Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polllen


Polllen
nagyúr

Ha megint lesz kedvezményes win upgrade, akkor nem gond.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2) szabonagyur válasza Polllen (#1) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem 100%, hogy lesz kedvezményes lehetőség Win7-ről és Win8-ról is (utóbbi esetében még extra kedvezményest is el lehet képzelni). DX11 sincs már Win7-re, ezzel sem fognak bajlódni főleg, hogy megmondták service pack sincs többé.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3) velizare válasza szabonagyur (#2) üzenetére


velizare
nagyúr

már hogyne lenne dx11 win7re!

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4) #19617792 válasza szabonagyur (#2) üzenetére


#19617792
törölt tag

DX11 hogy a viharba ne lenne 7-re? 12 a kérdéses.

(#5) velizare válasza #19617792 (#4) üzenetére


velizare
nagyúr

én sem tudom, hogy jött ez ki. :F évekkel a dx11 után adták ki a win8at.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#6) haxiboy


haxiboy
veterán

Ilyenkor áldom az eget hogy főiskolára járhatok és minden ingyen van :'D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#7) #85552128


#85552128
törölt tag

Teljes 11.1 illetve 11.2 tényleg nincs, de 11.0 illetve valamilyen "lightos" 11.1 is van Win7-re.

(#8) inc3gnito


inc3gnito
csendes tag

Abu lenne egy kérésem hozzád,ha tudsz létszi válaszolj.

1 hete kipróbáltam az Alien Isolation nevü játékot,a játék grafikus motorja egészen elképesztő! Ennyire optimalizált játékot nagyon nagyon régóta nem láttam! (win 8.1 pro 64 bit,catalyst 14.9,amd fx-8320,8 gb ddr 1600 corsair,asus ati hd 7700 1gb).

A kérdésem a köv: van rá esély hogy a prohardveren egy gyors ismertető lesz erről a grafikus motorról? Mit lehet tudni erről a Rebellion által készített motorról? Letisztult,gyors,a fények fantasztikusak benne.

A másik kérdésem hogy mikorra várhatóak az ati új dx12 es középkategóriás vga kártyái (r9 370x) ?.

Válaszodat előre is köszönöm!

(#9) szabonagyur válasza velizare (#3) üzenetére


szabonagyur
félisten

Késő van már nekem, elírtam, köszi a javítást srácok. Xp-t akartam írni, hogy arra sem ment már sea DX10 se a 11 hiába volt az is hasonlóan népszerű.

Ha kiadják Win7-re a DX12-t akkor azzal meg kellene növelni a kiterjesztett terméktámogatást is nem?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#10) #19617792 válasza szabonagyur (#9) üzenetére


#19617792
törölt tag

XP-re is hogyne lenne DX10 ;] ;] ;]

(#11) szabonagyur válasza #19617792 (#10) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen azokról hallottam, gondolom majd a 7-re is lesz házi kiadás :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#12) Abu85 válasza inc3gnito (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem a Rebellion csinálta. Ők az Asura motorral dolgoznak, ami egyébként hasonlóan kiváló cucc. Az Alien motorja a CA Engine, de ez csak a kódneve. Valódi neve nincs.

Amitől ilyen rohadt jó, hogy új generációs technológiákra épül. Sokan azt hiszik, hogy az új generáció az egyenlő a nagy gépigénnyel, de valójában itt arról van szó, hogy a programok egyre inkább felnőnek a GPU-k komplexitásához, így egy új generációs effekt nem csak szebb, de gyorsabb is, mint a régi. Viszont ehhez nulláról kell motort tervezni, ahogy a Creative Assembly tette. Az meg, hogy jól fut ... Michael Bailey egy zseni, ezt eddig is tudtuk, csak nem olyan ismert, mint John Carmack.

Nem mondanak semmit. Ha nagyon kell venni, akkor az R9 285-öt válaszd, mert az a legújabb GPU IP, tehát azt tudja majd a legtöbbet.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) velizare válasza haxiboy (#6) üzenetére


velizare
nagyúr

25e jmf egy 8.1, ki lehet bírni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#14) szabonagyur válasza velizare (#13) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ilyet, hogy mondhatsz, hogy ki lehet bírni. ;] A laptopokat figyelem napi szinten és a fél milliós gépbe sem fér bele általában az eredeti rendszer... :U

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#15) villamos


villamos
őstag

Amennyiben a Ms. jót akar, meg se fordul a fejében még a szándéka sem. Nem is szükséges, ne is legyen.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#16) 7time válasza villamos (#15) üzenetére


7time
senior tag

Mert különben mi lesz, kevesebbet fognak kaszálni 10 millával, mit számít egy akkora vállalatnál.

(#17) villamos válasza 7time (#16) üzenetére


villamos
őstag

Egy ilyen vállalatnál a profit az elsődleges, minden egyes cent számít.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#18) Polllen válasza velizare (#13) üzenetére


Polllen
nagyúr

Annyit már nem adnék egy új rendszerért. :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#19) inc3gnito


inc3gnito
csendes tag

Köszi a gyors választ Abu!

A nem sürgős a vga vásárlás, az asus hd 7700 am szépen dolgozik topgame ek alatt (thief, the forest,alien isolation,far cry 3,deus ex). megvárom a következő generációs ATI t,márciusig talán többet tudunk.Bízok az Ati-Amd ben :-))). A Tomb Raider 2013 nak(legutolsó része) a grafikus engine tetszik még amúgy!

Trueaudio szempontjából várható valami változás a közeljövőben?

(#20) inc3gnito


inc3gnito
csendes tag

Lesz olyan erős hardver ami megfelelően tudja majd kezelni a trueaudio t? Régóta nem hallunk semmit felőle,pedig nagyon ígéretes technológia. Dx12 ha kijön lesz vmi változás hangzás területén?

(#21) 7time válasza villamos (#17) üzenetére


7time
senior tag

Akár igaz is lehetne de szerintem mikor milliárdokat keresnek dollárba ez nem annyira érdekli őket.

(#22) shiftac


shiftac
aktív tag

Nem hiszem, hogy lesz win7-re. Ahogy xp-re is csak dx 9.0c-t adták ki.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#23) haxiboy válasza velizare (#13) üzenetére


haxiboy
veterán

25e nekem 1 havi kaja, sajnos nem olyan családba születtem ahol 25e ft-t meg tudnánk engedni magunknak csak úgy. És ezzel magyarország 3/4-e így van szerintem. De a Win 10 szerintem túl hamar jött...8.1 ki sem tudta forrni magát igazán.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#24) szabonagyur válasza haxiboy (#23) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért szerintem ezzel a nem engedhetem meg magamnak, hogy eredeti rendszert vegyek 2-3 évente dologgal nem kéne jönni (főleg nem úgy, hogy olyan cuccaid vannak feltüntetve amilyenek vannak). Másrészt egyszer kell kb. megvenni (2-3 évre vetítve a 25e havi 1000 Ft-ot jelent), az upgrade utána már jelentősen kisebb összeget jelenteni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#25) velizare válasza haxiboy (#23) üzenetére


velizare
nagyúr

akkor azt mondom, hogy korábban ennek a többszöröseibe kerültek.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#26) szmöre007 válasza Abu85 (#12) üzenetére


szmöre007
csendes tag

Abu! Nem teljesen ide tartozik de a square enix luminous és a capcom phanta rhei motorok milyen képességűek? És mi van velük mert már rég hallottam felőlük?Előre is köszi a választ:)

(#27) Zedz


Zedz
addikt

Ha a Windows 10 személyében kapunk egy Windows 7 2.0-át, akkor nem lesz gond az átállás. Olvastam pár helyen, hogy az MS mintha most hallgatna a visszajelzésekre, szóval akár minden esélyük megvan egy normális OS összerántásához. Ha ez megvan, akkor nem sok érv marad a jó öreg 7 mellett. :)

(#28) haxiboy válasza szabonagyur (#24) üzenetére


haxiboy
veterán

Családban csak 1 gép van? Ha mindenhova meg kellett volna vennem a Win-t akkor jó félmillió forint lenne csak az OS...Mint mondtam felsőoktatásban tanulok így ingyen jár, a cuccaim pedíg nem csak játékra vannak, és 2 év nyár kőkemény melózás van benne gyártósoron :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#29) csaba951 válasza haxiboy (#28) üzenetére


csaba951
veterán

>cuccaim pedíg nem csak játékra vannak

Szóval dolgozol velük és 2-3 év alatt nem sikerül kitermelni azt a kb. 25000 Ft-ot?! Valamit nagyon rosszul csinálsz! ;]

(#30) szabonagyur válasza haxiboy (#28) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem egy gép van, de azért a te gépedbe is ha nem lenne közoktatásod és akartad volna bőven bele lehetett volna szorítani egy rendszert anélkül, hogy megérzed a gép teljesítményében. És ne vedd magadra, de milliónyi ember van aki a gép vásárlásnál mindegy mennyiért veszi, az OS-t nem tekinti résznek, az majd lesz ingyen valahonnan.

Akinek meg munkaeszköze az a minimum, hogy úgy csinálja a dolgot, hogy az OS is beleférjen, ha nem fér bele rég gondok vannak.

@#29) csaba951: látom nem csak nálam fura a dolog, hogy több 100ezres gép de az OS-nél sírás van...

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#31) haxiboy válasza csaba951 (#29) üzenetére


haxiboy
veterán

Akkor így : TANULOK és Dreamsparkon keresztül ingyen jár, én most a nagy átlagról beszélek nem magamról. De pl ha nem járnék felsőoktatásra akkor nem biztos hogy a család összes gépén legálisan lenne windows.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Vettem egy laptopot anno eredeti win7-tel.
Aztán 4500 forintért vettem egy windows 8-at, ami ingyen frissíthető 8.1-re, és a pletykák szerint ingyen vagy ennyire olcsón frissíthetek 10-re.
Ennyit simán kifizetek, és nem kell torrentezni, nem kell kétes aktivátorokat használni....

Ennyit simán megér.

(#33) szabonagyur válasza haxiboy (#31) üzenetére


szabonagyur
félisten

A nagy átlag akkor sem fogja megvenni ha csak 2ezer forint lesz és ez így van, hiába jössz ezzel a mindenki szegény, meg éhen hal szöveggel. Sokszor pont ennek a rétegnek van meg a rendszer eredetiben mivel csak egy Tesco gazdaságos 90e Ft-os gépre van pénze amihez vagy adnak rendszert vagy annyira fél a nem legális rendszer következményeitől, hogy inkább beleszorítja a OS-t is.

És ahogy kiemelted, ha nem járna neked az ingyes OS akkor valószínűleg a tieden sem lenne eredeti.

Ja és szerintem ha annyira számítana a pénz mint korábban kiemelted akkor nem ennyiért vettél volna gépet :U

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#34) inc3gnito


inc3gnito
csendes tag

Én azt mondom nem sok értelme van win 7 hez dx12 t adni. A Win 10 az új CPU k utasításkészletét is jobban ki tudja használni,egyszerűen jobban felkészítették az új hardverek jobb kihasználására. Játék szempontjából a jól megválogatott hardverelemek után, az operációs rendszeren nagyon sok múlik. Itt lehetne nagy javulást elérni. Ha írnának egy olyan operációs rendszert ami kihasználná az új hardvereket,programozási felületeket.ami a sok feleslegesen kódsor helyett csak a lényeget tartalmazná. egy méretét tekintve kisebb ,gyorsabb játékosok speciális igényeit szem előtt tartó operációs rendszerre lenne szükségünk. de sajnos ilyen nem lesz,mert a piac diktál ,el kell adni az új hardvereket stb.. az igazi párosítás ez lenne: kicsi,de gyors modern operációs rendszer dx12 vel, alapjaitól újraírt grafikus motorok,és az ezt maximálisan kihasználó grafikus kártyák.

(#35) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Biztos vagyok benne hogy Windows7re nem lesz DX12. :)
Elavult a rendszer maga a driver model meg minden ahhoz hogy érdemes legyen... sőt túl sok munka lenne valószínűleg.

Sőt valszeg 8-ra se, csak 8.1-re maximum.

Kár is ilyenen cikkezni meg találgatni meg cáfolgatni stb stb. Tök értelmetlen szerintem.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#36) Sinesol


Sinesol
veterán

Őszintén szólva nem értem miért jo ragaszkodni a régi elavult rendszerekhez. lassan itt a Win 10 és még egyesek mindig a 7-est használják.
Win 8 után, már itt a 8.1 is, már alapbol csempét se lat az ember és az egész rendszer sokkal fejlettebb. Nemtudom mi szól a 7-es mellett, hiszen a 8.1 minden tekintetben jobb rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#37) CyberPunk666 válasza Sinesol (#36) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Jelenleg a 8.1 nem tudja váltani a windows 7 rendszert, mert vannak még olyan frissen megjelenő professzionális programok is, amik nem mennek rajta.
Mert a gyártó nem támogatja mert csak.

Sajnos ez a legnagyobb baja a nyolcasnak.

(#38) szabonagyur válasza CyberPunk666 (#37) üzenetére


szabonagyur
félisten

Melyik az a friss program ami nem megy a 8.1-én csak 7-én?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#39) FollowTheORI válasza CyberPunk666 (#37) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ezek a support megszűnése után januártól fénysebességel fognak átváltani 8.1-re, ugyanis a support oda vissza megy és a hajára kenheti a szoftverét ha nincs alá OS. Támogatást meg nem fog kapni az MS-től rá, hogy csak az ő programja miatt még frissítgessék meg miegymás. :)
Majd figyelj.

Egyébként nem sok ilyen program lehet...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#40) KAMELOT


KAMELOT
titán

Jó lenne ha lenne 7-re is mert a WIN 8 egy talicska...... :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#41) kraftxld


kraftxld
nagyúr

2015 január 13-án vége a Win7 mainstream supportnak, utána tuti, hogy nem lesz rá DX12.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42) #97716736 válasza #19617792 (#10) üzenetére


#97716736
törölt tag

:C

(#43) KAMELOT válasza kraftxld (#41) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor mehetek megvenni 240euroért a PRO-t. Faxa lesz!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44) CyberPunk666 válasza FollowTheORI (#39) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nálunk a cég nem nagyon akar átállni nyolcra, ha nem lesz támogatás, akkor sem.
Szerintem itt a következő rendszer az a 10-es lesz.

Amúgy nincs sok ilyen program és egyre kevesebb, de még mindig létező jelenség. Frissen megjelenő verziók ellenére.

Csak, hogy érzékeltessem mennyire nem kicsi cégekről van szó. A XILINX ISE [és részei] még most sem támogatja a windows 8 vagy 8.1 rendszereket hivatalosan.

(#45) kraftxld válasza KAMELOT (#43) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A sima Win 8.1 nem jó? Meg szerintem lesz akció ha kijön a Win 10 és a Win 7 felhasználók gombokért frissíthetnek.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#46) KAMELOT válasza kraftxld (#45) üzenetére


KAMELOT
titán

Valamit fog kelleni vennem!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#48) CyberPunk666 válasza #32839680 (#47) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ekkora cégnél ez nem így megy. Nem lesz mókolás. Az egész világon jelen van, sok tízezer fejlesztő. Ide bejáratott és biztosan működő rendszer kell.

Illetve, ha jól tudom, nem támogatja a hetes széria előttieket.

Mondjuk én személy szerint nem használom, mert én nem fpgra fejlesztek, azt a szomszéd asztaloknál ülők csinálják, csak ez a legnagyobb és legismertebb [és pótolhatatlan], amit példának tudtam hozni.

[ Szerkesztve ]

(#49) #19617792 válasza KAMELOT (#46) üzenetére


#19617792
törölt tag

egyszerű: Windows 10. ha lesz is belőle Core, Pro, egyéb változat, akkor is zömmel elég lesz a Core. árban kétlem hogy egy OEM kiszerelés (sokkal) több lesz mint most a Windows 8.1.
kétlem, hogy group policy oly nagyon kell gamer gépre ;]

(#47) morgyi: mondok jobbat. példának okádék NIKen digitális technika / rendszerek tárgyon még mindig a Xilinx ISE 13.2 ami használt. Windows 7-en még úgy ahogy megy minden része (de hogy bűnlassú...), 8.1-en meg fele dolog nem megy. de mit is várunk egy olyan szoftvertől, ami még a 2010-es(!) években is meghülyül ha 8+3 karakternél több a fájlnév... mondjuk ez nem a Windows 8.1 hibája, távolról sem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.