Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) XharX válasza Adamyno (#4) üzenetére


XharX
aktív tag

Ezt értem, kissé rosszul fogalmaztam. Ami nekem hiányzik ezekből az egy értelmes borad manual, ahol látom ,hogy mi hogyan melyik buszon csatlakozik magához az avr chiphez. Onnantól kezdve persze egyértelmű annak a doksija alapján, hogy melyik regiszterrel mit lehet állítani. Persze amennyiben ilyen létezik csak én nem voltam annak idején elég figyelmes, akkor mea culpa.

Az STM-et magam részéről azért részesítem nagy előnyben, mert egyáltalán nem olyan felhasználó barát mint az Arudino. Valljuk be, ha valaki úgy kezd bele az Arduinoba, hogy nincs ilyen múltja, akkor az életben nem fog találkozni pl a cpu manuallal, vagy épp saját könyvtárakat írni. Az STM viszont az elejétől, már a hello worldnél rákényszerít, hogy értsd meg melyik periféria melyik buszán kell bekapcsolnod az órajelet, ehhez melyik bitet kell állítani stb. A HAL könyvtár használata mellett is sokkal jobban előtérben vannak ezek, meg több dolgot is kell meghívni stb. Összeségében sokkal jobban szolgálja az elmélyülést. Aztán lehet orbitális nagy hülyeséget írtam ezzel, utuljára diák koromban foglalkoztam ezekkel (azóta csak aurix mellett ölöm magam), de akkor nekem nagyon nem vált be ez így.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.