Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ringman


Ringman
nagyúr

openup!

aztán majd megy a sírás, mikor le kell dolgozni azt az n évet.

(#2) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Intelligens ember nem pakolja ki a kamrát, aztán hagyja ott a helyszínt, mint eb a szaharát.

A többieknek pedig mostantól tilos.

(#3) Vladi


Vladi
nagyúr

Gazdasági? Hajaj. Még jó, hogy nem jogi. :DDD

Olyan nincs, hogy kényszer alatt gyorsan kell valamit aláírni.

Attól meg ne tekintsünk el, hogy adóban visszafizeti. Mert ez valójában mindig is így volt. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4) Ringman válasza Vladi (#3) üzenetére


Ringman
nagyúr

a témában tekintsünk el, h ne arrafelé menjen el az eszmecsere. :)

ha félreérthető voltam.

Olyan nincs, hogy kényszer alatt gyorsan kell valamit aláírni.

nincs is, csak azt sugallják

(#5) Löncsi


Löncsi
őstag

Igen, 4-5 év tanulás + 7-10 év kötelező munka, el kell dönteni. Szülők lesz@rják a dologot, csak a gyerek ne ugasson. :DDD Házasság is ilyen, megházasodok, azt ha nem jön be, alkoholista leszek , körbe lehet nézni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#6) Иван


Иван
őstag

1. Fizetni kell bizonyos oktatásokért, mert az állam nem lát benne jót blablabla, aki közgazdász/jogász/bölcsész akar lenni, fizessen érte. Ha istenadta jogász tehetség akkor is vehet fel hitelt, ha meg burzsuj, fizessen!.
2. Vezessük be az iskolai köpenyt, hogy eltűnjenek az anyagi különbségek.

Fuck logic.

SZERK
Azért azt sajnálom, hogy a pécsi jogtudományra/BCE-re nem Ms Hoffmannt küldték az évnyitóra. :O

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#8) Ringman válasza Kalandor (#7) üzenetére


Ringman
nagyúr

ő bele sem gondolt, magasról tett az egészre.

ha azt nyilatkozta volna, hogy mérlegelt és döntött, akkor ok.

(#6) Иван

Fizetni kell bizonyos oktatásokért

minden oktatásért fizetni kell.

---
érdekes a diákhitel2 is, mert lehet jobban jár valaki, ha akkor is felveszi, ha van pénze, a pénzt meg beteszi bankba és leköti.

(#10) krizmo_


krizmo_
addikt

Üdv!

Az a baj a hallgatói szerződéssel (gondolom erre utaltál), hogy ismét a szegényebb rétegnek lesz nehéz sorsuk. Kénytelenek lesznek az országban elhelyezkedni, minimálbérért...Arról nem is beszélve, hogy az UNIO miért engedte meg ezt a röghöz kötést mert az nem más.
Pl.: orvos fizetés itt Magyarországon 100ezer külföldön, jobb helyeken 1millió....
A kérdésem már csak annyi , hogy ha mégis elmegy az a hallgató külföldre, aki aláírta a szerződést, akkor mi lesz? Ezt hogy szankcionálták?
Bután van ez az egész kitalálva, a sok büfé szakot kellene megszüntetni, vagy csökkenteni.

[ Szerkesztve ]

(#11) Löncsi válasza krizmo_ (#10) üzenetére


Löncsi
őstag

Gondolom kitiltják az országból. :DDD Illetve stopperrel mérik, hogy mennyit dolgoztál.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#12) Ringman válasza Kalandor (#9) üzenetére


Ringman
nagyúr

Annak ellenére, hogy a Felvi.hu-n hetekkel előre mindenki megnézhette a saját ösztöndíjszerződését, a tapasztalat azt mutatta, hogy a beiratkozók nem tájékozódtak előre, és nem jártak utána alaposan, mit jelent ennek aláírása.

szóval lehet az építészhallgató nyilatkozata kiragadott, de a tendencia meg, hogy simán aláírták.

szerk:

(#10) krizmo_

A kérdésem már csak annyi , hogy ha mégis elmegy az a hallgató külföldre, aki aláírta a szerződést, akkor mi lesz? Ezt hogy szankcionálták?

pl eu-n belül simán végrehajthatják, talán idén könnyítettek az eu-tagok közötti bírságok behajtásán.

[ Szerkesztve ]

(#13) krizmo_ válasza Ringman (#12) üzenetére


krizmo_
addikt

Na, igen de mi a helyzet, ha nem EU-tag országba megy valaki?
Pont emiatt a diákhitellel sem nagyon tudnak mit kezdeni, ha valakinek nincs semmi a nevén az országban és megpattan, akkor sokat nem tehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#14) Иван válasza Ringman (#8) üzenetére


Иван
őstag

Tudom, de most úgy értettem, hogy duplán fizetni kell. Mert ebben az országban amúgy már megszokhattuk, hogy az adódért mit kapsz. Kordon a parlamented köré. Irony is a bitch.

krizmo_:
"Bután van ez az egész kitalálva"
Az egész oktatásügy MO-n egy nagy katasztrófa. Kezdve azzal, hogy 20 éve csak nyirbálják a sulik költségvetését. Minden épkézláb országban az oktatásnak (meg az egészségügynek) van prioritása minden szempontból. Elvégre azon múlik a jövő emberanyaga milyen lesz.
Na most nálunk pénz inkább megy mindenféle hülyeségekre, de nem a sulikhoz, a színvonal süllyed és ne felejtsük, hogy minden kormány első dolga egy nagyszabású reformot hajtani végre. Szegény nővérem, ő két-három reformba is beletenyerelt, nekem (még) csak egybe sikerült. Komikus.

"Arról nem is beszélve, hogy az UNIO miért engedte meg ezt a röghöz kötést mert az nem más."

Azt én sem értem. De remélem visszajönnek a feudális viszonyok, és akkor mindenki jobbágy lesz, rendes röghöz kötéssel. Ja igen, azért ez már eleve sokat elárul az országról, hogy erővel kell itt tartani a fiatalságot.

Löncsi:
"Gondolom kitiltják az országból."

Na most aztán kibasznak vele. Lassan minden fiatal életcélja innen elhúzni a csíkot. Már nem csak dolgozni akarnak kint, de tanulni is. Na vajh' miért....

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#15) Jhonny06 válasza Kalandor (#7) üzenetére


Jhonny06
veterán

Így van. A lényeget tudta a srác, mert mindenki tudja. Ha nem vállalta volna, akkor más utat választ. Az, hogy ez hogy van megfogalmazva kitudja hány oldalon keresztül, senkit nem érdekel.

A bejegyzés írója nem tudom, hogy mit akart ezzel kinyilatkoztatni, de nem sok értelme van ilyen formában.

(#16) Ringman válasza Jhonny06 (#15) üzenetére


Ringman
nagyúr

hol van benne az, hogy a lényeget tudta a srác?

annyit tudott a nyilatkozata alapján, hogy alá kell írni.

Az, hogy ez hogy van megfogalmazva kitudja hány oldalon keresztül, senkit nem érdekel.

felelős hozzáállás

Mit írnak alá?

[ Szerkesztve ]

(#17) Jhonny06 válasza Ringman (#16) üzenetére


Jhonny06
veterán

Hiába áltatod azzal magad, hogy abszolút nem tudta, hogy mit ír alá, 100%, hogy ez nem így van. Legalább hallásból mindenki tudja (a szüleiről nem is beszélve), hogy nagyjából mit tartalmaz az új határozat. Ha ez neki nem lenne megfelelő, akkor nem ült volna ott, hanem ment volna költségtérítéses szakra.

Ahogy írták fentebb is, kiragadtak egy idézetet egy cikkből és most lehet ezen puffogni, mert enélkül egy nap se telhet el kicsiny hazánkban, ugye. Az, hogy pontosan nem tudta a részleteket, na bumm.. majd utánanéz, ha ki akar menni külföldre és esedékessé válik, most nincs nagy jelentősége, mert: ahogy írtam, alapvetően mindenki tudta, hogy mit ír alá, a részletek meg ilyen formában jelenleg nem számítanak.

(#19) Иван válasza Ringman (#16) üzenetére


Иван
őstag

Sok választása mondjuk nem volt szerencsétlennek.

Ahogy nekem se sok. Nem baj, legalább az életre készít fel ez a kis intermezzo.

De nekem itt élnem halnom kell...A nagy lóbrét.

SZERK
Nem tudom ki vette aki a duplámat, de köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#20) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Én is nagyon örülök, hogy még azért megúsztam ezt a herce-hurcát, nem szívesen írtam volna alá. De aláírtam volna. Nem értem, mire föl ez a hőbörgés. Az állam kitaníttat, jobb esetben csak 200k/szemeszter, de van ahol 1.000.000/szemeszter, jársz oda 3-5 évig, aztán elhúzol a bús p*csába. Hol éri ez meg nekik?!

Beszéljünk feltételes módban. Ha adott esetben műszaki végzettsége van a delikvesnek, ha adott esetben egész jó mérnök lett belőle, ha ezek után kihívják Németbe, Svédbe, USA-ba(mert van ilyen, nem egy, nem kettő, hisz látom!), akkor nem nyamvadt havi nettó 150-250k lesz az, amit kapni fog. Emígyen vissza tudja fizetni gond nélkül a dolgot, és valljuk be, ez így fair is. Ha pedig nincs meg ez a lehetőség, tessék elhelyezkedni itthon, ha nem büfészakott végzett az ember, jó eséllyel lesz állása, nincs gond.

És akkor most vegyük ki az összes ha-t. Ami nálam is kib*szta a biztit, az ez volt:

felvételt nyert elsőévest itthoni munkavállalásra tudnak kötelezni

Kötelezni? Hát a jók***a****..***..., hát tolonganak, sorban állnak a friss diplomások munkáért, és nincs. Sokszor még értékelhető súlyú, tudást rejtő diplomával is.

Nagyon nem értek egyet a jelenlegi vezetéssel, ez a rendelet se érdemel örömódákat, de egy privilégiumért, egy lehetőségért, tudásért fizetni kell. Eddig nem kellett, fáj, ha ezt elveszik, de azért nem rabszolgatartást ír alá senki sem. Nem olyan szörnyű ez.

Mindenki rinyál, hogy jaj, nem lehet külföldre menni. Oké. Akkor most nézzük meg, hogy a rinyálók hány %-a lenne képes külföldre menni, érdemben munkát vállalni és letenni valamit az asztalra. Ja, hát, ez az.

Félre értés ne essék, van a hsz-k között rengeteg érdemi ellenpélda is, hogy miért nem jó, én sem azt mondtam, hogy jó. Nem is lehet az a válasz, hogy Mo-n vagyunk, mert sokan rávágnák. De aki amúgy is csak minimálbérért helyezkedne el itthon, az mire veri a mellét külfölddel, innentől pedig az előző bekezdésem lép érvénybe.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21) Иван válasza hoffman_ (#20) üzenetére


Иван
őstag

Nincs igazad.

Az ember csak fizeti az adókat, lehúzzák róla a hatvankettedik bőrt, és akkor 5 nappal a papírok leadása előtt a fejemhez bassza, hogy képezzem át magam jogról villamosmérnökire.
Dildót a seggébe. Ezt mondom. És utána még elmondja nekem, hogy az elmém univerzális. Az lehet, de látom a tied nem.

De várjatok csak, 2 év és beérnek a reformok. 1990 óta két év.

Mit mondanának nekem erre a szüleim? Maradjak? Nem. Azt mondják, fiam, ha beszélsz nyelveket, húzz innen a rossebbe, mert mi 45 évet végiggürcöltünk, nyugdíjunk nem lesz, a kórházért is fizetünk, a te taníttatásodért is most már fizetünk, az adó csekkek meg egyre vastagabb ceruzával vannak írva, a pofánkba hazudnak és ez 99,99%, hogy így marad.

Tényleg nem állt szándékomban elmenni, de minek maradjak? Mert tetszik a zászlónk? Vagy mert szívhez szóló a Szózat? Ettől nekem még szar az egész, ahogy van, ez van, de ki kell mondani...

Semmi bajom nem lett volna azzal, hogy ne képezzünk felesleges szakokon felesleges embereket állami pénzből. De a leadási határidő előtt bejelenteni, hogy jog gyak. nem indul, a közgázt meg 95%-kal megnyirbáljuk, szerintem elfogadhatatlan. Ez annyira elmebeteg húzás, hogy még a mi elitünktől is sok.

ui: remélem nem érdemlek pihenőt ezért a kis HSZ-ért, úgy érzem a határon van, de még belefér. Majd kiderül. :B

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#22) Ringman


Ringman
nagyúr

semmi bajom nem lenne a fizetős felsőoktatással, amennyiben
- kimondanák, hogy az
- nem a tervhivatal döntené el, hogy melyik intézmény kap állami helyeket

szerk:
(#17) Jhonny06

nem általom magam, valamint nem puffogni támadt kedvem, csak nem tartom jónak, hogy egy ált. >1MFt értékű szerződésnél a közvélekedés szerint nem baj, hogy nem ismertek a szerződés részletei.

[ Szerkesztve ]

(#23) hoffman_ válasza Иван (#21) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Tudod miért nem indul jog? Azért Cimbora, mert annyi jogász van, mint tengerben a csepp, a jogász ismerőseim 99%-a hétfőtől csütörtökig kocsmában van - és végzik a sulit mellette! Osszál, szorozzál, de hajunkra kenhetjük az ilyet.

Ha nem tetszik a szakma, amivel pénzt lehet keresni, hát, megszívtad. Nekem sem annyira, képzeld. Ha pedig mégis annyira elhivatott jogász lelked van, akkor megoldod, ne mondd, hogy nem, te is tudod, hogy ez csak szájhúzás.

Szar itthon? Ja. De ettől a kiváltság még kiváltság. A tanulás lehetősége nem magától értetődő. Nagyon nem szeretsz itt lenni, ahogy látom, ezt sok részről meg is lehet érteni, de attól még felesleges hőbörögni olyanon, ami nincs úgy*. Tény, nevetséges mennyiségű adót és pénzt húznak le az emberről, ezzel nem tudok, nem is akarok vitatkozni.

De abban, hogy igazam van, biztos vagyok. Legfeljebb nem fogadod el, ez nem gond, csak teljesen más életszemlélettel bírsz. Boldoguljon, ki hogy tud.

Nem véletlenül a közgáz és a jog lett megnyirbálva, lásd: 1. bekezdés. Villanykaron például ugyanannyi hely van most is, ráadásul az állami helyek száma egy grammal se csökkent.

* ezt baluka hsz-e után írom, ahogy látom ti tényleg kaptatok egy kiadós sz*patást, már nem követtem nyomon, hogy idén mi volt, ez tényleg ganyé, sajnálom. de ettől függetlenül minden áll, amit írtam.

Pihenőt btw bőven nem érdemel.

#22:

Teljesen jogos. De ha ki van mondva, ha nincs, le kell nyelni, nincs opció. És nem olyan szar a helyzet, fentebb ezt vázoltam. Képmutatás, hazudozás? Semmi új :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#24) baluka26 válasza Иван (#21) üzenetére


baluka26
veterán

Az egyetlen hiba az volt, hogy titeket megszopattak, és ezt két évvel előre kellett volna bejelenteni (mint minden érettségivel/továbtanulással kapcsolatos jogszabályt), az egész elve teljesen rendben van. Aki külföldön értéket fog teremteni a szakmájában nevetve fogja kifizetni, aki meg itthon marad annak mindegy.

Amiben igazad van, hogy 4 évig készülsz BCE-gazdmenre, megvan a tavalyi pontod, minden fasza, és egy héttel a jelentkezés előtt rájössz, hogy a fasz rossz végén állsz.

Egyébként az államnak nem ilyen csudaötletekkel kellene itthon marasztalni a fiatalokat, hanem jó körülményekkel. Szerintem egy államra úgy kell(ene) tekinteni (ebben a globalizált világban), mint egy akármilyen makroszereplőre, aki kvázi verseng a munkaerőért.

Az, hogy nem kell annyi jogász és közgazdász nyilvánvaló.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#25) mexicanraven válasza Kalandor (#7) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

"* Persze, van külföld, de nem pálya annak **
** akinek nem tolták a feneke alá a kocsit-lakást.
"

De pálya, csak akarni kell, és kitartani. Illetve nem lébecolni és várni azt a bizonyos pofábaszálló sült galambot...

when the sun shines, we'll shine together

(#26) hoffman_ válasza baluka26 (#24) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Látom nyomatjátok a közgázt ;]

:DDD

mod:

Na de közgáz még ott is van! Nevetséges, hogy ha minden szaktárgyam max pontos vizsgákkal, 5-ösökkel van meg, de a közgázra legyintek, akkor csúszok fél évet a képzéssel... 5 egymásra épülő tárgya van nálunk, beszarás! :(((

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#27) baluka26 válasza hoffman_ (#26) üzenetére


baluka26
veterán

Pardon?
Én papír szerinti is műszaki képzésen vagyok, hiába annyira műszaki, mint közgazdász :DDD

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#28) Иван válasza baluka26 (#24) üzenetére


Иван
őstag

+1 :R

"Az, hogy nem kell annyi jogász és közgazdász nyilvánvaló."

Mondjuk az én ismertségi körömben akik ezeken végeztek, mind munkavállalók már és 90%-ban az adott szakmájukban.

Inkább az ilyen kommunikáció, marketing, szocpol, bölcsész, ezek amik zsákutcák. Szerintem.
De ez egy másik topik.

SZERK
hoffman_: nem tudom milyen szakon vagy, de szerintem ma már a vécésnéninek is kell egy félév ilyen-olyan miko/makro, mert lassan sehol se tudsz elhelyezkedni minimális pénzügyi képesítés nélkül. Főleg ha lépni akarsz fölfelé a létrán.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#29) baluka26 válasza Иван (#28) üzenetére


baluka26
veterán

Tény, hogy ezek a piacok telítettek.

Igazából a felsőoktatással is az a gond, hogy vannak mindenféle szerencsétlenképzők, ahol iszonyat hülye emberek is szerezhetnek könnyen diplomát, lásd GDF, Edutus, stb.
És ezekre a papírokon is az lesz, ami a BME-s vagy BCE-s diplomán. Szégyen.

Zsákutca még a kereskedelem+marketing, vendéglátó (az egyetemi, nem a szakközép), a közgazdászból csak az AK, ami még használható, esetleg NG, de az is neccesen.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#31) Psychonaut válasza Kalandor (#7) üzenetére


Psychonaut
addikt

Külföld nem csak annak pálya, akinek a kocsit-lakást a feneke alá tolják. Legalábbis nagyon remélem. Én pontosan így döntöttem idén. Felvettek a legmagasabb ponthatárú szakok egyikére államira, de nem mentem el. Két okból: egyrészt külföldre szerettem volna ezelőtt is menni, másrészt ezt a papírt nem akartam aláírni.

(#32) baluka26 válasza Psychonaut (#31) üzenetére


baluka26
veterán

És miért nem írtad alá?
Mennyi a képzésed díja?
Hova vettek fel?

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#33) hoffman_ válasza Иван (#28) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Villanykaron, emiatt tudtam erről nyilatkozni. Tiszta sor, a közgé kell, szerintem is, de 5 félév a mi karunkon, elég meredek. Mutasson már nekem valaki jogászt, vagy közgazdászt, akinek halovány lila fingja van róla, hogy mi az a digitech vagy villanytan, vagy automatika. Nincs. Ellenben nálunk van jog is, és közgáz is.

Ez alapvetően tök jó, tényleg. Csak szaktárgyak elé helyezni egy közgázt, 5 félévvel, és sz*patni, buktatni a diákot, mert én közgázt tanítok és király vagyok, kissé felháborító.

Inkább az ilyen kommunikáció, marketing, szocpol, bölcsész...

Nem csak szerinted. Kell, nagyon is kell, csak közel sem ilyen mennyiségben.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#34) mexicanraven válasza Kalandor (#30) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

*napirégész :D

Háth láttam rá élő példát, hogy valaki akart valamit, és itthoni fizetésből megvásárolva a kolbit és a répát jutott ki külföldre, ahol szintén szorgos munkával összejött az a bizonyos leves.
Nincs benne semmi érdekes, az az érettségi volt amire nem fektettem nagy hangsúlyt (bár így sem sikerült rosszul, sőt), ezután amiben kitartottam az a szakma volt.
Hegesztő vagyok, szeretem, akartam csinálni, készültem rá, versenyen is voltam ahol számomra jó eredménnyel zárult (írásbeli vizsgák alól felmentettek), egy év lemaradással kerültem egy jó gyakorlati műhelybe, ahol a végén az elméleti vizsgák mellett a gyakorlati részen is én végeztem a legjobban. Igaz ez is lehet semmi, de ma majd másfél év után otthagyva a munkahelyem 40-50 éves szakemberek mondták azt, hogy igen, értik miért megyek külföldre és a korom ellenére tényleg én voltam ott a legjobb. Mindent magamtól tanultam és ez a legértékesebb. Nehéz volt, nehéz lesz, de a kőlevesem már félig kész, úgy, hogy félárva vagyok és nincs a seggem alatt BMW.

when the sun shines, we'll shine together

(#35) Иван válasza Kalandor (#30) üzenetére


Иван
őstag

Huh, jó hogy valaki ezt előhoztam, mert én is úgy tudtam, hogy közgéből és jogászból is lenne piac, csak forrást nem tudtam. Anélkül meg nem akartam pufogtatni. :B

baluka26: én gazdelemzésen vagyok, állítólag a BCE legnehezebb szaka. Tavaly 50 valahányan indultak, abból 17-en indultak csak a harmadik félévre. Azt mondták amúgy, hogy a legtöbb csak szimplán átmegy AK-ra, szóval igazából nem kibukik. Meg hogy ez inkább ilyen gazdaság matematikus féle. Msc-re meg befektetési elemzőt néztem ki, de az még messze van azért. Az meg ilyen bankár-bróker képző. testvér msc szaka a biztosítási elemző, az azt hiszem egyértelmű, micsoda.

hoffman_: ha én gazdelemzéssel 5 év múlva elmegyek dolgozni egy bankba/pénzügyi házhoz, nekem maximum infó kell. Villanytan sohse kell, mert miért kéne? Az majd a rendszergazda/villanyszerelő/anyámtudja kinek a feladata lesz. Nem hiszem, hogy egy bankfiókban az alkalmazottak ellenállást számolnának.

Azonban ha te mondjuk egy osztály vagy nagy egység mérnöke leszel, alapvető pénzügyi ismeretek kellenek, hogy ne dobjanak át a palánkon. Jó esetben persze lesz egy erre szakosodott osztály, de nem baj, ha te is konyítasz hozzá.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#36) hoffman_ válasza Иван (#35) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez így igaz. Nem is kérdőjeleztem meg a létjogosultságát. Nem lesz pénzügyi szakember egy villanymérnök, tény, de szélesebb körben lesz képzett, az biztos. A probléma az nálunk, ahogy fentebb írtam, hogy ez buktató tárggyá avanzsált nálunk, és egyesek szerint fontosabb, mint az elektronika.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#37) JColee válasza Иван (#35) üzenetére


JColee
őstag

Alapvető pénzügyi ismeretet nem abból a ~10 kreditnyi baromságból szedek össze, mint pl mikmak, meg menedzsment, stb. Ezekre már most nem emlékszem.

(#38) baluka26 válasza Иван (#35) üzenetére


baluka26
veterán

Egy féléves mik-mak tárgy pont elég arra, hogy az embernek fogalma ne legyen semmiről, de legalább összezavarodjon ;]

Mondjuk egy vállgazd elég hasznos, vállpü sem jön rosszul, számvitelből sem baj, ha hozzá tud szólni az ember.

JColee: Menedzsment...az még nálunk is teljesen felesleges tantárgy GTK-n. Nem hogy rendes mérnöki karon..

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#39) hoffman_ válasza JColee (#37) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Na ja, ha megtanulják. De ez se túl jellemző.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40) Иван válasza baluka26 (#38) üzenetére


Иван
őstag

Nyugi, én közgazdász leszek, mire elvégzem, én se fogom érteni.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#42) Jhonny06 válasza DeFranco (#2) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ne kezdjük már megint ezt az "ország taníttatott sok pénzért, aztán meg lelépsz" témát. A szüleink bőven befizetik azt a keveset, amiért mi fűtetlen teremben ülünk és korszerűtlen szarokon tanulunk. Ne áltassuk magunkat..

(#43) Alexios


Alexios
veterán

mert a beiratkozáskor nem volt idő elolvasni. Azt mondták, hogy fent van a neten két hete.

Nem olvastam el a cikket, szóval nem tudom melyik egyetemről/főiskoláról van szó, de nekünk külön mondták a beiratkozáson, hogy olvassuk el, ne írjunk alá semmit ha nem értünk vele egyet, viszont akkor fizetős lesz.

(#44) baluka26 válasza Alexios (#43) üzenetére


baluka26
veterán

BME.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#45) Alexios válasza baluka26 (#44) üzenetére


Alexios
veterán

és tényleg, pedig én is a bme-re iratkoztam idén..:D építeszek, pfff ;] ;]

(#46) mexicanraven válasza Kalandor (#41) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Tudod hiányszakma volt, aki tanult, nem hiányzott, nem balhézott (nyista fegyelmi tehát), annak az iparkamara rendezett ösztöndíjat. Nem balhéztam, nem hiányoztam, tanultam is, és kaptam is pénzt. Anyum csak a bérletem fizette, amit lehetett a pénzemből magamnak intéztem. :)
Az a véleményem, hogy valójában mindenki megérdemelné a támogatást, de ha nincs akkor csak magunk változtathatunk a sorsunkon!:)

when the sun shines, we'll shine together

(#47) krizmo_ válasza Иван (#14) üzenetére


krizmo_
addikt

Azért az elég merész kijelentés, hogy süllyed a színvonal. Ha van eszed és igényed rá kaphatsz színvonalas oktatást. Személy szerint elégedett voltam az egyetemi oktatással.
Nekem jól volt felépítve a tematikám, és úgy érzem színvonalas oktatást kaptam. Az iskola küllemre is szép volt. Az ösztöndíjat sem sajnálták. Sőt, én még bérletet és jegyzetbont is kaptam, mondjuk csak az első évben, mert aztán megszűnt.
Amúgy rengeteg lehetőség van egy egyetemen, pl.: Erasmus. Csak jól kell tanulni, és keményen kell teljesíteni.

Erővel kell itt tartani a fiatalságot, persze hiszen mindenki megy el, és ez a kormánynak is feltűnt.
Ismerőseim már alig vannak az országban, és mi sem tervezzük, hogy itt maradunk.
A legnagyobb baj az, hogy valóban nem mindenhol van színvonalas oktatás.
Számos országban kompetencia alapú oktatás folyik. Pl.: Amerikában jellemző, hogy a fiatalt már akkor felkarolja egy cég, amikor még tanul, a cégnél lesz gyakornok, majd ott később munkaerő. Számos külföldi egyetemen megvan a versenyszellem, minél jobban tanul valaki, annál jobban kapkodnak utána, ez itt nincs. Mert sokan ellébecolják, az egyetemet....
Az országnak pl, szakmunkásokra is szükség lenne, de ma már az egyetem a cél, mert ott jók a bulik... Pedig, ha felmérnék a kompetenciát, akkor lehet sok szakmunkás lenne az országban, a büfészak helyett.

Ahogy mostanában látom, egyre több külföldi van legalábbis Pécsen. Mikor még egyetemre jártam (4 éve), annyira sok ázsiait nem láttam, mint most, meg négert. Rengeteg van a városban. Szóval nekik megéri itt tanulni, ezek szerint, ha jönnek.

Nem neked, csak általában:
Amúgy meg, persze aláírják a hallgatói szerződést, hiszen sokuknak nincs annyi eszük, hogy mérlegeljék a helyzetet. Ez is baj, a diákok nem kapnak megfelelő tájékoztatást, sőt sok helyen még pályaválasztási tanácsadó sincs. Pedig nem ártana néhány fiatalnak a segítség, ilyen téren.

baluka26: PTE.

[ Szerkesztve ]

(#48) baluka26 válasza Alexios (#45) üzenetére


baluka26
veterán

Kis mappás cuncimókusok :D
krizmo_: Melyik intézményről beszélünk?

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#49) Psychonaut válasza baluka26 (#32) üzenetére


Psychonaut
addikt

Mert szerintem nem így kell a munkaerőt itthon tartani. Ellenkezik az elveimmel.
Fogalmam sincs, mert nem néztem meg.
Corvinus politológia állami.

(#50) baluka26 válasza Psychonaut (#49) üzenetére


baluka26
veterán

Szerintem se. De egy főképp pénzügyi kérdést elvek és érzelmek alapján eldönteni...hát finoman szólva is necces nekem.

Amúgy gratula :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.