Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) gippazoid


gippazoid
senior tag

Talán félig már nem off:
a szolgáltatói készülékekkel régebben az volt a gond hogy:
1. extra app-ok voltak benne, foglalták a tárhelyet
2. a gyártó a customizált - de szép szó - sw verziók frissítésével mindig késett, volt hogy örökre. Így maradtak a hibák is.
3. még SIM lock is volt rajta (ma már ez nem olyan nagy probléma, a joszabályi változások miatt)
4. Sok "beégetett" de később elévülő dolog volt bennük, pl. van egy Nokia E52-m amiben origo a böngésző neve. Az a teló WiFi-s, 3G-s, mail megy rajta és böngészés is. Utóbbi már nem mert mindenáron az origo-n keresztül akar valamit kommunikálni. Bekapcsolási animáció T-Mobile-os meg a zenék is.

Ez a sok hátrány csak akkor éri meg ha olcsóbb mint a független de ma már nem jellemző, sőt, pre-paid kártyával még drágábbak is szoktak lenni a telók. Ezért nem veszek én már szolgáltatótól, meg azért mert a pre-paid ügyfelek lassan kedvezőbb feltételeket kapnak mint egy kevésbé kedvezményes céges flotta előfizetője. Saját bőrömön tapasztalom mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#6502) oba válasza pcnet (#6499) üzenetére


oba
addikt

Még egy indok, hogy messziről kerüljem a szolgáltatás készülékeket.

(#6503) hard74 válasza oba (#6502) üzenetére


hard74
senior tag

Figyelni kell a hirdetéseket folyamatosan, én is így jutottam április elején egy 19 novemberi 7pro-hoz,szemtelenül jó áron még bő másfél év hivatalos garival.Nem volt meg papír alapon az Order number, csak az eladótól kaptam egy számsort, és ez alapján (+imei) igazolta a support, hogy 21 novemberig garis.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#6504) oba válasza hard74 (#6503) üzenetére


oba
addikt

Reméljük, hogy én is találok majd egy hasonló szép darabot, ha oda kerül a sor :)

(#6505) gippazoid


gippazoid
senior tag

Kiderült már a Nord ára? Átpörgettem a videót de nem láttam nyomát.

Gippazoid Novelties Inc.

(#6506) Linkin1994 válasza gippazoid (#6505) üzenetére


Linkin1994
senior tag

400 euró

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#6507) oba válasza gippazoid (#6505) üzenetére


oba
addikt

400 euro -t mondott Carl Pei a videóban :) Az egészen baráti. Elgondolkodtató :)
Bejelentették a vezeték nélküli fülesüket is, az 80 v. 90 euro lesz ha jól láttam.

(#6508) Linkin1994 válasza oba (#6507) üzenetére


Linkin1994
senior tag

31k huf az se vészes.Mondjuk az usában csak 24k huf :(

[ Szerkesztve ]

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#6509) oba válasza Linkin1994 (#6508) üzenetére


oba
addikt

Bundle-ben hátha olcsóbb lesz majd a Nord -dal együtt :)

(#6510) Scarabeus válasza gippazoid (#6505) üzenetére


Scarabeus
tag

Igen, [link] 459 EUR a kezdő ár (jelenlegi árfolyamon 162k), kedvezőbb, mint legtöbben vártuk, akár még valós alternatíva is lehet mégis csak oba kollégának. :K Igaz oda is pozicionálták, abszolut korrekt az árazás, de az igazi gyökerekhez való visszatérés az lett volna ha kap egy 865öst és akkor kerül ennyibe és lenne flagship killer. :D De azok az idők talán már sose jönnek vissza.

Hiába 400 eurót mondtak srácok, nálunk sajnos több lett, csekkoljátok a termékoldalt ami már élesedett is, követi az eddigi telókat csak ennyit kell címsorba írni: oneplus.com/nord

oba: Országfüggő sajnos.. a magyar 27%os ÁFÁval a világon egyedülállóak vagyunk.. :( a 7 Prot is 539 Euróért hirdetik most is, csak sajnos nem a mi ÁFÁnkkal..

A buds pedig 89 euró, 31k, már rendelhető is. Nekem ez sok egy TWSért, ami ráadásul pálcikás, szóval nem bánom, hogy vasárnap berendeltem a Sabbat E12 Ultrát 16kért. Igaz rengeteg üzemidőt ígér a Oneplus, amit el is hiszek nekik, egyszerűen nekem ez drága egy TWSért. :)

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#6511) oba válasza Scarabeus (#6510) üzenetére


oba
addikt

De ez mi? Tisztán és érthetően 399 euro-t mondott a videóban Carl Pei... nem értem.

(#6512) Scarabeus válasza oba (#6511) üzenetére


Scarabeus
tag

Például, először a németekre próbáltam rá és kapásból náluk már más a leányzó fekvése, és tényleg 399 euró lesz nekik.. :( [link]

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#6513) oba válasza Scarabeus (#6512) üzenetére


oba
addikt

Hát ez szívás... nyilván ők egy sokkal szegényebb ország így nekik kell eredeti áron adni, nálunk mehet drágábban :) Persze, tudom, hogy a magyar áfa miatt van...

(#6514) CptAdamica válasza oba (#6507) üzenetére


CptAdamica
veterán

460€ azaz 161 ezer forint mai árfolyamon, mégsem lett horror ára, jaj, most min fog menni a károgás? ;]

Megyen!

(#6515) oba válasza CptAdamica (#6514) üzenetére


oba
addikt

Én azon károgok, hogy beleéltem magam, hogy 400 euro lesz amikor élőben néztem a bemutatót és azt mondták :D Egyébként ez egy jó ár, egy jó készülékért. Még 160ezerért is jó. Aki ebben az árban keres telefont annak tökéletes lehet. Én inkább a 7pro felé hajlok, ugyanezen az áron, ha szerencsém van, akkor tudok venni egy szép példányt. És hát azért van különbség a két készülék között :)

(#6516) CptAdamica válasza oba (#6515) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ja, amúgy ennyi pénzért szerintem is korrekt, szerintem a frissítéseket is ugyan úgy tolni fogják rá. De a 7 Pro egy következő szint, főleg a szelfi kamera mentes kijelző miatt. :P

Megyen!

(#6517) oba válasza CptAdamica (#6516) üzenetére


oba
addikt

Nem tudom mennyire fogom szeretni az edge kijelzőt, a Nordban azt tetszik, hogy egyenes a kijelző. Kinézetre persze nagyon szép a 7 pro kijelzője edge -el együtt is. Használatban meg majd biztos megszokom.

(#6518) Scarabeus válasza Sanya (#6473) üzenetére


Scarabeus
tag

Eljutottam idáig, hogy megcsináljam az adb kapcsolatot. Elég ha csak a Call Recordert engedélyezem, vagy kell a Servicet is ami ad egy állandó notficiationt? Hova fogja menteni, milyen formátumban, semmi beállítást nem látok hozzá, csak ezt a 2 kapcsolót?

És akkor már rálestem a korábban általam említett Full Immersive módra is ami képes eltűnteni a Status Bart is (ugye a navigation bar és alul a csík eltüntetésére már a Oneplus is ad az OOSben lehetőséget tehát az kezdetek óta rejtve van nálam) és hát sok appban zavaró a levágás a két szélen a kijelző lekerekítése miatt. Valamint rájöttem így 5 perc alatt, hogy szeretem használat közben látni hány %on vagyok és hogy mennyi az idő... Pedig ha valamivel, ezzel fixen elkerülhető lenne ezeknek a beégése...

@CptAdamica: 2 évet ígér a termék oldal, de a marketing szöveg, hogy az 1000. napon is ugyanolyan smooth lesz, mint az 1. napon az meg van csillagozva, és írják alul, hogy csak 'promociós szavakat' használnak. :D Mindenesetre szerintem se lesz úgy elhanyagolva, mint a Nord, viszont ez mindig így lesz, hogy egy 1 éves használt abszolút csúcskategóriát inkább megéri venni, mint ugyanannyiért a friss középkategóriásat szvsz. Csak van aki nem vesz használtan, annak jó lesz a Nord. :)

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#6519) Scarabeus válasza Scarabeus (#6518) üzenetére


Scarabeus
tag

Fenébe, kicsúsztam a szerkesztési időből, tehát biztos nem lesz annyira elhanyagolva mint anno az X mint mellékvágány volt.

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#6520) bordi10 válasza Scarabeus (#6510) üzenetére


bordi10
senior tag

"Országfüggő sajnos.. a magyar 27%os ÁFÁval a világon egyedülállóak vagyunk.. :( a 7 Prot is 539 Euróért hirdetik most is, csak sajnos nem a mi ÁFÁnkkal.."

Ezt az OP8 óta nem értem, asszem ott kezdtek el rátenni X eurót, csak azért, mert HUN.
Nem értem továbbra sem, hogy jön ide a magyar 27%-os ÁFA ha nem "megy át" magyar kézen a készülék, gyártótól kapod a kezedbe, 27%-os ÁFÁS szlát sem kapsz, nem is kérhetsz...ki pakolja ránk azt a +50 ojrót?! :F

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#6521) CptAdamica válasza oba (#6517) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nekem is ez volt az első edge kijelzős telóm, az esetek 99%-ban észre se veszem. :D De például a visszalépés oldalról suhintva nagyon kényelmes rajta!

Megyen!

(#6522) oba válasza bordi10 (#6520) üzenetére


oba
addikt

Ezt én sem értem. A "számla" amit adnak még ÁFA elszámolásra is alkalmatlan. Tényleg nem kereskedőtől veszed hanem a gyártótól. Azt tudom még elképzelni, hogy a lengyelek pakolják rá a költségeket (adókat) amikor a kínai raktárból beérkezik a lengyel raktárba. És persze ezt nekünk kell megfizetni. Viszont a lengyel raktár szolgálja ki a többi EU országot is... és ott nem drágább. Szóval nem tudom. Mi mindent drágábban tudunk venni a sokkal kevesebb pénzünkből, el kell fogadni. :U

(#6521) CptAdamica Jó, meggyőztetek :D 7 Pro lett a befutó :)

[ Szerkesztve ]

(#6523) Scarabeus válasza bordi10 (#6520) üzenetére


Scarabeus
tag

Az a baj én sem értek hozzá, de másra tényleg nem tudok gondolni, mint erre. Aki jártas közgazdaságtanból vagy csak van szakértelme a nemzetközi eladásokhoz segíthetne, én is szeretném megérteni ennek az okát. :B

@oba: Szerintem is mindenképp, a full gesture módot itt használni álom szint a szokásos navigation bar alkalmazások menü vissza trió (ami még elvesz a kijelzőből is), vagy akár kijelző alatti kapacitív érintő gombok után. Nem zavaró a széleken az edge szerintem egyátalán. :)

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#6524) fant0mi válasza bordi10 (#6520) üzenetére


fant0mi
addikt

A nyomorult amazon is pakolja az afa kulonbozetet.

(#6525) Sanya válasza Scarabeus (#6518) üzenetére


Sanya
nagyúr

A mindkettőt, de van benne egy notifikáció kikapcsoló gomb is.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6526) Scarabeus válasza Sanya (#6525) üzenetére


Scarabeus
tag

Meggúgliztam, találtam hozzá egy jó kis youtube videót ( [link] ) eszerint beállítottam, és tökéletes lesz. Még jobb is mint az ACR, mert az már nem írja a telefonszámot adatvédelmi okokból, ez pedig igen. Köszi a segítséget!

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#6527) oba


oba
addikt

Gyerekek, mi a helyzet a Turbado-s példányokkal garancia vonatkozásában? Írtátok már korábban, hogy Turbado-s telefont is megcsinált ingyen a gyári szerviz.. az nekem kicsit fura :) Nem kértek order numbert? Kinek van ezzel tapasztalata?

(#6528) tamas.nick válasza oba (#6527) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Én Turbado-ról vettem a telefont és csak az IMEI megadásával tudtam igényelni a garanciális javítást, de macii97 kolléga itt írja le miért: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6529) oba válasza tamas.nick (#6528) üzenetére


oba
addikt

Ez egészen biztos, mármint, hogy a nem oneplus.com -osokra is van 1 év gyári garancia? Persze az elég meggyőző, hogy te is el tudtad intézni. A Turbado viszont ezt a választ adta amikor rákérdeztem a dologra:

Minden készülék mellé 2 év forgalmazói garanciát biztosítunk díjmentes oda-vissza szállítással és saját szervizháttérrel.

Tehát ők nem említik a gyártóit csak a saját forgalmazói garanciájukat. Konkrétan rákérdeztem a Oneplus -ra és a oneplus.com -os garanciáztatásra. Persze a saját háztól-házig 2 éves garijuk is egészen jól hangzik, de más kérdés persze, hogy a gyakorlatban hogyan működik.

(#6530) Scarabeus válasza oba (#6529) üzenetére


Scarabeus
tag

Nekem is sántít a dolog, régebben lehet tényleg volt olyan még kezdetekkor (emlékszem itt fórumon talán Timer kollégáék is diskurálták a 3as vagy az 5ös topikjában, hogy most 1 év vagy 2 év), hogy csak 1 évet adott volna a Oneplus, viszont ez nekem elég furcsának tűnik, hogy van hely ahonnan 2 évet ad, és van hely ahonnan 1 évet. Más gyártónál se hallottam még hasonló policyről. A Turbado meg önmagában érdekes, kis plecsniben azt írják, hogy "2 év teljeskörű garanciát adnak párhuzamosan a gyártói garanciával..." Na ez nagyon sok márka esetében egyátalán nem helytálló szerintem elég nehezen hiszem el, hogy pl Samsunghoz és Applehöz a gyári garit adják.. Az hogy a kollégának megjavították az onnan származó készüléket garanciában engem igencsak meglepett és akkor lehet mégiscsak igazat mondanak, de nem venném készpénznek 1 pozitiv tapasztalat miatt továbbra sem.

Megnéztem most FAQ-t, csak a oneplus.net com-os (rég frissítették ezt a FAQt, már jó ideje nem net, hanem com) száramzási helyű telefonról írnak, de oda a 2 évet.

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#6531) oba válasza Scarabeus (#6530) üzenetére


oba
addikt

Nekem is fura az egész. Írtam egy üzenetet a oneplus supportnak, konkrétan rákérdeztem a turbado-ra, hogy mi a helyzet a garanciális dolgokkal az onnan származó telefonoknál. Ha válaszolnak majd bemásolom.

(#6532) Timer válasza Scarabeus (#6530) üzenetére


Timer
veterán

Nem én voltam, de valóban volt itt téma. Ha jól emlékszem, az lett a vége, hogy csak a gyártói oldalról és az Alzáról (mint hivatalos eladó) vásárolt készülékekre van 2 év gari itthon (a szolgáltatókat most ne keverjük ide), minden más beszerzési forrásra (ide értve Kínát is) 1 évet ad a OnePlus. Valaki lezongorázta ezt egy OP ügyfélszolgálatossal, és van is róla screenshot. Én Tibcsire emlékszem, de nem biztos.

(#6533) tibcsi0407 válasza Scarabeus (#6530) üzenetére


tibcsi0407
félisten

EU-ban két év kötelező, nem? Nem vagyok benne biztos, de valami ilyesmi rémlik.

(#6532) Timer

Igen, az Alza gyártóit ad, közvetlenül a Oneplus-nál kell a szervizigényt benyújtani.
Itt a tájékoztatás: [link]

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#6534) Timer válasza tibcsi0407 (#6533) üzenetére


Timer
veterán

Köszi a megerősítést, ezek szerint jól emlékeztem.

(#6535) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag


Turbado GYIK :))

[ Szerkesztve ]

(#6536) oba válasza KD6-3.7 (#6535) üzenetére


oba
addikt

A 9. pontban azt írja, hogy gyártói garancia van a készülékekre. A #6529 -ben pedig bemásoltam amit e-mailben írtak, ahol forgalmazói garanciát írnak saját szervizháttérrel. Jó lenne eldönteni, hogy most akkor milyen garanciát is adnak, és nem össze-vissza beszélni :U :D

(#6537) oba válasza oba (#6531) üzenetére


oba
addikt

Kaptam egy sablon választ, hogy a oneplus.com -on rendelt dolgokra 2 év garancia jár, de a konkrét kérdésemre nem jött válasz... nem lettem okosabb :)

(#6538) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Szerintem a Oneplus esetében érdemes tőlük venni direktbe a készüléket. 2 év gari, hozzák-viszik viszonylag gyorsan.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#6539) pcnet válasza oba (#6536) üzenetére


pcnet
addikt

Szerintem csak nagy általánosságban írják amit írnak garanciával kapcsolatban. Gyártónként eltérő a garancia. Pl. Apple cuccokra 1 év gar van akármelyik GSM boltban veszed. Ha hivatalos resellertől, akkor 2 év. De ha nem magánszemélyként veszed, akkor csak 1 év. Samsungnál ha hivatalos resellertől veszed, 2év. Ha EU tagállamból származik, 1 év. Ha EU-n kívűlről, akkor nincs garancia. Tehát így kijelenteni, hogy 2 év bolti/gyártói/forgalmazói garancia van, lehetetlen. Esetleg ha konkrét márkára kérdezel, lehet pontos(abb) választ kapsz.

De még OnePlus support is adott egymásnak ellentmondó választ GB-es vásárlásra gar ügyben.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6540) Skynamic


Skynamic
kezdő

Sziasztok!

Ha valakit érdekel és most szemezne új telefonnal, akkor eladóvá vált OnePlus 7 Pro 8/256GB készülékem Mirror Gray színben. 2020.11.18-ig garis.
Egyetlen kisebb sérülés van rajta, a rezgésállító gombon, tokban ez nem látszik. Adok hozzá egy fekete Spigen és egy gyári OnePlus tokot. Személyesen Szombathelyen és Sárváron átvehető, posta megoldható, de nyilván jobban preferálnám a személyes átvételt. Ár: 149.990 Ft
Privátban küldök képeket! :)

Köszi, üdv,
Balázs

(#6541) enginev3.0 válasza Skynamic (#6540) üzenetére


enginev3.0
félisten

Fórumban nem szoktak hirdetni, arra ott a hardverapro

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#6542) csako


csako
veterán

Az mitől lehet, hogy a háromujjas képernyőmentés nem működik?
Újraindítás megvolt.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#6543) csako válasza csako (#6542) üzenetére


csako
veterán

Ahh, megvan, valami kikapcsolta a Gestures menüben :F Biztos, hogy nem én, mert azt se tudtam, hogy ilyet lehet :DDD

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#6544) tibcsi0407 válasza csako (#6543) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Alapból nincs bekapcsolva szerintem.

https://utdetailing.hu/

(#6545) csako válasza tibcsi0407 (#6544) üzenetére


csako
veterán

Hmm, lehet, hogy akkor csak elfelejtettem a kapcsoló létezését ~1 év alatt, idáig tökéletesen működött. (meg mostmár újból)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#6546) tibcsi0407 válasza csako (#6545) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mondjuk ez furcsa. :))
Nekem alapértelmezetten inaktív.

https://utdetailing.hu/

(#6547) ilyr


ilyr
tag

Szemezgetek egy kék 7T Pro megvásárlásával és érdeklődni szeretnék, hogy milyen tokot érdemes venni rá, ami nem rejti el a kinézetét? Van-e olyan tok ami véde attól is, hogy a bejutó por összekaristolja a hátulját (3T-men a Spigen tok ez ellen ugye nem védett). Köszi előre is!

(#6548) csako válasza ilyr (#6547) üzenetére


csako
veterán

Supcase-re keress rá, az egyik átlátszó, hátha megtetszik.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#6549) ilyr válasza csako (#6548) üzenetére


ilyr
tag

A teljesen átlátszó még szimpatikusnak is tünik, de ahogy elnézem, kishazánkban pont azt nem forgalmazza senki se... :D

(#6550) ilyr válasza csako (#6548) üzenetére


ilyr
tag

Na végül Amazonról berendeltem, 4 napos szállítást írnak rá... De ha jól látom ez a képernyőt nem védi, arra mit érdemes használni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.