Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#325) inf3rno válasza #25954560 (#324) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja akkor ezekben csak a riser rész van benne és a bifurkáció nincsen. Jó, akkor ez is tisztázódott. Akkor szinte biztosan nem ez a költséghatékony út nekem. Ha 3x ennyit költenék rá, akkor fontolóra lehetne venni, mert akkor már elveszne az a +30k, így viszont több értelme van többet költeni a lapra vagy uATX-et csinálni inkább. A holnapot még rászánom, hogy körülnézzek milyen uATX lapok vannak, aztán döntök erről.

Csak hogy tényleg 100%-ra tudjam. Egy x16 -> 2x8 bifurkációs riser kártya mellé még ugye kell az is, hogy az alaplap támogassa a 2x8-at az első x16 sloton? Szóval ez nem úgy megy, hogy csak ráduguk 2 x8 PCIE kábelt arra a slotra, aztán kész, hanem még kell hozzá plusz elektronika ugye? Nem igazán értem, hogy így mi értelme van az egésznek, mármint akkor tulképp a lap csak valami fél szolgáltatást nyújt, és még egy lap árát el kell költeni az olcsóbbaknál, hogy tényleg meglegyen a feature. Bányászatra esetleg jó, vagy valami sok videokártyás film vágásra, ilyesmi, de az én esetemre nagyon nem. Láttam még olyat, hogy PCIE 1x16 -> 4x M2 kártya, esetleg arra kellhet az alaplapon az x16 -> 4x4 támogatás?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.