Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) modeller válasza 7time (#224) üzenetére


modeller
aktív tag

" igaz hogy kevesebbet kérnek a vízért mióta a Fidesz van kormányon de gyorsabban forog az óra, erre a műsorvezető nagy örömmel nyugtázta hogy még 1 dolog amit ki kell vizsgálniuk az ügyel kapcsolatban"

Figyeld meg ez a rohadt fidesz miatt a routereken is gyorsabban fog pörögni a TX/RX counter... :DDD

(#252) anaqer


anaqer
veterán

Jól elvagytok itt ezzel "mutasd a rezsiszámládat" méricskéléssel... csirkefarhátba meg lélegeztetőgépbe számítsátok még át a dolgokat, aztán készen is vagyunk.

2014-ben forgalomarányos internetadó, hajam leteszem... ez még a hírcsárdán is erős lenne. A sötét, fogalmatlan ostobaságot kellene végre megadóztatni, akkor lehetne itt bármihez is kezdeni.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#253) modeller válasza anaqer (#252) üzenetére


modeller
aktív tag

Igazad van, össze ne számold, hogy mi mennyi, inkább menjél monitort dobálni a fidesz székházhoz és akkor nem leszel sötét és ostoba.

(#254) D1Rect válasza 7time (#249) üzenetére


D1Rect
félisten

Mennék, de még nem küldték meg, hogy honnan kell fényképeznem a tüntetőket!
Ti megkaptátok már a pontos utasításokat? :F

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#255) Fiery válasza modeller (#253) üzenetére


Fiery
veterán

Elobb te szamold ossze, forintra, es csak azutan kerd szamon masoktol.

(#256) Polllen válasza modeller (#250) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egyébként ennek fényében nagyon durva, ha valóban 10 %-t drágult a kenyér...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#257) anaqer válasza modeller (#253) üzenetére


anaqer
veterán

Nem békemenet ez, hogy külföldről kelljen hozzá biomasszát importálni.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#258) Fiery válasza brupe (#218) üzenetére


Fiery
veterán

"Másrészről a multikat senki nem választotta meg, mégis sokan védik, teljesen érthetetlen módon."

En nem vedem oket, csupan azt mondom, hogy pontosan ugyanolyan elbanasban kellene reszesulniuk, mint egy barmilyen mas, Magyarorszagon mukodo cegnek. Mert ami tegnap a bank es trafik, ma a telkom es internet szolgaltato, az holnap adott esetben pont az a profil lesz, amilyen ceged van / amilyen cegnek dolgozol. Ha pedig a ceged alol kihuzzak a talajt, arra hivatkozva, hogy extra profitot termelsz es/vagy mert nem ott es arra koltod el, amire a felsobb hatalom szeretné, te magad is duhos lennel. Persze sokan itt nem vallalkozok, de ok meg majd azt fogjak megerezni, amikor hipp-hopp megszunik aloluk a ceg, megszunik az allasuk, vagy nem kapnak jol megszokott ev vegi pluszpenzt. Esetleg jon a fonok, hogy holnaptol -20% a bered, vagy lehet mashol dolgozni. Ilyen szituban lehet hogy te is az mondanad, hogy miert nem kaphat a ceged ugyanolyan banasmodot, mint egy barmely mas ceg.

Es nem, nem multinal dolgozok. De qrvara utalom a kettos mercet. Mindenki kapja meg ugyanazt. Ha nem jon be elegendo bevetel a TANYA-bol, arra nem a kulonado a megoldas, hanem talan a kulcs tul alacsony, emelni kellene -- ugyanoda vissza, ahol 2001-ben volt peldaul, az elso narancsos ciklusban.

[ Szerkesztve ]

(#259) RudY válasza brupe (#218) üzenetére


RudY
addikt

Egy választás eredménye senkit nem jogosít fel arra, hogy minden intézkedését, mindenki elfogadja, ez nem törvényszerűség...ha így lenne, a legtöbb sikeres cég se válna meg a sorozatosan rossz döntéseket hozó vezetőitől, csak mert ilyen pozícióba került (?) Régen rossz, ha ez alapján bárki megtehet(ne) bármit.
A multi alatt sokan csak a szuper- vagy a hipermaketekre gondolnak, de ez csak a töredékük.
Nem kell védeni a multikat, legtöbbjük a kiváló szakembereinek munkája miatt lett az, ami! Ebből pedig tanulni kell, nem basztatni.
Egyébként miért is kell mondjuk egy két fős vállalkozásnak is ugyanannyi netadót fizetnie, mint egy 10x akkora cégnek? Ezt nyilván a megválasztott kormány is meg tudja indokolni...de sajnos nem, ennyire nem gondolkodtak még előre :F
Csak ismételni tudom:
...a politikus szakma (bocsánat: foglalkozás) nincs szakmai végzettséghez és szakmai gyakorlathoz kötve. Így aztán sajnos nem kell meglepődni, ha a szakmai döntések sorra hibásak (pártoktól függetlenül).
Plusz adalék az elejéhez, aki rájuk szavazott, az erre is számított?

[ Szerkesztve ]

(#260) Jack@l válasza Fiery (#258) üzenetére


Jack@l
veterán

Vaagy, megnézni hogy vajon egy hangyányit lehet e csökkenteni a kiadási oldalon... (szerintem akad néhány párszázmilliárdos tétel amit épeszű ember be se rakott volna)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#261) modeller válasza Fiery (#255) üzenetére


modeller
aktív tag

Úgy-úgy dugd csak a fejed jó mélyen a homokba és még azt is ugasd le, aki összeszámolta, mert nem fillérre pontos, csak pár ezer forintra. Nehogy már kijöjjön, hogy vagy 40e pluszban van az átlag évente.
Pörögj inkább azon, hogy lehet, hogy csak 37e az és nem 40, nagyon konstruktiv. :C

(#262) Fiery válasza Jack@l (#260) üzenetére


Fiery
veterán

Nyilvan, de ezt nem varhatjuk el egyetlen kormanytol sem :( Eloszor es utoljara Bokros tudta megcsinalni ezt, de me'g az o terveinek egy reszet is elgancsolta az akkori kormany. De ha igy folytatjuk, lesz me'g szukseg egy Bokros-szeru surgossegi "mutetre" :(

(#263) Jack@l válasza modeller (#261) üzenetére


Jack@l
veterán

Tescoban nevett szokás hogy a nagy leakciózott cucc árát pár héttel korábban felnyomják vagy 20%-al. Te látod e a számláidon mennyit nyertél 2010 óta?
Kaja, nem zárcsökkentett :) szolgáltatások ára vajon mennyivel változott az utóbbi pár évben?
Okosabb vagy e mint egy ötödikes?

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#264) Fiery válasza modeller (#261) üzenetére


Fiery
veterán

Nem mondtam, hogy nem jok a szamok, amiket irtal, csupan azt, hogy te magad is beismerted (a szohasznalaton keresztul), hogy csak tippelgetsz. Lehet hogy tok jol emlekszel a szamokra, de az alapjan, amit es ahogy irtal, nem gondolom, hogy megbizhatoak a szamok. Ennyi. Ha nincs kedved osszeszamolni, semmi gond, csak ne dobalozz 40e meg akarhany forintokkal, amikor valojaban fogalmad sincs, hogy az annyi-e. Ird csak le altalanossagban, hogy te mint XY orulsz a mostani helyzetnek, mert a rezsicsokkentessel egyuttveve me'g mindig "jo" vagy, nem problema me'g parszaz Ft plusz koltseg havonta. Sajnos nagyon sokan nem igy ereznek, mert csak azt latjak, hogy egyre kevesebbet er a fizetesuk. Rezsicsokkentessel egyutt is, sajnos.

De reszemrol ennyi, nem kell tovabb porogni ezen, elfogadom, hogy te jol erzed magad a mostani helyzetben es tamogatod a kormany intezkedeseit. Ez is egy allaspont, rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#265) modeller válasza Jack@l (#263) üzenetére


modeller
aktív tag

Én már elég sok mindent kiszámoltam itt, rezsire nekem olyan 60e jött ki évente. Úgy gondolod a rezsi árát valaki korábban felnyomta és az van most leakciózva? Ki? Az MSZP 2010-ig? Vagy mire gondolsz? :)

Látom a számláimon, mindenki látja.

(#266) nyunyu válasza modeller (#237) üzenetére


nyunyu
félisten

Valaki bedobta, hogy ugyan rezsicsökkentés, hiszen a banki költség meg a telefonadó bőven elvitte. Kiszámolom, hogy a tizedét ha elvitte, akkor most jön, hogy bár tényleg van 50e-s rezsinyereség, de az élelmiszerárak...

Par eve akkora kaoszt okoztak, hogy az egyetemen senki sem tudta, hogy milyen hatasa lesz a par nappal a tanev kezdete elott elfogadott felsooktatasi torveny modositasnak.

Novemberben derult csak ki, hogy az elozetesen meghirdetett 9000/kredit helyett 10800/kredit lett a koltsegteritesem, ez a laza -20% csokkentes egy felevre vetitve 54k-t tesz ki.

Aztan amikor telen megint elvontak par milliardot az egyetemtol, akkor ezen felul is bevezettek 1200Ft/kredit plusz sarcot az ismetelten felvett targyakra. :(

Azota papolhatnak a rezsicsokkentesrol, nem veszem be.
Nem is rajuk szavaztam.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#267) modeller válasza Fiery (#264) üzenetére


modeller
aktív tag

Én mindent úgy számoltam, hogy felülbecsültem az emeléseket és alulbecsültem a csökkenéseket, igy ha azt mondom én minimum 40e pluszban vagyok a rezsicsökkentés, a tranzakciós illeték és a távközlési cégek adója figyelembevételével, akkor hidd el nekem, hogy úgy van, akkor is ha bármelyik irányban tévedek párezer forintot. Nyilván mindenki tudja nagyjából, hogy 5 vagy 5000 db forintátutalása van-e egy hónapban, vagy, hogy 10.000 vagy 10.000.000 ft-ot utalgat-e a számlájáról havonta, igy meg tudja becsülni, hogy milyen reális költsége lehet emiatt.

Ha neked nem igy van, vagy máshogy érzed nyugodtan ird le, hogy neked mennyivel nőtt tranzakciós illeték miatt a banki költséged, vagy a telefonszámlád és mennyit nyertél rezsin vagy tegyél hozzá valamit érdemben, ha pl. kihagytam valami adót.

(#268) Jack@l válasza modeller (#265) üzenetére


Jack@l
veterán

2010 óta mennyivel nőtt a gáz és áram számlád éves szinten? Bankolásért, benzinért, utazásért, telefonért mennyit fizetsz havonta plusszban?

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#269) modeller válasza nyunyu (#266) üzenetére


modeller
aktív tag

"Egyetemi koltsegteritesem pl. 20%-kal nott a rezsicsokkentes hatasara."

Bár fogalmam sincs mi köze van a rezsicsökkentésnek a te egyetemi tandijadhoz, de ez legalább valami értelmezhető információ.

Tehát neked az egyetemed évi 108e ft-al nőtt. Az szép teljesitmény, mennyi volt eredetileg? Ja irod, hogy 20%, tehát eddig 540e volt és lett 648e. Mindez a rezsicsökkentés miatt? Érdekes...

(#270) nyunyu válasza modeller (#269) üzenetére


nyunyu
félisten

Kozben atfogalmaztam, hogy egyertelmubb legyen.

Mindez 2012-ben volt, nem az "elmutnyocev" termeke.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#271) Fiery válasza modeller (#267) üzenetére


Fiery
veterán

Az a baj tudod, hogy ez az egesz nem rolam szol. En azert nem szamolom ki, mert nem nekem nehez kifizetni a szamlaimat, hanem millio mas embernek. En inkabb miattuk aggodok, es nem a felso 1 (vagy 10) szazalek jo helyzetenek orulok. Nekik regen is jol ment, most is jol megy. Akinek a rezsije havi 300 ezerrol 270 vagy 240 ezerre csokkent, annak a sorsa nem erdekel, sorry. De akinek most kevesebb jut felvagottra meg kenyerre, mint 5 eve, azok miatt aggodok. Akiknek nincs munkaja, mert kulonadokkal **rtak szet a munkahelyet. Stb. Nekik nem hianyzik me'g egy ado, legyen akarmilyen alacsony is osszegszeruleg.

(#272) nyunyu válasza modeller (#269) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha osszeadom a villany+tavho szamlamon rikito naranccsal kiemelt rubrikakat, akkor masfel ev alatt "megsporoltak" nekem ~80k rezsit...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#273) modeller válasza Jack@l (#268) üzenetére


modeller
aktív tag

Ha előszeded 2002-2010 között hogy alakult a gáz, áramár, akkor gondolom ugyanott megtalálod a 2010-2014-es adatokat is, csak utóbbihoz add hozzá a rezsicsökkentést is, a kezemben lévő gázszámla alapján ebben a hónapban éppen 25% a nyereség.

Nem mintha bármi értelmeset ki lehetne ebből hozni, kivéve, ha hozzáveszed, hogy hogy is alakult a világpiaci ár, amire a magyar kormányoknak ugye zéró befolyása van.

Benzinár ugye detto marhaság hasonlitgatni, mert nincs érdembeni ráhatása a kormánynak, bár most kb. annyi lehet, mint 2010-ben, nyilván akkora ász ez a viktor, hogy ezt is ő intézte el. (ja nem. akkor mi értelme is van? semmi. És ha gyurcsány lenne 6 éve hatalmon, akkor mennyi lenne? Gondolom 150 ft körül.)

Bankolást, telefont már kiszámoltam, elhanyagolható a különbség.

(#274) modeller válasza Fiery (#271) üzenetére


modeller
aktív tag

Tehát, ha én kiszámolom, hogy 40+ jött ki egy átlagos - saját - példámon, akkor az nemjó, mert nem fillérre pontos, meg mert te mások miatt aggódsz. Értem. Ill. nem értem. Senki nem mondta, hogy jó, hogy újabb adó jön. Sőt, ez az egész teljesen offtopic itt, valami okos bedobta, hogy a rezsicsökkentést messze elvitte a tranzakciós adó meg telefonadó én meg leirtam, hogy ez marhaság. Te meg valami teljesen más dolgon pörögsz. Nyugodtan aggódjál értük, de attól még, hogy te nem számolod ki, mert annyira jól megy, attól még a tények nem fognak változni, hiába próbálod a leirt példámat lehúzni, stimmelnek a számok.

[ Szerkesztve ]

(#275) modeller válasza nyunyu (#272) üzenetére


modeller
aktív tag

Értem, tehát kaptál 80e ft-ot egy elég konkrét törvény miatt, és felment a félmilliós egyetemi dijad 100e ft-al, valami miatt. És?

(egyébként vizdijat nem fizetsz?)

[ Szerkesztve ]

(#276) nyunyu válasza modeller (#275) üzenetére


nyunyu
félisten

Azt a "valamit" ugyanez a brancs hozta.

Amugy meg 5 felev*-54k=-270k, ezzel szemben van a +80k rezsicsokkentes.

Vizfogyasztasom annyira minimalis, hogy azt a havi 100Ft csokkenest eszre sem vettem.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#277) modeller válasza nyunyu (#276) üzenetére


modeller
aktív tag

melyik törvénnyel hozta ez a brancs? És mi lett volna, ha feri kormányoz? (gondolom eltörli a félmilliós tandijadat)

(#278) 7time


7time
senior tag

Azt hiszem ez már túl van tárgyalva, majd 2018 mindenki eldöntheti a szavazatával hogy milyen álláspontra helyezkedik, a büdös életben nem lesz olyan kormány aki mindenkinek megfelel, például az MSZP meg a családosokat vágta haza cserébe minden "Kolompár" kapott segélyt amit másnap jóízűen berakott a játékgépbe egy láda sör elfogyasztása mellett.

[ Szerkesztve ]

(#279) Jack@l válasza modeller (#273) üzenetére


Jack@l
veterán

Gáz villanyár emelkedését könnyen meg lehet nézni hogyan alakult a világpiacon. A kormánynak meg az euró/dollár/huf árfolyammal van hatással az árakra és befolyásolhatja is.Még mindig félrebeszélsz, a kérdésem, csökkent e összességében a rezsid 2010 óta?
Örülök hogy valami fidesz közeli cégnél dolgozol, van munkád dögivel, esetleg egy százassal többet is keresel, de az emberek 80%-a nem így van ezzel.
Fél magyarország létminimum alatt tengődik. Ők akkor ne is netezzenek, ne informálódjanak a világ dolgairól, mert kajára is alig van pénzük?

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#280) modeller válasza Jack@l (#279) üzenetére


modeller
aktív tag

"Örülök hogy valami fidesz közeli cégnél dolgozol"

Na itt zártuk le a vitát.

(#281) Menthirist válasza nyunyu (#272) üzenetére


Menthirist
veterán

Kérdés milyen áron. én 2013 jan 1 óta összesen kb 45 ezer forintot spóroltam a kiírtak szerint összesen (ebből 25k-t fűtésen), az havi 2000 Ft átlagban. Cserébe a démásznál az 1450 főből elküldtek 300-at, nagyon kedves ismerősömék az émásznál fele annyian kénytelenek elvégezni annyi munkát, amit az eredeti létszámban is alig bírtak, az egész RWE 6000 feletti munkahelyet épített le, mindenki túlterhelve dolgozik, ugyanannyi vagy kevesebb pénzért. Sorry, akkor inkább lemondtam volna a 2000 Ft-ról, pláne úgy hogy nagyon úgy néz ki elesek kb havi 6k cafetériától és legalább 3x700 Ft netadót kell fizetnem, holott már így is nőtt a telefondíjam és a banki költségem az elmúlt években többet mint amit a rezsicsökkentés hozott. 2000 Ft plusz, 8000 Ft minusz. Valódi rezsicsökkentés íze van nekem.

Szóval nagyon szép hogy egyesek pár ezer forinttal beljebb vannak (vagy mondjuk évi (!) 30 ezerrel). én nem, de cserébe munkahelyek szűnnek meg, romlik a szolgáltatás minősége, és akik meg is tarthatták a munkájukat, azokat szanaszét hajtják. Nekem, számomra ez sajnálom de nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#282) nyunyu válasza modeller (#277) üzenetére


nyunyu
félisten

Mi koze van a 2010-ben altalam is elkuldott ferinek ahhoz, amit irtam?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#283) Fiery válasza modeller (#274) üzenetére


Fiery
veterán

Nem azert nem szamolom ki, mert nekem annyira jol megy, hanem mert ez nem rolam szol. Ne legyel mar olyan egoista, hogy azt gondolod, minden rolad szol. Nem, neked meg nekem velhetoen (mivel nem panaszkodtal sokat fentebb) nem okoz megelhetesi problemat a rezsi es az internetado kifizetese. Pont ezert nem rolunk kellene hogy szoljon ez az egesz, hanem azokrol, akiknek nalunk sz*rabbul megy. En rajuk gondolok, miattuk aggodok. Nem miattad meg miattam.

Egyebkent tudnek konkret szamokat mondani a rezsimrol. Excel tablazatban van vezetve 2008 ota, nehany gombnyomas az egesz. De nem rolam szol ez az egesz.

(#284) 7time válasza Menthirist (#281) üzenetére


7time
senior tag

300 fő élbocsátása árán rengeteg ember sokkal kevesebb rezsit fizet, ebből vannak olyanok is akinek kicsi a nyugdíja és nagyon sokat számít 40-50Ft megtakarítás, szerintem ez nem akkora áldozat főképp hogy nincs bizonyítva miért bocsájtották el a 300 embert csak találgatás.

(#285) D1Rect válasza 7time (#284) üzenetére


D1Rect
félisten

"hogy nincs bizonyítva miért bocsájtották el a 300 embert csak találgatás."
Mindannyian tudjuk, hogy miért! Azért, hogy megtarthassák az extra profitot!

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#286) Menthirist válasza 7time (#284) üzenetére


Menthirist
veterán

Ezt akkor kérlek mondd a szemébe az elbocsájtottaknak. Mondjuk téged is elküldhetnénk a cégedtől a francba, mindenki megérdemelné azt a -1 Ft további faragást a rezsijéből. Ha gonosz lennék, azt mondanám, a munkanélküliségedért elfogadnám azt az 1 Ft csökkenést. Aztán meg oldd meg ahogy tudod...

"nagyon sokat számít 40-50Ft megtakarítás,"
Talán azoknál a családoknál meg az számít sokat, hogy a két vagy neadjisten egy munkavállalóból kiesik egy. Azoknak nem 50 Ft-os problémái lesznek, hanem 100 ezresek.

Az együttérzés-mutató ahogy látom nálad is a csúcsokat ostromolja -.-

Amúgy persze, nincs bizonyítva, nincs összefüggés. Mint ahogy abban sincs, hogy Magyarország jobban teljesít, mégis most akarnak még egy tizest lefaragni rólam havonta, holott már így is vagy 1,5-2 minimálbérnek megfelelő összeget adózok le csak a saját fizetésemből, nem beszélve a többi behúzott összegről.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#287) nyunyu válasza 7time (#284) üzenetére


nyunyu
félisten

300 fot az egyik regionalis aramszolgaltatora irta.
Van rajtuk kivul meg vagy 5-6.

Es ez csak az egyik kozmu szektor volt...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#288) Menthirist válasza nyunyu (#287) üzenetére


Menthirist
veterán

Az RWE energetikai szektora kb 6500-nál jár, és övék a fél magyarországi áramszolgáltatás (benne pl az émásszal). Tehát 6500 fő a FÉL áramszolgáltatószektorban. Ha a másik FELE ennyit is küld el, az is 9000 fő munka nélkül, és ez csak az áram. ott a többi.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#289) Jack@l válasza 7time (#284) üzenetére


Jack@l
veterán

Azt ugye tudod, hogy a 300 elbocsátott utána bizony nem fizet járulékokat, adót a közkasszába a munkája után, de még munkanélküli segélyt kap fél évig. (worst case)
Neked kell majd befizetni abban az évben ezt a kiesést is, vagy a következőben még egy sunyi adó formájában.
Hidd el hogy nem ennyi áldozata van a popagandának, több ezres lehet a létszám, csak a közműszolgáltatóknál. A cégeknek viszont nincn rezsócsökkentés, nagyon sok cég/bolt zárt be szintén.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#290) Polllen válasza Jack@l (#289) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ilyen bonyolult összefüggésekkel ne próbálkozz, nem bizonyított. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#291) 7time


7time
senior tag

Emberek besza -behu milyen tüntetés az ahol pénzt kérnek a belépésért "neharagudj adjál már 700 Ft hogy tüntethessünk a 700Ft adó ellen", csak nem kiürült az MSZP pártkassza. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#292) D1Rect válasza Menthirist (#286) üzenetére


D1Rect
félisten

"Azoknak nem 50 Ft-os problémái lesznek, hanem 100 ezresek."
De a rezsicsökkentés rájuk is vonatkozik! Szóval enélkül nem 100 ezres problémáik lennének, hanem 110 ezres!

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#293) Menthirist válasza D1Rect (#292) üzenetére


Menthirist
veterán

Jól csinálod, könnyezek egy-két hsz-edtől :D :D Csak így tovább (irónia nélkül) :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#294) Turbolada II


Turbolada II
őstag

A legfőbb probléma az, hogy 90000Ft/hó körül van a létminimum összege 2014-ben és kb. 4 millió ember ennél kevesebb pénzből tud csak gazdálkodni. Azoknak az embereknek igenis számít havi 700 Ft, de ezt a fidesz "szociálisan érzékeny" bértollnokai nem is képesek felfogni. Itt a legkevesebb a munkanélküliek ellátásának az időtartama is. Na emiatt kéne tüntetni. A KSH által évenként meghatározott létminimum összege legyen a nettó minimálbér.

Egy 51000Ft-ot kereső közfoglalkoztatottnak, aki van olyan szerencsés (irónia:on), hogy 8 órás munkaidőben dolgozzon a havi bevételének 1.5%-át vinné el csak a netadó. Sajnos affelől nincs kétségem, hogy a szolgáltatók ezt az összeget nem fogják benyelni.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#295) c0nn0r


c0nn0r
tag

Olyan nincs, hogy nem terhelik az előfizetőkre a terheket. Aki ebben hisz az el van tévedve. A szolgáltatónak nem érdeke, hogy helyettem fizessen pluszban. Főleg mivel ha nem lenne a csodás 700HuF-os határ, akkor utánam havi 130-150e HuF-ot kellene pengetni. És akkor még a mobilnetem nincs benne, a céges levelezőszerver, nincs benne, a távmanagement (Rdp, vnc, teamviewer) nincs benne. A cég többi dolgozójának az előfizujáról ne is beszéljünk. Ha nagy az adatforgalmam akkor nekem annyi, vagy mi?
Mert ezután majd az lesz, hogy miért is ekkora az adatforgalmam? Majd szépen lemonitoroznak, hát köszi. A céges telefonokat így is rendszeresen lehallgatják, de nincs titkolnivalónk. Csak az eljárás görény és gusztustalan.

(#296) Peak válasza 7time (#291) üzenetére


Peak
addikt

Mi a franc köze van az MSZPnek ahhoz, hogy generátorokat és hangositást kell bérelni a szervezőknek???
Mi köze van bármilyen pártnak ahhoz, hogy egy komplett békés polgári tüntetést biztositani kelljen, pódiumot kell építeni, szakemberek, cégek által?

Nooormális vagy te???
Nem kéne neked már szibériában törnöd a fagyott követ???

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#297) Totheground


Totheground
addikt

Végigolvastam a topicot, de lehet nem kellett volna. Hihetetlen és elkeserítő, hogy egyeseket agyát mennyire ki tudja mosni a drágalátos kormányzati kommunikáció, és képesek az amúgy totál megalapozatlan (pl szemét, kizsálmányoló multik és az ő extraprofitjuk) frázisokat teljes mellségességgel képviselni. :(

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#298) c0nn0r


c0nn0r
tag

Na közben találtam neten még 1-2 infót erről a "zseniális" új adónemről. A cél az, hogy a befolyt összegekből a fejletlenebb településeken is bevezessék a szélessávot. Fura, de nem emlékszem, hogy anyámék utcájában az állam bármit is bevezetett volna, ám a Digi annál inkább. Először megvették az előző vacak cég infrastruktúráját, felfejlesztették, majd kihúzták az optikai gerincet a lakótelepen. Tök logikus, mert kb 15x annyi előfizető van egy paneldzsungelben, mint a kertvárosban. Gyarapodtak az előfizetők, majd szépen gyarapodott a Digi is. Versenyképes netet versenyképes áron kínált, lassan, de behálózták az egész várost (vidék). Na már most valószínűleg kaptak valamiféle állami támogatást fejlesztésre, de az a kijelentés, hogy elveszik a szolgáltatóktól a 700Huf/átlagjúzer és 5000Huf/cég összeget, majd megtámogatják ugyanezzel a pénzzel ugyanazt a céget ez csak nekem tűnik égbekiáltó baromságnak? Miért kellene rátenni a mocskos kis mancsaikat a pénzre, ha eddig is működött ez nélkülük is? (Jó, a 7.kerületben pont nem, mert ott nincs Digi :) ).
Vegyük anyámékat, meg egy ismerős cégét alapul. Szüleim technikai analfabéták, de szerintem ezt sokunk őseiről el lehet mondani. No problem, 2000 Huf-os net elég nekik, mert azért a korral haladnak, csak nem olyan mértékben mint a fejlődő generáció. Ismerős cége, másik szolgáltató, 8000 Huf-os netcsomag. Jóanyámék netét megsarcolják 700 Huf mértékben, mert bár fogalmuk sincs mi az a torrent, de 1 hónap alatt a 700 Huf-hoz szükséges 4.66Gb adatot Ők is össze tudják hozni egy laptoppal meg egy okostelefonnal, youtube, skype meg OLX-ezéssel. És akkor még nem is rendesen aktív felhasználókról beszélünk, csak a felhasználók esszenciájáról. Ismerős cége más tészta. Havi szinten 100-200Gb adat elcsorog csupán a céges vackokkal, távfelügyelet, ip kamera stb. Ez a startkőről 5000 Huf-os lerántás. Namost hol fogja megérni a szolgátatóknak, hogy a 2000 Huf-os neten még 700 Huf-ot bukjanak, vagy a 8000-esen még pluszba 5000 Huf költségük legyen? Sehol. Az előfizetőkre kell terheljék, mert különben nem marad a zsebben fejlesztésre, vagy új céges flottára vagy mittudomén (mittu.domain haha). Mindegy, a lényeg az, hogy amíg panaszmentes szolgáltatást nyújtanak versenyképes áron és nem próbálnak folyamatosan megtéveszteni vackokkal, addig nem érdekel mennyire gazdagszanak meg. De így megtorpan a fejlesztésekre fordítható keret, hiszen közel 40% haszonkieséssel kell számolniuk. Ha nem háríthatnak az előfizetőkre, akkor meg ott spórolnak ahol tudnak: a munkaerőn meg a fejlesztéseken. Ez pedig nem előremutató, nem fejlődik az ország, hanem csak gátat szab neki valaki mohósága. Saját farkába harapó kutya lesz az új adónem, amivel az ellenkezőjét érik el az eredeti elképzelésnek. Nincs senki hozzáértő abban a team-ben aki előállt ezzel? Vagy csak simán legyártottak egy képzeletbeli számokon alapuló .ppt-t amit el lehet adni a majmoknak?
"De az adónem célja a bővítés". Aha, és hol? A közeli vidéki településeken is sok helyen csak 1 szolgáltató van és valóban ráférne a fejlesztés vagy egy kis konkurencia bevezetése, de ugyanabból a pénzből támogatnák amit előtte elszednek? Nanem. Állami ötletről lévén szó, jó ha a befolyt összegek 15%-a oda kerül ahova mondják. Valakinek a belső zsebeit kitömködik ezekkel a nem kis pénzekkel.
Személyesen nem tudtam részt venni a tüntetésen, meg nem is szoktam ilyenekre kijárni. Nem hiszem, hogy sokat érek el ezzel ha kiállok és villogtatom a mobilom kijelzőjét. Akik már fejben elköltötték a ezt a sarcot pont lesz@rják hányan mennek ki elégetetlenkedni. De miért nem lehet erről is szavazni? Miért csak eldöntik és lesz?

(#299) Peak válasza c0nn0r (#298) üzenetére


Peak
addikt

Klasz.

Ez azért érdekes, mert mondott össze vissza fideSS még sok mást is.
Pl. hogy a NAVosok fizetését szeretnék emelni ebből.
Aztán hogy a rendőrökét akarják emelni a befolyt pénzből.

Akkor most mikor mondanak igazat? :F

Hidd el , szükség van MINDEN felvilágosult, tanult és tájékozott emberre , hogy a fidesz ámokfutását megállitsa, az ország stabilitását biztositsa, ezért kérlek legközelebb gyere el.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#300) Menthirist válasza Peak (#299) üzenetére


Menthirist
veterán

Ez így van.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.