Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) doncortio válasza Antigabo (#100) üzenetére


doncortio
senior tag

Uszítsuk billgécre, az tömve van zsetonokkal ;] :DDD

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#102) rauschie válasza doncortio (#101) üzenetére


rauschie
senior tag

...és több zsetont jótékonykodott el mint az anon, én, te, a családunk és az összes PH! fórumtag együttvéve...

(#103) Realradical válasza rauschie (#102) üzenetére


Realradical
őstag

:K

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#104) doncortio válasza rauschie (#102) üzenetére


doncortio
senior tag

Ez igaz, tudom is. Annak a szappanopera-mágnásnak a nevét akartam (tudtommal ő a top1, de lehet visszacsúszott).
És a világ leggazdagabb emberétől azért elváják, hogy jótékonykodjon.

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#105) Tarkov válasza doncortio (#101) üzenetére


Tarkov
csendes tag

Bill-nél többet már csak Michael Jackson fordított jótékony célokra, szóval Bill-t békén hagyni :D Gyerekeinek sem fog milliárdokat hagyni azt mondta, valamennyit hagy de mondta, hogy meg kell dolgozniuk a pénzért nem fogja a vagyona eltartani őket

Mellesleg Bill sehol sincs a világ leggazdagabb emberétől.. Az az ember vagy drog kartell vagy olaj sejk. Csak sosem fogjuk megtudni ki is ő valójában, bár belegondolva az első 100-at sem tudjuk valójában

[ Szerkesztve ]

(#106) Antigabo


Antigabo
tag

Én azt szeretném ha megszaporodnának nagyon az ilyen dolgok és eltűnne végre a pénz örökre !

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#107) Tarkov válasza Antigabo (#106) üzenetére


Tarkov
csendes tag

Ezt hívják kommunizmusnak de mint tudjuk ez egy gonosz rendszer, még akkor is ha valódi kommunizmus sosem létezett a világban csak papíron.

(#108) Antigabo válasza Tarkov (#107) üzenetére


Antigabo
tag

Esküszöm hogy ezt én nem tudtam - de majd utánnanézek !
Szerinted a pénznyomó - elnyomó rendszerek jobbak ?
Ki ellenőrzi hogy mennyi virtuális pénz van és hogy hogy keletkezik ?
Én nem bízok benne :N
Szerintem szopat !
Mindenkit :K

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#109) Tarkov válasza Antigabo (#108) üzenetére


Tarkov
csendes tag

Nincs olyan hogy ki ellenőrzi mivel ha lenen ki ellenőrzi akkor már diktatúra lenne.
Nincs olyan hogy jobb vagy rosazbb egy rendszer. Minden rendszer jó valamilyen szempontból. De szerintem ezért a legjobb kommunizmus mivel ott mindenki egyenlő, bár ez sosem valósítható meg csak elméletben. Azaz megvalósítható 1-2 millió emberig bezárólag talán

[ Szerkesztve ]

(#110) Zefír válasza Antigabo (#108) üzenetére


Zefír
őstag

Alapból , a történelem folyamán ahogy a pénz kialakult, mindig több pénz, "értékpapír" volt kibocsátva, mint amennyivel a bankok rendelkeztek. A virtuális pénz is ugyanez, amúgymeg, 2 dolog:
a nagyobb cégek, pl auchan meg ezek, azért cisnálják amatrica gyüjtögető szarságukat, hogy ő maguk tudják szabályozni a pénz értékét amit beszednek.

ha senkinek nem lenne pénze, mindenki gazdag lenne, ezt valami nagy fizikus vagy filozófus mondtam, de nem akarok hülyeséget mondani, szóval inkább nem tippelek :DDD

Bill tényleg nem a leg gazdagabb, a leg gazdagabbak jól bevannak védve, nem tud róluk a világ.. pl rólam se tudtok semmit lehet h én egy csilliárdos magyar vagyok :DDD

Tarkov
SZVSZ

A kommunizmusnál csakis, az emberekek a hiba tényezők, ugyanis akkor nem lennének kasztokra osztva az emberek, mindenkinek ugyanannyi pénze lenne, és az eddig milliárdos, akinek volt 6 háza a bahamákon, annak most ugyanúgy 1 háza lenne, mint nekünk, viszont,akármit cisnálhatna, nem hagyná a rendszer, hogy földönfutóvá válljon, Csak ebbe nem gindol bele senki. :U

[ Szerkesztve ]

(#111) Antigabo


Antigabo
tag

Egy kicsit szégyenlem magam
talán ha már az iskolában nem azt éreztem volna hogy hazudnak
(mondjuk a történelemről-IS)
akkor szerettem volna megtanúlni hogy mi a helyzet (ma)
így viszont nem tudom pontosan és mások se - mindenki csak találgat úgyhiszem.

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#112) Tarkov válasza Zefír (#110) üzenetére


Tarkov
csendes tag

Igen, de ezért mondom hogy nem lehet megcsinálni nagy tömegben mert mindig valaki egyenlőbbnek képzeli magát a másiknál.

A kommunizmusban elgondolásom szerint igen magas színvonalon lehetne élni, csak mindenkinek le kéne dolgoznia a napi 8 óráját tisztességesen. A végső cél az volt, hogy megszűnik a fizető eszköz és ha kell valami bemész a boltba leveszed a polcról majd kisétálsz, mivel annak az értékét úgyis vissza fogod termelni a te munkáddal és nem vinnél el többet mint amire szükséged van.

Pl: bányász vagy, de neked kell egy fullhd led tv, bemész elhozod majd másnap dolgozol is vissza termeled mondjuk szénbe az árát.

(#113) dabadab válasza Tarkov (#112) üzenetére


dabadab
titán

"A kommunizmusban elgondolásom szerint igen magas színvonalon lehetne élni, csak mindenkinek le kéne dolgoznia a napi 8 óráját tisztességesen."

Az a társadalomi rendszer, ami csak mesebeli jótündérekkel működik, az teljesen nyilvánvalóan működésképtelen, ugyanis mesebeli jótündérekkel minden remekel megy, igazi emberekkel meg nem.

DRM is theft

(#114) Tarkov válasza dabadab (#113) üzenetére


Tarkov
csendes tag

Nem tudsz egyetlen olyan rendszert sem mondani a világon ami úgy működik mint papíron.

Demokrácia is csak papíron van valóságban nincs, a diktatúra is csak papíron diktatúra (bár ez van a legközelebb a papírformához)

(#115) doncortio válasza Tarkov (#114) üzenetére


doncortio
senior tag

A demokrácia, a béke, a szabadság, mind-mind nem létező dolgok, csak hiú ábránd az egész amit a vezetők adnak be a sok tudatlannak (nép).

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#116) Rickazoid válasza doncortio (#115) üzenetére


Rickazoid
addikt

A szabadság pedig létezik, csak nem olyan értelemben, hogy szabad, vagyis független vagy, hanem a szabad gondolkodás és -akarat értelmében. Szabad gondolkodás nélkül utópiák lennének megvalósíthatóak, szabad gondolkodással viszont a civilizációk, épüljenek bármilyen eszmére, rendezkedjenek be bármilyen elképzelésre, bukásra vannak ítélve. Mindez az ember miatt. Ha nem emberek lennénk, vagy nem lenne szabad akaratunk, akkor tényleg a kommunizmus vagy egy ahhoz hasonló rendszer lenne az ideális, sőt automatikusan kiépülne.
Amúgy erre szoktam azt mondani, hogy ismerem a világbékéhez szükséges egyetlen dolgot: minden embernek akarnia kell. És ezzel el is bukott az egész.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#117) doncortio válasza Rickazoid (#116) üzenetére


doncortio
senior tag

Ez igaz. :(
Háromból egyet kilőttél, a többit viszont nem lehet.

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#118) dabadab válasza Tarkov (#114) üzenetére


dabadab
titán

Ezzel nem mondtál igazán semmit, semmi sem olyan a valóságban, mint az ideálformája.
Viszont azt meg lehet nézni, hogy melyik megoldás hogyan teljesít a valóságban és eléggé feltűnő, hogy a kommunizmus rettenetesen rosszul, sokkal rosszabbul, mint a nyugati típusú liberális demokráciák.

DRM is theft

(#119) Tarkov válasza dabadab (#118) üzenetére


Tarkov
csendes tag

Hát nem tudom...
Kommunizmusban legalább nyíltan kimondják miért végeznek ki vagy börtönöznek be míg a demokráciában azt mondják pedofil , terrorista vagy és bang.

(#120) Zefír


Zefír
őstag

(#121) Realradical válasza Tarkov (#119) üzenetére


Realradical
őstag

Ezt te sem gondolhatod komolyan. Csak, hogy egy példát mondjak a kommunizmus idején nem volt statisztika szerint egy darab hajléktalan sem. Mindenki hazudik. Ez van.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#122) doncortio válasza Realradical (#121) üzenetére


doncortio
senior tag

Meg mindenkinek volt munkája. Akinek meg nem azt elvitték, mint közveszélyes munkakerülő.

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#123) rt06 válasza Zefír (#120) üzenetére


rt06
veterán

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#124) Antigabo válasza rt06 (#123) üzenetére


Antigabo
tag

Ez jó és a széthúzás gondolatát ábrázolja mivel mindenki azt hiszi hogy csak ő az okos.
De ki is irányítja őket.
Ki fogja a póráz végét.
Ez a gondolat sem véletlenül született - ezt vki ,vkik így akarják !

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#125) dabadab válasza Tarkov (#119) üzenetére


dabadab
titán

Az a baj, hogy fogalmad sincs a történelemről - és most nem a sok száz éves múltról, csak mondjuk a magyar kommunizmus és szocializmus történelméről, pedig az most volt, a mai magyarok közül is rengetegen megélték.

Tegyük helyre a dolgokat:
1. Egyrészt ott van az a hihetetlenül nagy csúsztatásod, hogy egyáltalán ez lenne a legnagyobb probléma. Nem ez. Egyrészt modern demokráciákban a kivégzés eleve nem szokás, a bebörtönzés meg nem igazán megy úgy, hogy bamm, olyannyira nem, hogy gyakorlatilag senki sem aggódik amiatt, hogy megtörténik vele - ugyanis nem történik meg vele.

2. Természetesen a kommunista rendszerekben össze-vissza hazudoztak és hazudoznak. Koncepciós perek, mond valamit? Akit politikai okokból büntettek, ott mindig kamu volt a hivatalos indoklás.

3. A legtöbb embert a legsötétebb diktatúrák alatt is alapvetően a gazdaság érdekli, gyakran abban a formában, hogy lesz-e mit enni. Ebből a szempontból a kommunizmus rendkívül gyatrán teljesített és teljesít (É-Koreában pl.), ugyanis a pénz szabályzó szerepét kikapcsolták, helyére berakták a központi tervezést és igyekeztek megakadályozni bármilyen korrekciós mechanizmus működését (a feketézők elleni harc, ugye).

Komolyan, hány éves vagy? Mert mondjuk tizenöt alatt elmegy az ilyesfajta tudatlanság, de utána már roppant kínos.

DRM is theft

(#126) Tarkov válasza dabadab (#125) üzenetére


Tarkov
csendes tag

1. Valóban nincs, ezért van Guantanamó ahol annyit mondanak terrorista vagy és sosem kerülsz többet elő. Ezért van Julian Assagne is házi őrizetben mert mint tudjuk pedofil, erőszakoló, terrorista stb stb... Nem kis mennyiségű politikai fogoly van ebben a csudás demokráciában. (Ráadásul demokráciában ugyan úgy van kivégzés mint más rendszerben, ez rohadtul nem ettől függ. A nagy demokratikus usa-ban is van jópár államban kivégzés)

2. Hazudoznak, ez nem hazudozik? Akit ma politikai okból perelnek be az ugyan úgy koncepciós peren vesz részt (Nürnberg pl) mint régen. Most is kamu indokkal perelnek mint pl. pedofília.. na most bizonyítsd be hogy nem agy az amikor 2 lefizetett k*rva azt állítja hogy az vagy..

3. Ezért mondom hogy nincs olyan rendszer ami értelmesen tudna működni nagy tömegben, csak papíron. demokrácia sem volt és sose nem is lesz.

"Komolyan, hány éves vagy? Mert mondjuk tizenöt alatt elmegy az ilyesfajta tudatlanság, de utána már roppant kínos."

(#127) franc0 válasza dabadab (#125) üzenetére


franc0
őstag

Felesleges, menthetetlen.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#128) doncortio válasza Tarkov (#126) üzenetére


doncortio
senior tag

Guantanamóban diktatúra van, nem kommunizmus.
Julian Assagne-ról mindenkinek más a véleménye, szerintem jogosan van cella mögött.
Igen, ma is vannak kivégzések. A sorozatgyilkosoknak adnak injekciót, villamosszéket, hogy ne kelljen életük végéig a sitten rohadniuk, hogyha nem szabadulhatnak 25-30 év múlva sem jó magaviselettel és megbánó bociszemekkel.

Frissebb pert nem találtál? Amúgy meg mi érdeke lenne a politikusoknak, hogy koncepciós pereket gyártsanak? Ha valaki magasabb szintű Bélák útjában áll azt úgy is elteszik láb alól. Ha valaki bíróságra kerül pedofília gyanújával, annak a nevét benyögték kisebb büntetés reményével és az ember könnyen tisztázhatja magát, pl. hazugságvizsgálás kérésével és aki valóban tiszta annak van alibije is.

Egyetértek én is, hogy nincs tökéletes rendszer, de vannak jól működőek.

A helyedben viszont nem terelnék meg viszontkérdeznék (főleg moderátornak), hogyha már elkanyarodtál a témától.

[ Szerkesztve ]

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#129) Tarkov válasza doncortio (#128) üzenetére


Tarkov
csendes tag

Nem teljesen van elkanyarodba a témától de mind1.

Miért ne kérdezzek viszont moderátornak ha ő is benne van a kis téma offolásba? Ugyan olyan hibás ilyen szempontból mint én, az hogy ő moderátor ezen nem változtat.

Guantanamó-ba kérlek szépen demokrácia van mivel, az USA emésztő gödre.
Nem azért végeznek ki ma is embereket, hogy nekik jobb legyen.
Miért van jogosan Julian házi őrizetben?

Ez jutott eszembe, de ha gondolod kereshetek majd.
A hazugság vizsgálat nem bizonyít semmit, mivel befolyásolható. Nem is veszik figyelembe kb már sehol ha olyan szinten van a per.

Akkor pl: Lefizetnek 2 nőt, mondjuk fejenként 20-20 millió $-al. Ők azt állítják hogy te megerőszakoltad őket fél éve. Na bizonyítsd be hogy nem így volt... Nem tudod, mivel lehetetlen. Julian al pontosan ez van most.

(#130) doncortio válasza Tarkov (#129) üzenetére


doncortio
senior tag

hazugságvizsgáló?

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#131) Pug válasza doncortio (#130) üzenetére


Pug
veterán

A hazugságvizsgálat messze nem ad bizonyosságot ;)

(#132) pakriksz válasza dabadab (#125) üzenetére


pakriksz
őstag

1 és 2-es pont tisztán és maradéktalanul illik a magát legnagyobb demokráciának nevező országra... és a legrosszabb hogy már határokon túl is működik.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#133) Antigabo válasza doncortio (#128) üzenetére


Antigabo
tag

Elnézés de bele kell pofáznom pedig azt hittem kibirom...
igazságtevőt játszok most :
1.szerintem sajnos régen is és ma is nagyon értékes embereket tüntetnek el hamis indokokkal arctalan hatalmak,érdekek.
2.miért vitatkoztok ? hiszen ugyanazt mondjátok egyik rendszer sem jó mert nem úgy működik ahogy kellene .pont.mert vannak kiskapuk kiskirályok meg nagykirályok meg minden kityafasz aki nem is akar beilleszkedni az adott rendszerbe
3. szerintem egy normális moderátornak (és szerencsére itt a Prohardveren azok vannak)
is lehet ellentmondani és nem kell be :P se
és nem fog téged beutalni Guantanamóba-ugye-vagyis remélem...
izé kik ezek a feketeruhááÁÁÁ :Y ÁÁÁáááásssssssssss.........

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#134) Realradical válasza Antigabo (#133) üzenetére


Realradical
őstag

:DD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#135) Tarkov válasza Antigabo (#133) üzenetére


Tarkov
csendes tag

Men in Black !

(#136) doncortio válasza Tarkov (#135) üzenetére


doncortio
senior tag

A szádra ne merd venni az Úr angyalainak a nevét!

;]

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#137) BonFire


BonFire
veterán

A kommunizmus utópiájában van egy roppant nagy hiba, amit sokan nem vesznek észre. Nevezetesen:

Abból indul ki a rendszer, hogy az ember (polgár) megelégszik azzal, ami jár neki. Az ember pedig alapvetően irigy, és ha 50 m2 szoba-konyha a jussa, akkor ő 75-re vágyik. Ha kimérik, hogy X kiló hús a havi adagja, és mohó, akkor bizony el fogja lopni a szomszédjától, akinek szintén nincs fölöslege semmiből, ezért ha ő is enni akar, neki is muszáj lopnia.

Megmondják, hogy ha mindenki megelégszik egy 51 cm-es CRT tévével, akkor mindenkinek lehet televízió készüléke. No, de ha csak egy mondja, hogy b+, nekem pedig 300 cm-es plazma kell, és ezért hajlandó is kétes ügyletekbe bocsátkozni, rögtön borul a szépen elgondolt papírforma. Azt mondja: "Lesz.rom, hogy három szomszédnak semmilyen tévé nem jut miattam, én a saját kényelmem keresem."

Egyszerűen nem lehet ugyanannyi javadalommal egyformán kielégíteni mindenki igényét, mert szerencsére annyi individuum mindenkibe szorul, hogy akár a legkisebb aprósággal ki akarjon tűnni a szürke tömegből.

A kapitalizmusban mások a szabályok. Ott csak egy igazi szabály van: Kaparj, kurta, neked is lesz. Szabad a verseny. Mindenki úgy harácsol, ahogy csak tőle telik. Teszi ezt törvényesen, vagy ügyeskedve, kiskapukat keresve, esetleg törvénytelenül, amíg le nem bukik, sérthetetlen. A kommunizmusban meg már ha csak megfordul a fejedben, hogy kissé különbözz a többiektől már el vagy ítélve.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#138) Pug válasza BonFire (#137) üzenetére


Pug
veterán

A kapitalizmusban mások a szabályok. Ott csak egy igazi szabály van: Kaparj, kurta, neked is lesz. Szabad a verseny. Mindenki úgy harácsol, ahogy csak tőle telik. Teszi ezt törvényesen, vagy ügyeskedve, kiskapukat keresve, esetleg törvénytelenül, amíg le nem bukik, sérthetetlen. A kommunizmusban meg már ha csak megfordul a fejedben, hogy kissé különbözz a többiektől már el vagy ítélve.

Azért ezeket a sorokat én átgondolnám a helyedben, mert van benne pár ordító hülyeség ;)

(#139) Anfänger válasza rt06 (#40) üzenetére


Anfänger
őstag

És mitöl kék színü az ég,azt is meg tudnád mondani? :D
A 25 km magasságban levö ózonréteg miatt látjuk kéknek mert az ózonburok molekulái ugyanis halványkéknek látszanak! Egyébként ózonréteg nélkül az alkonyati ég zöld, vagy sárgás lenne! :)
Üdv.

[ Szerkesztve ]

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.