Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ecx


ecx
tag

Nagyon érdekes cikk, az ATI saját video kódolója kicsit butácska, így jól jöhet egy nagyobb tudású termék a piacon...
Lehet, hogy vaksi voltam, de mihez képest nyertél 2 percet a kódolással (azaz milyen hosszú ideig tartott ATI Stream támogatás nélkül)? Ezt az infot nem találtam a cikkben, egyébként remek írás, köszönjük!

A legjobbakat!

(#2) stevve válasza ecx (#1) üzenetére


stevve
nagyúr

Bocs, hiányzott néhány infó belőle, de javítottam. :R

(#3) robyeger válasza stevve (#2) üzenetére


robyeger
addikt

Grat a cikkhez, és köszönöm az infót:R Milyen VGA kártyával tesztelted? 4670-el? Szerintem nyugodtan beleírhatod a cíkkbe. Amúgy a GPU órajeleit nézted a tömörítés közben? (pl: GPU-Z -vel), mert pl. 4670-nél UVD(Universal Video Decoder) mód alatt csak 300Mhz-vel megy a GPU és 500Mhz-el a ram, míg 3D-ben 750 a GPU és 1000 a ram. Szóval kíváncsi vagyok a Powerdirector progi egyáltalán maxon tekeri-e a videókarit? (ugyan kipróbálhatnám magam is, de fő erősségem a lustaság, bocs előre is hogy téged nyaggatlak :B )

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#4) stevve válasza robyeger (#3) üzenetére


stevve
nagyúr

Azért nem írtam be, mert az adataimnál ott a konfig, de igen, 4670-nel teszteltem (Club3D). Az órajeleken látszik (GPU és mem), hogy ugrálnak mindhárom állás között (2D, 3D low és 3D - 250, 500, 750) munka közben. A grideken legfelül. Viszonylag gyenge procim van, ezért is jön jól annyira, ha besegít a GPU a kódolásba. :)

[ Szerkesztve ]

(#5) robyeger válasza stevve (#4) üzenetére


robyeger
addikt

Igen rosszul értelmeztem elsőre ezeket a gridek grafikonokat, a képernyőfotón már jól látható melyik micsoda, habár ez a Hardware monitorozó progi HD3800-at ír ;) Amúgy a 4850/4870 szériának a legnagyobb problémája, hogy csak két órajel állapot van, pontosabban a 2D és 3D low(UVD) detto ugyan az 500Mhz. Ezért én a saját videó karim BIOS-ában ezt mindjárt 200Mhz-re módosítottam, csökkentem az áram számlát ahol tudom, kódolni pedig ritkán szoktam.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#6) stevve válasza robyeger (#5) üzenetére


stevve
nagyúr

Jah, ez a 3800 series nekem is feltűnt, de nem hajlandó letenni róla. :DDD Ez a powerplay elég tág értelmezést kapott az egyes gyártók felfogása szerint, mert a 4670 esetében is legalább 4 féle órajelbeállítást láttam már. fura, de legalább módosítható BIOS-ból. :)

(#7) #32577792


#32577792
törölt tag

csak épp a progi nem birkózik meg a dual sávos avi-kal sajna.... :((
vagy csak nekem?
ja és ettől a patchtől valamiért egy fájl-t sem tudok importálni. kifagy az egész. valaki találkozott már ilyennel?

(#8) Oliverda


Oliverda
félisten

"Az nVidia tulajdonosok már egy ideje élvezhetik a CUDA támogatást és ha a támogatott VGA kártyánk mellé még egy új Intel Core i7 is bekerül a gépbe, akkor maximális lehet a támogatás."

Ez pontosan mit jelent?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9) stevve válasza Oliverda (#8) üzenetére


stevve
nagyúr

A Cyberlink oldalán, a Powerdirector tulajdonságainál van felsorolva (CPU/GPU Optimization fül), hogy milyen hardveroptimalizációt hajtottak eddig végre. Ebben jelenleg 3 tétel áll: a CUDA, az i7 és most bekerült az ATI Stream is. sajna kipróbálni nem tudom az i7-et, de amiket írnak róla az oldalon (osztva kettővel :DDD ), egész hangzatos. Azért írtam, hogy így, hogy ha már a VGA-ból és a prociból is tud profitálni a szoftver, akkor az csak jó lehet. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Zotya84


Zotya84
őstag

Remélem, hogy a 3800-asok is bekerülnek a támogatottak listájára, ha már 2 van a gépben.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#11) Oliverda válasza stevve (#9) üzenetére


Oliverda
félisten

Aha, hát ennek egy kicsit marketing szaga van. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) Thrawn válasza Zotya84 (#10) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem fognak, "állítólag" nem hoznak akkora gyorsulást a felépítésük miatt, hogy értelme legyen foglalkozni velük. A valóság szerintem inkább az, hogy vegyél HD 4xxx-et :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13) ollie válasza stevve (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Dede, bele kell írni a cikkbe, nem lehet elvárni az olvasótól, hogy megnézze az adatlapod, nameg nem is garantált, hogy az adatlapodon levő géppel próbáltad ki a programot.

A vga abból is érdekes, hogy a gyorsítás a te esetedben nem sokat segített, ami szerintem még egy 4670-nél is meglepő. Kiváncsi vagyok, hogy egy 4850/70-nél az arányok hogy változnak.

***

(#14) stevve válasza Oliverda (#11) üzenetére


stevve
nagyúr

Van bőven, de az ATI Stream réz működik és ebből indultam ki. Ha azt, ami az oldalon van, elosztjuk kettővel, akkor akár még működhet is a dolog. :)

ollie:
Ok, akkor beleírom mindjárt. Igen, én is csodálkoztam, hogy csak ennyire segítene, de majd készítek még 1-2 tesztet és ha lesz időm, valami HD cuccal is kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#15) Taranti


Taranti
senior tag

Ez az!
Milyen jól jött volna ez nekem pár hónapja, amikor a gyerek mesefilmjeit digiztem...

Lehet, hogy csak én voltam vaksi, de ez milyen oprendszerek alatt működik?

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#16) Zotya84 válasza Thrawn (#12) üzenetére


Zotya84
őstag

Miért sejtettem én is azt, amit leírtál??? :? :)

Akkor majd maradok a 945-950 körüli Phenom II-nél. Nekem az is jó lesz.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#17) stevve válasza Taranti (#15) üzenetére


stevve
nagyúr

Én magam Vista alatt próbáltam, de a sysreq szerint XP alatt is megy:

"Microsoft Windows Vista or XP (Windows XP Service Pack 2 is required for HDV capture)"

(#18) Male válasza #32577792 (#7) üzenetére


Male
nagyúr

Mit vársz egy Cyberlink terméktől... én már évek óta nem láttam tőlük semmi normális programot. Ha a tartalommal annyit foglalkoznának, mint a kinézettel...

(#19) body007


body007
addikt

Jo cikk, tetszik a dolog :) Mondjuk az a 10%os gyorsulas marha keves egy 1 TFlops-os procitol

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#20) cizoe


cizoe
őstag

Grat a cikkért! :R

Viszont a kép a logout főoldalon büntet, fáj ránézni. :U

ON: PS CS4 "elvileg" használja a gpu gyorsítást is. Ami a fura, hogy semmi gyorsulást nem vettem észre nagyobb műveleteknél. ~kb cs3 szinten van minden. Persze a gyorsítás bekapcsolva. 3870, 9.1 catalyst.

[ Szerkesztve ]

(#21) envagyok válasza stevve (#6) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem 9.1-es catalysttal vista 64-el nem megy....
Nem engedi kipipálni a gpu gyorsítást sem a beállításoknál, sem a kódolásnál...
Kezdem úgy érezni, hogy ez az avivo egy kalap f.s

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#22) robyeger válasza ollie (#13) üzenetére


robyeger
addikt

Nagyon "gyermeteg" teszt videó anyaggal dolgozott. Ne értsétek félre nem Stevve-t akarom bírálni, hanem a te kételkedésedet szeretném eloszlatni :) Egy 30gigányi blu-ray anyag H264 befordításánál tetemes különbségek adódnak a videókártyák javára. Arról nem is beszélve, hogy ez az első próbálkozása a Powerdirector 7 programozói csapatának az ATI támogatásra, fog ez még optimalizálódni, de lehet méregetni az origi AMD-s Avivo szoftverrel is.

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#23) twine válasza robyeger (#22) üzenetére


twine
addikt

DDDe miért kell ennyit várnunk, és miért ekkora csoda ez? Nem, nem acikknek, és nem is a szerzőnek szól ez a cinizmus, hanem az "iparnak"! A Canopus Edius vágóprogijában fellelhető, illetve hozzá külön is vásárolható Xplode áttünések, pld támogatják ezer éve mind az Nvidia, mind pedig az ati zsugákat! Van egy kis "patch", be kell másolni a megfelelő helyre, és a Real time kimenet valóban real time lesz! Ami azt jelenti zúzhatsz rá bármilyen effektet, áttünést, a patch beállitása előtt egy négymagos intellel is megröccen a "Real time kimenet" ami ugye elég kényelmetlen, kijátszásnál...magyarul szart sem ér render nélkül! Ha viszont müködik a patch, beállitom az ati CCC-jében hogy full AA+ AF, és olyan minőségü áttünéseim lesznek hogy könny szökik a szemembe a gyönyörtől(render nélkül) :DDD Viszont a render még ennél a proginál sem tetszik...mivel nem GPU támogatott, és a multicore témogatás is hagy kivánnivalót maga után...Ez mondjuk már nem kimondottan a program hibája, hanem inkább a Codec-eké! Szóval ami nekem az egészben nem tetszik....(soxor sok helyen elmondtam) olyan vasakat lehet már kapni hogy a NASA is megirigyelné...a szofverek meg sehol nincsenek hozzájuk...nem, vagy alig lehet kihasználni a bennük rejlő erőt...ehez képest félévente lehet a vasat cserélni mert a következő verzióju program mondjuk el sem indul, ha nincs alatta a legujjab támogatás...(pld: "SSE X+1" ),....Tehát jó-jó, örülünk ennek a "gyerekjátéknak", de itt ez olyan.....hogy is mondjam...szerintem szart sem ér....föleg nem egy Power director! Tudom, otthonra jó a "Dallast" megvágni...hiszen nem mindenkinek ez a fő foglalkozása....Aki használja kéretik nem személyes sértésnek venni az alkotott véleményemet, pusztán csak a cinizmus beszél belőlem, mivel a vas pacekból kellene hogy tudja azt amiért ma olyan sokan százezrekért vesznek vágókártyákat a gépbe!
Tehát kicsit elkésve, kicsit adva a szarnak egy pofont, de örülünk,,,csak ez olyan keserédes,,,
Többet nem t'ok monnani kérem kapcsojja ki :DDD

(#24) robyeger válasza twine (#23) üzenetére


robyeger
addikt

"beállitom az ati CCC-jében hogy full AA+ AF, és olyan minőségü áttünéseim lesznek hogy könny szökik a szemembe a gyönyörtől" :)) Olyan jól megfogalmaztad, hogy még én is belekönnyeztem, annyira átjött :DD De valjuk be őszintén a render nélküli áttünéseknek nem sok köze van a GPGPU számításokhoz. Szoftvertámogatottság professzionális és otthoni szintjei más és más, de bizakodjunk a jövőben, a Microsoftban és a DirectX11-ben, talán ;)

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#25) twine válasza robyeger (#24) üzenetére


twine
addikt

:R persze-persze, igazad van....csak muszály voltam kibeszélni magamból...már egy ideje szívfájdalmam ez a téma, csak senki nem kérdezte meg "akarok e róla beszélni?" :DDD

(#26) stevve válasza robyeger (#22) üzenetére


stevve
nagyúr

A helyzet az, hogy nem volt nálam blu-ray, mivel lejátszóm sincs, nem gyűjtök be ilyen anyagokat. Emellett nagyon kevés az időm, de ha egy ilyen "piti" feladatnál gyorsított a folyamaton, akkor gondoljuk el a példádat... valóban tetemes lehet a különbség. Ráadásul a képeken is látszik, hogy alig használja a GPU-t és a procim amúgy sem valami erős, tehát én ezt tényleg csak figyelemfelkeltésnek szántam. :) Egy komolyabb teszt azért érdekelne. remélem itthon vagy más, külföldi oldalakon valaki készít egy látványosabb tesztet.

cizoe:
Lehet, hogy mai trend, hogy cégek vigyorgó arcnak ilyen tenyérbemászó alakot választanak... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Ez most akkor hasonlót csinál, mint az AutoGK?

Ezt persze úgy értem, hogy mindent megcsinál szépen, egyben, vagy 6 programmal kell a filmet még utána csiszolgatni?

Amúgy jobban utánanéznék ennek, ha nem azt írtad volna, hogy "kőkemény" 2 percet nyertél a dologgal...

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#28) stevve válasza TomBoy1986 (#27) üzenetére


stevve
nagyúr

Ez all-in-one szoftver. Benyitod a fájlt, ha akarsz fejezeteket is készíthetsz, hozzá is tehetsz, elvehetsz, aztán kiválasztod, mikén szeretnéd "menteni" a munkát, nem kell Vdub vagy hasonló hozzá.

Csak a kedvetekér kipróbáltam egy 60 perces tv-ből felvett anyagon, ha BD 1920x1080 felbontás, 25 Mbps paraméterekkel kódolni. Nem vártam meg a végét, de a kalkulált kódolási idő 20+ perccel volt kevesebb, mint GPU nélkül. Ezt az időt, ahogy eddig tapasztaltam, egész jól szokta belőni, tehát itt már sokat lehet nyerni vele. És ez még mindig MPEG2.

Aztán kipróbáltam az MPEG-4 AVC-t is. Itt ledöbbentem... inkább csatolok képet és döntse el mindenki maga, hogy hisz-e neki vagy sem, mert én nem vártam meg egyiket sem, hogy végezzen. :U Ha ez igaz... akkor cool. :D

GPU nélkül

GPU-val

[ Szerkesztve ]

(#29) CsodaPOK válasza envagyok (#21) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Gondoltam kipróbálom, de én is ugyanebben a cipőben járok.

Szerintem az lesz a kulcs, hogy 9.1-hez még nincs avivo. ATI letöltések között: Avivo™ Package available soon. Catalyst Control Centerben se találom. Szóval szerintem ezért nem akaródzik működni.

(#30) stevve válasza CsodaPOK (#29) üzenetére


stevve
nagyúr

Mármint mi nem megy? CSAK BIZONYOS fajta kódolásoknál működik és az avivo-hoz semmi köze sincs jelen cikknek.
MPEG-2-ből tudsz olyan kódolási formát választani (custom is lehet) és MPEG-4 AVC-ből, de itt nem mindegyiknél engedélyezett a GPU-s támogatás. A többinél nincs ilyen. Mondjuk egy DivX esetében értelmetlen is volna, hiszen azzal könnyen megbirkózik bármilyen gép ma már, de egy AVC 1080p már megint más tészta. :)

Megy az, nekem is 9.1 van fent Vista 32 bitessel.

(#31) Vassili


Vassili
tag

Igazán bevehetnék 3870-eket is a támogatásba... Mert ez így szopás! 4670re nem éri meg váltani, erősebbre meg nincs pénzem! Lassan már az ati is olyan g*** lesz terméktámogatás terén mint az nvidia:(

Amúgy grat :R a cikkhez!

[ Szerkesztve ]

(#32) gallus


gallus
aktív tag

Halihó!

Van még itt valaki?
Lassan eltelt két év, de aktuálisabb a dolog mint valaha.
Tapasztalatok érdekelnének a Streamről, illetve a Cudáról.
Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.