Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) motion válasza AusWolf (#47) üzenetére


motion
csendes tag

Én is örülök, hogy új FX processzorok jönnek és hatalmas húzás lett volna szép csendben 20 nm-es gyártással kiadni ezeket, de sajnos továbbra is maradt a 32 nm, talán 28 nm-en is jöhettek volna.
Az APM funkciót ki kell kapcsolni és a TDP már semmit se fog azután korlátozni. A 8370E azért lehet érdekes és jobb választás, mert feltehetőleg kisebb alapfeszültségen megy, ezért esetleg kisebb feszültség emeléssel lehet tuningolni és mondjuk így fix 4,5-4,6 GHz-en fog 125 Wattot fogyasztani. Jó lenne, ha tényleg így lenne!

(#52) Apollo_21 válasza ViZion (#48) üzenetére


Apollo_21
addikt

DDR4et majd akkor akarok látni ha nem 200lesz egy 2x4es modul:D
DDR3nak hátravan sztem bő 3-4év, amire elterjed a ddr4..bár kitudja.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#53) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Én nem akarom osztani az igét.
De az én szerény véleményem az az, hogy 95W-os TDP-vel az FX-8370E egy kiváló választás lehet.
Kérdés az ára...
Őszintén valljuk be... aki itt hozzászólt, azok nagy része fülig benne van a hardverpiac rejtelmeiben, míg egy átlagfelhasználó a számítógép tulajok kb 75-80%-a, még egy FX-6xxx-es procit is csak ritkán izzaszt meg.
Ha a fent említett procihoz valaki vesz egy combosabb videókártyát (pl.: 280x, 290), amit az bőven kihajt, akkor azzal mindenféle komponens cserélgetése nélkül el lesz vagy 4-5 évig...(ahogy egy átlag pc-s valóban teszi).
Ez az én meglátásom.
Szerintem az a processzor egy nagyon is jó választás lehet.

(#54) ViZion válasza 7time (#50) üzenetére


ViZion
félisten

Megéri, DDR4-hez lenne másik memvezérlő. Még DDR3-nál is jelentős a különbség AMD vs. Intel fronton, szal. többet is jelentene, ha sikerülne nekik normálisan megoldani.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#55) 7time válasza ViZion (#54) üzenetére


7time
senior tag

Benchmarkokban valóban van különbség de egy játékban már nem nagyon és a kérdés hogy megér e annyi pénzt, a DDR4 modulok méregdrágák lesznek még legalább 2-3 évig és az alaplapok is jóval többe fognak kerülni.

(#56) ViZion válasza 7time (#55) üzenetére


ViZion
félisten

...aki FX-et vesz, vagy más csúcs HW-t, az játékra veszi. Mert más nincs, ugye? Nah, ugorjunk.
Drága is kérdéses, mennyi ideig lesz drága és kinek mi a drága? Ha hoz annyi plusszt, vagy lesz annyi melóm, akkor majd kitermeli -ahogy a brutál víz árát is kitermelte-, akkor bizony váltok. Szeretnék AMD user maradni. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#57) g@bo


g@bo
nagyúr

fogyasztás/ teljesítmény eléggé a helyén van. :R

(#58) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Az AMD-nek ez az egységsugarú látásmódja, amivel az APU-kat favorizálja mindenek felett csak a távoli jövőt célozza meg, kicsit sem foglalkozik a jelennel / a múlttal / a realitásokkal. Már a phenomok és FX-ek idejében is tetemes lemaradás volt CPU számítási teljesítményben, de aztán mégjobban visszalépni az APU-kkal etéren tényleg szánalmas. A mostani és az elmúlt évek szoftverei pedig nem fognak kihalni egyik napról a másikra nameg a jövőben is elkél az erős processzor...

ON: Az új opteronokat nem hiszem, hogy sokba került volna lehozni AM3-ba, de mindegy is. A Vishera erejét még évekig nem fogják beérni a 2 modulos kis csöppség APU-k, ami elég necces :))

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#59) #90933760


#90933760
törölt tag

Valamelyik topikban volt erről szó, hogy a DDR4 nem annyival drágább mint elsőre gondolná az ember. Bár lehet csak most, mert alig kapni meg a fos időzítése miatt is és később mikor beindulna akkor drágul be.

De ettől még a Visherának tök felesleges a DDR4, "ha kijönne" az Excavator 8 maggal arra azt mondom már talán. De oda se nagyon kéne, ez az egész felépítmény amit tudnak ezek a modulos cuccok egyszerűen nem igénylik a brutál sávszélt illetve nem az a szűk keresztmetszetük.

A Vishera erejét "sose" fogják már elérni, mert az Excavator után vége a modulozásnak és utána se a bika magokra fognak gyúrni.

[ Szerkesztve ]

(#60) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Végre egy jó lépés az AMD részéről. 95 W már teljesen baráti egy 8 magosnak. :) Nem mint az FX8120-am ami megevett kb. 240W-ot(ennyivel vett fel többet a gép blend teszt alatt, ha rányitottam) 4,4 Ghz-en Prime alatt. :D

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#61) SylverR válasza ViZion (#56) üzenetére


SylverR
senior tag

:DDD :DDD
még zeneileg se rossz. :))

Nem!

(#62) AusWolf válasza motion (#51) üzenetére


AusWolf
őstag

Az "örömöm" kifejezésével csak ironikus próbáltam lenni. :B Igazából annyira kell nekem még egy Zambezi/Vishera processzor, mint sivatagba a napsütés. Már második éve nyüstölök itthon egy FX-8150-et, amivel most még jól elvagyok, de ha az AMD ekkora igyekezettel fejleszti az új architektúráit, hogy két év alatt mindössze egy nyomorult TDP-csökkenést sikerült elérni az FX-eknél, akkor 2-3 éven belül Intelre váltok (annak ellenére, hogy nagyon nem szimpatikus az a monopol helyzet, ami így kialakulni látszik).

Az APM kikapcsolása csak a tuninghoz elengedhetetlen. Turbó nincs APM nélkül.

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#63) stratova


stratova
veterán

Tippre több hír is az AMD Inteltől átvett új szokásának lehet áldozata. Nevezetesen, hogy a gyártó újabban a turbó órajelet tünteti fel elsősorban (lásd Beema APU-k). Bármelyik webshopban nézem az FX-8370E és FX-8320E alap órajele 3.3 GHz ill. 3.2 GHz, ami egyezik az Asrock CPU támogatási listáján (1, 2)szereplő adattal. Sokkal inkább tűnik ez reálisnak, mint a 4.1 GHz. Esetleg az APU-khoz s Opteron CPU-khoz hasonlóan ezek is kaptak cTDP-t. Ezzel gyengébb lapok is kapnak 4 modulos, (s az OEM FX-8300-zal szemben) szorzózármets FX támogatást.

[ Szerkesztve ]

(#64) proci985 válasza Apollo_21 (#52) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

30%al dragabbak kb a ddr4es modulok mint a ddr3mak. ddr3mak ara mar masfel eve megy fel.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#65) 7time válasza proci985 (#64) üzenetére


7time
senior tag

De majd nézd meg menyibe lesznek a 3000Mhz+ DDR4 memóriák és még +20-30% az alaplapra is rá lehet számolni.

(#66) vinibali válasza AusWolf (#62) üzenetére


vinibali
őstag

ezen az architektúrán semmi sem változott, a gyártástechnológia javult!
nagy különbség

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#67) Mark_o


Mark_o
tag

Ezt ,,vártam"phenom II 955 tulajként.Van egy Giga 970 lapom. így ezek közül valamelyikre cserélem a P II-t
gyorsabb lesz , kevesebbet eszik és elég hozzá egy procicsere.
Juppi

Az élet olyan mint a sakk : sok a paraszt!

(#68) mzso válasza vinibali (#66) üzenetére


mzso
veterán

Honnan veszed?

(#69) tothjozsi96 válasza mzso (#68) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Mert Vishera és 32nm?! :F

(#70) AusWolf válasza vinibali (#66) üzenetére


AusWolf
őstag

Épp ez a baj, hogy nem változott semmi. :(

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#71) StrixAurum


StrixAurum
csendes tag

Akinek fogadja a lapja, azoknak tuti...., újabb utasításkészlet, 45 nanó helyett 32, ugyanolyan fogyival (vagy kisebbel), nem értem mit rezegtek ezen......., lesz rá igény! szerintem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#72) AusWolf válasza StrixAurum (#71) üzenetére


AusWolf
őstag

Milyen 45 nanó? Már az én első generációs Zambezi FX-8150-em is 32 nm-en készült. :F Új utasításkészlet sincs. Szimpla Vishera magok modulok más frekin, esetenként alacsonyabb TDP-vel, ennyi az egész.

Akinek FX procija van, az biztosan nem fog másikra váltani, akinek pedig nincs, annak így 2014-ben nem is érdemes újat venni, mert akárhogy is nézzük, az AM3+ nem egy friss platform. Esetleg azoknak lehet alternatíva egy ilyen beszerzése, akik régebbi Athlon/Phenom procival tolják AM3+ lapban. De én ennek a szűk rétegnek is inkább a használtpiacot ajánlanám.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#73) #90933760 válasza AusWolf (#72) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ő is arra gondolt hogy a Phenomot érdemes erre leváltani. De azokat már két éve is meg lehetett volna tenni, nem pont most. Mert ezek ugyanazok a procik, mint akkor. Azért meg nem volt érdemes két évet várni hogy kijöjjön az alacsonyabb TDP. Azt meg lehet oldani a régebbieknél is, aki nem tuningol simán alulfeszelheti és meg is van a 95W.

(#74) StrixAurum válasza AusWolf (#72) üzenetére


StrixAurum
csendes tag

Bocsesz én Phenom II 975-ről váltanék, ez lemaradt....

(#75) vinibali válasza AusWolf (#70) üzenetére


vinibali
őstag

de senki nem is mondta, hogy változott. nem értem mit elégedlenkedsz. neked nem kerül ez egy pengődbe sem, nem kötelező váltani, csak aki most vásárol, lehetősége lesz egy erősebb/kevesebbet fogyasztó proci megvételére

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#76) tothjozsi96 válasza vinibali (#75) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Talán azért jobb mert olcsóbb, és az a Phenom amire volt használva azt bírta is szerintem ...
Tehát az is igaz hogy gyakorlatilag most ha nem az "új" FX-et veszed akkor nem volt értelme várni ...
Főleg mert ez is Vishera ha jól tudom.
Mondjuk egy 8370-re cserélném, tuti elég lesz. ;)

(#77) AusWolf válasza vinibali (#75) üzenetére


AusWolf
őstag

Nincs bajom az új procikkal, viszont jól esne már egy kis fejlődést látni ennyi idő után. :U

(#74) StrixAurum: Na igen, Phenom után látom értelmét a dolognak. :K

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#78) Tomcat


Tomcat
őstag

Nos, akkor nagyon úgy néz ki hogy még egyszer utoljára egy FX-8370(E) fogja váltani a jó ideje szolgáló FX-8150-et a gépemben. Jónéhány évet ki fog bírni, vagyis jónéhány évet ki kell hogy bírjon majd.
Azt gondolom ez lesz az utolsó hagyományos CPU a gépemben. ;)

Tomcat

(#79) stratova


stratova
veterán

Kíváncsi vagyok lesz-e olyan teszt, ahol retro jelleggel bekerül FX-8370E elemzésbe egy Phenom II 1065T ill. 2600K, mint az AMD utolsó előtti kiskereskedelmi forgalomban kapható 95 W-os nagy vasa, illetve a 32 nm-en gyártott Intel. Ma nyilván nem ezekkel kell versenyeznie, de érdekes lenne látni azokhoz képest hol tartanak.
A turbó szinteket 2600K-hoz hasonlóan lehetne skálázni.
3.3 / 3.6 / 4.1 / 4.3 GHz

[ Szerkesztve ]

(#80) BékeHarcos válasza Sinesol (#13) üzenetére


BékeHarcos
csendes tag

Sinesol erősebb FX kell??? Akkor itt van neked az FX 9590 220 W TDP-vel csak neked csak most :DD

(#81) =WiNTeR= válasza BékeHarcos (#80) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Erősebb egyszálú feldolgozás (pl 8 valós mag, nem modulos felépítésben) azért jó lenne, sajnos az órajelek egekbe emelése nem vezet túl messzire teljesítmény szempontjából. :DDD

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#82) Sinesol válasza BékeHarcos (#80) üzenetére


Sinesol
veterán

Az is csak egy tuningolt 4 modulos Vishera, hiaba fujod fel az orajeleket alig erösödik...az egesz architektura kudarc ugy ahogy van...
Ugy ertem az erösebbet hogy x86ban azert legyne mar benne erő, mert egy athlon is elveri a pics@ba.

Azonos orajel melletti eredmények:

[ Szerkesztve ]

(#83) Oliverda válasza Sinesol (#82) üzenetére


Oliverda
félisten

Értem én hogy eléggé rápörögtél itt a fikázásra, de azért nettó hülyeségeket sorozatát nem kéne csípőből nyomni.

Épp annyira skálázódik mint az összes tobbi processzor. Alkalmazásfüggően. Tessék:

Amúgy azt esetleg elárulnád, hogy speciel neked mihez kell olyan óriás "x86-os erő"?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#84) =WiNTeR= válasza Oliverda (#83) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Például rengeteg régebbi (és sajnos jópár mostani) játék azért meghálálná az Intel szintű x86 erőt (amennyiben AMD-s szemszögből nézzük az egész dolgokat).

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#85) BlackPriest válasza Sinesol (#82) üzenetére


BlackPriest
őstag

miért lenne kudarc? én váltottam egy 4GHz-re húzott fx8120-ról 4670k-ra, nem érezni különbséget játékok alatt. az amd-s alaplapom és procim pont annyiba került, mint az új procim. szóval lehet jönni a clok-to-clock összehasonlítós szöveggel, de akkor csináljunk egy forint-forint tesztet is...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#86) Sinesol válasza BlackPriest (#85) üzenetére


Sinesol
veterán

Forint forint tesztet? Mégis minek egy 40-50k-s intel cpu nemigazan nagy tétel szerintem még itthon se, egy közepes telefon is lassan 2-szer ennyi.
Skálázodni talán skálázódik, de nemlennék annyira büszke arra hogy 5ghzen elver egy 3-3.5 ghzes quad core intelt, azt is oylan feladatban ahol előnyt jelent a 8 mag..gj.
Lehet kiadták hogy milyen hüdejó de lassuk be csak egy gyari tuning, így érdemes helyén kezelni a dolgokat. Megnézhetnénk 4.5 ghz-en egy régi 2600-ast is ennyi erővel ;]

Cpu erő meg mondjuk nem jön rosszul ha eppen leakarsz ülni egy kicsit Starcraftozni, ultra cpu settingsnél nagyobb csatákban az i5 is beakad, else tudom képzelni milyen lehet egy Amd-n. Lehet persze vannak modern jatekok de talán 100bol ha akad 1 ami sok magot kihasznal, az összes többi cucc meg igényli az egyszálas erőt, főleg a rosszul optimalizalt indie cuccok, amelyek meg mindig nagyobb elmenyt jelentenek kb mint egy mainstream buglövölde.

[ Szerkesztve ]

(#87) BlackPriest válasza Sinesol (#86) üzenetére


BlackPriest
őstag

nagy mázlista vagy, ha neked 50-100k nem tétel. a többire meg kár is szót fecsérelni, úgysem érdekel...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#88) Sinesol válasza BlackPriest (#87) üzenetére


Sinesol
veterán

Ne menjünk 100k magasságba, feleslegesen tulzod el a dolgot 50k böven elég egy cpura. Most tegyük fel vennnél egy 8320at gondolom az is megvan vagy 30-40k, akkor inkabb felreteszed a penzt es köv honapban hozzateszel egy 10est és megvan egy i5 ez miert bonyolult?
Az a 10-15 k nem sok, ha meg mégis annyit számít 10-15k, akkor már szerintem nemigazan egy kazán gépre kéne költeni azt a keveset ami van...ott már a havi 1-2 ezer plusz a szamlaban is sok ha 10 k is sok..bar mind1 nem az en dolgom.

És nem hiszem szerencsés lennék , csak egyszerűen igényesebb ennyi, na meg azt tanultam a családomtól is anno hogy aki olcsot vesz az 2szer fizet. Nem kell elszallni semmivel csak egy jo arertek aranyu aranyközeputat megtalalni.

[ Szerkesztve ]

(#89) BlackPriest válasza Sinesol (#88) üzenetére


BlackPriest
őstag

most kóstolgatsz? igényesebb? minél? te nem vagy normális...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#90) Sinesol válasza BlackPriest (#89) üzenetére


Sinesol
veterán

Jézusom, üldözési mániád van vagy mi?
Nem is kerültél szoba az adott kontextusban :)
Mondanám hogy szövegértés nulla, dehát megesik ez mindenkivel :R

Mégis mi alapján vetted magadra az adott részt?

[ Szerkesztve ]

(#91) BlackPriest válasza Sinesol (#90) üzenetére


BlackPriest
őstag

"És nem hiszem szerencsés lennék , csak egyszerűen igényesebb ennyi,"

ezt vagy általánosságban írod és akkor bele esek én is, vagy direkt nekem. ha nem vagy biztos benne mit akarsz írni, inkább ne írj, úgy nívósabb lesz ez az oldal. no offense természetesen, teeee, igényes...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#92) Sinesol válasza BlackPriest (#91) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát oké, a te stilusod világosan látszik az biztos...na mind1 nem az én bajom no offense.

[ Szerkesztve ]

(#93) stratova válasza Sinesol (#82) üzenetére


stratova
veterán

Pár dolgot kihagytál a számításból. Egyrészt a mai napig vannak belépő alaplappal rendelkezők nekik eddig max. FX-6300 (3.5/4:1 GHz) volt a legerősebb 95 W-os opció mivel Phenom II 945 és 960T is kifutott (használtan sincs elárasztva velük a piac). Kb. egy éve én is Athlon X2 3800+t cseréltem Phenom II 945-re szüleim gépében egy AM2-es lapban, mert minden más tekintetben megfelelő volt a masina.
Másrészt éppen az ekézett egy szálas teljesítményben jobb FX-8370E (3.3/4.3 GHz) a csak OEM piacon elérhető FX-8300-hoz (3.3/3.9 GHz) képest.
Ha már c2c teljesítményt vizsgálsz vedd hozzá a fogyasztást is (955 vs. 6300 ill. 1090T vs. 8350) ill. ez az órajel általában egy Phenom II vége (nagyon jó példányok futják meg a 4.2-t a topiklakók között gyakoribb a 3.8) míg FX-6300 többnyire alapfeszen viszi a 4.2-t és átalános a 4.4-4.5 és 4.7-5.1 körül van vége a mókának. Llanonál pedig inkább a 3.6 GHz jellemző.

Ha mindkét architektúrát kimaxoljuk így festenek:
Fogyasztás:

Teljesítmény:
Cinebench

Flash

Max Payne 3 (több szálas teljesítményre érzékenyeb)

Skyrim (egy szálas teljesítményre eérzékenyebb)

Core i szériától elmarad a teljesítmény/fogyasztás de házon belül nem visszalépés történt (és itt még nem vettük figyelembe a finomhangolás lehetőségét).

[ Szerkesztve ]

(#94) tamikomac válasza =WiNTeR= (#58) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Ezt azért meglépték (és lehetett is kapni 20k körül, és 65W, de csak 2.4 GHz), bár ez első szériás Bulldozer magos.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#95) ST05


ST05
őstag

-félre -

[ Szerkesztve ]

(#96) AusWolf válasza Sinesol (#82) üzenetére


AusWolf
őstag

Előre is elnézést, hogy ilyen régi hozzászólásra reagálok! :R A téma viszont még mindig aktuális.

Nem értem, minek mérünk egyszálas, azonos órajelű core-to-core eredményeket. Mindenki tudja, hogy az FX-eket magas órajelre tervezték, alacsony órajelen nincs bennük erő. Plusz azért van bennük sok mag, hogy használd. Ha egy program képes rá, akkor úgyse fogod egy szálra visszafogni. ;) Vannak régebbi játékok, amik csak egy vagy két szálon futnak, azokban nyilván nem lesz többszáz FPS-ed semmilyen VGA-val. Nagy ügy! :U

Ne érts félre, nem magasztalom az FX-et, mert tudom, hogy a fogyasztása katasztrófa, de jó hűtővel nem fog a sírba vinni. Aki most vesz procit játékra, az szerintem is inkább i5-öt vegyen, mint 8 magos FX-et, viszont akinek már megvan az FX-e régebb óta (mint pl. nekem), annak értelmetlen lenne i5-re váltani. Nem azért, mert az i5 rosszabb, hanem mert annyit kéne rááldozni az alaplap + proci cseréjére, amennyit nem ér meg. Én is terveztem a dolgot mostanában, de amikor megláttam a végösszeget, gyorsan elvetettem az ötletet. Ha gondolod, szívesen levezetem a számolásaimat. :)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#97) T.G.B


T.G.B
tag

Ha gépet akarok újítani most akkor megérné Fx-8370/Fx-8350 procira úgymond "építkezni" ? :D
Csak mert az én véleményem szerint az i5- ök mostani ára picit durva és nem hiszem hogy plusz 20k- rel többet érne mint az AMD megoldása.
Amúgy egy Core 2 Quad Q9300-ról váltanék.

(#98) AusWolf válasza T.G.B (#97) üzenetére


AusWolf
őstag

Ez egyéni mérlegelés kérdése. Az FX-8350 most olyan 50e Ft körül van, ennyiért Intel oldalon Core i5-4430-at, 4440-et, picit drágábban 4570-et, 4590-et kaphatsz (mind beleesik az 50-60e közötti kategóriába). Olyan programok esetén, amik képesek kihasználni a 8 szálat, az FX egy kis tuninggal képes villantani (ha legyőzni az i5-öt nem is), egy/két szálas programok esetén az i5 egyértelműen jobb. Játékban nem nagyon van különbség 1-2 processzorigényesebb címet leszámítva, ahol az i5-ök megint jobbak.

Az sem elhanyagolható szempont, hogy az AM3+ platform, amire az FX épít meglehetősen régi rendszer, míg az Intel LGA-1150 foglalata, és a köré építkező 9-es sorozatú chipkészlete relatíve új. Fontos még tudni azt is, hogy az FX-ek, főleg a 8 magosok 125 W-os TDP-vel melegszenek mint a kazán, vagyis egy jobbféle hűtő mindenképp kell hozzájuk (a gyári említésre se méltó).

Összességében, ha dolgozol, és kell a sok mag/szál, és nem gond egy jobb procihűtő felszerelése, amivel bírni fogja a tuningot, akkor esetleg megérheti az FX-ek táján nézelődni. Általános használatra/játékra viszont egy jobbfajta Core i5 logikusabb választás. Ha mégis az AMD mellett döntesz, akkor viszont mindenképp a használt piacon keresgélj! :)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#99) T.G.B válasza AusWolf (#98) üzenetére


T.G.B
tag

köszi a tanácsot! :R Végül i7 lett belőle ;]
jónak tűnnek ezek az AMD procik, de engem egy picit elrémisztett hogy régebbi architektúrára vannak építve. :(

(#100) csipikooo


csipikooo
tag

Van még itt valaki? Mert lenne egy kérdésem. :F

Privátra illik válaszolni!

(#101) Darkylmx


Darkylmx
tag

Valaki meg tudja mondani, hogy melyik eszik kevesebbet azonos frekvencián? FX8370 vagy 9590?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.