Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) frescho


frescho
addikt

Korrekt cikk, hasznald egeszseggel.

https://frescho.hu

(#2) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Pár játéktesztre kíváncsi lennék... :K
Amúgy pedig jó cikk :R

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#3) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Szerintem teljesen rendben van ez a cucc!
Amit az összegzésnél negatívumként írtál, az sajnos ebben a kategóriában általában minden versenyzőre igaz.

"A dobozt kibontva arra a megállapításra kell jutnunk, hogy sajnos fólia és hungarocell több van benne, mint bármi más. Lehet csak én éreztem kevésnek, de összesen kapunk egy Vaio Y-t, egy töltőt, használati utasítást, akkumulátort, és ennyi. Se CD driverekkel, se egy HDMI kábel, semmi."
Erről pedig az a véleményem, hogy ha az árán ez tetten érhető, akkor nincs vele semmi gond. Van egy halom hardverem, amihez egy még nagyobb halom kábel és cd kupac társul. "Természetesen" mind gagyi. Szerintem ez fölös pénz és anyagpocsékolás. Inkább adjanak egy korrekt vasat, és legyen egy tisztességes webes felület a sw frissítéshez. A szükséges minőségű, méretű, stb kábelt pedig majd beszerzi hozzá a t. júzer. Szerintem...

Alléz Olympique de Marseille!

(#4) marcus14


marcus14
tag

Játéktesztre énis kiváncsi lennék :R Viszont nagyon bejön a kis gépezet :))

"Az élet egy Szerencsekerék rajtad áll hogyan Forgatod"2pac

(#5) legiaap


legiaap
nagyúr

Asus 1215N-en nem is gondolkodtál?
Az jobb, mint az 1015 PN.
Árban sokkal jobb, mint ez a Sony.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6) pandor válasza legiaap (#5) üzenetére


pandor
tag

Árban sokkal jobb, mint ez a Sony.

Szinte forintra egy árban vannak...

http://www.argep.hu/product_1493388.html
http://www.argep.hu/product_1301412.html

(#7) legiaap válasza pandor (#6) üzenetére


legiaap
nagyúr

Azért van ott 9.000 Ft különbség.
Abból egy hétig elvagyok kajával.
:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#8) BioNiCMaN válasza legiaap (#7) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Akkor nem csak én élek zsíros szárazkenyéren? :DDD

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#9) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Köszi a cikkért, örültem neki. A Sony gépekkel nagyon ki vagyok békülve. Ez pont ideális lenne, nekem találták ki. A páromnak van egy nagyobb Vaio-ja. Eleinte nem tudtam megbarátkozni a Vaio programokkal, utáltam mint a sz*rt, még annak ellenére is, hogy Sony. Egyszer ástam bele magam jobban, azóta istenítem. Ha az ember tudja, hogyan kell használni, akkor egy áldás véleményem szerint.

#8: :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10) Rhino666


Rhino666
őstag

A teszt alapján egyáltalán nem éri meg, a Lenovo IdeaPad S205 jobb is és mérföldekkel olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#11) ftc válasza Rhino666 (#10) üzenetére


ftc
nagyúr

Toshiba igaz csak 10-es de az kibir 9 orat is :D

Én is eyen gondolkozok, de még nem tudom emlyiken 10-12 colig keresem....Amúyg ebben az árban már leeht kapni i3-al ami kcisit erősebb

(#12) hoffman_ válasza Rhino666 (#10) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Miután neked is az van, még jó, hogy jobban tetszik :P

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#13) marcus14 válasza legiaap (#7) üzenetére


marcus14
tag

:D Ez Jó volt :C

"Az élet egy Szerencsekerék rajtad áll hogyan Forgatod"2pac

(#14) pj0tr


pj0tr
csendes tag

Korrekt kis cikk. :R
Én az asztali gépemet váltottam le egy AMD E350 APU alapú Zotac AD02-re Win7 Pro-val, ami egy 50GB-os OCZ SSD-vel és 4GB memóriával van felturbózva!
A monitor és egyéb sallang maradt a régiről, mivel a munkám (nagy méretű táblázatok) miatt kell a nagy méretű LCD!
Az AMD ismét kiváló ellenfelet állított az Intel Atomnak mind fogyasztás és teljesítmény tekintetében!

(#15) ftc


ftc
nagyúr

Én ezek között gondolkozom:

Acer ASPIRE ONE 522 274Eur
Acer Iconia Tab W500 + Dock 590EUR Ezt nem éri meg!
Toshiba NB550D 323EUR

11.6

Lenovo S205 286.64EUR 2GB ram ill 250-s HDD +200 4GB ra és 500GB HDD
Acer Aspire One 722 291EUR

12
Asus1215b 389EUR

Sztem a Acer Aspire One 722 yner nálam

(#16) legiaap válasza ftc (#15) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én biztos az Asus-t venném meg a felsoroltjaid közül és szerintem 1-2 hónap és beruházok egyre.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17) ftc válasza legiaap (#16) üzenetére


ftc
nagyúr

Üzemidő a lényeg...e a 12 colos monitor valóban vonzó :D

(#18) T_Stark


T_Stark
őstag

Jó kis gép :K
Csak azt utálom mikor a hozzá adott oprendszert teleszemetelik mindenféle próbaverziós mocsokkal :W Dehát ez manapság nagy divat... :(

(#19) ftc válasza T_Stark (#18) üzenetére


ftc
nagyúr

Jah ha adnak vmit akkor vagy adjnak tljesértékűt vagy inkább semmit se!

(#20) GIJoe


GIJoe
addikt

Köszönjük az írást! :R

"Firefox 4 jelentősen jobban megterheli a gépet. Hangosabb is lesz, gyorsabban is merül, lassabb is lesz tőle a gép. Érdemes Google Chrome-ra váltani." Ez azért ijesztő tud lenni...

Barátnőmnek a Lenovo van szerintem is jobban megéri árban...

Ez a hangosság elég bosszantó dolog...

A SONYk képe valóban jó, nekem is VIAOm van, most kaptam hozzá egy screen ptorectort javaslom neked is, karcolás elkerülése végett....

(#21) GIJoe


GIJoe
addikt

Ja a SONY cuccokat baromság feltenni, én is anno azonnal formáztam a gépet, (persze a gyári oem partíciót hagytam...)
Az ASUSt senkinek nem ajánlom, nem láttam még tartós ASUSt....

(#22) Atos23


Atos23
senior tag

Köszönjük a tesztet! :R

Éppen most akarom eladni a 3db meglévő notimat, és azt hiszem a legnagyobb gép gamer tulajdonságait kivéve mindegyik kívánalmat teljesítené ez a kis SONY. És még jól is néz ki, 130K sztem nem rossz ár érte. :) Nekem számít, hogy kinéz valahogy a Levonóhoz és az Asushoz képest.

Egy játéktesztet mindenképpen írjál. Pl. Engem a COD6 érdekelne. Persze csak poénból, nem mintha érdemes lenne egy 11-es kijelzőn gamelni.

Nekem egy 95 dekás, 3 éves 11,1" Asus U1F van, szerintem simán veri a kis Sonyd a gépemet. Ez egy anno félmilliós ASUS gép volt, tervezek is egy cikket a logoutra, hogy hogyan képes ez manapság megállni a helyét az időmúlásával a mai kicsik közt.

Szerintem szedd le a rajta lévő alap SONY progikat, szedd ki msconfiggal vagy ccleanerral a feleslegesen induló szarokat, vagy tegyél fel egy szűz 7-et driverekkel, mérföldkövekkel gyorsabb lesz a gép.

[ Szerkesztve ]

(#23) martonx


martonx
veterán

"2, Firefox 4 jelentősen jobban megterheli a gépet. Hangosabb is lesz, gyorsabban is merül, lassabb is lesz tőle a gép. Érdemes Google Chrome-ra váltani."

Ez azért érdekes. IE9-el mi a tapasztalat?

Én kérek elnézést!

(#24) Atos23 válasza martonx (#23) üzenetére


Atos23
senior tag

IE9 alatt kiválóan letölthetőek a FF és a Chrome legújabb verziói :D ;] :DDD

(#25) Boxi88


Boxi88
őstag

Nagyon jó teszt, és nagyon jó a gép is!

Engem abszolút megnyert! :K

(#26) ftc


ftc
nagyúr

Amúgy azal én is egyetértek az jróval, hogy az FF4 jobban eszi a CPU időt!

(#27) Thunderzolee

Gameplay videok:

Sony YB - AMD Fusion E-350 in Race Driver Grid

AMD E-350 + HD6310 Resident Evil 5

AMD E-350 + RADEON HD 6310 StarCraft II Play [KBENCH.COM]

Crysis 2 HP DM1 HD 6310

Nem mind erről a notiról van, de a platform ugyanaz.
Tessék keresni Youtubeon, van elég sok video.

Ez az akkumulátor meg több mint dupla teljesítményű, ha valakinek nem elég az 5 óra: Utángyártott akku Sony VGP-BPS21B 7800mAh fekete ~27ezerért.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#28) legiaap válasza Atos23 (#22) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nekem számít, hogy kinéz valahogy a Levonóhoz és az Asushoz képest.

Mi a baj monduk az 1215n-es ASUS-al. Igen szépre sikeredett. Amúgy meg hiába Sony ez is műanyagból van, mint az általam említett ASUS és mint ezt a gépet is láttam már "agyonkarcosan". Amúgy félreértés ne essék tetszik ez a Sony is, de ha már Sony-t veszek akkor nem a legolcsóbbat fogom megvenni. Elég érdekes, hogy ilyen Sonykat is lehet kapni. Régebben 300.000 alatt nem is igen léteztek. És nálam még most is a Sony az az előbb leírt ártól kezdődik.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#29) nike0075


nike0075
csendes tag

Nagyon szépen megírt teszt végig olvastam :) És nagyon tetszik a gép is :)

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=nike0075&submit=

(#30) nightmare13


nightmare13
senior tag

A Sony általában ért hozzá, hogy hogyan kell gépeket csinálni, tetszenek is nekem, csak általában ugyanabban a kategóriában drágábbak, mint a többi.

Én jelenleg még egy Asus UL80Vt-t nyúzok, sajnos már nem sokáig, kényszerűségből meg kell tőle válnom. Írtam róla egy kis szösszenetet, remélhetőleg majd a jövő hét folyamán megjelenik az is, akit esetleg érdekel, majd elolvashatja!

A kedves Cikkírónak pedig sok boldogságot kívánok a gépe mellé!

Üdv:
Bálint

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#31) SentryGun válasza Atos23 (#22) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Plusz, ha még hajlandó rá költeni, és belerak egy új szériás 80 gigás Intel 320 SSD-t is (~36e), akkor még csak a közelébe sem tud érni semmi... :)

(#32) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

A böngészőnél lehet, hogy a Chrome-ban alapból nincs bekapcsolva a GPU gyorsítás. Ezt azért is mondom, mert amikor újra raktam a Chrome-ot, Nekem sem volt bekapcsolva. Ezzel szemben a FF4-ben alapból engedélyezve van.

Vagy, ezt megnézted?

Véleményem szubjektív...

(#33) hackeeeee válasza nightmare13 (#30) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A Sony inkább gyártson TV-t... ;]:D

Mondom ezt azért, mert szerintem, nem érnek annyival többet a note- netbookjaik, mint amennyivel többe is kerülnek. Nincs bajom a Sony-val, félreértés ne essék, mert ez a gép is szép, csak részemről nem ér annyival többet, a név miatt.. :)

Véleményem szubjektív...

(#34) Atos23 válasza legiaap (#28) üzenetére


Atos23
senior tag

Elfogult vagyok, ez van, mindig jobban tetszett mindentől a Vaio, Lenovo és DELL design (nem egy lapon említem őket, csak ők 3an a favorit). :)

(#35) nightmare13 válasza hackeeeee (#33) üzenetére


nightmare13
senior tag

Én is ezt próbáltam kifejezni, ezért nem is volt még tulajdonomban egy se :) Illetve ez az első laptopom, amit írtam, de ez se sokáig (?), már ha el tudom adni. Sajnos egyetem miatt kell a pénz :S

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#36) megema válasza martonx (#23) üzenetére


megema
őstag

Dell Mini 10 HD-n nekem is ugyanez volt. Firefox 4 úgy belassította, hogy 5 percet bírt nálam, aztán ment vissza a 3.6.XX. IE9 és Firefox 3.6.17 együtt nem terheli meg annyira a gépet nálam, mint a FF4. Persze FF-ben Adblock Plus-szal kilövök minden felesleges flasht, és egyebet.

GIJoe: Én már láttam tartós ASUS-t. Itt csücsül az asztal másik végén. Kb. 10 éves, és a kopott "csuklótámaszon" kívül semmi baja. Szervizben sose volt. Jó ideig napi használatban volt pedig.

[ Szerkesztve ]

(#37) wAfu


wAfu
tag

a Sony-val csak a terméktámogatással kapcsolatban vannak problémáim. magyarul könnyen lehet, hogy a windows 8-ra már egyáltalán nem lesz driver a mostani cuccaikhoz. a 4 éves lenovo notimhoz meg simán van gyári windows 7 driver. persze kérdés, hogy meddig akar az ember használni egy gépet :D

(#38) kleinguru


kleinguru
addikt

Igazán jó ez volna a nagyobb cpuval 3g nélkül és bluetooth-szal:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#39) Rhino666 válasza hoffman_ (#12) üzenetére


Rhino666
őstag

97.550,- vs 134.900,- :U Még jó hogy a Lenovo-t vettem. Van más helye annak a 37.350,- különbözetnek. Pedig eleinte Sony-t akartam én is...

Egyébként csak holnap kapom készhez szóval csak a tesztek alapján tudok véleményt mondani de azok alapján is jobb a Lenovo, nem értem miért venne bárki ilyet. :(

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#40) feliks válasza Cucuska2 (#2) üzenetére


feliks
senior tag

milyen játékok tesztjére lennétek kíváncsiak?
Nem szoktam játszani, nem tudom mi számít viszonyítási alapnak, kiv crysis, de az szerintem nem futna el rajta.. :)
Egy Burnout paradise benchmark már készül, de más ötletem nincs. ha valaki dob egy játékcímet priviben, kiegészítem a tesztet szívesen.

üdv: feliks

[Be Happy]

(#41) feliks válasza hackeeeee (#32) üzenetére


feliks
senior tag

Minden beállítást végigtúrtam, de FF4-gyel sehogy nem akarja az igazat..

[Be Happy]

(#42) feliks válasza Rhino666 (#39) üzenetére


feliks
senior tag

130 volt csak nekem (mondjuk nálam az volt a plafon), és én sajnos nem néztem a lenovo cuccait, lehet én sem ilyet vettem volna akkor. Nálam csak az erősebb Asus EEE-k voltak a listán, azoknál meg ez jobbnak tűnt, kib 1215B, de az drágább is ennél.. :)

[Be Happy]

(#43) Rhino666 válasza feliks (#42) üzenetére


Rhino666
őstag

Jó hát nyilván inkább mint az ASUS. :K De azért nem árt szétnézni, mert hiába drága meg jó a Sony a Lenovo mindigis jobb volt noti téren. Főleg ha még sokkal olcsóbb is. :))

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#44) feliks válasza Rhino666 (#43) üzenetére


feliks
senior tag

igen, kicsit rosszul is éreztem magamat, amikor kijött az ideapad s205 tesztje.. Teljesen nem tűnt fel, hogy van ilyen is, mert desktopként a családban mindenki laptopot használ, így egy w510-es lenovo és egy t61es lenovo környezetében vagyok nap mint nap, és tudva azoknak az újkori árát, nem is feltételeztem ,hogy lenovo-ból van kifizethető darab is.. Bevallom kicsit elhamarkodtam a döntést, tekintve, hogy mi minden elkerülte a figyelmemet.. Bár szinte az E-350 processzorról való információszerzésel egyszerre rohantam is a boltba a Vaio-ért, mert örültem hogy végre valami kifizethető, hordozható, én erősebb az összes atomnál.. :)

az kifejezetten megnyugtatott, hogy legalább nem volt olyan pont, amiben megverte volna a Vaio Y-t (vagy ha volt, nem tűnt fel)

[Be Happy]

(#45) Rhino666 válasza feliks (#44) üzenetére


Rhino666
őstag

Hát tekintve hogy belülről teljesen ugyanaz a két gép... :)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#46) hackeeeee válasza feliks (#41) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha kikapcsolod a hardveres gyorsítást, akkor sem "jobb"?

Véleményem szubjektív...

(#47) C^^


C^^
őstag

Jó kis teszt.
Nem tűnik rossznak cuccak. Én még lehet, hogy beruháznék egy SSD-re is, igaz, úgy már nem ennyi az ára, de megéri a sebesség.

(#48) TopaMo


TopaMo
aktív tag

Köszi a cikket, így már megvan az összehasonlítási alap. :R
Sokat segítenek az ilyen jól megírt cikkek. :R

(#49) dave666


dave666
aktív tag

Köszi az írást :R
A Sony az jó, csak az átlag felhasználónak drága :K

Dave666

(#50) Kloden


Kloden
senior tag

Igényes, minőségi írás, köszönjük!

A sebességteszteket összevetettem az én ókori kétmagos AMD Turion 64 X2, szintén 1600MHz-es kis procimmal, és érdekes, hogy kb 10-20%-kal gyorsabb a procim ennél, pedig 4000Ft-ba kerül használtan. :D
Ennyire nem fejődött volna a procik teljesítménye az évek alatt?...

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.