Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moli.hu


moli.hu
őstag

hat ez eleg keves: majdnem tok ugyanigy nez ki a gyari borda, ez kicsit talan messzebb nyulik ki, ha jol latom a csavar-helyeken. De azon meg cserelheto a venti halkabbra es kesobb fiatalabbra.

[ Szerkesztve ]

(#2) DR|FTK|NG válasza moli.hu (#1) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

+1

És elég gagyi hatásúnak is tűnik... :(((

[ Szerkesztve ]

(#3) sanzi89


sanzi89
addikt

Igény nagyon is volna normális hűtőre AM1-es platformra, de ez egyáltalán nem az... :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4) #16939776


#16939776
törölt tag

Ez inkább csak laposabb...de nem rossz ötlet, mert volt is a gyári hűtő magasságával gondom.

Megoldásom:80x80x10-es venti és közepén kivágott 80mm-es ventilátorrács közé szorítottam legvékonyabb i3-as hűtő alumínium részét. Két krimpelhető szemes saru, M2,5-es csavarok, gumialátéttel került helyére.
A legkisebb beállítható fordulat mellett 40-42 C°

(#5) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

A leadtek 6600gt extreme karikon volt hasonló hűtés, újrahasznosítás? :DDD , szerintem 25w-al megbírkózik, nem egész 9 euróért mit vártok.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#6) Paul119 válasza Robi BALBOA (#5) üzenetére


Paul119
addikt

Nekem is ez ugrott be :D es milyen jo hangos volt :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#7) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nekem van egy AM2-es hűtőm, az visszafelé kompatibilis az AM1-re? :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#8) salaud válasza Dr. Romano (#7) üzenetére


salaud
aktív tag

Az AM2-es hűtőd kb 4x akkora mint az AM1-es gyári hűtője. :N És a felfogatás sem kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#9) Móci


Móci
addikt

Mi ez az egy pálcás, bucsus vacak?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#10) djculture


djculture
félisten

Gyári hűtő is bőven jó, nem egy melegedős az am1-es apu.

[ Szerkesztve ]

(#11) pilu85


pilu85
őstag

egy 300-400 grammos passzív bordát rá...ugye van benne fantasy?:) persze passzív táppal és ssdvel nem flash?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#12) Francia91 válasza djculture (#10) üzenetére


Francia91
veterán

Na ja... Nekem Athlon 5350-em van egy AsRock AM1H-ITX-ben, gyari CPU huto ventije belove 1100 (±100)-as fordulatra. Csak akkor hallom, ha odahajolok kozvetlen a masina mellé, a CPU homersekletet meg eddig nem tudtam 43 fok fölé vinni (2 ora vide kodolas utan sem) :D.

Ez az uj huto csak akkor lehet alternativa, ha a gyari tul magas az adott hazba. Szerintem...

Nekem boven megfelel a gyari, jol hut es nema.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#13) robyeger válasza djculture (#10) üzenetére


robyeger
addikt

végre van alternatíva a gyári hűtő helyett, csak azt nem értem én sem, miért kellett hasonlót alkotniuk, szerintem egy passzív(venti nélküli) nagyobb bordás verzióra nagyobb igény lenne a piacon, elvégre 25W-hoz venti kicsit nevetségesnek tűnik, mikor már szinte 95W-ra se kötelező ventit használni :N

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#14) Robi BALBOA válasza Paul119 (#6) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Igen, de nem magával a borda méretével volt gond, hanem a ventivel(igazi egypálcás volt, de a zalman vf700 orvosolta a gondot :D ), a helyzet itt is hasonló.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#15) #16939776 válasza robyeger (#13) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az APU körüli alkatrészeknek /táp/ kell a légáramlat, úgy vannak méretezve.

Más jótékony hatása is van, mert venti nélkül simán hallatszik a DC-DC konverter sípolása az AM1H-ITX lapon ;]

(#16) robyeger válasza #16939776 (#15) üzenetére


robyeger
addikt

kell a csodát :) Pesze a felül lukacsos ház előfeltétel, hogy tudjon hova párologni a hő. Több éve használok ennél nagyobb teljesítményű procikat full passzív hűtéssel. Semmi gond nem volt. Lehet, hogy az egyenlítő mentén gondot okozna, de a 35C szobahőmérsékletet is simán kibírták. Amúgy biztos, hogy a deszka sípol? Nálam mély kusba van minden, hűtőszekrényt hallom a konyhából ;) Egy jó passzív tápnak se szabad sípolni.

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#17) Dr. Romano válasza salaud (#8) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Na ne mond, tééényleg?!4 :DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#18) SRII


SRII
őstag

hmmm AM1-es platformra egyáltalán kell hűtő? ;]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#19) #97716736 válasza pilu85 (#11) üzenetére


#97716736
törölt tag

:C

(#20) skathy válasza pilu85 (#11) üzenetére


skathy
csendes tag

Van benne valami, ezt én is támogatom!

(#21) zed1983


zed1983
őstag

A gyáritól nem tűnik sokkal erősebbnek!

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#22) agentJ


agentJ
tag

Amikor AM1-t használtam Athlon 5350-el,akkor le volt kötve a venti a hűtőről,és láss csodát,elvitte passzívan Prime95 alatt,gépház nélkül,szimplán az asztalra téve.

Igaz a gyári hűtő is néma,tehát nincs nagy létjogosultsága ennek a hűtőnek szerény véleményem szerint.

(#23) MongolZ válasza agentJ (#22) üzenetére


MongolZ
addikt

Én véletlenül rosszul rögzítettem az 5350-emen a hűtőt, az egyik sarok elengedett, ezért lejött a hűtő... ~10 perc után kapcsolt ki a gép, én meg vakaróztam, hogy mi a franctól lehet... Nagyjából 2 hétbe tellett, mire rászántam magam, hogy szétszedjem (nem mindennap használtam a gépet)... Úgyhogy képes az hűtő nélkül is működni, elég sokáig :)

(#24) radi8tor válasza agentJ (#22) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha DC tápos alaplapod van, akkor azt nagyon nem célszerű passzívan üzemeltetni, az alaplapon levő feszültségszabályzó áramkör miatt (túlmelegedhet).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#25) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Vagy fogok egy régi állítható Zalman chipset hűtés és meg van oldva :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#26) radi8tor válasza Sanchez638 (#25) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyet ne felejts el: ezek miniITX lapok, alacsony házakba rakják az emberek. ;)

⭐ Stella

(#27) Sanchez638 válasza radi8tor (#26) üzenetére


Sanchez638
addikt

Tudom, nekem is volt egy kettő via epia, meg ilyesmi :R

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#28) tatabike


tatabike
őstag

A keresztmetszete hasonlít a régi 478-as gyári hűtőkére. Mondjuk ebbe is tehettek volna rézmagot.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#29) ChRiS_RS válasza tatabike (#28) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

De minek? Csak hogy legyen? :F Tökéletesen fölösleges.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#30) radi8tor válasza ChRiS_RS (#29) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Attól legalább drágábban adhatnák. ;]

⭐ Stella

(#31) gege_01


gege_01
tag

Engedtessék egy kis értetlenség, oké hogy 26mm, de van olyan ház amibe a stock cooler nem fér el, ami ugyebár nem sokkal magasabb mint a ram? :F

(#32) zed1983 válasza tatabike (#28) üzenetére


zed1983
őstag

Nem biztos, hogy ez sokkal jobb lenne a gyáritól, persze ezt még mókolni kéne hogy rámenjen!

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#33) #16939776 válasza gege_01 (#31) üzenetére


#16939776
törölt tag

Van.

(#32) zed1983: A socket 478 borda hosszabbik kiterjedése 90 valahány milliméter, le kell dolgozni egy kicsit belőle hogy a 80x80mm-es négyzetbe gond nélkül beférjen.

[ Szerkesztve ]

(#34) gege_01 válasza #16939776 (#33) üzenetére


gege_01
tag

Hmm...ha gyáriban van ilyen akkor akarok olyat, ultraslim, felteszem a könyvespolcra :D

(#35) F34R


F34R
nagyúr

Ettol egy nagyobb meretu, lapos borda is tobbet ert volna ventilator nelkul ;]

(#36) tatabike válasza zed1983 (#32) üzenetére


tatabike
őstag

Csak annyit írtam, hogy a keresztmetszete hasonlít, nem azt, hogy ezt rá lehet tenni. Amúgy a 478-as hűtő alakja is jobb, ha megfigyelitek, a bordák középről kifelé nem az oldalra merőlegesen futnak, hanem ferdén, vagyis hosszabbak ugyanakkora távon, ergo nagyobb felület, nagyobb hőleadási képesség.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.