Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) maross válasza fabiandaniel (#2400) üzenetére


maross
veterán

Ha meg tudod mondani hogy miert? Mert tenyleg semmi szuksegem extra funkciokra.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2402) JKalo


JKalo
tag

Alex

most néztem, hogy az automount (/etc/hotplug.d/block/50-startservices) és qss-gombos unmount (/etc/hotplug.d/button/10-qssbutton) is benne van az 1.1.7.be.

(A 1043 Bacfire-nel egy saját scriptel ment a mount. Úgyanoda szeretném ezzel is a meghajtókat csatolni, hogy ha valmiért vissza kéne majd rakni a régi routert ne kelljen mindent átállítani)
1., Luci-ban nem /overlay/mnt/hdd ; ../usb ; ../swap alá, hanem /mnt/.. alá (szeretném) felcsatolni
2., A fenti scripteket engedélyezem és elvileg kész is?

- Kell valamit átírni, módosítani amiért az /mnt/.. alá csatolom? Vagy minden program, script úgyis az fstab-ból veszi a csatolási helyet?
- Mivel label alapon mountol a script, a label nélküli smartreader nem lesz probléma neki?

(#2403) fabiandaniel válasza maross (#2401) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Nálam wdr4300 nem votl túl stabil de ha a wifit nem akarod használni akkor tökéletes.

Fabi

(#2404) maross válasza fabiandaniel (#2403) üzenetére


maross
veterán

wifin csak laptop lesz, az szakadhat nyugodtan amennyit akar, a tobbi gep viszont kereskedeshez lesz hasznalva.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2405) fabiandaniel válasza maross (#2404) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

akkor végülis a wdr3600 is elég lenne neked, kb. ugyanaz mint wdr4300, csak az antennák számában és 5 GHz sebességében különbözik és olcsóbb is.

Fabi

(#2406) Krapter


Krapter
tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne. Nekem vagy egy WDR4900, egy régi 3Com Wifi routert váltott le. De egyáltalán nem vagoyk megelégedve vele. Olyan dolgokat produkál amiket még más routernél nem tapasztaltam. A régi teljesen jól működött, csak régi volt és kellett valami nagyobb hatótávolságú és gyorsabb.

Na most a problémám az, hogy néha a WDR4900 "lefagy" a net van modemen minden rendbe csak egyszerűen a router lefagy. Az "ON" LED mellett lévő "System" nem mindig villog folyamatosan, amikor lefagy akkor vagy nem villog egyáltalán vagy folyamatosan ég. Kézikönyv szerint ez "system error." Ami elég tág fogalom és nem igazán találtam rá megoldást. Ja és ezt mind drótosan és Wifinél is csinálja. Valakinek valami ötlet? Gyári FW van rajta alap beállításokkal.

(#2407) fabiandaniel válasza Krapter (#2406) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Sajnos én a gyárit ki sem próbáltam de ha megmondod melyik fw verzióval csinálja akkor visszadobom az enyémre a gyárit és megpróbálom.

Fabi

(#2408) Krapter válasza fabiandaniel (#2407) üzenetére


Krapter
tag

Kösz!

Most ez van:

Firmware Version: 3.13.2 Build 121211 Rel.59170n
Hardware Version: WDR4900 v1 00000000

Ha nem gyári akkor mit érdemes feltenni?

(#2409) alázógyík válasza Krapter (#2408) üzenetére


alázógyík
őstag

Itt van frissebb.

(#2410) fabiandaniel válasza Krapter (#2408) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

én a legfrissebb gyárit raktam most vissza és semmi ilyet nem tapasztaltam, próbáld ki te is azzal

Fabi

(#2411) xors


xors
senior tag

Sziasztok!
Nos most dobtam fel a DD-WRT -t a routerre, és minden hiba nélkül lement, kapcsolódok is hozzá meg minden tökjó, kivéve valamit nemtudok beállítani:
a sebesség wi-fi -n mindössze 21 Mbps (kábelen simán 51 Mbps jön...) és ugye itt ülök mellette ezért zavaró főként...
Mit kéne beállítani hogy pöpecül menjen? Köszi előre is a segítséget! :R

(#2412) Krapter válasza fabiandaniel (#2410) üzenetére


Krapter
tag

Én is felraktam, eddig jónak tűnik, majd még nézegetem. Mi a különbség gyári és nem gyári között? Miért érdemesebb nem gyárit felrakni?

(#2413) fabiandaniel válasza Krapter (#2412) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Nem gyári azért jobb mert a routered tudását olyan szintre bővítheted amit csak egy több ezer (tizezer) forinttal drágább rouer tud. Ilyen pl: openwrt, ddwrt
Ha ezt a cikket elolvasod akkor hamar rájössz mivel tud többet de ebben is még csak egy töredéke szerepel annak amit ki lehet hozni belőle.

Fabi

(#2414) Krapter válasza fabiandaniel (#2413) üzenetére


Krapter
tag

Melyik cikket?

(#2415) Titan22


Titan22
csendes tag

Sziasztok,

Tudna valaki nekem segíteni?! A router mostanában olyan hibajelenséget produkál hogy miután altatásból felébresztem a gépet ugyan rácsatlakozik az 5ghz hálózatra DE limited access van, viszont ha disconnectelek meg ujra csatlakozom akkor 5-10 sec és rákapcsolodik és van net is. További probléma, ha wifin kiküldök egy filmet TVre akkor az rendszeresen megáll hálózati hiba üzenettel holott korábban még a 3D-s tartalmakat is simán végigvitte egy hiba nélkül!! A probléma ujra meg ujra ismétlődik sajnos....

Jah igen nem piszkáltam bele egyáltalán ma felraktam a gyártó honlapján megtalálható legfrissebb fw-t ennyi.

Előlre is köszönöm a segítségetek

Üdv., Zsolt

NE vitatkozz idiótákkal mert lehúznak a saját szintjükre aztán legyőznek a rutinjukkal..

(#2416) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Felraknám akkor a DD-WRT-t a Gargoyle helyére WDR4300-ra, hátha az megoldja a WiFi problémát. A tl-wdr4300-webflash.bin fájlt ha betallózom az Upgrade Firmware menüpontban, akkor nem téglásítom a routert, ugye? Próbáltam visszarakni a gyári fw-t és arról felrakni a DD-WRT-t, de azt írja ki a gargoyle,h firmware contains bootloader, so it cannot be upgraded, amikor betallózom a gyári fw-t.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2417) Intruder2k5 válasza Ragnar95 (#2416) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igaz nem a legújabb, de itt van egy boot nélküli WDR4300 gyári fw!

http://data.hu/get/6022299/wdr4300v1_en_3_13_23_up120810.bin

Ha ez felment, erre tudod majd feltenni a DD-WRT-t, de nem a webflash-t!

(#2418) Ragnar95 válasza Intruder2k5 (#2417) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Megpróbáltam felrakni, de most meg nem tudom elérni a routert a netes felületen és fel sem áll rendesen a rendszer, mert csak villognak a ledel váltakozva :(

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2419) Intruder2k5 válasza Ragnar95 (#2418) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Reset-et próbáltad nyomni? Áram alatt ~10 másodperc! IP címed oszt a router? Pingre válaszol?

(#2420) Ragnar95 válasza Intruder2k5 (#2419) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez fura, többszöri reset után megjavult, most egyelőre egy kicsit hagyom rajta a gyári fw-t, hátha ezzel a régebbivel jó lesz, aztán ha nem, akkor megy rá a DD-WRT.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2421) Intruder2k5 válasza Ragnar95 (#2420) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Rendben, de a factory verziót tedd rá, és ne a webflasht!

(#2422) Ragnar95 válasza Intruder2k5 (#2421) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ok, köszi a segítséget :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2423) adakiller


adakiller
senior tag

érdeklődnék, ha van mondjuk egy nagyobb file amit webről töltenék le, de elég lassan jön, hogy azt vmi pluginnel le tudja tölteni a router?

(#2424) Intruder2k5 válasza adakiller (#2423) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez attól függ, hogy milyen link! Ha közvetlenül a file-ra mutató direkt linked, ami nem ilyen php meg egyéb scriptes baromság, akkor PuTTY-ban wget-el le tudod tölteni, persze screen-ben indítva, hogy be tudd zárni a PuTTY-ot a wget leállása nélkül! Tehát...

screen
cd /mnd/hdd
wget http://www.oldal.cime/file.neve

CTRL + A majd ezeket felengedve D

[ Szerkesztve ]

(#2425) woodworm válasza adakiller (#2423) üzenetére


woodworm
veterán

Csomagban elérhető a pyLoad, de kell hozzá extroot. A wget viszont a rendszer része.

(#2426) adakiller


adakiller
senior tag

köszi mindkettőtök válaszát :)

(#2427) kammler


kammler
senior tag

Namost, hogyha ebbe: OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342 a rendszer ---> administráció ---> csatolási pontok fülön hozzáadom a pendrájvomat; csatolás engedélyezése, eszköznél /dev/sda /977mb/ meg ext3 "beállítja ezt a csatlakozási pontot block-extroot részére mint overlay tároló" mégis minek kéne történnie?

(#2428) vargalex válasza kammler (#2427) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Először is csatolási pontnak nem eszközt, hanem partíciót kellene megadni (pl. /dev/sda1), amit előtte nyilván formázni kell.

Ha pedig a csatolási pontoknál beállítod, akkor semmi nem fog történni. Egy reboot után viszont a külső partíciót kellene a /overlay-ba mountolnia.

Alex

(#2429) kammler válasza vargalex (#2428) üzenetére


kammler
senior tag

Ja igaz, /dev/sda5 964 MB. EXT3-ra formáztam. Erre gondoltamén is, de csak ilyen 300 KB-ok vannak

(#2430) kammler válasza vargalex (#2428) üzenetére


kammler
senior tag

Dec 16 18:30:06 OpenWrt kern.err kernel: [ 37.730000] EXT4-fs (sda5): couldn't mount as ext3 due to feature incompatibilities

Esküszöm EXT3-ra van formázva, most átállítottam az opcioknál EXT4-re, most látszik

(#2431) kammler válasza vargalex (#2428) üzenetére


kammler
senior tag

És visszafé hogy megy a dolog?..... :) Most ujra jelszót kell beállítani, stb :)

(#2432) cyber86


cyber86
őstag

Ez szerintetek normális, hogy ennyire ugrál a ping? [link]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#2433) vargalex válasza kammler (#2431) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Egyszerűen kihúzod a külső eszközt és úgy indítod.

Alex

(#2434) pitama


pitama
tag

Sziasztok,

hogy tudom távolról elérni a routert? Hiába írom be a külső ip-jét nem jön be nekem semmi.

Köszi

(#2435) Intruder2k5 válasza pitama (#2434) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

vargalex fw? https-el írd a címet!

(#2436) maross


maross
veterán

Hello. WDR4900-hoz milyen usb sticket ajanlotok? kb 2 fal lenne kozte, nem baj ha erosebb az atlagnal. Kell ehhez 450mbit, vagy eleg 300mbit dual-band? Nem egyertelmu nekem hogy ez most ac-s vagy sem.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2437) pitama válasza Intruder2k5 (#2435) üzenetére


pitama
tag

Ezaz! Köszönöm ennyi információ hiányzott :)

(#2438) pitama válasza Intruder2k5 (#2435) üzenetére


pitama
tag

Bocs lejárt a szerkesztésem. És a transmissiont hogy érem el?

(#2439) Intruder2k5 válasza pitama (#2438) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

http://12.23.34.45:9091

De külső ip helyett célszerűbb lenne ddns-t használnod, ha csak nem fix ip-d van!

[ Szerkesztve ]

(#2440) pitama válasza Intruder2k5 (#2439) üzenetére


pitama
tag

UPC fix ip-t ad nem? DDNS-ből van ingyenes megoldás?

(#2441) Intruder2k5 válasza pitama (#2440) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem "teljesen fix" a UPC-s IP cím sem, csupán arról van szó, mint a legtöbb kábelnet esetén is, hogy sokszor hetekig van ugyanaz az IP címed, de garancia nincsen rá, hogy ez nem változik, mivel a csatlakozás DHCP-vel történik, így bármikor megvan az elvi lehetősége, hogy új címet kapj! Persze, ha neked belefér a dologba, hogy mondjuk IP csere alkalmával (ami lehet csak 2-3 havonta történik meg) nem fogod elérni a routert, és haza kell menned megnézni a címet, vagy éppen haza telefonálni valakinek, akkor ez is lehet megoldás! Sajnos a DynDNS már nem ingyenes, a No-IP igen, de ott meg havonta kell újra megerősítő linkre kattintgatni! Ezen kívül van még millió, de én azokat nem próbáltam, így nem tudom milyenek!

(#2442) cyber86


cyber86
őstag

Helló. Hogyan kell vissza állítani openwrtről gyári fwre a routerem? Nem találom a leírást hozzá vagy ennyire béna vagyok.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#2443) kammler válasza vargalex (#2433) üzenetére


kammler
senior tag

Aha, kössz! Müködik rendesen. Egyszer már kérdeztem itt, hogy is van ez a távoli elérés? Dyndns-em megy, gépeket stb elérem. Adminisztráció fülön kell beállítani SSH hozzáférés. Tudom, hogy biztos én csinálom rosszul, de hogy is kell akkor azt beállítani? Persze néztem googlit, de ha egy mód van rá akkor mondjuk a grafikus felületről állítanám be. Állítsak a porton, hagyjam 22-ön? mást kell beállítani? Énfelőlem lehet droppuma, vagy dropmacska, csak müködjön.

[ Szerkesztve ]

(#2444) csixy válasza cyber86 (#2442) üzenetére


csixy
addikt

A Rendszer ... mentés/firmware frissítés ... uj firmware frissítése ... betallózol egy boot nélküli gyári firmwaret és mielőtt a Flash image gombra kattintanál a Beállítások megtartása opcióból vedd ki a pipát.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#2445) pitama válasza Intruder2k5 (#2441) üzenetére


pitama
tag

Köszönöm a segítséget

(#2446) cyber86 válasza csixy (#2444) üzenetére


cyber86
őstag

megvan köszi :)

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#2447) adakiller


adakiller
senior tag

2.82-es transmissiont vhogy rá lehet erőszakolni a vargalex féle openwrt-re?

tárgytalan, keresővel most kaptam találotot

[ Szerkesztve ]

(#2448) poli27


poli27
veterán

ezt vajon miért írja?

root@WDR4300:~# mii-tool
eth0: negotiated 100baseTx-FD flow-control, link ok

(#2449) JKalo


JKalo
tag

Szia Alex,

nézz rá légyszi az fstab configomra.
Az usb-t szépen felcsatolja, de a hdd valamiért nem tetszik neki. Kézzel simán felcsatolja, de újraindításkor valahogy szerintem megkavarodik az openwrt automount . Szerintem az fstab config ellenére a hdd-t szretné elöbb az sda1 -re csatolni, majd az usb-t az sdb1-3 -ra. Ez esetben Exroot hiányában lefagy ?!
Csak úgy tudom elindítani a routert ha kihúzom a hdd-t. Próbáltam egy usbdrive scriptel is amit az fstab elött indítok, de ezzel sem megy.

config global 'automount'
option from_fstab '1'
option anon_mount '0'

config global 'autoswap'
option from_fstab '1'
option anon_swap '0'

config mount
option target '/overlay'
option device '/dev/sda2'
option fstype 'ext4'
option enabled '1'
option enabled_fsck '1'
option uuid '1e2e5915-fc41-44ef-b9d0-b695eac0ca84'
option label 'extroot'

config mount
option target '/mnt/usb'
option device '/dev/sda3'
option fstype 'ext4'
option enabled '1'
option enabled_fsck '1'
option uuid '397d692e-432f-456a-a8cf-5905109937eb'
option label 'mnt'

config swap
option device '/dev/sda1'
option enabled '1'
option uuid 'e4766d27-452c-4b10-b68f-dd3f40d84602'

config mount
option device '/dev/sdb1'
option uuid '926c5d6f-0c89-4a83-9292-615c1df326d2'
option target '/mnt/hdd'
option fstype 'ext3'
option enabled '1'

USBDRIVE script, amivel szintén nem sikerült kijátszanom :((
#!/bin/sh /etc/rc.common
START=19
STOP=40

start()
{
echo -n "Mounting USB drive: "

mount /dev/sda3 /mnt/usb
mount /dev/sda2 /overlay
swapon /dev/sda1
mount /dev/sdb1 /mnt/hdd -t ext3

echo "Done."
}

stop()
{
umount -l /dev/sdb1
umount -l /dev/sda3
mount -l /dev/sda2
swapoff /dev/sda1
echo "Done."
}

restart()
{
stop
start
}

(#2450) poli27 válasza poli27 (#2448) üzenetére


poli27
veterán

senki se tudja miért 100 nak írja ki?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.