Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moonlight115


moonlight115
tag

Képzeld, ha még sminkelnének is, mint autóvezetés közben! :(

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#2) old rocker válasza moonlight115 (#1) üzenetére


old rocker
veterán

Hiába, nincs itt idő semmire, a mai rohanó világban... budis utánfutókat vagy bilis üléseket a kerósoknak!!!!

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3) moonlight115 válasza old rocker (#2) üzenetére


moonlight115
tag

Meg halkést, ha épp halált megvető bátorsággal (vagy botorsággal) pisztrángot eszik tekerés közben....

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4) 8zabi


8zabi
őstag

én biciklis vagyok, de az ilyeneket simán büntetném keményen

(#5) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Nekem abból még sosem volt bajom h nyomkodtam volna a telefonom miközben cangázom. Abból már inkább hogy az autósok semmibe veszik a bicósokat.

FLAME ON

(#6) moonlight115 válasza lsebestyen (#5) üzenetére


moonlight115
tag

Én inkább félek tőlük. Ha nem érzem úgy, hogy biztonságosan ki tudom kerülni őket, nem kockáztatok,inkább lelassítok, de akkor hallgathatom a mögöttem dudálókat. Kevés a bicikliút, sajnos.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#7) Dany007 válasza lsebestyen (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Elhiheted, hogy a forditottjarol is tudnek meselni boven!

(#8) Dany007 válasza Dany007 (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Kezdetnek ezt erdemes olvasgatni:

Ki fizeti ezt meg? - Amikor a bringás okozza a balesetet - a Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint tavaly a közúti balesetek 11 százalékát kerékpárosok okozták. Érdekes, hogy az ittasan okozott szerencsétlenségek aránya a kerékpárosoknál és a segédmotorkerékpár-vezetőknél (21-23 százalék) volt 2011-ben a legmagasabb.

(#9) lsebestyen válasza Dany007 (#8) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ezzel mind tisztában vagyok, én erről nem tehetek, még sosem okoztam kárt az én hibámból senkinek amiért biciklire merészkedtem. Az tény és való hogy egy csomó idős/ittas/béna van az utakon, de ugyanennyi (ha nem több) autós is van. Egy-két biciklist tényleg rossz nézni ahogy közlekedik, fingja nincs a kreszről csak úgy ott van...Én csak azt nem akarom hogy általánosítás legyen ebből, hogy minden biciklis egy bunkó f@szkalap, és csak útban vannak...

(#10) Dany007 válasza lsebestyen (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Természetesen, csak akkor a másik oldalról se legyen általánosítás! :K

(#11) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

A kerékpárosok még csak csak, de mikor már a rendőrt is telefonálni látom a kocsiban, az már tényleg vérciki. Egy bluetooth headsetet mindkét tábor egész nyugodtan vásárolhatna magának, de akinek erre nincs pénze annak is ott a gyári a headset.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#13) old rocker válasza Snowy_owl (#11) üzenetére


old rocker
veterán

Senki. Maradjunk annyiban. Nem értem, ha autóban tiltják, kerékpáron miért nem.
Mellesleg bizonyos szempontból agyrém lett a mobilozás. Most már mindenkit kizárólag bármikor el kell érni. Budin, családalapítás közben, bárhol és bármikor. Vakbélműtét közben is.

[ Módosította: 7 ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#14) old rocker válasza lsebestyen (#5) üzenetére


old rocker
veterán

Ember; ha nem tűnt volna fel, mint kerékpáros írtam, tehát nem általánosítok, minden kerékpáros bunkó – mert azzal magamat is minősíteném. Én egy jelenségről mesélek, ami egyre terjedőben van és amibe saját bevallásod szerint te is beletartozol. Te, és még sokan mások, akik ugyanezt mondják: ők cangáznak, közben mobiloznak és még soha, de soha nem szenvedtek és nem okoztak balesetet. Megnyugtatlak: azok a vezetők, akik ittasan 100000 esetet megúsznak, a 100001.-ig, amikor magukat, esetleg másokat teszik taccsra, eddig az esetig mind azt mondják: én szoktam 1-2 sört meginni, egy felest vagy egy fröccsöt lenyomni, de soha nem okoztam még balesetet! Én még jobban vezetek, ha van bennem valami stb.
Ezek az emberek, hasonlóan hozzád, tudományosan alátámasztott tényre mondják ki, hogy az esetükben nem igaz! Nekik nem növekszik a reakció idejük, nekik nem lassabbak a reflexeik, nekik nem romlik a döntéshozatali képességük; ők szuperemberek.
Hadd kérdezzek valamit: kontrás kerékpárod van? Melyik kézzel fogod a telefont? Mert például az említett hölgyek 50%-át jobb kézzel látom mobilozni. Bal kézzel fogja a kormányt. A szabadonfutós, kézifékes kerókon melyik fék van bal oldalon? Általában az első. Mi történne olyankor, ha az illetőnek hirtelen "vészhelyzet" miatt meg kellene állnia? Reflexből tövig húzná a kéziféket. Az pedig, ha jól van beállítva, leblokkolja az első kereket, minek következtében a drótszamaras akkorát nyal, mint kubai gyerek a cukornádon.
Azt pedig, remélem, nem állítod, hogy mobilozva tekerve jobban oda tudsz figyelni a rázós forgalmi helyzetekre…

Elmesélek neked valamit. Régen mindig bézból sapkát viseltem kerón, mert fedetlen fejjel nem bírom a napot. Addig a napig, amikor egy alkalommal Szegeden az Izabella hídon lefelé jövet egy széllökés alá nem kapott a sapkának. Vívó voltam, páratlan gyors reflex mozdulattal kaptam a sapka után és még a fejemen megfogtam. Csak éppen a simlijét beleborítottam a pofámba és semmit se láttam. A bal kezem se volt rest és reflexből tökig rántottam a féket. Gondolom, láttál már kalandfilmet. Mint Texas Jim, amikor kilövik alóla a lovat... Kerékpárostól dobtam egy szaltót a kormány felett és a hátamra landoltam a járda menti füves lankán. Percekig mozdulni nem tudtam. Két dologban volt szerencsém: az egyik, hogy már csaknem a híd alján voltam és nem volt már a járda mellett a szegélyező alacsony betonkerítés. A másik az, hogy a jobb oldali járdán jöttem le, nem a bal oldalon, amelyik gyalogos/kerékpárút volt. Ott ugyanis a fém szalagkorlátra zuhantam volna. A többit a fantáziádra bízom. Ja, és nem zúgtam lefele ezerrel, csak pianóba gurultam. Az eset óta is kell a fejemre valami a napsütést kivédeni. Azóta kerékpáros sisakban járok.
Én, ha hívnak a mobilomon, ha nem raktam fel a headszettet, félrehúzódok és megállok. Vagy: nem veszem fel, hanem valamikor visszahívom az illetőt. Te ezek szerint azokhoz tartozol, akiknek nincs ideje se megállni, de ki sem hagyhatja, ha kapása van? Miből gondolod, hogy azért, mert eddig nem történt veled semmi, ez ezután is így lesz?
Úgy általában, magyarázd már meg nekem, a sok khm. … egyszerűre mitől jön rá pont a kerékpáron a mobilos locsi-fecsi? Írtam erről a mindenki közlekedik c. címlapos írásomban, ajánlom figyelmedbe. Az anyuka, aki előtt főútvonalon! tekert kis biciklijével a nyolc éves forma kölök (már ez szabálytalan), utána tekert anyuka, aki a kerékpáron levő első-hátsó gyerekülésen vitte haza az oviból a kis flambárokat, miközben anyuka halaszthatatlan telefonügyeit intézte mobilon. Megelőzve hallottam a mondatfoszlányokat, kb. ilyen jellegű szöveg volt, igen, nem, hihi, jó, oké, akkor gyertek, vagy majd mi megyünk, Macának is...
Szóval áruld már el: mi változott a világban a kerékpárosokkal a mobil óta? Azelőtt a telefonfülkét vitte a hátán, mert "the time is money", az ügyeket kerékpáron is intézni kell?
Te pl. miért nem vagy képes, ha már "nyomkodod a mobilod a bicón”, hedszettet használni? Mert nem trendi? Mi az a fontos, amit még tekerés közben is meg kell beszélned? Ha hívnak, miért nem tudsz megállni, vagy az utad befejeztével visszahívni, aki keres? Közben esetleg kitör a harmadik világháború? Vagy miről maradnál le?
Ha pl. mellékhelyiségben vagy, akkor kibírod, hogy ne használd a telefonodat?
Az autósokkal kapcsolatban: nehéz lenne eldönteni és parttalan vitát eredményezne, ők veszélyeztetik-e többet a bringásokat, vagy azok csinálnak több, ön és közveszélyes mutatványt. De az nem mentség és érv, hogy az autósok „többet” veszélyeztetik a bicikliseket. (Mások lopnak, uccu, lopjunk mi is…)
A közlekedéshez kulturált magatartás lenne szükséges. Ebbe nem fér bele a vezetés közbeni mobilozás sem. Gyakorta járok Párizsban. A motorosok, robogósok furakodása elképesztő, életveszélyes, ahogy szlalomoznak az autók között. Ugyanakkor – még bér-kerékpár állomások is vannak – nagyon sokan járnak keróval. Még senkit sem láttam kerékpáron mobilozni. Pedig gyalogosan sokan használnak az utcán mobilt.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#15) moonlight115 válasza old rocker (#14) üzenetére


moonlight115
tag

A reakcióidővel kapcsolatban:
Néhányszor előfordult, hogy csakis hirtelen fékezéssel tudtam elkerülni egy balesetet. Így utólag visszagondolva, ha közben telefonáltam volna, tuti, hogy a hétvégi ház helyett a traumatológián találtam volna magam. Vagy a patológián.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#16) lsebestyen válasza old rocker (#14) üzenetére


lsebestyen
addikt

Leesett h Te is biciklis szempontjabol irtad. En meg nem mondtam olyat h telefonalni szoktam, arra ott a headset. De neha szamot valtani ( mondjuk zenet varosba nem igen hallgatok, max ejszaka) vagy Sporttrackerre/navigaciora kenytelen vagyok neha ralesni. De most h igy belegondolok volt hogy kezben telefonaltam sietos volt a dolog...de azert szerintem eltulzod ennyi menetkozben telefonalos biciklist en nem latok gyakran, ahhoz kepest amennyit biciklizni szoktam belvarosba ( sokat)

En sajat tapasztalat alapjan azt tudom mondani, h en senkire sem voltam soha veszelyes ellenben nehany gyokeer autossal aki csakazert is ram huzza a kocsijat, mert tudja h ugyis lehuzodok (hat volt amikor nem tettem) es poenbol ledudal mert az milyen jo dolog. De en itt befejeztem ebbol ugyis flame lenne. Nrm hinnem h te is minden szabalyt betartasz.

[ Szerkesztve ]

(#17) lsebestyen válasza lsebestyen (#16) üzenetére


lsebestyen
addikt

Meg annyit hozzatennek hogy en sajnalom a legjobban hogy itthon nincs kulturaja a kerekparozasnak pedig egtre tobben ulnek biciklire, egy kis kampannyal, idafigyelessel, nehany olyan bicikliuttal ami 800meter utan nem egy parkoloba megy bele meg elvezni is lehetne. Engem sokkal jobban kiakaszt az amikor egy biciklis kimereszkedik az utakra de a kreszrol fogalma nincs, o ott megy at ahol akar stb, ez a telefon dolog szerintem a legkisebb ami problema lehet.

(#18) old rocker válasza lsebestyen (#17) üzenetére


old rocker
veterán

Ebben tökéletesen igazad van. Mármint abban, hogy a kerékpárosok nem feltétlenül kresz íkú bajnokok. Nem régen készítettem egy riportfilmet a bringázásról, a kerózás történetétől és fejlődésétől kezdve a megfelelő cuccok kiválasztása, műszaki és néhány elemi dolgon át a legjellemzőbb kerékpáros közlekedési vétségekig. Beleértve pl. a kerós mobilfóniát és a zebrán, kifejezetten gyalogos közlekedésre kijelölt helyen történő leszállás nélküli átzúgást. Mintegy végső konkúzióként elmondtam még a végén többek között azt: gondoljanak bele, egy nesztelen, tehát füllel nehezen észlelhető járműről van szó, amivel akár 30-35 km-es sebességgel is közlekednek forgalomban. Mégis, olyanok is használhatják, akik azt sem tudják, mi fán terem a jobbkéz-szabály, milyen az elsőbbségadás kötelező vagy az Állj! ELSŐBBSÉGADÁS KÖTELEZŐ TÁBLA.
Egyébként én félreértettelek, ezért megkövetlek. Nekem a válaszodból az jött le, (a nyomkodás) hogy te is vadul beszélgetsz vagy SMS-t gyártasz menet közben; nyilván ezért reagáltam vehemensebben, ezért elnézést kérek.
A fortyogásom indíttatásához az is hozzá tartozik, hogy a már említett Szegedi Régi Híd keresztezésnél, a Móra Ferenc Múzeumnál a mobilozó anyukát utolérni kívánó kiskamasz lány tavaly ősszel beleszállt a kormányt fogó bal kezembe; a mutató ujjam a két kormányrúd közé szorult. Valami leválhatott az ütközéstől, mert azóta, ha hajlítom, pörcög egyet valami benne. A szituáció konkrétan: én emelkedőben felfelé tapostam, kitérni nem volt hová, mellettem jobbról gyalogosok mentek. (Teljesen szabályosan, a kerékpársávban, a jobbra tarts elve alapján haladtam.) Anyuka zúgott elől lejtőben vagy 20-al, fülén a mobilja. A lánya három kerékpárossal mögötte. Amikor a kb. 14-15 éves csajszi rájött, hüha, anyuka meglép, belelépett a pedálba, kivágódott vagy 25-el az előtte haladó három kerós mögül, szembe velem. A kormányainknál ütköztünk össze.
Anyuka megállt, lehülyézte a lányát, nemtucc vigyázni?! majd visszarakta a kövér fenekét az ülésre, elindult és folytatta az eszmecserét. A gyerek hebegett valami elnézés - kérés félét, (ő el is dőlt), feltápászkodott és tepert anyuka után.
Mivel autóm nincs, csak két bringám, tömegközlekedéssel ritkán járok, télen -nyáron biciklivel közlekedek, regényt tudnék most írni a rossz tapasztalataimról; kerékpáros kontra kerékpáros, kerékpáros kontra gyalogos, autós kontra kerékpáros, busz (troli) kontra biciklis. A gyalogosok utálják a bicikliseket, a biciklisek a gyalogosokat, autósokat és a buszokat, ezek pedig a bicikliseket. Kivételek szép számmal azért vannak, de nem ez a jellemző.
Arra reflektálva pedig: igen, előfordul, hogy áthágom a szabályokat. De legalább igyekszem betartani őket.l

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#19) lsebestyen válasza old rocker (#18) üzenetére


lsebestyen
addikt

:R

(#20) wetomi


wetomi
aktív tag

Bringás vagyok és rühellem a bringás társadalom nagyobb részét, mert képtelenek normálisan közlekedni, sokszor magamra is mérges vagyok utólag. Két dolgot utálok, amikor szűk úton nem előzöm a gyalogost, mert jönnek szemből és mögülem csak azért is kivág, mert ő gyorsabb, végül rajta kívül mindenki lassít, húzódik félre. A másik amikor a lámpánál szépen feláll mindenki egymás mellé, majd kerülgetik egymást. Ja, és a +1 a bedugott fülűek.

Az említett kereszteződés rettenetes, nem csak az úton keresztben, hanem a hídról lefelé jövet sem lehet elférni, se a gyalogost nem engedik el rendesen.

Amúgy pont tegnap sikerült elesnem, mert telefonáltam :D Nem volt forgalom egyáltalán. Mentségemre legyen, hogy meg akartam állni, le akartam húzódni, de nagy fokozatban, kis sebességgel mentem és a fél kézzel fogott kormánnyal nem tudtam átmenni a szürke, aszfaltból készült padkán :D de akkor is megérdemeltem. Mondja haverom, headset. Mondom, kizárt, nem dugom be a fülem, hogy még kevesebbet halljak.

Szóval bringázok én is de nem szeretem a bringások többségét.

(#21) lsebestyen válasza wetomi (#20) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én 70%-ba bedugott füllel megyek, nekem semmivel sem rosszabb, nem kell fullra feltekerni a hangerőt :K

(#22) wetomi válasza lsebestyen (#21) üzenetére


wetomi
aktív tag

Ha zenét akarok hallgatni, azt normális hangerőn és nem utcai háttérzajjal szeretném.
Vagy nagy hangerő, vagy jobban szigetelő fülhallgató kell. Ha nem hallod a kint zajló dolgokat, az életveszélyes lehet.
Gyalogosként szoktam le róla, mert nagyon elvonta figyelmemet, bringázás közben még jobban kell figyelni.
Annyit meg nem hívnak telefonon, hogy folyamatosan ott legyen a headset.
Forgalom függő ugyan, de szerintem nem biztonságos.

(#23) lsebestyen válasza wetomi (#22) üzenetére


lsebestyen
addikt

Igen nagy forgalomba én sem szoktam, most voltam egyet tekerni bicó úton nagyrészt, ott lehet:) Meg mindig hátranézek, ha sávot váltok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.