Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tybee000


Tybee000
aktív tag

Kár hogy a hang el van csúszva

Én nagyon örülök annak, hogy én is művelhetem ezt és aktívan foglalkozok is magyar néptánccal. Az még pluszban örömmel tölt el, ha más is értékelni tudja a kultúrának ezt a részét.

ui.: Elkezdeni meg soha sem késő

(#2) albert8


albert8
addikt

Tényleg :Y nekem is borsózott :)
kár hogy a hang elcsószott kicsit
hopp ezzel meg lekéstem :B

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#3) moha21


moha21
addikt

Élőben nagyon jók ( ~ 6 km lehet Méhkerék ), rokonomék is tolják. Egyébként román falu, mai napig sokan románul beszélnek. ( Ami idegesítőbb, mikor mindkét nyelven, de hibásan ).
Jó szokott lenni az uborkafesztivál, ilyenkor szoktak ilyenek előfordulni.

Itt is van apumnak egy köztéri domborműve.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4) Vakegérke


Vakegérke
veterán

El van csúszva a hang? Na és? Ettől még élvezhető. :K

Nem találtam mást, ahol a doromb egyszerűsége, és a táncos lábak nagyszerűsége így ötvöződött volna.

Örömömre szolgálna, ha ilyen linkekkel lenne tömött a topic.

moha21: Megmutatnád apukád művét?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) moha21 válasza Vakegérke (#4) üzenetére


moha21
addikt

nagyban:[link]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6) Vakegérke válasza moha21 (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm.
Bár nem magyar a felirat, nem gond.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) moha21 válasza Vakegérke (#6) üzenetére


moha21
addikt

Írtam is első hsz-emben, hogy romám falu méhkerék. :K

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8) Vakegérke válasza moha21 (#7) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerintem kevesen nem tudják. :)

Egyébként mi lesz, kifulladunk? Nincs ősi hangszer, nincs néptánc linkelés?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) moha21 válasza Vakegérke (#8) üzenetére


moha21
addikt

Én élőben szeretem az ilyet, itt valahogy nem olyan, bár nekem mondjuk kötelező volt anno nép táncolni + apum és társasága is odavan érte ( hegedül az öreg ), szóval kicsit sok is volt.

Amúgy erre szokás még rendes harmónika + hegedű, de sajna egyre ritkábban :(

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#10) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Azt hittem, hogy sokkal többen szeretjük a művészet ezen ágát.
Tévedtem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) tildy


tildy
nagyúr

Doromb. Imádom.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) Vakegérke válasza tildy (#11) üzenetére


Vakegérke
veterán

Parancsolj. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nem "UP", csak sokadszor gyönyörködöm, és ezt le kellett írjam.
Hogy miért? Mert csak.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) ollie


ollie
MODERÁTOR

Egy ideig azon gondolkoztam, hogy mi bajod ezzel a tánccal, aztán rájöttem, hogy pozitív értelemben borsózik a hátad. :DDD

[ Szerkesztve ]

***

(#15) Vakegérke válasza ollie (#14) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szörényi Levente - Hej, barátom
Hogy jön ez ide? Talán sehogy. Kósza, kusza gondolkodásom eredménye, hogy linkeltem.

Ha szabad mondani, imádom az ilyesmit. Talán őseim tunkolták belém a szeretetét.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Hadd örüljek magamnak.
Ha senkit nem érdekel, az sem számít.

Íme, saját örömömre linkelem.
Köszönöm magamnak. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Egy újabb, mert így tartja kedvem. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Utolsó kísérletem, hogy valami értékeset nyújtsak nektek.

Parancsoljatok.

A letöltések száma pillanatnyilag 380. Tényleg csak ennyit ér a néptánc művészete?

Hasonló jellegű hozzászólásom itt is olvasható.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Csakazértis!

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#20) nem_tom


nem_tom
őstag

Jól csinálja a srác. Akkor a legjobb, mikor a videó felétől beindul. :K

(#21) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Appelshoffer János szinte megtámadja a táncot. Akkora vehemenciával adja elő, hogy egyértelmű, vérében van a tánc.
Nekem derékon alul mindenem kificamodna, bár voltam népi táncos. Igaz, úgy 47 évvel ezelőtt. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.