Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Findzs


Findzs
addikt

alapos írás, és a telefon is tetszik :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2) Jeanne d'Arc

én iphone párti vagyok szalll jó teló:d

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#3) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

nekem külsőre nem tetszik, de amúgy jó teló

(#4) Gude


Gude
senior tag

Sony Ericsson nem az én márkám,de az írás tetszett ;)

[ Szerkesztve ]

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#5) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Fejlődik :DD

(#6) Chosen


Chosen
addikt

Nem volt már címlapon egyszer ez a cikk?

(#7) alcsa


alcsa
senior tag

Tetszett a teszt és a telefon is, habár nem vagyok oda az érintőképernyős telefonokért. Használd egészséggel!

(#8) Gargantua


Gargantua
csendes tag

Szép szép XD csak nekem x10em van XD

[URL=http://bfbcs.com/stats_pc/Gargantua][IMG]http://g.bfbcs.com/20894/pc_Gargantua.png[/IMG][/URL]

(#9) Joe.36


Joe.36
addikt

Nekem csalódás volt....

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#10) gamek!ller válasza Gargantua (#8) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Hát ez marha jó XD Nekem meg Wave-em.. XD

OMG :DDD

Jó cikk lett, grat! :) Én valahogy tartózkodom az SE telóktól amióta a Z530i-m többet volt szervízben mint nálam..

(#11) caizzz válasza gamek!ller (#10) üzenetére


caizzz
aktív tag

"Hát ez marha jó XD Nekem meg Wave-em.. XD"

ezt miért kell napi 345 alkalommal leírni? :U

marakujás kőbányai

(#12) blueMerle


blueMerle
veterán

Azért azt megemlíthetted volna hogy a kijelzője egyenesen retek, a színek rettenetesen fakók és a fényerő sem az igazi. Ettől függetlenül egy nagyon jó alap Androidos telefon, az SE összességében jó munkát végzett :K

(#13) gamek!ller válasza caizzz (#11) üzenetére


gamek!ller
senior tag

A wave helyett írhattam volna akármit. Látom nem érted a lényeget.. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Mákosmetélt válasza blueMerle (#12) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Szia,

gondolkodtam, hogy ilyesmiről írjak-e, de tudod az az igazság, hogy ez az első okostelefonom, sőt az első aminek ilyen méretű, felbontású, színmélységű képernyője van, szóval nincs mihez hasonlítanom :)
A fényerő az napsütésben tényleg nem mindig elég (azért látni..), de hogy a színek fakók lennének azt túlzásnak tartom :N Biztos vannak sokkal szebb kijelzők, de szerintem teljesen használható. Persze ez relatív, kinek mi jön be. Ismerősömnek samsung galaxy 3 van, na azon még a pixeleket is látom :DDD

[ Szerkesztve ]

Éljenek a nyulak!

(#15) blueMerle válasza Mákosmetélt (#14) üzenetére


blueMerle
veterán

Ezt nem tudtam hogy nincs összehasonlítási alapod, elnézést. Sajnos az X10 mini kijelzője pocsék, ami szineket illeti és ebben az X8 még rosszabb. Ne kérdezd az okát, a miértjét, valószinüleg költségcsökkentés állhat a háttérben vagy egyszerüen rossz kalibráció. Persze nem egy AMOLED szintet vár el az ember, de legalább az átlag TFT-k szintjét hozhatná. :K

A Galaxy 3-nál a szinek rendben vannak viszont ott tényleg lehet pixelekre vadászni :DDD

(#16) shiningman


shiningman
csendes tag

Nekem tetszik :R
Múlt héten láttam a Dunaplázában, a Saturnban és tetszett :))
Bár jobban bejön az X10 mini :)

"A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka. Tutter vágod??? Vágod tutter?"

(#17) keIdor


keIdor
titán

#2-es meg #8-as hsz nagyon... hogy is mondjam... szóval a 3 diploma befigyel... :U
Egész jó kis telefon ez egyébként, nekem az LG GT540-nél jobban tetszett.

blueMerle: Szép színei vannak ennek szerintem. Az AMOLED-nek van ám hátránya is, nem kell az mindenhova.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#18) blueMerle válasza keIdor (#17) üzenetére


blueMerle
veterán

De pont arról beszéltem hogy nem AMOLED-et várna az ember tőle hanem legalább egy átlagos TFT szintet, mint akár az i5700 vagy Optimus. Sajnos a középkategóriás Android mezőnyben bizony ennek van a legfakóbb kijelzője :( Persze akit nem zavar annak nagyon jó választás, kárpótolhatja ezért a vásárlót a pofásra sikeredett egyedi Android kezelőfelület. :K

(#19) gamek!ller válasza keIdor (#17) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Örülök, hogy nem csak nekem tűnt fel.. :D

(#20) PAtr0n válasza Mákosmetélt (#14) üzenetére


PAtr0n
addikt

Alapos kis teszt, de megnyugtatlak, hogy a 2.1-es up után rengeteg általad leírt hiba meg fog szűnni.
Nekem X10-em van, és hála a 2.1-nek, már nem csak egy félkarú óriás. ;-) Ugyanez a helyzet az X8-al is, fényévekkel jobb lesz a frissítés után. De igaz ez a minire is.
Aki itt a kijelző milyenségét emlegette, nem tudja hogy az 1.6 csak 65k színt képes megjeleníteni, ellenben a 2.1 már 16M-t.
Azóta sokkal élénkebbek a színek, és élesebb a kép az enyémben is.
Arról nem beszélve, hogy bt-n már alapból lehet küldeni bármit, mindenféle segédprogram nélkül, divx-et is tudni fogja ugyanígy.
Ráadásul nem kicsit gyorsult is, és még rengeteg dologban javult az 1.6-hoz képest.
Szóval ha idáig összességében meg vagy vele elégedve, az up után egyenesen imádni fogod. ;-)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#24) blueMerle válasza PAtr0n (#20) üzenetére


blueMerle
veterán

Nekem volt bajom a kijelzővel :DDD de ezt látod nem tudtam, ezesetben valóban óriási lehet a különbség. :K Mondtam én hogy sw probléma :)

[ Szerkesztve ]

(#25) Mákosmetélt válasza Chosen (#6) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

"Nem volt már címlapon egyszer ez a cikk?"

Nem. Saját személyes logout oldalamon már volt, esetleg ott olvashattad. Eredetileg nem személyes bejegyzésnek szántam, csak béna voltam, de végül kikerült címlapra is.

blueMerle:
"Ezt nem tudtam hogy nincs összehasonlítási alapod, elnézést."

Semmi probléma ;) Ha láttam volna igazán jó kijelzőt biztos nekem is feltűnne.
Az jó lesz ha a 2.1 tényleg javít ezen is. Bár a fagyások javítását és az aksi üzemidő növekedését (erről is olvastam már), + új funkciókat jobban várom ;]

Éljenek a nyulak!

(#26) vinibali


vinibali
őstag

Volt egy rész ahol az akksi karakterisztikájáról beszéltél!
Az én BST-33as Li-Polimeres akksim ha a teló már nem kapcsol be akkoris általában 3,2V minimum van rajta szóval elég bolondbiztos ne hülyítsünk be senkit, hogy amikor az akksija 10%közelébe esik azonnal töltse/kapcsolja ki. És célszerű ezeket az akksikat minél kevesebb töltésnek kitenni, értem ezalatt, hogy minél kevesebbszer töltsük fel, akár az 5perces feldugás is ennek minősül, mert töltési darabszámra is méretezve vannak ezek az akksik!

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#27) Bavid


Bavid
senior tag

Tetszett a teszt, főleg a stílusa!

(#28) Mákosmetélt válasza vinibali (#26) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Nem hülyítünk senkit. Nem írtam, hogy azonnal töltse/ kapcsolja ki, csak azt hogy nem szeretik ha nagyon le vannak merítve. Éppen ezért van benne az elektronika, ami megakadályozza hogy túlságosan lemerüljön - de ezt Te magad is írtad, hogy bolondbiztosra van megcsinálva.

A többiben teljesen egyetértünk, nem jó dolog 5%-okat tölteni, és minél kevesebb a töltésszám, annál hosszabb az élettartam. Esetleg úgy jött le a mondataimból, hogy ész nélkül töltögessük ? :) Ha igen akkor javítom!

Én általában 2 naponta (este) töltöm 100%-ra, töltés előtt már csak 8-10% van, de úgy meg csak reggelig bírná..
Így elvileg 1 év alatt 365/2 = 183 töltés. Ha jól emlékszem valahol 500 és 1000 között van az élettartamuk?

[ Szerkesztve ]

Éljenek a nyulak!

(#29) blazsey2


blazsey2
senior tag

Szép kis írás lett, grat hozzá.

PSN ID:blazseydr

(#30) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett a bemutato. Jo kis telefon, nekem tetszik. :)

"There is nothing permanent except change"

(#31) vinibali válasza Mákosmetélt (#28) üzenetére


vinibali
őstag

félre ne érts a hülyítést nem úgy értettem:) én is igyekszem úgy tölteni, hogy minél teljesebb tölöttséget érjek el(cél a közel 100%) viszont úgy tudom, hogy 1000töltés az élettartamuk. valószínűleg a második 500ban nem teljesít már úgy. nekem Satiom van, mindig viszek magammal a 6tartalék BST-33ból egyet magammal, mert elég jó étvágyú Sanyival ajándékoztam meg magam:)
A gyári 1000mAh-shoz képest vagy egy G900ból származó 07W39 körüli annál például érezhető, hogy hasonló időtartamnyi használat után kisebb a kapacitása az akkunak.
Az 1000töltés nyilván labror körülmények között volt, vagy csak becsülték az a legérdekesebb, hogyan is csinálhatták ezt?
álltandóan le-feltöltögették az akksikat és amíg határértéken belül mozog jó?:) Na mind1 érdekes....

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#33) 3XV


3XV
tag

Jó írás, grat!
Én is pont GT540 és X8 között vacillálok, eddig az LG volt nálam előnyben, de elgondolkodtattál:)
Térerő mennyire erős? (Földszinti lakásban 3-ból 3 samsung nem működik rendesen...)
Gépelni mennyire kényelmesen lehet vele?
Köszi a válaszokat!

(esetleg Optimussal tapasztalatok ilyen ügyben valakinek?)

(#34) Mákosmetélt válasza 3XV (#33) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Szia,

köszi :)

LG-ben az a jó, hogy alapból visz divx/xvid videókat, meg szerintem jobb a kamerája fényképezéshez (van ugye auto focus és állítólag jól is működik), de videózáshoz viszont X8 jobb mert 30fps-el tud felvenni, míg az LG csak 15-17fps.
Szerintem nagyon hasonló tudású és árú mindkettő gép, menj be olyan helyre ahol engedik is bekapcsolni, és fogdosd meg őket, illetve még képernyőt összehasonlíthatod, hogy melyik szebb neked. Én sajna csak keveset nyomkodtam mert nem akartam a többi népeket feltartani, de ma már alaposabban szemügyre venném az LG-t is :D

Éljenek a nyulak!

(#35) Mákosmetélt válasza Bavid (#27) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Köszi! Neked is és mindenkinek akinek tetszik és jelezte, vagy nem jelezte :)

[ Szerkesztve ]

Éljenek a nyulak!

(#36) cappa72 válasza Gude (#4) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem az Ericsson gh174-től kezdve a márkám.
Csak az a2618-cal volt problémám. De azzal sok... pl. fagyott.
A többinek ilyen gondja nem volt sosem.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#37) neorow1 válasza Mákosmetélt (#34) üzenetére


neorow1
senior tag

az lg Camera nevű appal, ami megtalálható a Marketen, már megoldott a 30 fps a GT540-nél is. Ha benéztek a topicba, láthatjátok, hogy folyamatosan főzik rá a romokat.. Van egy Black romunk pl ami minden jóval el van látva(black UI, procihúzás, lassan a flash lite is működik, APP2SD, root, recovery mod, swap partíció, látványosan gyorsabb a gyárinál), aztán készül a Cyanogen mod ami már Android 2.2-re épül, csak még nem működik néhány funkció, na meg az oroszok által hegesztett gyári 2.2 is lassan elkészül.

Szerk: ha megérkezik nektek is a 2.1, ajánlom a PowerAMP-ot zenehallgatásra, eddig szvsz. a legjobb zenelejátszó Androidra.

[ Szerkesztve ]

(#38) Mákosmetélt válasza neorow1 (#37) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Szia,

igen olvastam sokat azt a topikot is, és őrült sok hozzászólás/ gt540 tulaj van, és mindenki hekkel minden félét a telefonjával szóval közösségi support szempontjából csillagos ötös :)

Éljenek a nyulak!

(#39) Zofren


Zofren
aktív tag

Ebből csak fehér szín létezik? Skype megy rajta?

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#40) Zofren válasza Zofren (#39) üzenetére


Zofren
aktív tag

Vagyis azt akartam írni, hogy a Telenornál csak fehérben találom.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#41) zazahoho


zazahoho
őstag

alapos írás,telefon is tetszik,de válság van :O így karácsony környékén meg főleg ;]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#42) Grande Ale válasza Zofren (#39) üzenetére


Grande Ale
őstag

Skype 2.1-től menni fog.

(#43) indigo


indigo
aktív tag

Én is vacilláltam LG GT540 és az X8 között.
Az X8 mellett szólt még a kapacitív kijelző (bár nincs multitouch), míg az LG-nek rezisztív van.
Ja, és tényleg jó a leírás, gratulálok hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#44) pempellini


pempellini
senior tag

Sony Ericsson X8-nál nem tudja valaki a pontos menetét a frissítésnek?
1.6-van rajta de szeretném a 2.1-et sok jót hallottam róla.
Végignyomtam a saját profijával de nem változott.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#45) pipex


pipex
csendes tag

Sziasztok!

a T-nél vettem egy ilyen telefont. Minden rendben van vele nekem nagyon tetszik. A kérdésem az lenne hogy a dobozán és neten a képeken is az úgynevezett "status bar" (ami fent van amin az óra meg a néma üzemmód és az adatforgalom egyéb infók jelennek meg) az fekete színű. Az én telefonomon pedig sötétkék, ahogy láttam a screenshoot alapján azé a srácé is ilyen aki írt róla! De én azt szeretném hogy nekem is tiszta fekete legyen! Semmi gondom az alaptémával sőőt nagyon tetszik csak az legyen fekete. Mert a feketet az összes háttérképhez jól megy viszont ez a sötétkékes nem mindig. Programokat is kerestem rá de kifejezetten ilyet nem találtam. Valaki tudna segíteni?

Ill. még 1 kérdés: jelenleg 1.6 van fent de tervezem frissíteni 2.1-re. Az alaptéma változik ha 2.1-re frissítek? Ha igen akkor visszalehet állítani a régit?

előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#46) nikolbaba78


nikolbaba78
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom hogy tud e segíteni nekem valaki. Most kaptam egy x8-ast és valamit nem értek benne. Az albumból szeretnék egy képet háttérképként beállítani és mindig előjön egy kis téglalap ami kiakarja vágni képet. Mentés után olyan rosszul teszi be a képet háttérnek hogy elvan csúszva. Nem tudom hogy hogy lehet normálisan beállítani.
Ha valaki tud segítsen köszi előre is.

fnicoletta@freemail.hu

(#48) RoadRunnerNG


RoadRunnerNG
tag

A szenzorokról kérdeznék, a leírásokban láttam, hogy van gyorsulás érzékelő, ez működik orientációs érzékelőként is? Pl. megy e ez a program: http://market.android.com/details?id=OrientationSensor.v1 :F :F vagy valmai hasonló?

A Windowsnak leke van, mint a nőknek, ezért szeretem...

(#49) rep3at


rep3at
őstag

Hát én meg vagyok elégedve eddig a kis X8cal, az LG főleg a rezisztiv kijelző miatt nem jött be (volt olyanom is), a kapacitiv szerintem sokkal jobb.

Forward thinking. كرر

(#50) bigand977


bigand977
csendes tag

Sziasztok!

Én most gondolkodom egy X8 vásárlásán. De a neten elég sok helyen belefutottam az 'sms bug'-ba és egyenlőre a google még csak a 2.2 és 2.3 verziókhoz adott ki javítást, azokat is a Nexusokra.
Nektek volt gondotok ezzel, hogy nem a címzettnek ment az sms?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.