Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#333) inf3rno


inf3rno
nagyúr

No végül rendeltem két HP 764736-001-et a csehektől ebayről. 10k per darab (normál esetben olyan 25-35k per darab áron szokott lenni), a szállítás nevetséges, összesen így 30k körül volt. Két hónapon belül ideér elméletileg. Aztán meglátjuk, hogy ideér e, és ha igen, akkor nem e egy fél tégla lesz a dobozban vagy valami hibás alkatrész. Ez a HP elvileg a MCX354A-QCBT-nek felel meg, és állítólag rá lehet mókolni MCX354A-FCBT firmware-t is. Láttam még olyat, hogy MCB194A-FCAT, az x16-os, nem csak x8-as, úgyhogy biztosan tudná a 2x56-ot, de az Connect-IB, és driver gondok lehetnek vele, illetve a 40-et sem tudja azt hiszem. Azt 30k-ért árulják, de ott érzésre jobban benne van a pakliban, hogy nem érkezik meg, legalábbis nem rendes fotók vannak a hirdetéseknél, hanem a Mellanox oldaláról letöltöttek. Ha ez a HP működik, akkor még kell majd vennem rá profilt, mert az hiányzik róla, de úgyis az alaplapon és a házon fog múlni, hogy milyen profil lesz, úgyhogy az is ráér. Ha lesz működő 2 portos kártyám, akkor folytatom, és veszek majd két 1 portosat is, az egyik 2 portosat meg eladom aprón. Az 1 portosoknál a Fujitsu CA05954-2101 tűnik a nyerőnek, abból 20k alatt kicsivel már lehet szerezni, de még nem tudom, hogy lehet e rá Mellanox firmwaret tenni. Valaki azt írta egy fórumon, hogy megpróbálta és brickelte, másnak állítólag sikerült, de még az sem biztos, hogy melyik firmware kell rá. Megpróbálom megérdeklődni. A HP-t amit vettem sokkal többen csinálják, van is rá leírás, hogy melyik firmware kell és milyen lépésekből áll a flashelése, szóval annál nincs különösebb veszélye a mutatványnak. Na meglátjuk. Nem annyira sürgős nekem, ebben a tempóban talán az év végére készen lesz a gép.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.