :) Gratula, élmény egy ilyet összerakni.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#47) menalcas


menalcas
őstag

Amúgy régebben én is terveztem vizet a gépbe, most kedvet kaptam nagyon, legalább csendesedne a kicsike, csak hát most pont nem erre van pénz :(((

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#48) ruzsabazsa


ruzsabazsa
aktív tag

Nagyon jó kis teszt és a géped is marha jó:)

(#49) gabipaci válasza Wyll (#43) üzenetére


gabipaci
addikt

Igazábol halk akkor lesz, ha csak a táp meg a radiátor ventije marad bent a gépben.
De ahhoz még pénz kell.
A VGA hűtése marad lég, amíg a vidkari bírja.
Fogok még kábelt alakítani, meg hangszigetelni szivaccsal. Lett (3-as aranyszabály szerint) 1cm-es szivacstáblám öntapadós hátulja van. Kb 10 ilyen gépet tudnék leszigetelni vele. Majd dobálok bele kicsit, meglátjuk mit hoz.
A kábelek még rendezésre kerülnek.

Vita meg nincs a víz és lég között, mert a víz jobb, de drágább. Akinek van kidobni való pénze, megcsinálja, akinek nincs, az azt mondja, hogy Neki elég a lég.
Én sem jószándékból dobtam ki ennyit, lett volna máshol is helye.
Próbálkoztam előbb nagyobb léghűtéssel, nem is alsókategóriással.
De mivel az eredmény egy vicc volt (95 fokos proci????), nem akartam újabb léges próbálkozást. Biztosra mentem. Ez jó lesz a következő procira is.

Logitech hardware tester

(#50) sagit


sagit
addikt

nagyon jó cikk :D, bár csak ilyen cuccaim lennének :B

kérdés: nem értek egyáltalán a vízhűtéshez, de most megtetszett bár én szerényebb költségvetésből szeretnék kihozni valamit...

a konfigom maradni fog, a hőmérséklettel is elégedett vagyok csak a hanggal nem...
ami nekem kéne egy bazi halk pumpa nagy radival és extra csendes 1-2 ventivel.

igazából csak a csendességre mennék, mit kellene vennem ahhoz hogy az athlonII és a 3870 csöndbe legyen? vagy talán passzív dologgal próbálkozzak?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.