Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zeratul


Zeratul
addikt

TN- panel. :O

(#2) #16939776


#16939776
törölt tag

Még jó hogy Európában nem lesz elérhető :DD

(#3) Goll-r


Goll-r
tag

Csúnyácska, TN, 24", 1080, drága. Nem csoda, hogy itt nem árulják. Na nem azért, mert sokkal igényesebb vásárlóbázis leledzik kicsiny hazánkban, csupán ilyen kínálat mellett nem fog szélesebb körben elterjedni...

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#4) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

350 dodo?
Csak én érzem egy kicsit sokknak??!

(#5) odorgg


odorgg
addikt

Fele ennyiért jöhetne. Engem speciel nem zavar a TN, és 1080p-nél sem kell nagyobb.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#7) snecy20 válasza RyanGiggs (#4) üzenetére


snecy20
veterán

FullHD + TN-ért sok...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Ennyiért G-Sync-est is lehet kapni, TN, 144 Hz... Hol is van akkor benne a 150 dollárnyi előny?

(#9) MM


MM
őstag

Minden stimmel, csak kéne bele egy IPS panel.

PONT ilyen paraméterű monitort keresnék IPS-el, de NEM LÉTEZIK egyelőre... :(((

[ Szerkesztve ]

(#10) Ren Hoek válasza MM (#9) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nekem VA kéne... 3000:1-hez kontrasztaránnyal. IPS-nél eléggé bánt a fekete hiánya azért, bár fotós munkákra tökéletes.

Vagy kukázni a francba az LCD-t és végre lehetnének már OLED monitorok. Nem értem az LG miért csak nagyban próbálkozik ezekkel. Vicces kettősség van a piacon. Samsung ontja magából az 5-6-7-8 colos OLED kijelzőket, nagyban képtelen gyártani... LG meg 55 colos TV-ket nyomatja, monitornak semmi nyoma.

(#11) MM válasza Ren Hoek (#10) üzenetére


MM
őstag

VA-val is kiegyeznék!

Egész egyszerűen WQHD felbontás alatt nem jött ki eddig épkézláb (NEM TN-es) FreeSync monitor...

(#12) snecy20 válasza MM (#11) üzenetére


snecy20
veterán

Én is azt érzem, hogyha ma kéne új monitort vennem akkor k*rvára bajban lennék, mert az igényeimnek megfelelő valahol 300k környékén lenne... Amik meg vannak normálisabb áron azok vagy az alacsony képfrissítésen, vagy a gagyi TN panelen, vagy a Sync-ek hiányán buknak. Ha meg esetleg mindezeknek adott egy jó kombinációja mégis, akkor meg kiderül hogy csak FullHD a cucc, ami meg nem előrelépés nekem.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#13) Valdez válasza snecy20 (#12) üzenetére


Valdez
őstag

Én sem értem miért ilyen drágák az új monitorok, hol van ezeknek így piacuk most komolyan? Mindegyik gyártó ontja magából az újabbnál-újabb monitorokat, de megfizethetetlen áron, ezeket hol értékesítik?

(#14) snecy20 válasza Valdez (#13) üzenetére


snecy20
veterán

Azt én sem tudom...a nagy átlagnak már az 50k is fájdalmas egy monitorért.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#15) Valdez válasza snecy20 (#14) üzenetére


Valdez
őstag

Hát igen, ezek meg alaphangon 150-200k-n röpködnek, annyiért bazi nagy tv-t venni, miért ilyen drága egy monitor arányosan egy tv-hez viszonyítva?

(#16) cadgers


cadgers
aktív tag

116K-ért vettem 82 centis TV-t monitornak, VA panellel, sokkal jobb képminőséggel, mint az előző IPS paneles Dell, input lag is jó, és mellesleg így lett legalább egy TV-m is

(#17) nyunyu


nyunyu
félisten

A TN panelre épülő monitor 30 Hz-től 144 Hz-ig skálázódó frissítést kínál a felhasználók számára.

Idaig olvastam a hirt, tovabbi karakterhalmazra nem pazarlom az idomet.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18) Reggie0 válasza MM (#9) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem, hogy monitor nem letezik, de erre kepes ips panel sem. Van egy fajta VA ami tud 120 Hz-et es azzal kifujt a nagy kepfrissitesi sebessegu nem TN-ek listaja.

(#19) bozont válasza Reggie0 (#18) üzenetére


bozont
veterán

Kicsit le vagy maradva ezek szerint, mikor sorra jönnek a 144Hz-es IPS (AHVA) panelos monitorok.

(#20) #16939776 válasza bozont (#19) üzenetére


#16939776
törölt tag

30Hz-is megvan?

(#21) Reggie0 válasza bozont (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

AHVA nem IPS.
Az, hogy sorra jonnek a monitorok egy dolog. A panel ugyan az bennuk.

[ Szerkesztve ]

(#22) Reggie0 válasza bozont (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

AHVA nem IPS.
Az, hogy sorra jonnek a monitorok egy dolog. A panel ugyan az bennuk, AU Optronics.

[ Szerkesztve ]

(#23) bozont válasza #16939776 (#20) üzenetére


bozont
veterán

A nagy képfrissítésről volt szó, gondolom majd később lesz olyan nem TN is, ami képes kihasználni a teljes skálát. De mivel eléggé gyártóhoz kötött a dolog, engem egyre kevésbé érdekel.

Reggie0
[link] :K
De a lényeg, még ha egy fajta panellal is, de van már több nem TN 144Hz-es monitor is. A Freesync tartomány meg egy másik dolog. Olyan még tényleg nincs. Bár állítólag nem a panel, hanem a scaler hibájából.

[ Szerkesztve ]

(#24) Reggie0 válasza bozont (#23) üzenetére


Reggie0
félisten

Najo, meggyoztel, IPS. Az egyetlen ami tudja:)

(#25) bozont válasza Reggie0 (#24) üzenetére


bozont
veterán

Ez is haladás, ezt vártam már rég, 120Hz+ normális panellal. Igaz én inkább *VA párti vagyok, de kiegyezek az IPS-sel is. De már a Samsung és LG is dolgozik a gyorsabb verziókon, reméljük hamarosan lesz választék bőven.

(#26) Reggie0 válasza bozont (#25) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, a VA lenne az igazi. IPS glow nagyon zavaro, akkor mar inkabb TN-t veszek, mert a szinhelytelenseg es kis betekintesi szog kevesbe zavaro.

(#27) Valdez válasza Reggie0 (#26) üzenetére


Valdez
őstag

VA-nál meg a black crushra és a némileg rosszabb betekintési szögekre kell figyelni. De TN-nél mindegyik jobb.

(#28) Reggie0 válasza Valdez (#27) üzenetére


Reggie0
félisten

Attol fugg. A TN bevilagitasa meg mindig enyhebb, mint az IPS glow, szoval ha mondjuk programozol es sok a fekete hatter, akkor inkabb TN a jobb.

(#29) Valdez válasza Reggie0 (#28) üzenetére


Valdez
őstag

Hát nem tudom, az ips glow oldalról jelentkezik főleg, szemből már észre sem veszem, a tn jóval gyengébb képét viszont szemből is el kell viselnem :)

(#30) Reggie0 válasza Valdez (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig onnan is nagyon durva, foleg az inhomogenitasa miatt konnyu eszrevenni.

(#31) Ren Hoek válasza Valdez (#27) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Black crush? azmilyen? Alulról nézve rosszak a feketék?
Szemből jelentkezik?

Nekem a VA a cél most, IPS tényleg nagyon jó, de semmi kontraszt nincs sajnos :(

(#32) Valdez válasza Ren Hoek (#31) üzenetére


Valdez
őstag

Lehet az újabb VA-knál már nem jelentkezik annyira, nekem még cpva-m volt ezelőtt, azon jelentkezett.
Kb az a jelenség, amikor a sötétben elvesznek a részletek. Itt van róla szó: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.