Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Rive


Rive
veterán

Én komolyan kíváncsi vagyok az álláspontodra...
Az álláspontom az, hogy néhány kivételtől eltekintve ma nem éri meg otthon efféle bűvészkedés.

Egyszerűen nem látom, milyen buktatója van annak, ha forog a kerék...
A 'profi' áramtermelő szélkerekek a magyar viszonyok között átlagosan cirka a névleges teljesitményük húsz százalékát képesek hozni. Az amatőr darabok úgy tizet. Azaz brutálisan túl kell méretezned a rendszert. Ehhez kell neked akkut keritened, és a rendszered máris képes arra, hogy egy szeles napon feltöltse az akkut, majd a rákövetkező kevéssé szeles héten fél nap múltán már vissza kelljen menned a hálózatra.
Hálózat nélkül nem megy.
Ha viszont van hálózatod, akkor kezdheted számba venni, hogy a sok barkácsolással tkp. milyen áron mennyi energiát ynertél. Az eredmény pedig tipikusan elkeseritő.

Amúgy minek nyomod néhány éve a témát, ha nem egy diadalmenet? :)
Mert érdekel, és szerencsére a sok lelkes barkácsoló eredményeire támaszkodhatom saját végtelen küszködések helyett.
Ami megéri, az folyamatban is van. Légkollektor már megy egy - még egy tervben. Lesz HMV is. Meg szigetelés.

Egyelőre ennyi az, ami komolyabb előfeltételek nélkül lényegében mindenki számára elérhetőek 'megtérülős', 'hasznos' és 'kényelmes' módon.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#52) Sanyix


Sanyix
őstag

én azt hallottam hogy a jelen gazdasági rendszer hatékony(ezen kívül szép és jó, és igazságos, és aki szerint nem az hülye :D ). közben nap mint nap azt látom hogy értelmetlen marhaságokra pazarolnak anyagot és energiát :D

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#53) Diocles válasza Sanyix (#52) üzenetére


Diocles
aktív tag

El kell gondolkozni azon, hogy mi a rendszer minősége és mi az abban résztvevő emberek minősége. Aki nem akar elmélyedni egy-egy témában, könnyen rávágja, hogy rossz a rendszer. Lehet. De lehet, hogy ami ma reggel felhúzott csak emberi hülyeség volt, és bármilyen rendszert alkotunk is, az emberek abban is tudnak majd hülyeséget csinálni. Fognak is.

(#54) Sanyix válasza Diocles (#53) üzenetére


Sanyix
őstag

A rendszert emberek alkotják, ha valaki büntetlenül tudja az értelmetlen marhaságokat csinálni (tehát anélkül hogy tönkremenne), ott bizony a rendszerben van komoly probléma. Főleg mivel az egész rendszer alapja a mértéktelen pazarlás, értelmetlen dolgok felfújása, tehát hatékonysága borzasztóan gyenge.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#55) dabadab válasza Sanyix (#52) üzenetére


dabadab
titán

Tudsz jobbat?... Mert az azért nem egy Nobel-díjas felfedezés, hogy a világ tökéletlen, arra viszont nem nagyon hallottam elképzelést, hogy milyen lenne az a gazdasági rendszer, ami érdemlegesen különbözik a mostanitól és nem csak papíron működőképes.

DRM is theft

(#56) Diocles válasza Sanyix (#54) üzenetére


Diocles
aktív tag

Te egy sikamlós vitapartner vagy, aki kicsúszik az ember kezei közül mihelyst meg akarja fogni. A gazdasági rendszert kritizáltad, de mihelyst reagálok, már az emberekre gondoltál. Vagy az egyikről, vagy a másikról beszéljünk, de ne mindig éppen arról, ami neked adott helyzetben jobban jön ki!

(#57) Crystalheart válasza Rive (#51) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem lehet, hogy azért ez függ attól is, hogy hol él az ember? :) Pl. tudom azt, hogy itt a telkünkön, mivel erdő veszi körbe a falunak ezt a szegletét - hasonló a helyzet a települések belsejében is - szélcsend van ahhoz képest, ami 30 méter erdősávon túl, a mezőn uralkodik, ahol is szinte álló nap fúj - vagy ami 20 méter magasban van. Azt is látom sokszor, hogy a magas nyárfák teteje erősen fodrozódik, miközben itt alant szellőt sem érezni. És említettem a patak vagy folyó erejében rejlő energiát is, ami tavasztól őszig folyamatos ellátást biztosíthat, szemben a szél kiszámíthatatlanságával...

Találtam egy érdekes cikket most egy új magyar találmányról, hogy kicsit utánaolvastam. Persze ez nem éppen lakossági rendszer... Bár ki tudja, lehet, hogy kisebb közösséget ellátó méretű generátort lehetne gazdaságosan építeni így is.[link]

Nos, mindegy, ez úgysem céltopik. :)

(#58) dabadab válasza Ivan15 (#48) üzenetére


dabadab
titán

Persze, hogy abból, osztrák jövevényszó (szóval nem magyar találmány), így néznek ki, fával esetleg szénnel működnek, nagyanyám még a nyolcvanas években is ilyenen főzött.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#59) Crystalheart válasza dabadab (#58) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"nagyanyám még a nyolcvanas években is ilyenen főzött." - És ma már pár hónapja én is. :) Sem a gáztűzhelyet, sem az elektromos sütőt nem használtuk, mióta megvan. Így olcsóbb, ingyen üzemel, hamar meg fog térülni. A gond csak, hogy egy kisebb tepsi fér bele, így egy adag (mondjuk 6 tepsi töltött krumpli) megsütése néha másfél-két napig is tart. De főzésre jobb is, mint a gáztűzhely, egyenletesebben melegíti az edényt, akár az elektromos főzőlap. Gyönyörű kenyeret lehet benne sütni, majdnemhogy kemenceként funkcionál. És a szomszéd méhész méhei sem kergetnek előre a kertből, mióta füstszagom is van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60) Rive válasza Crystalheart (#57) üzenetére


Rive
veterán

Nem lehet, hogy azért ez függ attól is, hogy hol él az ember?
Persze. De a 20% az a magyarországi optimumra telepített, magasba rakott, optimalizált lapátolással meg mifene készült szélerőműparkokra igaz, nem házibarkács kitudjamikre :)

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#61) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Nekem az jutott eszembe, hogy a cikkírónak legminimálisabb közgáz ismeretei sincsenek... :U

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#62) Crystalheart válasza Rive (#60) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azoknál azért számba kell venni, hogy 10 m/s-nél kapcsolnak be, míg a törpegenerátoroknak 10-12 m/s körül van az optimumuk. Hmm, akárhogy is, addig úgysem tudunk biztosat mondani, amíg nem próbáltuk ki az adott helyen az adott szerkezetet. Ismerősöm egyelőre - fél éve - nagyon meg van vele elégedve... Használ még hálózati áramot, persze, de ingyen fűti tavasszal az üvegházat, és ingyen világít.

De ez a fentebb linkelt új magyar generátor eléggé tetszik, remélem, ez végre jut valamire, a többi jó hazai kezdeményezés tötymörögtetésével ellentétben... Végül is a hazai szelek legnagyobb rizikója mégiscsak az, hogy percenként változhat az iránya, és egy perc alatt tízszereződhet a sebessége is...

[ Szerkesztve ]

(#63) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Üdv.
DraXoN valóban sűrített írás lett. :)
Minden ember maga dönti el a megszerzett tudása alapján mi jó neki .
Ha valaki "csak " fogyasztói társadalom tagja akar lenni tegye azt.Észt nem adhatunk csak jó tanácsot.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#64) #74018560


#74018560
törölt tag

A bevezetőben írhattál volna inkább az előképzettségedről.
- fizikai erőforrás alatt nem ez előállítási időt, hanem a nyersanyagot szokás érteni
- szellemi tőke nem véges, mert mindig lehet több embert jobban iskolázni / képezni
- anyagi erőforrás sem véges, mert munkával egyre több értéket állítunk elő, egyébként pénz meg pont annyi van amennyit a jegybank a forgalomba visz
- mennyiségi erőforrás - ilyenről még nem hallottam :F

A legfontosabb szempontot pedig kihagytad: a technológiai fejlődés a hatékonyabb, jobb termelésen keresztül automatikusan gazdasági növekedéshez (is) vezet.

A fejlődési sebesség növekedése jelenleg tehát abnormális, csak mesterséges igénygerjesztéssel tartható fenn.
Jobb életszínvonal - komfortosabb életkörülmények, szebb, igényesebb környezet mindenkinek ösztönös igénye. Ezt nem kell mesterségesen tovább gerjeszteni.

Lényegében nem a fejlődéssel van a baj, nem is feltétlen a sebességével, hanem ami vele jár.
Környezetszennyezés? Társadalmi értékek romlása? Mire gondolsz? Nem vagyunk gondolatolvasók.

Összeszedettebb írást plz :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.