Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MK VII


MK VII
veterán

Jójó oké.. Örülünk neki, hogy egy kínai gyártó legyártott egy 10K-s panelt..
De könyörgöm.. Még a 4K sem tudott kibontakozni.. Hova ez a nagy sietség??

Meg vannak bolondulva a gyártók..

(#2) Márton


Márton
nagyúr

NA ebbe 691 db régi, 320x200-as, DOS-os játék bele is fér :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3) erer1000


erer1000
őstag

oké hogy 10k, de a Duna TV-t nem tudom 10k ba nézni :'(

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#4) schawo


schawo
titán

A legtöbb fényképezőgép sem produkál 10000 pixel széles képet. Ahhoz 70 megapixeles csoda kéne. Aki dolgozott már ekkora állóképpel, az tudja, hogy mozgóképben a 40Mpixel teljesen kizárt a mai procifejlődési tempóval a következő 10 évben.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5) Interceptor válasza MK VII (#1) üzenetére


Interceptor
addikt

Itt pont az a lényeg, hogy valamit felmutassanak, hallassanak magukról, hogy van bennük potenciál ezért is 10K. Személy szerint én már várom a 21:9-es tv-ket, hogy mikor állnak végre rá a gyártók(az eredeti koncepció is ez volt még nagyon régen nem a 16:9).

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#6) scarabaeus válasza Márton (#2) üzenetére


scarabaeus
őstag

Á, nem, az alsó sor nem jön ki egészre.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#7) Kékes525 válasza MK VII (#1) üzenetére


Kékes525
félisten

Reklám célból csinálják.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8) #90933760


#90933760
törölt tag

Ez inkább egy 8K 21:9 panel, mint 10K. De aztán mindegy.
A 10K nálam ~9600x5400. Persze most megint lehetne variálni vele, hogy a 4K se 4K, hanem UHD, blabla. Jó kis marketing. Nagyon nem félek tőle, hogy mostanában ilyenem lesz, addig meg eldöntik mi mekkora.

[ Szerkesztve ]

(#9) MK VII válasza Kékes525 (#7) üzenetére


MK VII
veterán

Értem én, hogy reklám, de a gyártók már lassan mindent nagyzolásból csinálnak..
Miért nincs olyan hír, hogy "10 nap készenléti időt produkál az új xy okos telefon" vagy " a vízálló telefonunk tényleg vízálló" esetleg "nem kell 500 ezer forintos gép a legújabb xy pc-s játékhoz" vagy valami.. Aminek értelme is lenne, mert jelenleg nulla értelme van 10K-val fényezni akármelyik céget..
Hírnek jó, de pikk pakk elfelejtik az emberek, mert még a 4K-val sincsenek sokan tisztába, azt sem tudják mi az...

Már gyakorlatilag minden arról szól, hogy hogy húzzák ki az emberek zsebéből a pénzt akár hitelekre rákényszerítve, mert az nekik jó... Dehogy jó.. A gyártóknak jó..

Régen megvolt az egészséges egyensúly.. Olyan volt a fejlődési ütem amit az emberek megengedhetnek maguknak most meg tolják le egyre másra a torkunkon a kb egyenlőre tök haszontalan dolgokat, hogy márpedig az kell nekünk..
Tudom.. Jó biznisz az egyre butább társadalom... De hol maradnak az emberi dolgok? Amikor a boltban inkább lebeszélnek valamiről, mert látják, hogy kb semmi szükséged rá vagy nem engedhetnéd meg magadnak.. Régen ez volt.. Az eladó felmérte a helyzetedet és nem akart mindenáron rábeszélni akármire.. Most meg a vaddisznónak is a zsebórát elvet vallják. :(((

(#10) Márton válasza scarabaeus (#6) üzenetére


Márton
nagyúr

hopp, tényleg, ők lesznek a hardcore gamer-ek :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#11) wolfman válasza MK VII (#9) üzenetére


wolfman
veterán

Alapvetően igazad van, most jelenleg a szarból is aranyat akarnak kovácsolni (igaz ez a világ minden cégének minden üzletágára), mert bizony a gazdasági "válság" még mindig jelen van, csak ügyeskedésekkel érik el a szintet.

Viszont jelen esetben, hogy mér létezik 10K-s kijelző semmi baj nincs. A technológia létezik, elő tuják állítani, viszont ne arra gondolj, hogy hétköznapi dúsgazdag emberek logikus felhasználási körülményekre fogják használni. Itt van a NASA, akiknek már biztosan lenne rá igénye, esetleg még orvostudományban is lenne benne potenciál (részletesebb MRI, UH képek), bár ezt se minden korház engedhetné meg. Ezek közé ékelődnek be az arab olajsejkek, akiknek semmi szükségük rá, akárcsak a 24 karátos arany kasznis La Ferrari-ra, de megtehetik hogy legyen.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#12) Kékes525 válasza MK VII (#9) üzenetére


Kékes525
félisten

"Miért nincs olyan hír"..., mert az fejlesztést és sok pénzt igényel és nem biztos, hogy megtérül. Viszont azért akadnak olyanok is, de kisebb számban.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ez kb. ugyan olyan, mint mikor a Sharp megépítette 2011-ben az első 8k tévét, ami ráadásul szemüveg nélkül 3D-s! Szerintem konkrét termék ebből sem lett, mondhatni csak reklám. (pedig nem lett volna rossz :) )

https://www.youtube.com/watch?v=9U7e_quvkPQ

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) #Chris válasza MK VII (#1) üzenetére


#Chris
tag

Pont, hogy jól csinálják. Ha most megrekednének 4K-nál, akkor az életben nem váltana rá senki, mert az ára is maradna magas, így meg legalább mérséklődik és jobban terjed. Ilyen szemszögből kellene szerintem vizsgálni.

(#15) Jonesy84 válasza MK VII (#1) üzenetére


Jonesy84
tag

Ez végülis egy kijelző és nem TV, monitorként én már el tudom képzelni, hogy hasznosítani lehet ilyen felbontást. Ha csak TV lenne akkor tényleg nagy paraszt vakítás lenne, hiszen ekkora méretnél kezdődne a 4K értelme.

(#16) -Skylake- válasza #90933760 (#8) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ha megcsinalod a 9600x5400 -es felbontast 21:9 keparannyal , hat dobok egy kekszet. Vagy kettot.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#17) Sicilian


Sicilian
addikt

Ez eléggé ocsmányul néz ki ahhoz, hogy egy nappaliba betegyem.. :(

nothing is true everything is permitted..

(#18) schawo válasza -Skylake- (#16) üzenetére


schawo
titán

Pont ezt írta :U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19) sixpak


sixpak
nagyúr

A promo kép elég ocsmány...lehet telefonnal fotózták, hogy kijöjjenek a részletek. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#20) -Skylake- válasza schawo (#18) üzenetére


-Skylake-
addikt

Azt irta , hogy szerinte ez nem 10K , mert az a 9600x5400 lenne. En meg azt , hogy 21:9 es kijelzot nemtudsz 9600x5400 be csinalni , mert nem lesz soha 21:9 a keparany.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#21) Dexar007


Dexar007
veterán

Szazat,ezeret!

A kepminosegre pedig szarjunk bele.

Give me your cum,bull!

(#22) orbano válasza MK VII (#9) üzenetére


orbano
félisten

a technológiában, a laborban nem azon dolgoznak, hogy 10k kijelző legyen, hanem nagy pixelsűrűség, és kis selejtarány. a K+F részleg mellékterméke, hogy le tudnak gyártani egy 10k felbontású TV-t, amit pedig lehet mutogatni, amiből pedig az ember csak a cég nevét jegyzi meg, hogy komolyak... ez sima marketing. Hasonló, mint a Forma1 és a WRC.

A vér nem válik VAZZE!™

(#23) schawo válasza -Skylake- (#20) üzenetére


schawo
titán

Igen, mert ez a 8k 21:9 formátumban.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24) Peter13


Peter13
senior tag

Ez mind nagyon szép és jó...és mi hajtja meg? DVI biztos nem, HDMI még annyira sem, sőt szerintem a DP-ben sincs ennyi tartalék. Vagy ez is olyan hogy 4 db madzag lóg ki a hátából és a videokártya 4 monitornak látja?
Sosem értettem ezeket az erődemonstrációkat. Mi ebben az innováció? Lassan az FHD mainstream lesz 5 hüvelyken (megjegyzem szerintem tök feleslegesen), ez meg messze elmarad pixelsűrűségben azoktól...

Mondjuk mindentől függetlenül jöhet monitornak 10 év múlva ;]

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#25) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Uzleti celra van egyelore, nem a nappalidba. Ennyi erovel lehetne fikazni a szuperszamitogepeket is, hogy nincs otthon konnektor amire rakotod, meg ugysincs meg ra jatek.

(#26) kpal


kpal
veterán

Durva cucc ,de majd használtan 5 év múlva gombokért jó lesz . :D

#21) Dexar007: :DD

[ Szerkesztve ]

(#27) wolfman válasza [CsuCsu] (#25) üzenetére


wolfman
veterán

Igen, ezt magyaráztam pár hozzászólással korábban. Mindenki abból idnul ki és le is ragad, hogy otthon a falon hogy lehetne hasznosítani.

LÓF@SZT!

Technológiai előrelépés, nem pedig a fogyasztók felé indított próbálkozás. NASA, orvostudomány, mittudomén tudja hasznosítani, az egyszeri ember meg még nem! Akinek van rá szüksége az épít vagy építtet is magának olyan cuccot ami meg is hajtja, senki ne féljen ettől!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#28) Partz válasza tibaimp (#13) üzenetére


Partz
senior tag

Valóban a Sharp mutatta be az első 8k lcd tv-t még 2011-ben, de ez sima 2d-s kijelző volt. A pixelsűrűség miatt tűnik 3d-snek a videón, valamint az egyéb specifikációk miatt. NHK miatt kellett a japánoknak mivel már szabványban volt a 8k SHV. 2012-ben jött a Panasonic 8k-s Plazmával. Tavaly óta meg koreaiak is mutogatnak ilyen lcd kijelzőket.
Úgy emlékszem csak 2014-ben mutatak be ennek a tv-nek a szemüveg nélküli 3d-s verzióját.

(#29) schawo válasza wolfman (#27) üzenetére


schawo
titán

Persze, a nasa, meg orvosi eszközgyártó cégek pont egy ilyen megbízható kínai cégtől fognak vásárolni. Aztán mikor a műtét felénél bekrepál, akkor oldalbaverik, mint régen a csöves tévéket?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30) mepet


mepet
addikt

Üdvözlöm a 10K-t, nagyon örülök neki, hogy végre ilyen termék is napvilágot látott. Ráadásul elvileg ugye kereskedelmi forgalomba is kerül, ez igenis nagy dolog!

A korábbi hsz-eken kicsit meglepődtem... Szerintetek, mivel nem elég erősek a mai procik (vagy a tévészolgáltatók, vagy akármi más), ezért akkor zárják be az R&D osztályt a tévégyártók, és rúgják ki a szakembereket? Nem elég, hogy így is mesterségesen tartják vissza a már kiforrott technológiákat, hogy később újból legyen mit eladniuk? (pl: minek vennénk szemüveges 3D TV-t, ha már a boltok polcain lennének az azonos élményt nyújtó szemüveg nélküliek...) Szóval nem elég, hogy a technológiai fejlődést felülről visszatartják, tegyünk még rá egy lapáttal és a tévéellátási lánc aljáról mondjuk meg a frankót, hogy ez nekünk nem kell, mert túl jó és még nem állunk rá készen?

Én készen állok, részemről jöhet a 100K is! Persze úgyis csak akkor veszem meg, ha megfizethető lesz, de az meg csak jóval a piacra dobás után következik. Tehát dobják piacra minél előbb, mert mindenkinek ez a legjobb. És lehet, hogy akkor mikor már lesz hozzá tévéadó meg proci meg mifene, addigra legalább majd mi földi halandók is megfizethetjük...

(#31) MK VII válasza schawo (#29) üzenetére


MK VII
veterán

"Aztán mikor a műtét felénél bekrepál, akkor oldalbaverik, mint régen a csöves tévéket?" :DDD :C

(#32) wolfman válasza schawo (#29) üzenetére


wolfman
veterán

Gondolom azért nem úgy megy ez, hogy kész, legyártottuk, mehet precíziós műszernek. Van ennek teszt időszaka is, megbízhatósági faktorának el kell érjen egy szintet. Ha minden okés, akkor megveszik tőlük a liszenszt meg a teknológiát aztán mehet Philips meg Samsung néven tovább. Itt csak annyi a lényeg, hogy ők az elsők akik ilyet készítettek, de persze időközben mások is feltalálhatják a spanyol vigaszt.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#33) Duree


Duree
veterán

Üzleti felhasználásra igen,arra való.Otthonra meg minek no meg drága lenne, viszont a 21:9 képarány jó lenne viszontlátni LCD vagy OLED tévéként is.

duree54

(#34) krx21


krx21
nagyúr

Itt a legnagyobb probléma még ha tartalom is lenne rá, az hogy lcd. 10K felbontás és körülbelül 800 tvsor mozgófelbontást! Itt a kép addig éles míg nem mozdul, mihelyt mozgásba kerül a részletesség olyan lesz mint egy fullhd-s tv-nel, semmivel nem jobb... Ezt most borítékolható. De fényképek nézegetésére kiváló... ;]

(#35) buvartacsko válasza schawo (#29) üzenetére


buvartacsko
addikt

attól hogy te még nem hallottál erről a márkáról még nem szar. rengeteg laptopba ők gyártják a kijelzőt. rólad se hallott még senki, mégse gagyiznak le.

[ Szerkesztve ]

(#36) schawo válasza buvartacsko (#35) üzenetére


schawo
titán

Az orvosi felhasználás mission critical, nem említhető egy lapon a consumer piaccal. Részletkérdés, hogy milyen laptopba raktak ilyen márkát, meg az is, hogy te vagy én ismerjük-e.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37) Sinesol válasza schawo (#4) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát, már ma sem a proci a lényeg. Bőven elég ha a gpu támogatja az adott felbontás hardveres gyorsítását, már a 4k is megoldott több mint egy éve..lehet a Pascalban már a 8k is megoldott lesz.

[ Szerkesztve ]

(#38) schawo válasza Sinesol (#37) üzenetére


schawo
titán

A tartalomgyártás problémája a fejlődés gátja, nem a visszajátszás. A filmek már most is egy vagyonba kerülnek. 40 megapixelt filmminőségben renderelni kész öngyilok bármekkora farm számára.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#39) #90933760 válasza schawo (#23) üzenetére


#90933760
törölt tag

Úgy van. A 10K az a fHD vagyis a 16:9 arány szélességének és magasságának 5x értéke. Lenne. De ez se igaz, mert a 4K is 4096x2160, úgyhogy ez se 10K, hanem valami franc tudja mi sokbetűs rövidítés, egyszerű embereknek 10K-ként emlegetik azt cső.
Szóval ez még mindig egy "8K" 21:9-es és nem "10K".

(#40) Márton válasza #90933760 (#39) üzenetére


Márton
nagyúr

nem értem, ha megvan a 10 ezer pixeles vízszintes felbontás, akkor miért nem nevezhető 10k kijelzőnek?
Azért mert nem 16:9? Az feltétel?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41) tibaimp válasza Partz (#28) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nyertél kolléga, csak emlékezetből írtam. Mindenesetre nem első és az utolsó alkalom, hogy reklám céllal hasonló innovációkat mutatnak be a nagy gyártók.
2020-ra talán lesz is létjogosultsága.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#42) #90933760 válasza Márton (#40) üzenetére


#90933760
törölt tag

A K az 17:9 arányú. Az hogy a médiában a 16:9-re is 4K-t mondanak az UHD helyett az még oké. De a 21:9 ami 8K képpontból áll, az nem 10K már végképp. Ahogy a 2560x1080 is fHD. Amúgy is a magasság alapján van számolva, nem a szélesség alapján. 720-tól van HDready is. De mindegy kár belemenni, a gyártók úgy is szépen belezavarják az embereket a szép nagy számokba.

[ Szerkesztve ]

(#43) AAAgold válasza MK VII (#9) üzenetére


AAAgold
senior tag

"De hol maradnak az emberi dolgok? Amikor a boltban inkább lebeszélnek valamiről, mert látják, hogy kb semmi szükséged rá vagy nem engedhetnéd meg magadnak.. Régen ez volt.. Az eladó felmérte a helyzetedet és nem akart mindenáron rábeszélni akármire.. "

Hát az alacsony forgalom/bevétel/profit miatt csődbe ment boltokban maradtak ezek a dolgok...

Ha az eladó folyamatosan lebeszéli a vevőket, akkor nem termeli meg a saját bérét - ennyi...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#44) Márton válasza #90933760 (#42) üzenetére


Márton
nagyúr

"A K az 17:9 arányú"
Van ilyen megegyezés? Link?

Mert én csak azt találtam, hogy a horizontális pixelszám jelenti a K-t:

"2K resolution is a generic term for display devices or content having horizontal resolution of approximately 2,000 pixels"

"4K resolution, also called 4K, refers to a display device or content having horizontal resolution on the order of 4,000 pixels"

"8K refers to the horizontal resolution of these formats, which all are on the order of 8,000 pixels"

:U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#45) Bundyta


Bundyta
tag

Nagyszerű! Végre van cinemascope-os giga felbontású TV! Hiszen a szélesvásznú filmek 16:9-en is alul-felül "csíkoznak".

Kérdésem immár az, h ha a BluRay nem használ 4k DCI-t, akkor a jövőben, ha lesz 10k-s BluRay film, az is 9600 képpont széles lesz? Jé, így lesz két csík függőlegesen a 10k-s tévé két szélén!

Brávó! Hogy miért nem lehet(ett) összehangolni a Cinema DCI-t a 4k-s őrülettel, arra senki sem tudja a választ.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#46) MK VII válasza Bundyta (#45) üzenetére


MK VII
veterán

Jóvan' na... Itt most nem ez a lényeg..
10K-val kell dobálózni, mert most az a módi..
Az senkit nem érdekel, hogy kb. nulla létjogosultsága van és normálisan használni sem lehet..

(#47) Bundyta válasza wolfman (#11) üzenetére


Bundyta
tag

esetleg még orvostudományban is lenne benne potenciál (részletesebb MRI, UH képek), bár ezt se minden korház engedhetné meg.

De, a magyar egészségügy igen. Kiírnák a tendert és mire leszállítják a TV-ket, kiderül, 3x annyit is leszállíthattak volna, csak valakinek elsült a keze.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#48) Bundyta válasza MK VII (#46) üzenetére


Bundyta
tag

Jóvan' na... Itt most nem ez a lényeg..

Jóvan' na... Itt nekem most ez volt a lényeg..

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#49) scarabaeus válasza Bundyta (#45) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az a csík nem mérhető ahhoz, amit az igényes függőleges-telefon videók hagynak a két oldalukon, 21:9-en 9:16 :D (De majd a lejátszóban ugyancsak igényesen széthúzatják a 9:16 képet 21:9-re, és úgy majd kitölti)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#50) MK VII válasza Bundyta (#48) üzenetére


MK VII
veterán

Látom nem ment át a mondanivalóm... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.