Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Help :(

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#2) lsebestyen válasza Mister_X (#1) üzenetére


lsebestyen
addikt

És maga a táp jó?

(#3) Mister_X válasza lsebestyen (#2) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hogy derítsem ki?
Ebben a gépben annyira nem turkálhatok, mert csak részben az enyém.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4) lsebestyen válasza Mister_X (#3) üzenetére


lsebestyen
addikt

Kérj kölcsön másik tápot, azt dugd rá...

(#5) Mister_X válasza lsebestyen (#4) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Más módszer nincs? Most nem otthon, hanem a nyaralónkban vagyunk, ezért kicsit nehéz a haveok után rohangálni.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#6) Mr X válasza Mister_X (#5) üzenetére


Mr X
veterán

A tápkábel működik, ha mondjuk a monitort delejezed meg vele? Ha igan, akkor gépen kívül rendben van, a gépen belüli alkatrészekből meg a táp az első. A táp ventillátora sem pörög fel? Hülye kérdés, de a bekapcsoló gomb tuti jó?

(#7) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nem induló gépek topicja

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8) Mister_X válasza Mr X (#6) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Monitor kapja a kraftot, kábel tehát jó. Amikor azt mondom, hogy nem csinál semmit, akkor az azt jelenti, hogy ugyanúgy porfogó marad, nem villan fel semmi led, nem indul be egy venti sem. Reggel keresek egy mágneses végű csavarhúzót és akkor megpróbálok azzal életet lehelni belé.

Istenem, mi minden történhet két óra alatt egy kikapcsolt számítógéppel?! :W :O

@Winner: á, kösz, nem tudtam, hogy hogy keressek rá :R

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#9) Winner_hun válasza Mister_X (#8) üzenetére


Winner_hun
félisten

Keresek egy topicot, de nem találom!

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10) máyköl válasza Winner_hun (#9) üzenetére


máyköl
veterán

:DDD

(#11) Mister_X válasza Winner_hun (#9) üzenetére


Mister_X
nagyúr

És, ha ezt is keresem, de nem találom? ;] Amúgy jó tudni, hogy van ilyen.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#12) Winner_hun válasza Mister_X (#11) üzenetére


Winner_hun
félisten

(#13) Mister_X válasza Winner_hun (#12) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem unod? :DDD A végén Linker_hun leszel :D

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#14) #56230144 válasza Winner_hun (#12) üzenetére


#56230144
törölt tag

trolololo :D

(#15) zolee5016


zolee5016
őstag

én ugyanigy jártam kb 3x egymás után 3-4 hónapja.Fogadni merek ,egyszer csak pikk-pakk elindul..Nálam a bekapcs gomb hidalt be...Próbáld meg a power és a reset gombok csatiját felcserélni az alaplapon...és szerintem indulni fog

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#16) #56230144 válasza zolee5016 (#15) üzenetére


#56230144
törölt tag

Mister_X szerintem zolee ötlete megér egy próbát.

(#17) Mister_X válasza zolee5016 (#15) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Tíz órát pihent, semmi. Reset gomb felcserélésével sem kelt életre. Tuti meghalt a táp, remélem nem rántott magával semmit :(

@Danielsss: megtennéd, hogy máshol gyűjtöd a hsz-t?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#18) proof88 válasza Mister_X (#17) üzenetére


proof88
addikt

attól függ milyen táp

(#19) Mister_X válasza proof88 (#18) üzenetére


Mister_X
nagyúr

"ISO Switch Power Control" :F

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#20) proof88 válasza Mister_X (#19) üzenetére


proof88
addikt

wtf :F
lehet hogy másik oldalára van ragasztva a matrica, vagy passz :F

(#21) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Lehetséges hogy valahol zárlat van. Nállam ugy 1,5 hónapja csinált ilyet, szétszedtem és az egyik tápkábel hosszabbító csatlakozója olvadt meg, emiatt nem indul el a gép.

(#22) Mister_X válasza Recon666 (#21) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Gépen kívül nincs baj, három tápkábellel és rengeteg hosszabbító-aljzat kombinációval sem volt hajlandó életre kelni.

Mik az esélyei az alkatrészeknek, ha valóban a táp halálozott el?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#23) Recon666 válasza Mister_X (#22) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nem kívül, belül volt a gond.

(#24) Mister_X válasza Recon666 (#23) üzenetére


Mister_X
nagyúr

És a belső tápkábelt ki lehet cserélni? Gondolom ebben nem lehet.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#25) #56230144 válasza Mister_X (#17) üzenetére


#56230144
törölt tag

1.Nem gyüjtök HSZ-t,mert felesleges a rang (számomra)
2.Felhívtam a figyelmed zolee ötletére,mert lehet,hogy megoldja a problémád
3.Tudod mit?Old meg magad :K

(#26) Recon666 válasza Mister_X (#24) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ki lehet. Nálam a 24tűs csatlakozó sérült (olvadt) meg.

(#27) Mister_X válasza Recon666 (#26) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ha ráérek megbontom, remélem csak ennyi a baja. Mennyibe fájna a cseréje?

@Danielsss:
1. és szerinted milyen magasról szarom le? Benyögtél egy trololo-t,
2. majd totál gyökérnek néztél (mivel nem gyűjtöd a hsz-t), mert azt hitted nem látok egy nyomorult hsz-t, ezért felhívtad rá a figyelmem.
3. viszont nem látásra, menj máshova és a továbbiakban kímélj meg magadtól :U

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28) zolee5016 válasza Mister_X (#27) üzenetére


zolee5016
őstag

Egy sima 24-es egy 1000-es kb.,persze van haris stb.....Gondolom van eps-csatid is ami az alaplap másik csatija..(mivel a cuccaid nincsenek kitöltve igy nem tudom milyen) az vagy 4 pin,vagy 8 pin-es...Ez a kettő legyen az első aztán mehet sorba a többi.....pl milyen tápod van?milyen konfig?

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#29) Mister_X válasza zolee5016 (#28) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A problémás gépben egy 3.2GHz-es Prescott P4, Corsair 2*1GB PC2700 DDR SDRAM és egy MSI Radeon 9250 foglal helyet egy nem tudom milyen alaplapban. Két vinyóval. A táp meg az az ISO Switch Power Control.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#30) #56230144 válasza Mister_X (#27) üzenetére


#56230144
törölt tag

A trolololo-val Winner válaszára írtam.

(#31) zolee5016 válasza Mister_X (#29) üzenetére


zolee5016
őstag

Akkor lehet nincs eps, csak egy molex lehet max, ha két pci-sines az alaplap...ha nem az sem...Akkor a régi nóta marad...mindent szétkapni átnézni,újra összerakni.Csaticsere (lehet akkor csak 20 pines nem 24!)tápcsere,lehetőleg elöször havertól kölcsönkérniJó játék..akarom mondani nem jó, de hosszadalmas játék lehet belőle....

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#32) Samus


Samus
addikt

Lehet már próbáltad, de pár ötlet: tápkábelt ki a gépből, elemet ki a gépből (az alaplapon van, egy nagy gombelem, a BIOS "életben tartásáért" felel kikapcsolt gépnél), és várj pár percet, szedd atomjaira a gépet (proci, VGA, memória, bővítőkártyák, minden tápos csati lehúz, az előlapi panel vezetékeit ne bántsd, ha nem tudod, hogy tedd vissza), keress égésznyomot (barnulás, fekete folt, stb, bár ha szagot nem éreztél...), ha nincs, tedd vissza a létfontosságú eszközöket (proci, VGA, memória, táp a lapnak, a részegységek közül csak a HDD kapjon áramot), majd próbálkozz a bekapcsolással.

Mellesleg az a P4...az egy kazán.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#33) Mister_X válasza zolee5016 (#31) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Igen, azt hiszem 20 pines, de még egy plusz csati megy az alaplapba közvetlen a tápból, elvileg olyan, ami a ventiknek kell. Az alaplap mATX, 2 PCI, 2 DDR, AGP, IDE és ha jól látom, egy SATA is van. Jó vak vagyok, mert a márka- és típusjelzést nem néztem.

@Samus: pont most volt meg, legalább portalanítottam mindent. A proci meg tényleg fűtőtest, de nyaralóba tökéletes netezésre és Warcraft III-ra. :) Lassan el is kezdek keresni egy másik tápot, milyet ajánlanátok?

@Danielsss: az én bejegyzésemben? Off volt? Volt értelme? Igen-igen-nem.
Világosan megkértek valamire, tartsd is magad hozzá.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34) zolee5016 válasza Mister_X (#33) üzenetére


zolee5016
őstag

Első körben ,ha kölcsön tudsz egyet :mindenképp tuti jót :B
Ha venni akarsz???ennek a konfignak egy középkategóriás 300W-os már bőven jó de ezt inkább a táposoknál kérdezd! :K

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#35) Recon666 válasza Mister_X (#33) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

FSP Hexa 400 ~10k. De itt kérdezz rá inkább.

(#36) Mister_X válasza zolee5016 (#34) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Kölcsönkérni? Nem nagyon szoktam, jóféle sincs (feslegben) és még mindig a nyaralóban vagyok :D

@Recon666: hú, hát annak csak a felét/harmadát szánnám rá, akár használtan, ha bombabiztos.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#37) zolee5016 válasza Mister_X (#36) üzenetére


zolee5016
őstag

1:Akkor futás a strandra..utánna meg a sörözőbe! Nem kockulni!!! :K
2: ha olyan helyen vagy,(pl. város mellett)keress egy borus napon egy alkatrészboltot és próbáltasd ki.
3 menjé má enni-inni -pihenni........ :))

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#38) Mister_X válasza zolee5016 (#37) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Kockulni? Mivel? ;] (most telefonról vagyok). A Pilisben nem sok strand van, kocsmába egyedül nem járok :D
Most arattam le a fekete szedret, mert a ribizli és a málna már elfogyott, a meggy meg ott figyel a polcon szörp halmazállapotban :D

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.