Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem is tudtam, hogy van olyan felhős tárolás, ahol órákat kell várni az adatokra... Mág ha csak biztonsági mentésre is használna egy cég valami hasonlót, akkor is nagyon soknak tűnik ez a várakozási idő. Az ilyet hogy tudják eladni egyáltalán? Hozd hozzánk az adatodat, mert itt legalább garantáltan nem férsz hozzá időban, ha szükséged lesz arra? (vagy cserébe itt 10x-en lementik az adatokat a világ öt különböző pontján, hogy bármilyen globális katasztrófa esetén is megmaradjon?)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) inferno88 válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


inferno88
őstag

Mondjuk nem kell megvásárolnod(mint cégnek) a szalagos tárolórendszereket + fizikailag külön vannak tartva a backup-ok. Szerintem teljesen értelmes megoldás egyébként.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#3) kraftxld válasza inferno88 (#2) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, a szalagos baszakodás helyett teljesen jó megoldás.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) modeller


modeller
aktív tag

Ez érdekesen működik: "You should expect 4 MB/s of throughput per TB of data stored as Nearline Storage. This throughput scales linearly with increased storage consumption. For example, storing 3 TB of data would guarantee 12 MB/s of throughput, while storing 100 TB of data would provide users with 400 MB/s of throughput."

(#5) inferno88 válasza modeller (#4) üzenetére


inferno88
őstag

-Több tárolt adatért többet fizetsz
-Gyakorlatilag biztosítják a konstans UX-t.

1TB-hoz és 100-hoz is ~72 óra kell így.

Szóval átlagosan 3 nap alatt hozzáférsz a tárolt adataidhoz.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#6) BatchMan


BatchMan
senior tag

Mi lehet a technika mögötte, ami 3s alatt on-line tud lenni, de alapból mégsem az. Kikapcsolt HDD?

(#7) tisn


tisn
addikt

nem hangzik rosszul a 100gb/1$ ho mentesi terulet

(#8) Tigerclaw válasza inferno88 (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Legalábbis elméletileg és csak az ő végpontjukon...az már más tészta hogy a te oldaladon milyen sebesség érhető el, a közbenső internet hálózat limitációiról nem is beszélve.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) n00n válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


n00n
őstag

Nekünk kell PDF-eket tárolnunk biztonsági mentés gyanánt, kb 2 TB. Viszont kb. évente egyszer nyúlunk hozzá, és akkor is jó akár másnapra is. Ez pl. így tök jó lenne...

(#10) BatchMan válasza tisn (#7) üzenetére


BatchMan
senior tag

1T HDD kb 20 eFt, azaz 20 Ft/Gbyte az otthoni tár. Nem kell havonta fizetni, csak egyszer.
Ez akkor éri meg, ha viszonylag kis mennyiséget akarsz, nagy biztonsággal, nem szupertitkos adatot, viszonylag rövid távon tárolni, és elérni bárhol. Jó a marketingje.

(#11) BatchMan válasza n00n (#9) üzenetére


BatchMan
senior tag

2T = 20 $/hó, azaz 240 $/év. Most 67 000 Ft/év , utána töröljük. Még mindig jó?

(#12) tisn válasza BatchMan (#10) üzenetére


tisn
addikt

koszi, es most jut eszembe, itt egy 1tb-s hdd a fiokban, azt is hasznalhatnam :P

szerk: a felhoben az a jo, ha leeg a haz, akkor is megmarad

szerk2: a gdriven ha jol latom 15GB koruli helyet ad, most kb. 25GB-nyi fenykepem van, akar csinalhatnek ket kamu reget es feltolhatnam oda :)

[ Szerkesztve ]

(#13) tisn válasza tisn (#12) üzenetére


tisn
addikt

hat, nem, 220 giga gyult ossze a 10 evnyi fenykepezes alatt

(#14) BatchMan válasza tisn (#13) üzenetére


BatchMan
senior tag

Nekem is kb. ennyi. Két külső HDD-n csücsülnek.

(#15) auth.gabor válasza tisn (#13) üzenetére


auth.gabor
tag

"hat, nem, 220 giga gyult ossze a 10 evnyi fenykepezes alatt"

Amit egyrészt Te se nézel meg, illetve az örököseid egy könnycsepp ejtése nélkül kukáznak majd...

https://iotguru.cloud

(#16) tisn válasza BatchMan (#14) üzenetére


tisn
addikt

ket belso hdd + dvd-kre irva
ezt szeretnem meg fokozni

(#17) inferno88 válasza auth.gabor (#15) üzenetére


inferno88
őstag

Kivéve az XXX nevű mappákat :DDD

Semper fi!

(#18) tisn válasza auth.gabor (#15) üzenetére


tisn
addikt

valoszinu, 70k kep az eleg sok :)

(#19) auth.gabor válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


auth.gabor
tag

"Az ilyet hogy tudják eladni egyáltalán?"

Van egy csomó use-case, ami esetén ez teljesen jól vállalható.

Például nagy cégeknél például kiszervezik archiváló cégekhez a szerződések, ügyféladatok, tranzakciók tárolását, ahol digitálisan tárolnak dokumentumokat, illetve van sok eset, hogy ami papíron jön, ott digitalizálják, digitálisan tárolnak és megsemmisítik a papírt.

Ha jön egy hatósági megkeresés, hogy XY ügyfél összes adata kell, akkor a hatóság általában tud várni pár órát, amíg előjönnek ezek a dokumentumok, ugyanez igaz bármilyen kutatásra vagy adatbányászatra, ahol nem kell azonnal a dokumentum.

Szóval van piaca.

https://iotguru.cloud

(#20) auth.gabor válasza tisn (#18) üzenetére


auth.gabor
tag

"valoszinu, 70k kep az eleg sok"

Akkor minek?

https://iotguru.cloud

(#21) auth.gabor válasza BatchMan (#10) üzenetére


auth.gabor
tag

"1T HDD kb 20 eFt, azaz 20 Ft/Gbyte az otthoni tár. Nem kell havonta fizetni, csak egyszer."

Te egy hardvert hasonlítasz egy szolgáltatáshoz...

https://iotguru.cloud

(#22) tisn válasza auth.gabor (#20) üzenetére


tisn
addikt

elfer, 25 ev mulva meg lesz idom atvalogatni

(#23) camillus válasza kraftxld (#3) üzenetére


camillus
tag

Mitől jobb? NSA szabadon szörfözhet a vállalati adatok között, te meg bűnlassú hozzáférést kapsz. Amikor kell a szalag akkor ez a tempó lófitty. HDD-hez képest ez meg büntetés. :N Annyiba kerül, amennyit ér.

http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

(#24) kraftxld válasza camillus (#23) üzenetére


kraftxld
nagyúr

He? Elődleges mentés úgyis gyors vinyóra megy, aki meg fontos adatot / mentést a felhőben tárol titkosítás nélkül, az meg is érdemli :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25) BatchMan válasza auth.gabor (#21) üzenetére


BatchMan
senior tag

Valóban nem egy pályán versenyeznek, valahogy nekem mégis ez jutott eszembe. Azt gondoltam, a különbségek triviálisak, nem írok hosszú litániát. Gondolom Te is érted a ráutaló magatartásom, nem kell részletesen kifejteni.

(#26) camillus válasza kraftxld (#24) üzenetére


camillus
tag

Ez a tempó így is szar.

http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

(#27) kraftxld válasza camillus (#26) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szar ez a konténerhajó, csak 40km/h-val megy, bezzeg a repülő pár óra alatt ott van.
Igaz az adott mennyiségű cuccot többszörös áron viszi el.
A google nem azt mondja, hogy mindent itt kell tárolni, és valós időben hd videót kell itt szerkeszteni, vannak olyan tárolási feladatok amihez ez pont jó.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#28) hunluki válasza tisn (#22) üzenetére


hunluki
senior tag

Ebbe a hibába én is beleestem, sőt mai napon családi esemény várható, ami minimum 200, de inkább 300 fénykép lesz :)

Egyszer nekiestem, és a teljes fényképarchívumot átnyálaztam és rendbe raktam, minden eseményről maradt max 20-25 kép, de valamelyikről még ennyi sem. Picasa-val pillanatok alatt át lehet túrni rengeteg képet, érdemes nekiesni. Utána ezekből a képekből lehet zenés montázst csinálni, és körbepasszolni családnak, még örülnek is neki hogy mekkora jó, és max 2-3 perc alatt le van tudva egy adott esemény, van idő beszélgetni, nem azzal megy el másfél óra hogy ugyanarról az estéről és okos sörbenborban tocsogó fejekről váltogatnak a képek :) Ugyanez videóval is működik, legjobb jeleneteket kivágod, zenét raksz alá, fényképekkel összeütöd, egy kis x vegyszer, és bumm, így lesz a csokapik.

(#29) auth.gabor válasza hunluki (#28) üzenetére


auth.gabor
tag

"Ebbe a hibába én is beleestem, sőt mai napon családi esemény várható, ami minimum 200, de inkább 300 fénykép lesz"

Hihetetlenül utálom, amikor sokan annyi fáradságot nem vesznek, illetve annyi tiszteletet nem adnak a "nézőközönségnek", hogy átválogassák a képeket ezért hetente megosztanak 300 képet valamilyen eseményről, amiből 200 életlen és/vagy felismerhetetlenül bemozdult, a maradék fele legalább duplikátum és az értékelhető 50 képből nagyjából 5 olyan, ami hordoz bármi értéket...

...mutasson inkább csak öt képet, de az jó kép legyen, ami nem azt jelenti, hogy fotós szakmai szemmel legyen tökéletes, de legyen valami értelme.

A kevesebb több. :)

https://iotguru.cloud

(#30) auth.gabor válasza BatchMan (#25) üzenetére


auth.gabor
tag

"Gondolom Te is érted a ráutaló magatartásom, nem kell részletesen kifejteni."

Akkor gondolom érted, hogy miért kerül többe egy étteremben a háromfogásos vacsora borral és desszerttel, mint otthon a lila hagymás zsíros kenyér szódavízzel...

https://iotguru.cloud

(#31) tisn válasza hunluki (#28) üzenetére


tisn
addikt

hunluki: rokonoknak, tarsasagnak csak valogatott kepeket mutogatok, a kepszam 50-100 kozott maximalizalva
en sem birnek ki tobbet :)

authgabor:

amiből 200 életlen és/vagy felismerhetetlenül bemozdult,

a hibas kepeket alapbol torlom atmasolas utan (eletlen, bemozdult, front/backfockus, lemaradt a lab, valaki epp asit, kajal, gusztustalan, stb.)

(#32) macman507


macman507
aktív tag

Cserébe ők bármikor belekukkanthatnak ;]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#33) arnyekxxx válasza auth.gabor (#30) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Akkor gondolom érted, hogy miért kerül többe egy étteremben a háromfogásos vacsora borral és desszerttel, mint otthon a lila hagymás zsíros kenyér szódavízzel...

Így azért pontosabb lenne:

Akkor gondolom érted, hogy miért kerül többe egy étteremben a háromfogásos vacsora borral és desszerttel, mint otthon a háromfogásos vacsora borral és desszerttel házilag elkészítve.

Merthogy a végeredmény ugyanaz, csak az egyik esetben más dolgozik vele.

(#34) auth.gabor válasza arnyekxxx (#33) üzenetére


auth.gabor
tag

"Merthogy a végeredmény ugyanaz, csak az egyik esetben más dolgozik vele."

A végeredmény se ugyanaz (mentés, archiválás, rendelkezésre állás, tervezett avulás, hálózati elérés, API tervezés, stb.), de hagyjuk, ha egy csupasz HDD-t párba mersz állítani egy ilyen komplex szolgáltatással, akkor úgy sem fogod (meg)érteni.

https://iotguru.cloud

(#35) arnyekxxx válasza auth.gabor (#34) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Márpedig a végeredmény ugyanaz (az adatok mentve vannak biztonságban) a többi a hozzáadott érték (lásd szakács főz, pincér szolgál fel, takaritó takarit és mosogató mosogat el) amit meg lehet fizetni havidíjban, vagy ki lehet építeni a saját rendszert egyszeri magasabb költséggel (meg kell venni a konyhaberendezést és anyunak-apunak meg kell tanulni főzni) viszont utána nem kell minden ebédnél kifizetni a szolgáltatás díját csak az lapanyagot kell megvenni.

Én semmit semmivel nem állítottam párba, csak a rossz hasonlatodat igazítottam nagyvonalakban működöre

(#36) bambano válasza auth.gabor (#30) üzenetére


bambano
titán

ja, csak ebben az étteremben Brünhilda a ruhatáros, aki csak testüreg-motozás után enged be.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) ericssonfan2


ericssonfan2
tag

Egyelőre a felhő alapú adattárolók továbbra is a titkosszolgálatok játszóterei...

Különben meg tényleg van olyan, amire akár órákat kell várni? :F

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#38) dajkopali válasza ericssonfan2 (#37) üzenetére


dajkopali
addikt

igen, ez egy speciális szolgáltatás, aminél az olcsóság alapvető szempont (persze az, hogy a tárolók alapból le vannak választva, egy plusz biztonsági faktor)
Gálffy Csabát idézném a hwsw.hu-ról: "Ezzel szemben a klasszikus cold storage megoldások nem normális merevlemezeket, hanem azoknál nagyságrendekkel magasabb kapacitássűrűségű és fajlagosan jóval olcsóbb mágneses szalagokat használják. A szalagokat hatalmas robotizált rendszerek tárolják illetve érik el, emiatt az elérés késleltetésében a szalag előkeresése, olvasóba illesztése, valamint a szalag megfelelő pozícióba tekerése is benne foglaltatik, ami akár több perces (szélsőséges esetben pedig akár pár órás) várakozást jelenthet."

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#39) BatchMan válasza arnyekxxx (#35) üzenetére


BatchMan
senior tag

Azért arra kiváncsi lennék, hogy az adatok mennyire vannak biztonságban. Feltöltés után nem kapsz még egy cheksum-ot sem, hogy valami felkerült. Mivel igazolod, hogy bármit feltöltöttél?
Arra is kiváncsi lennék, mekkora egy ilyen szolgáltatás tapasztalati biztonsága, mit mutatnak a statisztikák. Az esetleges incidenseket biztos nem teszik az ablakba, nehéz lehet ilyenhez hozzájutni.

(#40) BatchMan válasza auth.gabor (#34) üzenetére


BatchMan
senior tag

A szolgáltatást nem érzem annyira komplexnek, de hát akinek jó a zsíroskenyér, ne menjen a Gundelbe.
Annyiban is sántít a példa, hogy a Gugli nem fogja nekem feltelepíteni a klienst stb, tehát aktív részvételt kíván, akár egy önkiszolgáló étterem. És még mindig lehet hajszál a levesben...

(#41) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

;) ugye hogy megint a GOOGLE hozza az elorelepest es innovaciot ! ! ! :R

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#42) auth.gabor válasza arnyekxxx (#35) üzenetére


auth.gabor
tag

"Márpedig a végeredmény ugyanaz (az adatok mentve vannak biztonságban)"

Nincsenek mentve biztonságban... csak azt hiszed, hogy biztonságban vannak.

"(lásd szakács főz, pincér szolgál fel, takaritó takarit és mosogató mosogat el) amit meg lehet fizetni havidíjban"

Így van.

"vagy ki lehet építeni a saját rendszert egyszeri magasabb költséggel"

És sokszoros látens havi költséggel... amit elegánsan "elhanyagolsz"... pedig munka.

"Én semmit semmivel nem állítottam párba, csak a rossz hasonlatodat igazítottam nagyvonalakban működöre"

Ha nem érted a szolgáltatás lényegét, akkor nem neked szól. És úgy néz ki, hogy nem érted...

https://iotguru.cloud

(#43) auth.gabor válasza BatchMan (#39) üzenetére


auth.gabor
tag

"Az esetleges incidenseket biztos nem teszik az ablakba, nehéz lehet ilyenhez hozzájutni."

Ugye neked cloud-ban semmid nincs?

"Our engineers have scheduled a reboot to make performance updates on your host node, Wednesday, March 4th 11:00PM Eastern Standard Time. This reboot should result in minimal downtime for your instance."

https://iotguru.cloud

(#44) BatchMan válasza auth.gabor (#43) üzenetére


BatchMan
senior tag

"Ugye neked cloud-ban semmid nincs?"

Ahhoz túl paranoiás vagyok. A "shutdown 0 -r" parancsot magam adom ki, emilt nem küldök senkinek róla.

____

[ Szerkesztve ]

(#45) auth.gabor válasza BatchMan (#44) üzenetére


auth.gabor
tag

"Ahhoz túl paranoiás vagyok."

Akkor miért gondolod, hogy "az esetleges incidenseket biztos nem teszik az ablakba, nehéz lehet ilyenhez hozzájutni", ha halványlila segédfogalmad nincs arról, hogy kik és mit szolgáltatnak?

https://iotguru.cloud

(#46) bambano válasza auth.gabor (#45) üzenetére


bambano
titán

én például a héten is kaptam rendőrségi megkeresést, adatszolgáltatásra, amiben benne volt, hogy az érintetteket nem tájékoztathatom arról, hogy mi folyik ellenük.

ez alapján mi mást kellene gondolnom, minthogy az amcsi hatóságok ugyanezt csinálják???

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) tisn válasza auth.gabor (#45) üzenetére


tisn
addikt

az apple cloudrol se kerultek ki puccos kepek :P

de a legjobb a felho alapu svn volt, ahonnan cegek teljes forraskodallomanya tunt el
ott erdekes lehetett a mentesi strategia...

(#48) gyurkikrisz válasza bambano (#46) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Aha, csak gondolom a rendőrségnek volt indoka is erre, nem csak azért küldött ilyet mert ehhez volt kedvük :)

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#49) BatchMan válasza auth.gabor (#45) üzenetére


BatchMan
senior tag

Csak abból indulok ki, hogy a kis mikrovilágomban, amit magam felügyelek, vannak incidensek, adatvesztések stb. Meglepne, ha azokban a hatalmas szerverparkokban minden tökéletesen működne. Valamiért ezt írja a Gugli:

PÉLDÁUL SEMMILYEN KÖTELEZETTSÉGET NEM VÁLLALUNK A SZOLGÁLTATÁSOKON BELÜLI TARTALMAT, A SZOLGÁLTATÁSOK SAJÁTOS FUNKCIÓIT, VAGY A MEGBÍZHATÓSÁGUKAT, RENDELKEZÉSRE ÁLLÁSUKAT VAGY AZ ÖN IGÉNYEINEK KIELÉGÍTÉSÉRE VALÓ ALKALMASSÁGUKAT ILLETŐEN. A SZOLGÁLTATÁST ÚGY BIZTOSÍTJUK „AHOGY VAN”.

Van linked a statisztikákról?

(#50) BatchMan válasza auth.gabor (#45) üzenetére


BatchMan
senior tag

Kicsit körülnéztem, hátha látok valamit az ablakban. Nem is rejtegetik annyira, mint gondoltam.

Maga Gugli tart fenn fórumot. Nem hiszem, hogy minden bejegyzés user error lenne.

Egy példa a sok közül:
"I installed Google Drive yesterday. today it stated sync complete, but had only synced 1GB of ~75GB. When i went into my videos folder, all the folders was empty! All my videos from the last 2 years, the entire life of my daugther, has disappeared. All the memories of her as a infant, gone!!!
Please help. i need some way of recovering this. please!"

Ezzel együtt tudom, hogy nagy tömegek használják megelégedéssel. 1982-ben kapcsoltam be az első számítógépemet. Már nehezen váltok, kicsit földhözragadt vagyok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.