Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gordiann


Gordiann
őstag

Szia!

Az a piros folt az "ufo"-tól lentebb kísértetiesen hasonlít alakban a fentihez, viszont arról látszik, hogy fényképező-hiba. ;] :U

(#2) varga911


varga911
senior tag

Poros a D60-ad érzékelője, Nikon szervízben ingyen tisztítják.

Üdv. :)

(#3) MaciG


MaciG
addikt

:DDD

BANZAII

(#4) Andie válasza varga911 (#2) üzenetére


Andie
őstag

Az a helyzet, hogy semelyik más képen nem látni ilyen foltot, sőt, semmilyet. Ugyanakkor a D60-ban elég jó tisztitó rendszer van. Tehát ha ilyen probléma lenne, akkor minden egyéb, felhő-nap fotós képem is szenvedne ilyen hibától...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#5) Zeratul válasza Gordiann (#1) üzenetére


Zeratul
addikt

Az "UFO" nem fényképező hiba mert az alja meg van világítva a felső része meg árnyékban van. Valami volt ott de az természetes képződmény (pl felhőfoszlány) vagy mesterséges azt ebből a képből nem lehet eldönteni.

(#6) Samus


Samus
addikt

Kis laikusok. Hát nem tudjátok, hogy az ott egy elszabadult meteorológiai ballon? Vagy épp kísérleti repülőgép. Holnap megjelenik Murder és Scully is a lakásodon, és feltesznek néhány kérdést.
Viccet félretéve: nagyon érdekes kép. Nekem anno volt (van is még) egy Sharp GX17 mobilom, aranyos kis VGA "kamerával". A napot fényképezve az mindig fekete folt lett. Viszont egyik még másik digi géppel nem sikerült ezt reprodukálnom, az összesben vakító fehérként jelenik meg. Próbáltál egy fehér, megvilágított A4es lapot fényképezni? Ott nincs anomália?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7) #41635072


#41635072
törölt tag

Érdekes!
Itt kivételesen jól látszik a közismert UFO-forma. :K
Grat! :)

Samus: Meteorológiai ballono nem így néznek ki ha jól tudom.
Kísérletirepülőgép? Miért is fejlesztene bárki is ilyet, miért nem látjuk őket a médiában?
Ez nem laikusság. Csupán hiszünk benne, hogy állítjuk azt, hogy mi vagyunk az egyetlenek, mikor még a saját naprendszerünket sem ismerjük, nem pedig a galaxist, a többit, etc...

[ Szerkesztve ]

(#8) Samus válasza #41635072 (#7) üzenetére


Samus
addikt

Nem véletlen van OFF-ban. Hidd el, én is hiszek ebben. Ha a galaxis tényleg akkora, mint amekkorának állítják (ismerjük?), akkor biztos, hogy vannak más életformák is "odakint". Nagyon érdekes fotó. Ha regelve lennék "fészbúkon", "lájkolnám" is. Kíváncsi vagyok milyen magyarázatok születek még...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9) Tikakukac


Tikakukac
titán

Miután leseggeltem 9 évad X-aktákat meg a mozifilmeket is én azt mondom vigyázz, mert jön a cigarettás férfi és annak sosincs jó vége... :DD

Ámde tényleg grat hozzá, sajnos én maximum alkohol állapotban látok/fényképezek ilyeneket :DDD

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Hát én nem tudom hogy vagytok vele, de én nagyon nem akarok "találkozni" UFO-kkal, majd max kiröhögtök, de a puszta gondolattol is futkos a hátamon a hideg és ha meglátnék egy "idegen krapekot" cirka magam alá csinálnék, valami oknál fogva parázok tőlük :U

(#11) finest


finest
őstag

Érdekes kép! Furcsa a fény árnyék viszony az UFO-n, alul csillog, felül ötét, ez hogy jött össze?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#12) #41635072 válasza Samus (#8) üzenetére


#41635072
törölt tag

:R

[ Szerkesztve ]

(#13) westcoastog válasza bacsis (#10) üzenetére


westcoastog
veterán

Dettó. :U Ha már ilyen fejlettek, miért nem álcázzák magukat? :D
De ha tényleg léteznek is, és leszállnak köszönni, hogy helló itt vagyunk, akkor az emberiség történelme új szakaszhoz fog érkezni. :K
De ha jobban megnézzük a képet, elég nagy a valószínűsége hogy az egy apró felhőfoszlány, végül is ez most olyan dolog mintha kifeküdnénk a rétre és miközben nézegetjük a felhőket mindent beléjük képzelünk. :U
Amúgy most ]meghazudtolom magam 1 hsz-en belül, de ufos élményem volt már nekem is, beszarás határán voltam. :D

[ Szerkesztve ]

(#14) phanzetomox


phanzetomox
őstag

érdekes kép, nagy UFO-sok most megkapták a karácsonyi ajándék képet a nappaliba.

(#15) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Nekem is sikerült már többször azonosítatlan dolgot fényképezni. Legtöbbször ilyenkor nyáron az objektív elé repülő bogár, lepke, szúnyog, esetleg gyorsan repülő madár szokott furcsa látványt okozni a képen. Egyszer halomsírokat fényképeztem, és egy fehér "valami" lett a képen, feleségem egyszerre nekiállt mondogatni, hogy szellemet fényképeztem. Jobban megnézve a képet, kiderült, hogy egy fehér lepke.
Kedvencem, amikor valaki egy telefonnal készült képet mutogatott mindenkinek a Rám-hegy tetején lévő szikláról, hogy lefényképezte az auráját a sziklának. Sehogy sem lehetett neki megmagyarázni, hogy nappal szemben az optika becsillanása látszik a képen.
Mielőtt még teljesen ufo ellenesnek gondolnátok, elárulom, hogy láttam, akarom mondani láttunk az akkori barátnőmmel '87 augusztusában egy éjszaka teljesen alacsonyan szálló, hangtalanul repülő szerkezetet (kb 50-70m magasan repült), persze fényképező nem volt nálam, de ha lett volna sem lehetett volna lefotózni, gyorsan repült.

Ja, legtöbbször vaku hasznáklatakor lehet érdekes dolgokat fotózni a levegőben szálló, felcsillanó porszemek miatt.

Szerk: Most nézem az exifet, f/25-ös rekesszel lett lőve a kép. Na, ennél a rekesznél már tényleg megjelenik minden szösz, ami az érzékelőn van. Mivel a nappal szemben készült a kép, látszik is a felhőknél a becsillanás, így mégegyszer megnézve a képeket azt gondolom, hogy a frontlencsén lévő kosz-szösz vagy valami csillant be. Hasonló képet készítettem egy hete Tihanyban, akkor egy esőcsepp volt a frontlencsén, aztán furcsa dolog lett a képen, le is töröltem.

[ Szerkesztve ]

(#16) #41635072 válasza phanzetomox (#14) üzenetére


#41635072
törölt tag

Annyira nem érrte, hogy ez miért fáj egyeseknek... :W
Nem vagyok "UFO-s", csak begyöpösödött hülye sem. :W

(#17) westcoastog válasza Zoli bácsi (#15) üzenetére


westcoastog
veterán

Hogy nézett ki az a szerkezet? Le tudnád rajzolni paintben?

(#18) Gergő_


Gergő_
őstag

Figyelnek a zamerikaiak. ;]
jobban megnézve ez tényleg porszem.
a nap sugarait nem lehet megelőzni

[ Szerkesztve ]

(#19) danih


danih
addikt

Számomra, mint laikusnak úgy tűnik, mintha pont a nappal ellentétes oldala lenne világosabb...
Nem ott kéne olyan sötétnek lennie ahol a képen világos, és fordítva?
Ettől eltekintve igen érdekes, lehet, érdemes volna továbbküldeni vizsgálatra, sok UFO-kutató ingyen vállalja!

(#20) localhost válasza Gordiann (#1) üzenetére


localhost
Közösségépítő

(Mert az egy ufó ott - pirosban!)

Véleményem szerint ez az optikában levő anomália = magyarul kosz, dzsuva.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#21) marcus.fenix


marcus.fenix
aktív tag

Ahhoz képest hogy a nap mögötte van, elég érdekes az árnyékolása... nem is tudom...

Amúgy tuti hogy a világűrben van még ilyen bolygó mint a miénk, és hogy élnek értelmes lények, de az is biztos, hogy nincs olyan civilizáció, amely ezeket a brutális távolságokat le tudná küzdeni, főleg nem egy ilyen kis porbafingó csészealj segítségével. A fénysebességgel utazás sci-fi, és az is marad, nekünk is, és más értelmes lényeknek is... márpedig ha még a fénynek is évekbe (kb. 4,3 évbe) telik míg ideér a legközelebbi lakhatónak tűnő bolygóról, ami az Alpha Centauri rendszerben található, akkor asszem hogy a találkozás esélye azonos Jézus második eljövetelének valószínűségével...

Szóval nem UFO ;]

[ Szerkesztve ]

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#22) proof88 válasza Zoli bácsi (#15) üzenetére


proof88
addikt

(#23) attiati válasza proof88 (#22) üzenetére


attiati
veterán

hú mekkora koszfolt :D

marcus.fenix: ott a pont :) tényleg fura az árnyékolása.

amúgy tuti van a földön kívül is élet, de egyáltalán nem biztos, hogy fejlettebbek, mint mi

[ Szerkesztve ]

(#24) doc válasza marcus.fenix (#21) üzenetére


doc
nagyúr

igen, az arnyekolas szerintem is pont az ellenkezoje annak amilyennek lennie kene, lencsen/erzekelon levo koszra tippelek

azt miert mondod hogy kizart? egy-ket evszazaddal ezelott kb. a mai technika egeszet lehetetlennek gondoltak
amugy a science channelen megy egy jo kis sorozat, ahol a scifikben elofordulto technikak gyakorlati megvalositasarol beszelnek, az elso resz pont csillagkozi urhajorol szol :)

(#25) :-I válasza westcoastog (#13) üzenetére


:-I
tag

álcázzák magukat, nézz csak a kínaiakra. köztudott, hogy ők földönkívüliek, álcázva.

[ Szerkesztve ]

"A férfiak, érthető okokból, nem akarják nézni a hüvelygomba-krém, nedvszívó szárnyasbetét, változókori inkontinencia és hüvelyszárazság reklámokat." by Csemike

(#26) doc válasza proof88 (#22) üzenetére


doc
nagyúr

a linkelt kep egyertelmuen egy szitakoto, nem is ertem mit kell ezen porogni...

(#27) tzimash


tzimash
őstag

Szerintem sem ufo. Hozzáteszem, sajnos :) Nekem is az árnyékkal van bajom, pont az ellenkező oldalán van, mint ahol elvárná az ember.

marcus.fenix: én annyira nem venném biztosra, hogy ne tudnák leküzdeni a nagy távolságokat... a mi párezer éves civilizációnkhoz képest létezhetnek olyanok, amelyeknek esetleg több millió évük volt e probléma megoldására. Szóval én nem tartok semmit sem lehetetlennek és semmit sem biztosnak ebben a tekintetben :)

:-I: Asimov szerint az emberen kívül, mi magyarok vagyunk a másik értelmes faj a földön :))

[ Szerkesztve ]

(#28) Zeratul válasza tzimash (#27) üzenetére


Zeratul
addikt

:-I: Asimov szerint az emberen kívül, mi magyarok vagyunk a másik értelmes faj a földön

Azért is félnek tőlünk az áras népek. :D

(#29) marcus.fenix válasza doc (#24) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

A fizika az fizika, és bár nem vagyok fizikus, azért szerintem egy szilárd tárgyat, benne élőlényekkel fénysebesség körüli tempóban megmozgatni anélkül hogy darabjaira hullana, fizikai képtelenségnek tűnik... aranyosak ez a térhajlítás, meg hiperugrás meg hasonló idiótaságok, csak semmi fizikai alapjuk nincs... persze lehet hogy nincs igazam és lehet hogy Isten is létezik... bármi lehetséges...

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#30) Andie


Andie
őstag

Hát srácok, köszi a hozzászólásokat!
Sajna nekem is volt egy olyan gyanúm, hogy az árnyék, meg a piros becsillanás miatt ez nembiztos, hogy tényleg ufó. De azért egy kicsit jó volt benne hinni :)
Próbaképpen csinálok majd még egy ilyen Nappal szembeni képet, ha lesz rá alkalmas felhőzet.
De azért egy pici esély még van rá, hogy ufó, csak jól megtrükközte a kamerámat! :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#31) doc válasza marcus.fenix (#29) üzenetére


doc
nagyúr

igen, a fizika az fizika
magyarazd el newtonnak, hogy a fenynek is van sebessege, vagy mondjuk a kvantummechanikai szabalyokat (hatarozatlansag, stb). az o szemszogebol ez hulyeseg, mert a fizika az fizika, merheto es kiserletileg igazolhato hogy a newtoni fizika mukodik es helytallo
aztan mar szaz eve tudjuk hogy ez nem igaz :)
a mai fizikai tudasunk is gyorsan tulhaladott lesz, szaz ev mulva mar valoszinuleg teljesen mas, meg pontosabb elmeletek lesznek
minden korban voltak olyan emberek, akik meg voltak gyozodve arrol hogy mindent tudunk a vilagegyetemrol, es eddig midig kiderult hogy tevedtek :)

nem emlekszem pontosan hogy ki es mikor mondta, de volt egy olyan idoszak amikor azt mondtak a valoban hozzaerto tudosok, hogy mar 'szinte mindent' tudunk a vilagrol, egy-ket temakort kell meg teljesen megmagyarazni, aztan azota csak meg tobb kerdes lett...

(#32) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Ne legyetek már gyerekesek! Az egy Goa'uld Ha'tak :U ;]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#33) Mappa


Mappa
addikt

hát ez azért túlzás :DDD

-fekete pöttynek kéne látszódnia mivel hátulról süti a nap
-alatta piros pötty
-jobb oldalon kék pötty
-jobb felső sarka felé fehéres pötty

és ugyanúgy megvannak ezek a baloldalon is....

pár képet csináljatok valami poros környezetben vagy éppen csak fújjatok le valami porosat jó fényes napsütötte viszonyok mellett ..ugyanilyet fog produkálni

vagy ami még jobb sötétben+ vaku mellett kicsit porolni 'felkavarni' a levegőt ...hipp hopp szelem effekteket lehet produkálni ahogy visszaveri a vakufényét a por.

ez a képen nem más mint dzsuva...ahogy azt már pár sorral feljebb is leírták :D

nem kötelező megadni

(#34) kovsol válasza ]Phobos[ (#32) üzenetére


kovsol
titán

pedig nekem Ori anyahajónak tűnt :(((

May the Force be with you!

(#35) elithun


elithun
őstag

Az idegenek és az űrhajóik észlelésére annyit tudok mondani, hogy: régen az ördögtől félt mindenki és azt látta az ágya alatt, ma zöld, nagy szemű lényeket.
Egyébként nem vitatom, hogy lehet más életforma is a világegyetemben, ennyi helyet hiba volna csupán egy bolygónyi életformákra elpazarolni. :K

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#36) nem_tom


nem_tom
őstag

Egyszer láttam én is az égen éjszaka. Olyan volt mint egy repülőgép, de aztán elkezdett cikk-cakkba menni.

Én szívesen találkoznék UFO-val, úgy ahogyan szellemmel is, persze a békésebb táborból. :)

Amúgy nem tudom ti hogy vagytok vele, de ha már témánál vagyunk... Én nem értem egyesek miért hiszik azt, hogy ebben a rohadt nagy végtelenségben mi vagyunk az egyetlen létforma?

(#37) elithun válasza nem_tom (#36) üzenetére


elithun
őstag

Szerintem a legtöbben nem azt vitatják,hogy van valahol túl az Óperencián egy másik életforma, hanem azokat a "tegnap este elraboltak az idegenek és megtermékenyítettek, meg új nyelvet tanítottak" féle történeteket tartják nevetségesnek, mint ahogy én is.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#38) doc válasza elithun (#37) üzenetére


doc
nagyúr

100% egyetertek :)
matematikailag szinte 0 az eselye annak, hogy egyedul a Foldon van ertelmes elet, annak az eselye viszont, hogy ket, kulon bolygon elo civilizacio talalkozik egymassal szinten nem sokkal tobb

(#39) RootRulez


RootRulez
félisten

Úgy gondolom ki van zárva, hogy a világegyetemben csak mi fejlődtünk ilyen "értelmesnek", de a zöld emberkéket is túlzásnak tartom. A kép minden esetre érdekes... Majd jön a titkosszolgálat, FBI, utána csak az tűnik fel, hogy x ideje nem lépél be a fórumba...

═════════════════════════════════════════

(#40) #84221696


#84221696
törölt tag

Felhő. :)

(#41) Andie válasza RootRulez (#39) üzenetére


Andie
őstag

Egyszer énis láttam egy furcsa dolgot éjszaka. Feküdtem a vizparton, néztem a csillagokat, mikor egyszer az egyik..
Egy pillanat, csöngettek. Valami fekete autó. Rögtön jöv...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#42) Prof01


Prof01
veterán

OMG. :D

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#43) bitblueduck válasza doc (#31) üzenetére


bitblueduck
senior tag

magyarazd el newtonnak, hogy a fenynek is van sebessege, vagy mondjuk a kvantummechanikai szabalyokat (hatarozatlansag, stb). az o szemszogebol ez hulyeseg... aztan mar szaz eve tudjuk hogy ez nem igaz
E :) Ha Newtonnak van türelme meghallgatni az elméletet és megérteni, akkor nem tartja hülyeségnek. És amit Ő írt az nagyon is igaz, egy jó közelítése a gyakorlati tapasztalatoknak, csak azóta van pontosabb. Egy új elmélet általában a régi finomítása. Mellesleg Newton a fény sebességét kiszámolta és le is írta ebben a könyvben itt.
marcus.fenix: egy szilárd tárgyat, benne élőlényekkel fénysebesség körüli tempóban megmozgatni anélkül hogy darabjaira hullana, fizikai képtelenségnek tűnik
szerintem a gyorsulás a nemmindegy, nem a sebesség.

Magához a témához annyit fűznék: érdekes fotó, nekem a piros ufo jobban tetszik a lenti linken.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#44) bartucc válasza Andie (#41) üzenetére


bartucc
addikt

:DDD ;]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#45) bundilolo


bundilolo
tag

Az sincs bizonyítva, hogy léteznek, illetve az sem, hogy nem. innentől kezdve én elhiszem, hogy az UFO. :D

(#46) doc válasza bitblueduck (#43) üzenetére


doc
nagyúr

Ha Newtonnak van türelme meghallgatni az elméletet és megérteni, akkor nem tartja hülyeségnek.
ok, felreerthetoen fogalmaztam, de a lenyeg az, hogy ha elkezdenel neki meselni olyasmiket, amik az akkori fizikai tudasanyag alapjan nem lehetsegesek, de azota mar meg is valositottuk, jogosan mondhatna hogy marpedig ilyen nem lehet :) persze ha kelloen nyitott elmeju, akkor valoszinuleg nem utasitja el zsigerbol, hanem max. annyit mond ra, hogy 'a mai tudasunk alapjan nem lehetseges'. kb. ide akartam eljutni, vagyis attol, hogy nem tudunk ma fenynel gyorsabb kozlekedesi modot, meg letezhet, lehet hogy 100-200 ev mulva mar az emberiseg meg is valositja

És amit Ő írt az nagyon is igaz, egy jó közelítése a gyakorlati tapasztalatoknak, csak azóta van pontosabb.
ezzel tisztaban vagyok, nem mikro-es makro meretekben meglepoen pontos

Mellesleg Newton a fény sebességét kiszámolta és le is írta ebben a könyvben itt.
na ez betalalt, nem tudtam hogy mar ilyen regen megmertek :-o

(#47) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

sok tényező játszik ebben az esetben,1, porszem 2. egy meteorit is lehet,ami csak éppen be tudott jutni a légkörbe 3. kísérleti repülőgép (ez az eset fordul elő legtöbbször,mivel kedves Amerikai kollégák,kedvelten szeretnek kísérletezni új repülőgépekkel, amiknek persze extrém alakjuk van.Megnézel pár videót erről a témáról,és már nem is hihetetlen a dolog) 4. pedig az lehet,hogy tényleg földön kívüli dolog.A fénykép pazar lett,azt a kis valamit leszámítva :C :R Egyértelműleg akkor lehet kimondani,hogy UFO ha találkozol is eggyel,ha tényleg találkozol eggyel légyszíves hívj meg engem is :DD

[ Szerkesztve ]

PS4

(#48) Zoli bácsi válasza proof88 (#22) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Lehetséges, sötétben láttam.

Bocs az offért, de miután ketten is rákérdeztek.... Szóval a sztori: '87 augusztusa volt, onnét tudom, mert akkor kezdtem udvarolgatni egy lánynak....Szóval éjszaka éjfél után az utcán beszélgettünk egy isten háta mögötti kis faluban, amikor az utcával párhuzamosan, a túlsó sor házai fölött, elég alacsonyan feltűnt egy repülő szerkezet. Gyorsan mozgott, csészealj formája volt, belül világos volt, több ablakszerű nyílással (a csészealj aljánál), és az "ablakoknál" emberi sziluetteket láttam. Hangtalanul mozgott, kb 10-15mp.-ig láttuk. Nekem semmi földönkívüli nem volt benne, arra gondoltam, valami titkos (katonai?) szerkezetet láttunk. Valahogy emberi építménynek tűnt. Sem előtte, sem azóta nem láttam ilyet. Gondoljatok amit akartok, esküszöm, hogy nem én találtam ki, ez így történt. Ha le kéne rajzolnom, bár nem vagyok nagy rajzos, akkor a klasszikus, sokak által ismert, ábrázolt csészealj formát láttam, bár sötét volt, a holdfényben a sziluettje látszott, meg az ablakai. És nem forgott, némán úszott a levegőben.

(#49) Ipse89 válasza bacsis (#10) üzenetére


Ipse89
tag

De ha mutogatna egy 10 Ghz-s procit, vagy egy "élien hűtőt" lehet megváltozna a váleményed ;] ;] :DDD

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#50) mrhitoshi válasza Ipse89 (#49) üzenetére


mrhitoshi
veterán

igen,de ha bele gondolsz,hogy egy idegen életforma eléri azt a sebességet,hogy fényévet tudjon utazni,az egyedül kicsinálná az egész Földet :U

[ Szerkesztve ]

PS4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.