Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Minden minimal! Fehér falak, bútorok és középre mehet egy Apple MacBook :D

when the sun shines, we'll shine together

(#2) talmida válasza mexicanraven (#1) üzenetére


talmida
Közösségépítő

A fehér túl rideg szerintem.

IN GOD WE TRUST!

(#3) Lenry


Lenry
félisten

miért nem veszel olyan szekrénysort, amiben van hely kialakítva TV-nek? esetleg egy polcos rész, amiből ha kiveszed a polcokat, akkor befér a TV?

van már terved, hogy mit hová fogsz rakni?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

lehet hulyesegnek hangzik, vagy tul nagy kocka vagyok, de egy L alaku sarokbutort raknek be, ahol elfer a gep meg esetleg konyvek is. mivel en tanulok is meg gepet is hasznalok, igy 2 asztal helyett 1 L alaku cucc is eleg volna. a tv, agy, szekreny az meg majd adja magat : )

szerk: a szonyeget utalom, nalam az nemjatszik : )

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#5) talmida


talmida
Közösségépítő

Nem tudsz a jelenlegi állapotról valami képet mutatni? :F Akkor könnyebb lenne tanácsolni. :B

Aztán szerintem egy kicsit elôremutató, azaz jövôbe-tekintô legyen a kinézet, mert olyan ez, mint a gyerekcipô, amit fél év alatt kinô a lurkó. ;]

Másrészt, mivel valószínû, hogy sok idôt töltesz a szobádban, arra is gondolni kell, hogy nagyon hangulatos, felemelô és vidám legyen a szobád, mert a látvány rendkívüli módon befolyásolja az ember hangulatát. Jobban, mint gondolnánk! :K (Tudat alatt is!) Szóval ezért szavaztam a fehér fal ellen. Bár a fehér is nagyon szép tud lenni, ha szép színesek az egyéb kellékek, kiegészítôk, mert a színes textíliák (pl párnák, takarók) nagyon kiemelkednek. Az élénk (bátor) színek vidámságot sugároznak. Itt a tengerparton az egyik legdivatosabb szobaszín pl az élénk sárga (citrom-narancs keverék), amit fehér bútorokkal, fehér kiegészítôkkel tesznek üdévé. Sárga fal esetén minden más fehér...még a szekrénysor is!!

Sok sikert! ..és kíváncsian várjuk az eredményt! ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#6) shadeofme válasza mexicanraven (#1) üzenetére


shadeofme
tag

Akkor kb. úgy nézne ki a szobája, mint az Apokalipszis lovasaiban a fehér lovasnak. Nem kéne.
Nem rég láttam a filmet és elég sokkoló volt.
Írhatnánk, h natúr fa / laminált bútor, ilyen-olyan színű fal, szőnyeg / laminált padló, stb. Mindenkinek más az ízlése / elképzelése, viszont Te fogsz benne élni, úgyhogy én pl. nem "kisspisti128" ötlete alapján csinálnám, mert az már nem Te vagy / nem a Te stílusod.
Képzeld el, h jönnek barátok / rokonok látogatni és a következő történik:
- De jópofa ez a szoba! A te ötleted volt?
- Nem, kisspisti128-é a prohardverről. :)

Nem rossz, h így szórják az ötleteket a fórumon, de én máshogy közelíteném meg a dolgot.
(Persze, ha "absolutely no idea", akkor kezdőrúgásnak jól jöhet.)
Lemérted a szobát, szuper. Ezután papír elő és skiccelni, h mi kell bele neked. Mire mekkora hely jut. (Nem a legkellemesebb úgy kinyitni az ajtót, h mindig nekivágódik valamelyik bútornak vagy monitortól nehezen nyitható ablak sem az, de ezt írtad.)
Millióegy honlap / folyóirat foglalkozik lakberendezéssel. Színes, szagos, képes, alaprajzos.
És hogyha összeállt a kép a fejedben a szobáról, akkor lehet utánanézni, mi-merre-mennyiért. + mesterekkel is kell számolni, ami nem kevés.
Bútorlap-szabászat is van csomó helyen, h ne kelljen azon mérgelődni, h bazzeg, pont akkora méretben nincs ez, vagy az, amiben kéne. (Vagy amiatt, h sokszor a csicsa-micsa tiri-tarka ízlésficamosoknak való bútorok vannak elérhető áron, a letisztult forma és színvilágúakat meg nem lehet megfizetni átlag embernek.) Ha nincs asztalos ismerős, sztem itt a fórumon is akadna, aki összerakná némi PH-s kedvezménnyel, ha erre kerülne sor. :)
Azért részletezem ezt annyira, mert általában az áruházi bútor is lapraszerelve érkezik és ha nincs benned kellő vágy, tudás és türelem, na meg szerszámok kéznél, akkor mindenképp kell az asztalos. (Áruházi alkalmazott által pár perc alatt összedobott bútorban nem biztos, h lesz köszönet.)

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#7) tildy


tildy
nagyúr

nekem tavaly volt felújítás

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) <NewL> válasza talmida (#2) üzenetére


<NewL>
addikt

akkor szürke,és egy unibody macbook pró:D

van pénz pohár:D

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#9) pohár válasza <NewL> (#8) üzenetére


pohár
félisten

Tavasszal jön meg fater lakáskasszája ;)

Mesterekkel nem kell számolni, apám szobafestő, nagybátyám asztalos :DDD

Kicsit később lövök néhány képet a mostani állapotról :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#10) adalbert1 válasza pohár (#9) üzenetére


adalbert1
veterán

Ha asztalos, akkor tudnátok jó pár egyedi bútort is készíteni...
Nekem egy ötletem van, TV-t esetleg tartóval a falra?

(#11) <NewL> válasza pohár (#9) üzenetére


<NewL>
addikt

ja:D

nekem is vannak kisebb terveim,a mostani asztalomat kellene lecserélni,3 éve csináltattam,de akkor még crt+pc volt itt van ez a sok fiók,polc,kihúzhatós billentyűzet fiók vagy mi,hát gyűlölöm az egészet. amint lesz egy kis felesleges pénzem ennek adok a baltával:D

There's an app for that

(#12) talmida válasza adalbert1 (#10) üzenetére


talmida
Közösségépítő

TV-t esetleg tartóval a falra?
Ez jó ötlet!! :DD

<NewL> világos fekete ;]

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#13) pohár válasza adalbert1 (#10) üzenetére


pohár
félisten

Áá azt inkább nem, maradnék a hagyományos asztal + TV kombónál :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#14) <NewL> válasza pohár (#13) üzenetére


<NewL>
addikt

fehér tv-t vegyél
...nem kell törölgetni :D

adom én a tippeket,egy 5 négyzetméteres szobára is rá tudnék költeni 2-3 milliót:D (elméletben nagyon megy:D)

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#16) tildy válasza Kalandor (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

Én másképp gondolkodtam. Viszonylag olcsóbban, de olyan dolgokkal berendezni a szobámat, ahova "öröm hazamenni".
Mivel egyébként sem otthon laktam a hónap nagy részében, költözködni meg 100-200 km-re sem egy élmény, ezért döntöttem emelett a megoldás mellett.
Pár tetsző használt bútor(szekrény), új függöny, pár kép.
Ha messzebbre költözik valaki, ezeket úgysem vinné el...

Bár így is mondták páran, hülye vagyok, minek újíttatom fel, ha úgysem lakok otthon...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) Eastman válasza <NewL> (#11) üzenetére


Eastman
őstag

"...ennek adok a baltával."

De akár el is ajándékozhatod majd, hátha valakinek jól jön még.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18) adalbert1


adalbert1
veterán

Egyik ismerősömnek sincs túl nagy szobája (lévén egy elég kis garzonban lakik), nála láttam a megoldást... Mivel nála is csak 1 iróasztal van, így azt elfoglalja a 2 monitor, a monitorok fölé van a tv a falra rögzítve. :)

Ma már én sem festeném fehérre a szobámat, valami ergonómikusabb színt választanék, de a következő festésig van még 1-2 év biztos.

Padlóból valami normálisat vegyél, ne az legyen hogy ennek olcsóbb 1k-val négyzetmétere, cserébe meg rosszabb minőségú, vagy gyorsan kopik.

Bútorra még mindig azt mondanám, hogy ha van asztalos rokonod aki szivesen segít, a helyedben akkor biztos megtervezném magamnak és megcsináltatnám vele (már ha ez nem túl nagy kérés). Persze előtte körbejárnék pár árúházat ötleteket gyűjtögetni.

(#19) pohár válasza adalbert1 (#18) üzenetére


pohár
félisten

Mivel szüleim fizetik majd az egész dolgot, azt mondták hogy minél olcsóbban jöjjünk ki (persze ésszerű keretek közt, nem a fél centi vastagságú szekrénysort fogjuk megvenni), ezért szerintem a saját bútor felejtős, maradnak a bútoráruházak :K

Kalandor... 20 vagyok, az elköltözés várható időpontját se tudom megmondani, szerintem olyan 5-6 év körül lesz, de tényleg nem tudom :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#20) Gh0sT válasza pohár (#19) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ikea bútor. :)
Flexibilis, könnyű, anyagmentes, olcsó, öröm az összeszerelése, 5 év múlva nem fog fájni a szíved, ha eladod, vagy felaprítod gyújtósnak.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#21) pohár válasza Gh0sT (#20) üzenetére


pohár
félisten

Hát azért felaprítani nem akarom/nem fogjuk, nem Newl-ék vagyunk ;]


Ha kell még kép csinálok :K

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#22) shadeofme válasza pohár (#21) üzenetére


shadeofme
tag

Nem is olyan vészes, de... :)
Először is, csillár repül, de jó messzire. :D Amellett, h gusztustalan, még a kezét is beveri az ember állandóan öltözködés közben (legalábbis én mindig). UFO / 3-as spot akármilyen elrendezésben, vagy bármi, csak nem ez.
Bútorok, nem is olyan rosszak... Ágy, íróasztal látszik, h nem régi. Szőnyeg sem tűnik öregnek.
Fotel helyett vmi jó kis irodai szék.
Tágasabb, nagyobb könyvespolc, számítógép asztalhoz.
TV-t elfelejteném barna konzolostul egyetemben. TV-tuner kártya gépbe, ha már annyira létszükség a TV.
Kék (fal) és barna (bútor) üti egymást. Nagyon. (De gondolom úgyis lesz szekrénycsere, akkor orvosolható részben a probléma.) Viszont a kép kvajól mutatna a FALON. :) (Mondjuk a szekrénnyel szembeni 4m-es falon van elég hely neki.)
Ajtó szép, de nem praktikus: 1. Első kereszthuzatnál bevágódik és üvegnek annyi. 2. "Privát ügyeket intézni partnerrel" is jobb nem átlátható ajtó mögött. :) (Egy duplára kinyitható ágy sem lenne hátrány ebből a szempontból.)
Összességében ami mindenképpen fontos (szerintem): színkavalkádot csökkenteni.

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#23) pohár válasza shadeofme (#22) üzenetére


pohár
félisten

A spot szerintem nem nézni ki jól a szobában, szerintem maradok egy normálisabb csillárnál, de majd meglátjuk...
A szekrénysor 20 éves, és eddig volt már a zöldtől kezdve minden színű a szobám (olyan 10 éves koromig együtt laktam húgommal, volt rózsaszín is a szoba :D), éééés szerintem a kék vs barna szekrénysor nem néz ki rosszul, egyáltalán nem ütik egymást :K
A kép az csak oda lett hozzám téve, mert anyámék nem tudták hova tenni, hát sózzuk rám :D De egy 20 éves srác szobájában hogy nézne már ki egy festmény? Nem vagyok én festő :D
Az ágy az kb egy, másfél éve lett véve, az asztal már jóval régebbi, de ezt nem éri semmi baj, így elég jó állapotban van :D
Az ajtót én is felvetettem hogy cserélni kéne mert a fasz kivan már vele, mert (gondolom) kicsit ferdén lett kifaragva az ajtófél, így kicsit befele dől az ajtó :U
Mikor mondtam hogy cserélni kéne ha már úgyis bontjuk a szobát, akkor az volt a válasz hogy most szarozzunk ezzel is? Meg hogy kilógna a többi ajtó közül (a többi ajtó ilyen a környékemen, mert mellettem van a fürdő és a WC, mindkettőnek ilyen az ajtaja, csak nem üveges)...

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#24) <NewL> válasza Eastman (#17) üzenetére


<NewL>
addikt

azt csak úgy írtam:) megvan a helye itthon,amúgyis ha költözök csak akkor lesz új asztal-szoba

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#25) shadeofme


shadeofme
tag

Nekem világ életemben volt kép a szobám falán, még most is, a bérleményben is. Üres falon nincs mit nézni, de egy jó képen mindig van valami új. :)
Ha nem akarják az ajtót kicserélni (nem 2 Ft, érthető), akkor az üvegezett részt lehetne átalakítani olyanra, mint az alsó rész. (Fa nem törik ki, és a privát szféra sem sérül. :) )

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#26) Eastman válasza pohár (#23) üzenetére


Eastman
őstag

A naptár a szekrényen nem rossz! :D

Nálam az alap egy szobában, hogy ne essek át semmin és lehessen legalább hármat lépni kényelmesen. Csillár nálam is felejtős.

IKEÁ-ban van ez a mennyezet lámpa: [link] 50 cm átmérőjű és nagyon jó!

Asztal esetében is csak lekerekített szélűt, ha már kicsi a szoba!

Ágyból szerintem egy - egy mozdulattal - heverőből dupla (francia) ággyá alakítható "gyalupad" kell már egy 20 éves srácnak. Fontos, hogy ne kihúzható, amin nem egyenletes a fekvőfelület! Kb ilyen: [link]

Minimum szalagparketta, rajta egy f@sza irodai szék, ha sokat gépezel. ...vagy egy ilyen sztori, jó hosszú a bill.+egér vezetékkel. [link] (természetesen sötét színben) + egy ilyen, hogy az ölben legyen a cucc: [link] :)

Az ágy előtt egy fiatalos szőnyeg.

Szekrény végig a falon, (kb 50 cm mély), alul csak akasztós, felül tárolós, telibe tükrös - mivel kicsi a szoba és tágítani kell a teret! Én 20 évesen nem nagyon hajtogattam a ruháim, úgyhogy szerintem menjen minden vállfára!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27) pohár válasza Eastman (#26) üzenetére


pohár
félisten

Hm... Az ágy másfél éve lett véve, TUTI nem lesz cserélve, ez nagyon jó nekem :D Most nincs asszony, "gyalupad" még nem kell, ha ott leszek, akkor majd csak lesz valami :D

Ez a lámpa nagyon tuti, szerintem ez lesz majd, ha csak nincs valakinek valami tutibb vagy én nem találok jobbat :D

A vállfás módszer lehet bejövős lesz, csak olyan gardróbot kell találni, ami nem csillagászati árú, és megfelelő a lapvastagsága, egy nagyobb huzatban nem fog szétesni nekem, sajna sok ilyet láttam a Jysk-ben :(

Mármint vékony lapú bútort, nem azt ahogy szétesnek a széltől :DDD :DDD

Az asztal ami a gépen van nem tudom marad-e, ha nem találok valami jót helyette akkor marad :K

A szoba színét továbbra is kék-c.sárga kombóra tervezem, hisz a sötétítő (kék) és a függöny (citromsárga), nem fogunk megint új függönyt venni :D

Esetleg ha tudnátok egy jó ajtót mutatni nekem, akár tapasztalatból, akár katalógusból (olyat, ami elérhető Debrecenben is), arra vevő lennék, hátha lecseréljük az ajtót is :))

Egy ilyen asztalt szerintem csináltatni fogok nagybátyámmal, nagyon jól néz ki, és a padlóhoz is passzolna :K A TV is ez lesz rajta, vagy 7-es szériás ha minden jól megy :D
De ehhez viszont nagyon nem passzol a kék-sárga kombó :(
Esetleg ötlet?

Szalagparketta lesz lerakva, az tuti :K Egy jóféle irodai székkel megspékelem, ez a szék azért jó amit linkeltél, mert lehet benne filmet nézni és punnyadni :D

Jut eszembe: mi a különbség a szalagparketta és a laminált padló közt? :F

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#28) pohár


pohár
félisten

na haladunk, már el lett kezdve a festés a házban, lassan sorra kerül nálam is :D

festék meg van már véve, és ilyen padló lesz nálam, magyar bútorral, a Nemesnádudvari gyártósorról fog legurulni, valószínű a Nexus család lesz a nyerő, színből pedig a Platinum festékcsalád szarkaláb festékje lesz picit hígítva fehérrel, meglátjuk mi sül ki belőle majd :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.