Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Zicky válasza Pazolini (#250) üzenetére


Zicky
tag

Szia!
Ha zavartalanul és az elvárásoknak megfelelően működik a kapcsolat , akkor szerintem nem érdemes bolygatni... :B De az is lehet, hogy a csodálatos TP-Link firmware valamely - az alrouterre csatlakozó- eszköz mac címét kavarta be oda, és az eszköznévhez pedig a router azonosítóját :F :F

(#252) Pazolini válasza Zicky (#251) üzenetére


Pazolini
senior tag

Sajnos nem ez a helyzet.
Próbából bekapcsoltam a DHCP-t az alrouteren, csekkoltam a listát, s azon nem szerepelt a inkriminált MAC-cím és a (z egyébként állandóan ugyanarra kiosztott) IP-cím.
Ezt a rejtélyes eszközt a Who-Is-On-My-Wifi windowsos applikáció is mutatja, ott letiltottam az eszközt. Majd meglátjuk...
Egyébként a főrouteren látható minden csatlakozó kliens eszközt azonosítottam. Ez a magáról nevet elárulni nem akaró "unknown" eszköz, ha kikapcsolom a WDS routert, eltűnik, ha bekapcsolom, idővel megjelenik. Tehát gyanús, hogy ez maga az alrouter lesz. De a fura az, hogy a MAC címe nem azonos az alrouter felületén látható MAC címmel. Ez a rejtély. S egyáltalán az, hogy ennek a WDS eszköznek fent kell-e alapból lennie a DHCP-t kiosztó főrouter klienslistáján. :o :)) :W

(#253) kiborg


kiborg
aktív tag

Sziasztok!

Némi probléma merült fel WDS beállítása és használata során.

Van két wifis routerem: 1-es Tplink 1043, Digi nettel, 2-es: TPlink WR-841ND.
A témaindító írás szerint elvégzem a beállításokat, de a 2-es router nem csatlakozik, nincs rajta net.
A 1043-ason OpenWRT van, a 841-sen pedig gyári sw.
Mit ronthattam el?

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#254) Zicky válasza kiborg (#253) üzenetére


Zicky
tag

Szia!
Amennyiben a 841-en a wds menüben a survey gomb után kiválasztod a 1043-as által szórt wifi hálózatot, és az ssid-k és a jelszavak is mindenhol egyformák akkor esetleg az Open wrt beállításai lehetnek még kérdésesek. Én azt javasolom, hogy 841-esen is cseréld le a gyári firmware-t. Én a DDWRT-t használtam amikor még használatban volt a wds-s redszerem és elég sok beállítást kipróbáltam amikorra sikerült a UPC connect box-szal stabil kapcsolatot építeni....:B :))

(#255) kiborg válasza Zicky (#254) üzenetére


kiborg
aktív tag

Szia!

A 841-es search gomb után látja a 1043-as hálózatát, jelszót beállítom, 841-re a laptop jelenleg vezetéken csatlakozik, de akkor sincs net, ha wifin csatlakozok rá.
Teszt és beállítás erejéig más a 2 router ssid-je(bár ez elméletileg nem okozhatna gondot), hogy lássam, hogy melyik routerhez is csatlakozok hozzá.
Az OpenWRT-s routerben elméletileg csak a csatornát kell fix-re állítani(11-es) és kész(ha jól értelmezem a leírást), de azt meg megtettem.

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#256) Zicky válasza kiborg (#255) üzenetére


Zicky
tag

A csatornát mindkét routeren fixre kell állítani... Egyébként a 841-en keresztül elérhető a 1043-as menüje? Ha igen, akkor van wds kapcsolat és a 1043-ban a WAN elérésnél lehet valami esetleg.... :F :F Ha nem érhető el a főrouter menüje az alrouteren keresztül ,akkor nem jött létre a wds híd.. Az Open WRT nem ismerem, de a DDWRT-ben a wireless modokat váltogattam és valamelyiknél jó lett, talán "repeater bridge" , de már nem emlékszem és már a router sincs meg.

(#257) kiborg válasza Zicky (#256) üzenetére


kiborg
aktív tag

Sajnos nem érhető el a 841-en keresztül a 1043-as menüje :(
A 841-es a WDS-re státuszként azt írja, hogy Run. Ennyi, kicsit kevés,de ez van.

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#258) kiborg válasza kiborg (#257) üzenetére


kiborg
aktív tag

Szerintem nincs kapcsolat,mert a rádugott 841-re dugott gép/csatlakoztatott eszköz nem kap IP-t a 1043-tól, így egy kikapcs-bekapcs után már el sem érem a 841-sem,mert nem fut a DHCP-je és nem áll fel a hálózat.

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#259) Zicky válasza kiborg (#258) üzenetére


Zicky
tag

Szerintem az Open wrt és a TP-Link firmware "nem érti meg egymást" .... A 841-re köss fix ip-re beállított eszközt a főrouter 192.168.0.1 az alrouter 192.168.0.2 az eszköz meg legyen 192.168.0.13 ha így sem éred el akkor nincs kapcsolat a két router között protokoll szinten. Upgradeld a 841-et is openre vagy ddwrt-re.

(#260) kiborg


kiborg
aktív tag

Megoldódott a dolog.
Mint kiderült az OpenWRT Wifijének van AP és AP+WDS módja is. Persze, hogy a rossz módban próbálkoztam. Átállítva és a leírás szerint tökéletesen működik együtt a gyári firmware és az Open-WRT.

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#261) Flash91 válasza Zicky (#259) üzenetére


Flash91
friss újonc

Sziasztok!
Egy olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy:
Adott egy upc média home wifi, meg egy Tp-link wdr4300-as wifi hozzá tartozó ddwrt. A megfelelő beállításokat megtettem(valószínűleg nem...) . A fő router maradt a 0.1 végű, az al pedig a 0.11 végű ip-re(0.2 is volt már) . A DHCP al routeren kikapcsolva(próbáltam ezt az opciót mindenhogy). A lényeg, hogy wifin szeretném a kapcsolatot létrehozni úgy köztük, hogy a Tplinkre kábelen csatlakoztatott média box folyamatosan jó legyen, a jelenség az, hogy különböző időközönként megszakad a kapcsolat, időtúllépés, majd aztán azt írja hogy média box csatlakoztatva. A műsortár is van hogy folyamatosan kiírja a műsorokat, majd aztán "nincs információ" :W . Esetleg milyen további beállítás lehetséges? Köszönöm előre a válaszokat.

(#262) Zicky válasza Flash91 (#261) üzenetére


Zicky
tag

Szia!
Gondolom a kapcsolat a kábelmodem és a router között szakad meg. A ddwrt-ben a wireless menüben a wireless mode beállításból próbálj ki más -más tipusút, mivel nem azonosak a protokoll algoritmusok, lesz amelyiknél kapcsolat sem jön létre , de hátha segít, hasonló gondom nekem is volt és wireless mode váltás segített.... más ötletem most nincs.

(#263) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Sziasztok!
Felszabadult itthon egy Archer C9 (V1) amit bekonfiguráltam bridge mode-ba 5ghz-en.
Tök jól működik kábelen, de a wifijére csatlakozva nincs net és a router webes felületét se érem el.
Van valakinek ötlete, hogy ezt mi okozhatja?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#264) gyulank


gyulank
addikt

WAN porttal lehet? Azt hiszem csak azon működik a POE.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#265) nemurea


nemurea
aktív tag

Sziasztok! Végigolvastam a fórumot (gyakorlatilag ez a Definitive Guide a Routerek összekötésére :K ), és több hasonló szitu volt, de nem találtam megoldást.

Előzmény: pont most három éve kötöttem össze (ezen fórum segítségével) a Speedportot és a 841-et Wireless módban. Kb. stabilan működött, ha nem ugyanazt az SSID-t sugározták.

Mivel van a környéken kábel, ezért most a józan észre hallgatva, és magasabb sebességet, jobb stabilitást remélve összekötöttem a Speedportot és a 841-et kábellel.

Nos hát nem teljesen. FŐ router a Speedport, AL a 841, DHCP kikapcsolva. Speedport: 192.168.1.254, 841: 192.168.1.3 fix IP. Első körben nincs bekapcsolva a wifi bridge mód, hiszen ez nem az, csak szeretném, ha az AL router sugározna saját WIFI jelet, befogadja az eszközöket, továbbítsa a forgalmat a FŐ routerre.

- Ha kábelen csatlakoztatom a laptopot az AL routerre, rendben van, kap IP-t, van net.
- Ha Wifin csatlakoznék az AL router által önállóan szórt jelre, akkor korlátozott módba kerül, még az AL routert sem érem el, ilyen jellegű IP-t kap a laptop:

Wireless LAN adapter Wi-Fi:

Connection-specific DNS Suffix . :
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::574:a8fd:f4ennnnnnnnn
Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.165.11
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Default Gateway . . . . . . . . . :

Talán az lehet a gond, hogy az AL router ragaszkodik a 192.168.0.1 IP címéhez? Státus oldal:

LAN
MAC Address:
E8-94-F6-nnnnnnnn
IP Address:
192.168.0.1
Subnet Mask:
255.255.255.0

WAN
MAC Address: E8-94-F6-nnnnnnnnnn
IP Address: 192.168.1.3 Static IP
Subnet Mask: 255.255.255.0
Default Gateway: 192.168.1.254
DNS Server: 192.168.1.254 , 0.0.0.0

De nem tudom megváltoztatni, mert nem engedi a LAN-t IP-t ugyanabba a 192.168.1.x tartományba tenni, mint a FŐ router, azt írja, nem lehet ugyanaz a subnet mask.

Tuti csont egyszerű megoldásról van szó, csak azt nem értem, hogy miért működik jól, ha kábelen csatlakoztatom a laptopot a routerhez, és miért nem, ha wifin? Szintén firmware hiányosság?

Köszönöm, ha van bárkinek van tippje, merre induljak.

(#266) stev65 válasza nemurea (#265) üzenetére


stev65
tag

Szia, próbáld meg úgy, hogy a fő routeren van csak bekapcsolva a DHCP, de a kiosztható címek úgy kezdődjenek hogy az utolsó számhoz hozzáadsz pl 10-et. Az al router ip címét állítsd ez előttire, vagyis essen kívül a kiosztható címek tartományán, de persze ne az legyen ami a fő routeré.

Ne ess pánikba!

(#267) nemurea válasza stev65 (#266) üzenetére


nemurea
aktív tag

Szia! Köszönöm a tippet, bocs, csak most láttam. Még jól jöhet, de egyelőre vettem egy TP Link Archert új al-routerként, az modernebb, nagyobb wifi-lefedettséget produkál és az Access Point képességei is fejlettebbek, mint a régi 841-esemé. Ezzel - lekopogom - nagyon stabil ugyanaz a setup, mint amit fentebb vázoltam. A régi 841-est meg majd tavasszal kiviszem a garázsba, hogy ott is legyen net (öntözésvezérlő számára előkészítve).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.