Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joey04


joey04
titán

Itt vannak az eredmények listázva. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2) Lord Sidious


Lord Sidious
senior tag

bizony számos esetben a funkciók csak egy bizonyos részét kapják meg a korábbi eszközök tulajdonosai

Azért azt nem árt megemlíteni, hogy a nagyobb része a bizonyos funkcióknak, azért nem kerül bele a régebbi eszközökbe, mert hardveres korlátai voltak/vannak.

(#3) RAMb0 válasza Lord Sidious (#2) üzenetére


RAMb0
tag

Arról nem is beszélve, hogy azért itt még ha lassabb is lehet a rendszer egy újabb főverzióval, akkor sem olyan, mint egy Droid esetében.Továbbá a frissítések azért bőven tartalmaznak biztonsági elemeket, így akinek a gyorsaság fontos, szaladgáljon nyugodtan lyukas telefonnal és ne sírjon, ha valamelyik app nem megy már, vagy adatvesztés áldozata lesz.

Ezért sem értem, hogy miért akarnak nagyon sokan sokkal korábbi, vagy akár gyári rendszerre downgrade-lni. Semmi értelme, nettó butaság és felelőtlenség.

(#4) joghurt válasza RAMb0 (#3) üzenetére


joghurt
addikt

Ez már csak így van, ha a biztonsági fejlődést egybekötik az új feature-ökkel.

A teszt eredményét röviden úgy is lefordíthatnánk, hogy akinek nem kellenek az új csicsák, azok közül bizony sokan sokkal jobban járnának a régi (de biztonságilag szintén befoltozott) verziókkal.
Ez ugyanaz, mint amiért sokan még mindig XP-t futtatnak a számítógépükön.

A tej élet, erő, egészség.

(#5) Entryy válasza RAMb0 (#3) üzenetére


Entryy
aktív tag

A rendszerek sebezhetőségei kanyarban sincsenek a "felhasználói sebezhetőségekhez" képest!

From IOS 6!

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#6) Lord Sidious válasza joghurt (#4) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Ebből a szempontból szvsz a legjobb alternatíva i4S-re és i5-re az iOS 6.

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

Egyébként meg valahogyan rá kell bírni a tulajokat, hogy vegyenek újat... :D

(#8) Sinesol


Sinesol
veterán

Most nem azert, de mi olyan nagy csoda abban, hogy a fejlettebb , erőforrásigényesebb featureokkal teleszort rendszerek sz@rul mennek a régi, gyengébb hardveren? :U

Most akkor csinálhatnánk ennyi erövel husz éves és ujabb pckkel is egy hasonloan értelmetlen tesztet és nyilván egy régi pentium2es fél giga ramos gép gyorsabb lenne win95el, mint pl egy win7el...

[ Szerkesztve ]

(#9) #06658560 válasza RAMb0 (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mert esetleg az újabb rendszert nem kapja meg a készülék. Az Ipod touchomat kétszer tudtam upgradelni, a hármas iOS-t emlékeim szerint már nem kapta meg.

(#10) GeryFlash válasza Sinesol (#8) üzenetére


GeryFlash
veterán

Szerintem arra jó, hogy megmutatja, mi a francért nem engedi az Apple a downgradet.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#11) RaveForce válasza RAMb0 (#3) üzenetére


RaveForce
veterán

Arról nem is beszélve, hogy azért itt még ha lassabb is lehet a rendszer egy újabb főverzióval, akkor sem olyan, mint egy Droid esetében

hanem sokkal szarabb :DDD :DDD

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#12) Yany válasza RAMb0 (#3) üzenetére


Yany
addikt

Ezért választják külön egyes(!) androidokon a biztonsági frissítéseket. Szóval van jó modell erre is (pl. S7), de remélhetőleg ez hamarosan általánossá válik.

Nettó butaságnak (vagyis kapzsiságnak) viszont inkább azt mondanám, amikor árukapcsolással egybekötik, ugyanis a biztonsági lyukak jó része (a túlnyomórésze) nem hardverigényes javításokkal orvosolható. Tehát az csak "üzleti modell", hogy az Apple olyan csomagban hajlandó csak odaadni a javítást, ha egy egyébként hardverigényes feature-pack-ot is telepítesz vele együtt és mesterségesen elavulttá teszem vele a készüléked és ezért mielőbb upgrade-elsz drága pénzekért újabb készülékre.

Erre a HWSW-nek van egy igen jól összeszedett cikke, akit érdekel, keressen rá, mert tartalmas anyag.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#13) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Nem azert mondom de Iphone 6-on olyan az iOS 9 mint egy járókeretes öregember.
Kipróbálva az S7-et, majdnem beleszédültem :DDD olyan gyorsan nyiltak az appok.
Tudom mindig az aktuális iPhone a tuti, de i6S-nél sem érzem azt a szédületes tempót.
Jó hosszú kis áttűnési animációk elfedik ezeket.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#14) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

És az az egészben a legbosszantóbb hogy minden nap megkérdezzi hogy akarom e fríssíteni. És nem lehet kilöni.
Szóval az apple sincs előrébb mint a microsoft

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#15) arn válasza RAMb0 (#3) üzenetére


arn
félisten

Milyen az androidhoz kepest? Lassabb? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16) Lord Sidious válasza LurkerSheik (#13) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Ne OTA-n frissítést és kapcsold ki az animációkat Általános, kisegítő lehetőségek, mozgás csökkentése. Anno egy bug miatt, arra is volt lehetőség teljesen minden animációt kilőjél.

#14 7heads Drago: Annyit tudsz tenni, hogy letoltod a frissitest es torlod a tarhelyrol, akkor egy jo ideig nem csesztet.

[ Szerkesztve ]

(#17) RAMb0 válasza arn (#15) üzenetére


RAMb0
tag

Tessék értve olvasni.

(#18) Molk


Molk
tag

Ki kér popcorn-t? ;)

(#19) RaveForce válasza RAMb0 (#17) üzenetére


RaveForce
veterán

tessék értve írni... bár ilyen f@szságokat kár is... :(

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#20) Dilikutya válasza joghurt (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

Amelyik gép bírja a Windows 7-et, arra rakom is fel mindig. Igazság az, hogy az XP szörnyű a Win7-hez képest. Valamilyen 2 magos processzor és 2 Gb RAM fölött semmi keresnivalója az XP-nek, ennyi meg kell ma már minimum netezéshez is. Az XP jó volt, de elmúlt, még ha el is tekintek a biztonsági frissítések hiányától, a Windows 7 egy ilyen gépen már simán gyorsabb, és sokkal kényelmesebb.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21) RAMb0 válasza RaveForce (#19) üzenetére


RAMb0
tag

Ha lett volna mindkettő Neked (de az aláírásod alapján Droid fanboy vagy), talán el is hinném amit írsz. De saját tapasztalatból írtam, szóval no offense...

2.: a stílusra meg pls. figyelj, semmiféle szitokszó, vagy káromkodás (még moderálva sem) volt tőlem.

Ja és ha már valaki a másik véleményével megy szemben, támassza is alá azért valamivel...

[ Szerkesztve ]

(#22) Lord Sidious válasza RAMb0 (#21) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Hagyd ra, ignorald. :)

(#23) LurkerSheik válasza Lord Sidious (#16) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Ipsw-bol tettem a 9-et. 9.0.3-n JB-vel feltoltam a noslow tweaket. Akkor nem volt animacio, csak par masodpercig szep szines chrome ikon, stb...
Parallax motion-t meg sosem hasznaltam.
Onmagaban aranyos, gyors, szemellenzo nelkul viszont komotos az iOS ezekkel a hosszu animaciokkal.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#24) Lord Sidious válasza LurkerSheik (#23) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

(#25) LurkerSheik válasza Lord Sidious (#24) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Tudom, hogy erre gondoltál.
Ugyanaz, mint tweakkel kikapcsolni az animációkat.
Ezzel a buggal JB nélkül van/volt rá lehetőség.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#26) ROBOTER válasza Sinesol (#8) üzenetére


ROBOTER
addikt

Pl. az, hogy a rendszer és az alkalmazások jelentős részének semmi köze az erőforrás-igényes modulokhoz. A hanghívás, a telefonkönyv ne legyen már megerőltető se 1.0-ás, sem 99.9-es verzióval sem.

(#27) Sinesol válasza Dilikutya (#20) üzenetére


Sinesol
veterán

Btw. ha a win7et már elbirja egy gép, akkor érdemes inkabb win8-10et rakni rá, mert azok még gyorsabbak.
Win7 elég elavult, erőforrásigényes, kár vele gyenge régi gépet kinozni.

[ Szerkesztve ]

(#28) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Egyébként ugyanezt a tesztet el kellene végezni iPad 2-vel. Ott valami katasztrofális az eredmény.

(#29) GeryFlash válasza Sinesol (#27) üzenetére


GeryFlash
veterán

Aha. Win7 750 megát eszik alaphangon (szűztelepítés), ugyanez Win10-nél 1,3 giga. A Chrome meg 4 lappal kb 1GB. Szal ha nincs RAM nem érdemes 10-et. Amellett hogy a start menü is szarakodhat gyengébb gpu-val, keresésnél nem jön jól.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#30) Reinkz válasza RAMb0 (#3) üzenetére


Reinkz
senior tag

És tudsz konkrét esetet amikor valaki amiatt ért támadás mert nem a legfrissebb verziós os-t használta? (kötekedés nélkül kérdezem)

Az baj hogy ezek frissítésekből sokkal inkább az látszik hogy válts kedves user, nekem nagyon egy ilyen élmény marad meg a 3g/3gs korszakból, azokat szinte kinyírták a végére.
iphone 4/s- az meg ma már botrányos szerintem.

Én teljesen megértem hogy egyesek downgradelni szeretnének, ha előtte smooth volt rendszer már pedig az volt, és felhasználói élményhez ez teszi hozzá legtöbbet hogy azt csinálj a telefon amit szeretnék.

(#31) PuMbA válasza GeryFlash (#29) üzenetére


PuMbA
titán

"Win10-nél 1,3 giga."

Ez így nem összehasonlítás, mert a Windows 7 teljesen más betöltő rendszerrel működik. Nálam például 1,7 GB-tal indul a Win10. Tudható, hogy a Windows 10 RAM mennyiségtől függően bizonyos mennyiséget alapból bekebelez induláskor, minél több van, annál többet, de csak azért, hogy az alkalmazások gyorsabban betöltődjenek. Ha nem olyan alkalmazást indítasz, ami bent van a memóriában, akkor ezek kikerülnek, de mivel a leggyakrabban használtakat rakja be, ezért ez ritkán fordul elő.

[ Szerkesztve ]

(#32) Dilikutya válasza GeryFlash (#29) üzenetére


Dilikutya
félisten

Chrome-ot nem kell erőltetni, a Firefox jóval kevesebbel is beéri. Windows 10-nek tényleg több memória kell. Más hátránya viszont nincs, egy Pentium Dual-Core már elbír vele.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#33) woker válasza LurkerSheik (#13) üzenetére


woker
aktív tag

Speciel a Samsungból akkor lett elegem amikor azt a bullshitet nyomták, hogy azért nem adják ki a 4.4-et S3-ra mert az a kevés RAM-mal rendelkező eszközökre lett optimalizálva így 2x is dobhattam ki Samsung csúcs telefont mert a gyártó cseszett frissítést kiadni (mindezt tetézve az Android átkával azaz a szolgáltatók által hónapokig visszatartott frissítést amennyiben nem stock androidot futtató telefont vettél).

Mondjuk én S3-ról váltottam i6s-re és ahhoz mérten én igen csak megvagyok elégedve a tempójával (mondjuk van pár iOS/Apple hülyeség amit fél év után is rühellek és valószínűleg ez így is fog maradni). Persze továbbra is úgy vélem, hogy az android a jobb rendszer, de már nagyon ideje lenne, hogy a google megrugdossa a gyártókat a szolgáltatókkal egyetemben.

(#34) Lord Sidious válasza Reinkz (#30) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Sok app-al szivni tudsz, ha nem a friss OS fut rajta. Vannak, aminek a tamogatasa iOS 8-tol felfele megy. Pl.: a most majus 11-en VLC frissites behozta az app-ba az AC-3 es E-AC-3 kodekek tamogatasat, de csak akkor ha a keszuleken az iOS 9 valamelyik verzioja fut. Ezeknek a kodekeknek a tamogatasara nagy szukseg volt, mert alt. az mkv videok a3c-t vagy valamilyen dolbi DTS-t hasznalnak.

[ Szerkesztve ]

(#35) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Valamit valamiért. Kinek mi a fontos. :)

Finn the human

(#36) mekka_kola válasza woker (#33) üzenetére


mekka_kola
tag

Ez nem volt bullshit, tényleg ez volt az oka: nem tudtak a szarjaik betöltődni, amit a rendszerhez adtak, így további optimizáció (azaz plusz belefeccölt kiadás) helyett kukázták a projektet. Valahol érthető, és valahol szánalmas.

(#37) buvartacsko válasza LurkerSheik (#13) üzenetére


buvartacsko
addikt

ki lehet kapcsolni az animációkat. :)

(#38) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Bekapcsolás sebességének a tesztelését sose értettem. Nem mindegy, hogy 1, 2 vagy 3 perc? Telefont legtöbb ember 1x egy héten kapcsolja ki max.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#39) LurkerSheik válasza buvartacsko (#37) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Ezt már kitárgyaltuk, de kösziköszi :)

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#40) NandorHUN válasza buvartacsko (#37) üzenetére


NandorHUN
addikt

Na igen, de S7 is ki lehet.

Mára már semmi nem indokolja a iPhone-ok magas árát. Androidból legtöbb telefon mostanra sokkal jobb minőségű mint az iPhone és sebbességük tekintetében jó pár gyorsabban is fut QHD és FHD kijelzők ellenére is.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#41) Scholes9


Scholes9
nagyúr

5S tökéletes a legújabb iOS-szel (is) :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#42) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

Érdekes kis összehasonlítás volt. :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#43) daninet válasza RAMb0 (#3) üzenetére


daninet
veterán

Gondolom az aktuális csúcskategória sebességét vetetted össze az iphone-al, véletlenül sem egy középkategóriás eszközt. :U

Nap mint nap olvasom ezt a hülyeséget, és rendszeresen kiderül, hogy alsó-közép kategóriás esteleg belépő felső kategóriás samsungokat hasonlítanak iphone-hoz.
250ezer forintos telefont tessék másik 250ezer forintos telefonhoz hasonlítani, és semmi máshoz.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#44) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Azért ez nem rossz.
Nekem ebből az jön le hogy aki nem ragaszkodik a legújabbhoz vagy elég a kisebb méret és szereti az iOS-t az jól járhat (anyagilag is nyilván) egy i5-el vagy 5s-el.
Sőt még a 4s is egész jó volt.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#45) Scrydhan válasza daninet (#43) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Akkor meg,miért hasonlítassz egy új flagshipet egy fél éves telóhoz :P

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#46) Lirion válasza Scrydhan (#45) üzenetére


Lirion
addikt

Ennyi erővel soha semmilyen telefont ne hasonlíts össze, mert nem egy időben jelennek meg.. Teljesen jogos, amit írt, vagy szerinted rendben van, hogy középkategóriás droidot hasonlítanak egyesek az iphonehoz, és ez alapján szidják a droidot?

(#47) Tibee86 válasza Lirion (#46) üzenetére


Tibee86
veterán

Fordítva is hányszor olvasni, hogy a legújabb flagship mennxivel gyorsabb a néhány éves iPhone-nál.
Hasonlítani meg az adott évben megjelent telefonokat célszerű, nem pedig egy tavalyit egy ideihez.

[ Szerkesztve ]

(#48) joghurt válasza Dilikutya (#20) üzenetére


joghurt
addikt

Ezért használtunk mi anno Windows XP 64-et. ;)
(Lényegében egy Server 2003, a belső verziója is 5.2, az XP32-es 5.1 helyett.)

A tej élet, erő, egészség.

(#49) Lirion válasza Tibee86 (#47) üzenetére


Lirion
addikt

Hasonlítani meg az adott évben megjelent telefonokat célszerű, nem pedig egy tavalyit egy ideihez.

Tehát senki ne hasonlítson idei droidos flagshipet az i6s-ekhez, ugye?

(#50) Lord Sidious válasza Lirion (#49) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

De hasonlithatsz, bar tobb, mint fel evvel kesobbi megjelenes utan is a legtobb csak pariba van vele. :K

Az A9 irto jora sikerult, az A8-al ellentetben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.