Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) moonlight115 válasza old rocker (#1999) üzenetére


moonlight115
tag

Ezzel egyetértek, a Judas Priest nagyon jó (most hallgatom, köszi!), a Diamond and Rust-ot is szeretem.
De hogy a szépséges germán nyelv...??? :Y Brrrrrrr.....

Philoxenia A Manowar jobb, mint a csajos nyávogás! :D Sokkal! :K
Ez meg egy kis könnyed, populáris Honey Honey

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#2002) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A Judas nagy kedvencem, persze ebből a vonulatból a Saxon is bejön például.... :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2003) old rocker válasza moonlight115 (#2001) üzenetére


old rocker
veterán

Gut. Sehr gut, Johann

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#2004) moonlight115 válasza philoxenia (#2002) üzenetére


moonlight115
tag

Nem rossz! :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#2005) old rocker


old rocker
veterán

[link]

Mike Oldfield - Tubular Bells III (Live from Horse Guards Parade London) 1998

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#2006) moonlight115 válasza old rocker (#2005) üzenetére


moonlight115
tag

Jó kis relax zene. Most rettentően fáj a fejem, talán ez használ. ;)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#2007) old rocker válasza moonlight115 (#2006) üzenetére


old rocker
veterán

Nézd végig az egész koncertet. Szerintem nagyon jó.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#2008) moonlight115 válasza old rocker (#2007) üzenetére


moonlight115
tag

Szerintem is, köszi! :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#2009) old rocker válasza moonlight115 (#2008) üzenetére


old rocker
veterán

szívesen

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#2010) old rocker


old rocker
veterán

már mióta várom, hogy eljöjjön a király...
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#2011) moonlight115 válasza old rocker (#2010) üzenetére


moonlight115
tag

Húúú, aztaaaa, ezek tudnak! :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#2012) old rocker


old rocker
veterán

Igen, csak az évek során a korán kopaszodni induló Andy érthetetlen módon nagyon gyakran cserélgette a gitárosait... Talán a szakmai féltékenység? Jelenleg az együttes fix tagja egy öreg basszer, - nagyon jól csinálja, a számokban a basszus a harmadik szólam; a másik két versenyző, a szólógitáros és a dobos állandóan cserélődik.
King will come: ügyes csóka a legutóbbi gitáros:[link]
2003-as koncert, Throw down the sword:[link]
hogy ezt a fiatal és lelkes gitárost miért csapta ki, dunsztom nincs... pedig a koncert dévédén nagyon lelkesen nyilatkozott. (A basszer is, mennyire jól érzi itt magát, ahol nem csak kísér, hanem önálló szólamot képvisel; csak ő maradt...)

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#2013) old rocker


old rocker
veterán

Kis ember, akkora hanggal, hogy azzal egy gyorsvonatot meg lehet állítani; emellett olyan gyönyörűen énekel, ami mellett nem lehet közömbösen elmenni - írta a kritika Ronnie James Dioról.
A Stargazer olyan telitalálat volt, amivel más együttesek életművet alapoznak meg. Ritchie Blackmore azonban rövid idő után mindenkit kirugdosott a zenekarból, kivéve a kis olaszt. Azonban Blackmore rájött arra, hogy az egyre szűkebb szektába tömörülő hard rock rajongók előtt lehet ő akár az isten is, a kommerciális sikerek mást diktálnak, tehát váltani kell. Tervét előadta Dionak, aki határozottan nemet mondott, Ritchie pedig gondolkodás nélkül megvált sikerei kovácsától. Utóda Graham Bonett lett, aki ugyan "nagy hang", de a finomságok iránt érzéketlenebb, jóval képzetlenebb, mint Dio.
A kritika joggal tette szóvá, hogy a középkori, misztikus témájú Stargazert nem lehet, nem szabad bórdzsekiben és dandy napszemüvegben énekelni.
"Ha becsukod a szemed, megjelenik előtted egy bőrökbe öltözött rock'n'roll barbár képe. Aztán,, amikor kinyitod..., nos, jobb, ha újra becsukod."
R.I.P. Dio

[link]

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#2014) old rocker


old rocker
veterán

[link]A Nazareth skót együttest tképpen Roger Glover, a Purple basszere fedezte fel. A filmet láttam, jó volt, de ezt a számot eddig nem ismertem, szerintem nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#2015) moonlight115 válasza old rocker (#2014) üzenetére


moonlight115
tag

A Throw down the sword is nagyon jó és a Nazareth is. A filmet nem láttam, de már csak a szereplők miatt is, rossz nem lehet.

Én most Diane Keaton önéletrajzi könyvét olvasom: Játszd újra Sam!
A mamája alzheimeres volt, és a halála után Diane megtalálta a naplóit. Ez indította önéletrajzírásra.
Ír a Keresztapa forgatásáról is. Nem volt oda érte. Al Pacinot kiismerhetetlen figurának tartotta (de azért beleesett!:-), Marlon Brando nem sokat törődött vele, csak megjegyezte: Szép cicik! :D
Woody Allen más volt, jó barát, idéz egy pár mulatságos, humoros levelét. Azon vetélkedtek akkoriban (1978, Annie Hall), hogy melyikük tudja a legjobban ócsárolni a másikat. A filmbeli Hall családot Diane családtagjairól mintázta, ami sértő is lehetett volna, de Dianet nem érdekelte, együtt jártak. Aztán jött Warren Beatty, aki bármelyik nőt le tudta venni a lábáról, Dianet is. Az volt a titka, hogy mellette egy nő királynőnek érezhette magát. Gáláns, nagyvonalú volt. Diane félt a repüléstől, és ő megtette, hogy Los Angelestől New Yorkig fogta a kezét, végig, az egész úton. Landolás után pedig visszarepült LA-be, mivel semmi dolga nem volt ott, csak elkísérte Dianet, hogy mellette legyen és elterelje a figyelmét a félelemről. Csilivili partikra jártak, ahol Diane megismerkedett a korabeli nagymenő sztárokkal, politikusokkal, de nem érezte köztük igazán jól magát, nem is értette, mit keres ott, mindig visszavágyott a gyermekkori családi fészekbe.
Érdekes a könyv szerkezete. Diane anyjának naplóiból is vannak benne részletek, párhuzamosan az ő történeteivel. Megtudhatjuk, hogy egy-egy filmbemutató, díjkiosztó milyen hatással volt a mamára, és hogy maga Diane mit gondolt ezekről.
A könyv felénél járok, épp az örökbefogadott gyerekeiről ír.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#2016) moonlight115 válasza moonlight115 (#2015) üzenetére


moonlight115
tag

Annie Hall szuper! :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#2017) finest válasza moonlight115 (#2016) üzenetére


finest
őstag

Éppen pár hete néztem újra, azután, h megnéztem a Woody által rendezett Éjfélkor Párizsban c. filmet. Láttátok már?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2018) moonlight115 válasza finest (#2017) üzenetére


moonlight115
tag

Még nem. Biztos jó film, az összes filmje az. Én most ezt fogom megnézni: Fogd a pénzt és fuss

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#2019) old rocker válasza moonlight115 (#1) üzenetére


old rocker
veterán

.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#2020) finest válasza moonlight115 (#2018) üzenetére


finest
őstag

Van egy interjú vele az Éjfélkor Párizsban kapcsán, ami arról szól, h mindenki elvágyik egy másik korba, ahova úgy érzi, jobban tartozik, mint a jelenbe. Kérdezik tőle, h ő szívesebben élt volna-e egy másik korban? Mire Woody Allen, h neki mindegy, mert mindegy hogy hova született volna, ő minden korban ugyan az a boldogtalan ember lenne, hiszen az élet maga is egy boldogtalan élmény. [link]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2021) moonlight115 válasza finest (#2020) üzenetére


moonlight115
tag

Érdekes, ahogy a szerelmet a barbecue chickenhez és a baseballhoz hasonlítja. De az emberek azért veszik a mozijegyet, hogy azt lássák, hallják, hogy 'love conquer all', de ez csak egy klisé és ő nem hisz ebben.
Nem lep meg, igazi woodys szöveg. :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#2022) old rocker válasza moonlight115 (#2021) üzenetére


old rocker
veterán

Omnia vincit amor... micsoda f.sz sztereotípia. A barátság, az esetleg. A barátság erősebb érzés a szerelemnél, mivel lemond a szexuális kielégülésről, így nincs kitéve az érzékek halványulásának.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#2023) moonlight115 válasza old rocker (#2022) üzenetére


moonlight115
tag

De ha valaki szerelmes, akkor tényleg azt hiszi, hogy övé a világ. Rózsaszín köd, illúzió...
Aztán Hamupipőke rádöbben, hogy lábfetisiszta fickóhoz ment feleségül és az üvegcipő szorít és tör.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#2024) finest válasza old rocker (#2022) üzenetére


finest
őstag

Hát, azért ismerünk szép példákat. Ott van Philemon és Baukisz története, h ne szexuális vonatkozásút mondjunk. Woody Allen szerint, és ezt már nem idézte Holdfény, a szerelem csak egy szép epizód, ami az amúgy kibírhatatlan és elviselhetetlen emberi létet könnyebben elviselhetővé teszi - persze csak azért, h a sors még jobban, még tovább sanyargathasson minket.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2025) old rocker válasza finest (#2024) üzenetére


old rocker
veterán

ja. meg filemon cicáé

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#2026) moonlight115 válasza finest (#2024) üzenetére


moonlight115
tag

Itt egy érdekes Popper Péter idézet. Bár, ez inkább a szeretetről szól, nem a szerelem őrületéről, nem a módosult tudatállapotról, ami előbb utóbb elmúlik. Csak az rossz, hogy az egyik mindig "jobban szeret", de lehet, hogy ez azért van így, mert nála ez az elmúlási időszak tovább tart.

"Ha én azt mondom valakinek, hogy szeretlek, nagyon szeretlek – ezt én nem tudhatom. A saját érzelmeim megítélésében nem vagyok kompetens – ezt a másik tudhatja. Ha egy nőnek azt mondom, hogy nagyon szeretlek, ő tudja, hogy ez igaz, vagy nem, nem én. Mert ha könnyebb velem az élete, ha szabadabban él, ha jobban el tudja viselni az élet terheit, akkor szeretem. Ha rosszabbul él velem, ha bűntudatosabban él, ha mindenféle terhei megnövekednek mellettem, akkor nem szeretem. De ezt ő tudja eldönteni, nem én. Én csak mondom. És ez viszont is így van. Azt mindig a partner tudja, hogy szeretik-e vagy nem."

Az, amit Woody mond, hogy az emberi létet könnyebben elviselhetővé teszi, szerintem nem mindig van így. Mert itt érzelmekről van szó.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#2027) old rocker


old rocker
veterán

[link]

Desert rose...

Sivatag rózsa
Miért élsz egyedül
Ha szomorú vagy
Majd én elhagyom veled az életet
Fehér vagy, kék vagy vérvörös
Én csak a hideg szürke homokban való fuldoklást látom

Idők szelei
A földre taszítotok
Szomjan halok
El akarok fmenekülni
Nem tudom, hogyan szabaduljak meg, hogy éljek
Az elmém felkiált a fájdalomtól

Vándoroltam, hogy magamra találjak
Mióta érzem már a végtelen fájdalmat
Elbukva, az eső folyik a szívembe
Fájdalmak közt várok rád
Nem tudok visszamenni
Nincs hová visszamenni
Az élet elveszett, a virágok lehullnak
Ha ez mind csak álom
Most ébresszetek fel
Ha ez mind valóság
Csak öljetek meg

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#2028) moonlight115 válasza old rocker (#2027) üzenetére


moonlight115
tag

Ez szép. Good music.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#2029) old rocker


old rocker
veterán

Rose of pain
[link]

Acoustic:
[link]

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#2030) moonlight115 válasza old rocker (#2029) üzenetére


moonlight115
tag

Kicsit malmsteenes, talán a barokkos bevezető miatt. Tetszik.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#2031) finest válasza moonlight115 (#2026) üzenetére


finest
őstag

Az is csak Woody-t támasztaná alá, ha nem tenné, mert szerinte alapból minden szar, a szerelem is szar. A világegyetem tágul, egyszer az összes anyag szépen eloszlik a jéghideg, végtelen térben, minden a pusztulás felé tart, semminek sincs értelme.

Más, ez megvolt már nektek? [link]

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2032) moonlight115 válasza finest (#2031) üzenetére


moonlight115
tag

Dehogy nincs! A Woody filmeknek igenis van értelme! :D Szeretem azt a neurotikus humorát.

szerk. Nem, tőle még semmit sem olvastam, köszi, majd belenézek.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#2033) finest válasza moonlight115 (#2032) üzenetére


finest
őstag

Szívesen járnál vele minden héten a Sajnálat és bánatra? :P
Tudod mit, egyszer meghívlak randizni a Holokauszt Emlékmúzeumba. :))

Más, egyik volt tanítványom írt fészen, h írjam meg neki angolul, pontosan a Kubla Kán első versszakát, amivel évekkel ezelőtt én ismertettem meg, mert magára akarja tetováltatni. Azért ez mégis csak valami. egy pedagógus pályafutásában, úgy érzem.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2034) old rocker


old rocker
veterán

[link]
A Kurenai last live érdekességét az adja, hogy 7-8 évvel Japán egyik legjobb gitárosának, Hide-nek a tragikus halála után készült. Ám Hide nem halt meg, zenéje és extrém személyisége ott van a koncerten: hologram csupán, de... mégis él tovább.

hide (eredetileg Matsumoto Hideto, japán karakterekkel 松本 秀人, Yosuka, Kanagawa prefektúra, Japán, 1964. december 13 – Tokió, 1998. május 2.) a mai napig Japán egyik legnagyobb gitárosának tartott személy. Gitárosa volt Japán egyik legnépszerűbb és legfontosabb rock bandájának, az X Japannak, szóló karrierje is gazdag volt sikerekben.

Élete
Középiskolában kezdett el gitározni és 17 évesen belépett a Saver Tigerbe. A banda feloszlása után folytatta tanulmányait és ruhatervező iskolában tanult, amikor Yoshiki felkereste és felkérte, hogy lépjen be az akkoriban még X néven működő zenekarába, amelyhez 1987-ben csatlakoztak Patával együtt. A zenekarban a gitárosi poszton kívül dalszövegeket is írt, zenét szerzett, valamint egyes dalokban háttérénekesként is közreműködött.
1997-ben feloszlott az X, innentől kezdve szólómunkáira koncerntrált, valamint Zilch néven közös zenekart alapított két amerikai zenésszel.
Szóló karrierje 1993-ban indult, amikor elkezdett dolgozni első albumán, mely 1994-ben jelent meg Hide Your Face címen. Két évvel később megjelent a Psyence, majd a Zilch-el készült a 3.2.1, melyen régebbi számainak feldolgozásai is helyet kaptak. 1998-ban új, Ja, Zoo című lemezén dolgozott, azonban ez már csak halála után, zenésztársai által befejezve jelenhetett meg.
1998-ban a „Pink Spider” nyerte a Japán Nemzetközi Közönség díját, az MTV Video Music Awardon.
Halála
1998. május 1-jén még koncertezett, azonban 1998, május 2-án máig nem teljesen tisztázott körülmények közt elhunyt: a fürdőszoba kilincsre csomózott törülközővel felakasztva találtak rá. Május 2-án 08:45-kor hunyt el hivatalosan, 2 óra szenvedés után. A találgatások tartanak még, noha öngyilkosságnak titulálták és állítólag az alkohol miatt tette, ami ellentétben áll az orvosi jegyzőkönyvvel. Az ügyet a rendőrség öngyilkosságként lezárta.

Halálhírére egyébként ketten kíséreltek meg öngyilkosságot. Temetésén több tízezren, egyes becslések szerint 50-60 ezren vettek részt.

Életének egy szép epizódja: egy leukémiás kislány szerette volna, ha Hide meglátogatja. A kislányt az orvostudomány menthetetlenként könyvelte el. Az extravagáns gitáros eleget tett a kérésnek és meglátogatta őt a klinikán. Valami nagy plüss japán macit, vagy mit vitt is neki, meg dedikált képeket. A kislány a látogatást követően egy év alatt felépült; következő születésnapját már családjával és Hidevel ünnepelte. Aztán ő élt tovább; a különös gitárost ő is elkísérte utolsó útjára.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#2035) moonlight115 válasza finest (#2033) üzenetére


moonlight115
tag

Nem láttam minden filmjét, de az se lehet rossz.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#2036) finest válasza moonlight115 (#2035) üzenetére


finest
őstag

Az a film az, amelyik a nácizmusról szól, és amire mindig elvitte Annie-t.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2037) moonlight115 válasza finest (#2036) üzenetére


moonlight115
tag

Ja, tényleg, most már emlékszem, így már érthető. :D
A tanítványod tényleg magára tetováltatta? :Y

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#2038) finest válasza moonlight115 (#2037) üzenetére


finest
őstag

Csak fogja, ez ma történt. Kérdeztem, h hova, de még nem tudok többet.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2039) moonlight115 válasza old rocker (#2034) üzenetére


moonlight115
tag

A kislány gyógyulása is csak alátámasztja azt, hogy minden fejben dől el, és hogy az orvosok is tévedhetnek. Hide története hasonló, mint sok más művészé. Miért van az, hogy a művészek általában isznak és drogoznak?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#2040) finest válasza moonlight115 (#2039) üzenetére


finest
őstag

Az adja nekik azt a pluszt, amitől zseniálisak és kitűnnek az egyéb szenvedélybetegek közül. Na, iszom is valamit.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2041) moonlight115 válasza finest (#2040) üzenetére


moonlight115
tag

És utána művészkedni fogsz? :P

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#2042) finest válasza moonlight115 (#2041) üzenetére


finest
őstag

Csak aludni. :DDD Vigyázzatok, mert nem rock!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2043) finest válasza finest (#2042) üzenetére


finest
őstag

Művészek: [link] :))

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2044) moonlight115 válasza finest (#2042) üzenetére


moonlight115
tag

Én vele jobban szeretem. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#2045) finest válasza moonlight115 (#2044) üzenetére


finest
őstag

Az eredeti az igazi, mint a pirospöttyösből, mi?.
Ez viszont egészen biztosan jobb, mint az eredeti: [link]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2046) old rocker


old rocker
veterán

[link]
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#2047) old rocker


old rocker
veterán

[link]
[link]
[link]

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#2048) old rocker


old rocker
veterán

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#2049) old rocker


old rocker
veterán

utsó
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#2050) old rocker


old rocker
veterán

U2
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.