Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csepelball


csepelball
tag

Igen régen próbáltam már Ubuntut élesben, lehet ki kellene próbálni. Ha valakinek van a 12-essel kapcsolatban tapasztalata, az megoszthatná.Köszönöm

(#2) modd3r válasza csepelball (#1) üzenetére


modd3r
őstag

Röviden? Szuper lett! :K

(#3) n00n válasza csepelball (#1) üzenetére


n00n
őstag

Régen találkoztam ennyire stabil, kiforrott Ubuntuval. :) Csak ajánlani tudom.

(#4) lapa


lapa
veterán

ezt a stabilitás dolgot mind egy ma megjelent rendszer kapcsán teszteltétek ilyen hosszú távon?

(#5) ng0ofy válasza lapa (#4) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Nálam eddig minden verziófrissítésnél bedőlt a rendszer vagy nem működött rajta valami (elment a hang, a kép, stb.) és a saját mókolásom nyomán dőlt össze a rendszer (: Ha csak annyiban stabilabb, hogy minden működik rajta elsőre, mint a már jól bejáratott régin akkor én azt stabilnak hívom már egy napos tapasztalat után (:

(#6) quarros válasza lapa (#4) üzenetére


quarros
tag

Számból vetted ki a szót.

(#7) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Múltkor feltettem egy új hardverre az eggyel régebbit, és úgy hasított , mint még semmi azelőtt... Driver gond = 0, mindent felismert, nagyon szuper, ha pár program megérkezne erre, szerintem emellett döntenék

-

(#8) Atapi válasza lapa (#4) üzenetére


Atapi
senior tag

az alpha1 már tavaly decemberben kint volt, szóval akár több hónapos tapasztalata is lehet valakinek az épülő rendszerrel. nekem is fent van egy virtuális gépen talán február óta, igaz, kisebb hibák nálam voltak vele menet közben, de ez legdurvább esetben is csak program összeomlást eredményezett, a rendszer talpon maradt. btw, ebből messzemenő következtetést levonni aláírom, hogy nem lehet, de azért az sem igaz, hogy ma lehetett első ízben hozzáférni a rendszerhez. a fejlesztés folyamatában hozzáférhető és tesztelhető volt.

(#9) #56573440 válasza csepelball (#1) üzenetére


#56573440
törölt tag

kellemes. sok gondom nem volt vele eddig sem béta állapotban, a végső kiadás egy apró botláson (filekezelő bedőlt első indítás után 2 percel mondjuk azóta meg megy ahogy kell) kívül gond nélkül fut. mondjuk nem unityvel hanem gnome classic felülettel (10-es lts felülete szinte 1:1ben). a dual monitor használatának könnyítése pedig már nagyon kellett, szépen megjegyzi mi hol volt, milyen beállításokkal, csak rádugom és egyből felismeri, nem kell vele szüttyöggni mint régen :R

(#10) FlekkeN válasza csepelball (#1) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Az én tapasztalataim:
Az Unity még mindig egy kalap kaki. Több monitoros rendszerem van és sokat váltogatok egy és két monitor között és állandóan összeomlik. Ráadásul nem lehet igazán testre szabni,
ezért váltottam a Gnome 3-ra. Ugyan olyan rossz több monitoros környezetben. A felület a váltáskor néha összeomlik és 30%-os processzoridőket is generál. Gnome classic-on meg nincs jobb klikk. Gnome 3-nál viszont elég jó ez a keresés mert integrálva van a google is és gyorsan tudok programokat indítani, nem úgy mint Unity-n. Ez valahogy letisztultabb.
Most éppen LXDE-n tartok, ami legalább stabil és gyors, egy-két apróbb hibától eltekintve.

Felületen kívül: boot szerintem gyorsabb lett. Az érzésem, hogy egyre kevesebbet látok a kernel üzenetekből. Hangrendszer jobban támogatja a kártyámat. Volt pár hiba, de mind ismert volt.

Ha beton stabil kell maradj a 10.04-nél ha kellenek legújabb csomagok gyere át a 12.04-re.

[ Szerkesztve ]

(#11) #56573440 válasza FlekkeN (#10) üzenetére


#56573440
törölt tag

classicon hova kéne jobb klikk? a felső meg alsó sávra van jobb klikk super+alt+jobbklikkel tudsz hozzáadni elemeket.

(#12) lapa válasza Atapi (#8) üzenetére


lapa
veterán

még a végén megmagyarázod, hogy ez ugyanaz, mint ami már x éve letölthető. pedig ugye nem, és innentől tök mindegy mennyire volt az jó. ha ez bitre ugyanaz, mint a beta 2, akkor még hümmögve azt mondom valami tapasztalat van, de a beta 2 sincs kint rég. más kérdés, hogy az még live-ként is beborult, valami kínai lett a nyelv rajta meg ilyenek 3 bekapcsolás után.

(#13) FlekkeN válasza #56573440 (#11) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

De kitörölni nem tudom az alsó panelt például.

(#14) HXY


HXY
addikt

Akinek nem tetszik a Unity az próbálja ki a Linux Mint-et!

Sokkal felhasználóbarátabb, és mivel európai, ezért a legtöbb codecet már eleve tartalmazza.

(#15) #56573440 válasza FlekkeN (#13) üzenetére


#56573440
törölt tag

nekem feldobja a delet this panel opciót rá... kitörölni most nem fogom de win+alt+ jobbklikkre van minden add to panel prop delet panel new panel.

(#16) Atapi válasza lapa (#12) üzenetére


Atapi
senior tag

annyit írtam, hogy vannak, akik már akár több hónapja használhatják a rendszert (igen, a váza már több hónapos, attól függetlenül, hogy menet közben fejlesztik. a mostani kiadással sem válik statikussá, jönnek hozzá frissítések.), esetleg problémamentesen. ők mondhatják azt nyugodt szívvel, hogy szerintük stabil a rendszer. ez nem jelenti azt, amit a számba akarsz adni, nem mondtam, hogy mától minden konfiguráción hibátlanul működik a rendszer, ami csak a világegyetemben megtalálható, és azt sem mondtam, hogy a fejlesztés a hibajavítások mellett nem generálhat újabb hibákat. ha ettől többet akarsz belemagyarázni abba, amit írtam, az egyéni szoc problem.

(#17) ntomka válasza csepelball (#1) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én maradtam a Kubuntunál. A KDE lényegesen használhatóbb és kiforrottabb.

ツ Headphones on - World off

(#18) #24737024 válasza ntomka (#17) üzenetére


#24737024
törölt tag

Nálam az Xfce és az LXDE alapú verziók futnak leggyakrabban: a Unity-től (és a Gnome 3-tól is) kiver a hideg veríték, a KDE pedig nehézkes és lomha :U

(#19) floatr


floatr
veterán

Már várom h Skrillex faragjon egy szalagfűrészre komponált számot, aminek az lesz a refrénje, hogy "we hate unity" :)

(#20) lapa válasza Atapi (#16) üzenetére


lapa
veterán

esetleg elképzelhetőnek tartok minőségbeli különbségeket is egy épp épülő rendszer meg a release utáni frissítések között is.

de biztos igazad van, egy kódban itt-ott pár betű különbség annyira elhanyagolható, hogy nem is érdemes rá szót fecsérelni többet. ahogy írod is a váza a lényeg.

(#21) attila9988


attila9988
őstag

Azt nem értem, hogy ha valaki csak az asztalkörnyezetet akarja cserélni, akkor miért javasolja a többieknek, hogy váltsanak disztribúciót... Kb semmi értelme. A legtöbb esetben elérhető az összes.

Ahogy látom egyébként, az ubi megint lejjebb vitte a színvonalat. Az korábbi LTS -ekhez képest több probléma van vele a kiadás napján, mint azokkal volt.
A unity még mindig egy rakás sz@r, de vigasztalásképp elárulom, hogy a gnome 3 (vagy inkább gnome shell) is az. :D
A kde 4 azóta egész jól kinőtte magát, szerintem fejlettségét tekintve jelenleg előbbi kettőnél jobb választás.

Egyenlőre ennyi.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#22) lapa válasza attila9988 (#21) üzenetére


lapa
veterán

pláne, hogy egyetlen csomagot kell már csak felrakni a classic gnome-hoz.

(#23) floatr válasza lapa (#22) üzenetére


floatr
veterán

Ne zavard össze tényekkel :)
Kéne valami gomb számlálóval, amit meg lehet bökni, ha valaki unity hater gyorskommentet szeretne betolni minden egyes cikkhez.

Csak azt nem értem, hogy ha valakinek nem tetszik, ami másnak meg bejön, akkor miért nem lehet egyszerűen mást keríteni. Pénzbe most sem kerül, érteni még csak annyira sem kell hozzá, mint amekkora tudásszinttel rendelkeznek ezek az emberek elmondásuk alapján. Télleg nem vágom. Van LXDE, XFCE, classic gnome, gnome3, unity, KDE, de még a MATE-et is fel lehet rá túrni egy kis ráfordítással...

A népszerűségével kapcsolatban meg csak annyit tudok megjegyezni, hogy a bejelentést követően hanyatt dobta magát a drupal a site-jukon, mert azt hitte DDoS-t lát.

(#24) Jules__Verne válasza csepelball (#1) üzenetére


Jules__Verne
csendes tag

11.10-ről upgradeltem minden probléma nélkül. Tegnap gyalu, majd clean install, mindez 3 perc alatt (SSD+USB). Webfejlesztésre, (házi) képszerkesztésre, zenehallgatásra használom. HDMI-n keresztül hajtok egy külső monitort, mivel laptopom van (nVidia GPU-val). Kihangsúlyoznám,hogy nekem nincs problémám a Unity-vel, amit ha nagyon szeretnél bőven testreszabhatsz itt is (nekem nem szállt el semmi). Az alsó "tálca" nem hiányzik, bár én Windowsról érkeztem fél éve és iszonyatosan "puritánság mániás" vagyok. Kegyetlen gyors, pedig egy két éves gamer MSI-n használom, amit talán ma már egy 150e frintért kapható gép is megüt.
Megújult a jól használható, bár alap színprofil kezelés is. Azt nem tudom,hogy mennyire hw specifikus,de az nVidia mehajtójában megjelent egy kísérleti "30 depth" színmélység lehetősége. Ami szubjektív, de nagyon szeretem, hogy már terhelés alatt sem pörög a gépem ventillátora (nem, nem romlott el). Realtek HD audio drivere terminal nélkül egy kattintással települt. (Nálam) Mókolás faktor és fagyás is 0.

[ Módosította: doc ]

(#25) lapa válasza floatr (#23) üzenetére


lapa
veterán

azért a posztod második fele se ennyire fekete meg fehér. én megszoktam a classicot, és bár nem vagyok 1.0, de nemigen tetszett hogy nem elérhető az új kiadásban. más kérdés, hogy fogadtam volna rá hogy megcsinálják. megint más kérdés, hogy hithű fogyasztásnáciként nekem marad a 2.6.32 meg a 10.04.

sose upgradelnék, szerintem nyilvánvalóan durva rizikó.

(#26) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Este kipróbálom :)

(#27) floatr válasza lapa (#25) üzenetére


floatr
veterán

Nézd, számomra a kde3-alapú ubuntu volt "A linux". Aztán azt kivágták alólam, és átszoktam gnome2-re 1-2 nap alatt. Amikor jött a unity, akkor egy kicsit én is berzenkedtem, de szintén nem tartott sokkal tovább belakni, és már egy ideje látom a jó oldalát is. Most három gépen három különböző környezet van telepítve, még a gyerekeim is el tudnak tájékozódni anélkül h állandóan anyáznának, mert nem anyázni akarnak, hanem használni; meg nem a végletekig testre szabni, hogy a saját anyja se ismerjen rá, hanem a lehetőségeit kihasználva állítják be, pedig XP-ről ugrottak fejest. Szánalom az, ahogy magukat felnőttnek gondoló emberek sírnak egy olyan dolog miatt, ami alapbeállítás, és lehet rajta ingyé változtatni, ha annyira nem tetszik. Teljesen feleslegesen szívják itt az életenergiát el mindenkitől, amikor két lépés választja el a "nirvánától". Erre céloztam

Az upgrade-del kapcsolatban meg én kicsit gyakorlatiasan álltam a dologhoz. Az évek során megszoktam a friss telepítést, és három partícióból raktam össze a rendszert: /, home és opt. Utóbbit céges felhasználás miatt különítettem el. Így minden alkalommal max 1-2 óra alatt belakva kész a friss rendszer.

(#28) anulu


anulu
félisten

nos, asszem véglegesen kijelenthetem, hogy engem rühell a linux. hyper-v-re (legacy komponensekkel, még mielőtt valaki belekötne...) próbáltam felrakni (dinamikus RAM kiosztás kikapcsolva a VM-en), telepítő indul, reset, indul, reset, végtelen ciklusban. bármit hegesztettem, ugyanez. asszem a köv 3-4 évben megint nem megyek linux közelébe.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#29) floatr válasza anulu (#28) üzenetére


floatr
veterán

Ne is gondolj arra, hogy a hyper-v a probléma :)
VBox alatt eddig egy ilyen problémát sem láttam, pedig azért próbáltam a nyakára lépni párszor. VMWare playerrel szívtam már korábban, mivel az képtelen volt az ext4-es rendszerre egy ext4-es rendszert virtualizálni, de nem a binugz édesanyját emlegettem.

Továbbra is az van, hogy élesben, saját file-rendszerrel van értelme használni.

(#30) anulu válasza floatr (#29) üzenetére


anulu
félisten

SUSE, RedHat tökéletesen megy Hyper-V alatt (cégnél utóbbit élesben használjuk ilyen scenarioban, SUSE-t otthon próbáltam) :). kivételesen (:DDD) nem emlegettem senki édesanyukáját, pusztán leírtam a tapasztalataim. :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#31) Jim Tonic válasza lapa (#20) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

??? Miért faragod? Tényleg nem lehet megérteni?

Amúgy a WIndows RTM miről szól, pl?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#32) lapa válasza floatr (#27) üzenetére


lapa
veterán

félre ne érts, egyetértünk. csak arra utaltam, hogy azért nem 1.0 szint, ők csak pislognak hogy "ma nagyon sokáig frissített valami relasét aztán tök más lett és most semmit nem találok".

@Jim Tonic: szerintem félreértesz valamit.

[ Szerkesztve ]

(#33) floatr válasza anulu (#30) üzenetére


floatr
veterán

Ezek szerint akkor valóban előrébb járnak az oracle-ék :)
De én is csak a tapasztalataim alapján javasoltam, amit írtam. De a wubi-s megoldást sem ajánlom :P

(#34) anulu válasza Jim Tonic (#31) üzenetére


anulu
félisten

az RTM a Ready To Manufacture. ahhoz már nem szoktak hozzányúlni, final code. szóval szerintem annyira nem jó a példa :) inkább utána kidobnak 2-3 0day patchet :)

nem az RC-re gondoltál?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#35) F34R válasza anulu (#30) üzenetére


F34R
nagyúr

fúj te antilinuxos :P

(#36) anulu válasza floatr (#33) üzenetére


anulu
félisten

azért a VB-t nem kellene szerintem a H-V-hez hasonlítani :) alapvetően a felhasználási területük tökmás. H-V-nél az R2-vel kezdtek a RedHattel és a Novellel együttműködni, hogy valahogy megoldható legyen értelmesen az enterprise linuxok futtatása és ne essen-keljen a guest OS.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#37) Jim Tonic válasza anulu (#34) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Release To Manufacturing. A lényege, hogy a kód java része már elkészült. Attól, hogy egy-két csomag változik, még nem veszélyezteted a rendszer stabilitását. Anélkül, hogy pontosan ismernéd az eltérést az Alpha és a végleges verzió között, nem állíthatod, hogy kevésbé lenne stabil.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#38) anulu válasza F34R (#35) üzenetére


anulu
félisten

próbálok kultúráltan viselkedni. amint érzem, h nem megy, inkább nem jövök vissza ebbe a topicba :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#39) floatr válasza lapa (#32) üzenetére


floatr
veterán

Hát ezzel meg valóban nem lehet mit kezdeni, mert eleve rendszergazdai tevékenység az upgrade is. Ha valaki ezt sem látja, akkor minek babrál effélékkel; neki minden más is gondot okoz, mint pl nyomtató meg egyéb driverek telepítése bármelyik rendszer alatt.

(#40) anulu válasza Jim Tonic (#37) üzenetére


anulu
félisten

az az RC (release candidate, kiadásra jelölt változat). ha megnézed a Win RTM long version number-eket, megegyeznek azzal, ami végül a polcra kerül.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#41) lapa válasza Jim Tonic (#37) üzenetére


lapa
veterán

fordítsuk meg ezt a végső logikádat és akkor megkapjuk azt amire én gondoltam:

a béták és a végleges különbségeinek ismerete nélkül nem állítható, hogy a végleges ugyanolyan "legstabilabb".

én pont ezt mondom.

[ Szerkesztve ]

(#42) Jim Tonic válasza anulu (#40) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ok, talán nem kellett volna a Windowst belekeverni, de az RTM a GA előtti verzió, ami csak tipikusan jelöli azt, ami várhatóan a közönség elé kerül. Ettől még nem jelent végleges verziót. A lépcső jelentése, hogy minőségileg kiadásra érett.

#41: No, igen. Ez valóban hozzáállás kérdése, de nem igazán értem, ha stabil az Alpha, minek eszközölnének változtatást. Persze ettől még értem az álláspontod.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#43) floatr válasza anulu (#36) üzenetére


floatr
veterán

Ahhoz képest...
De megintcsak ismételni tom, hogy azzal én hamarabb tudtam ezek közül bármelyiket mókolgatni, mellette meg a zikszpét üzemszerűen (bár nem rendeltetésszerűen) használni. Persze ha szerveres ügylet hiányozna, lehet h kvm-el kezdenék, de a vbox is kezd felnőni ehhez a szerephez az utóbbi 1-2 évben, amióta megint van rá pénze a tulajnak.

(#44) #92942848


#92942848
törölt tag

szerveren január óta nyüstölöm 2 vason,eddigi legjobb ubuntu szerver verzió.

(#45) Nowhereman válasza n00n (#3) üzenetére


Nowhereman
őstag

Stabil? Kiforrott? Nekem csak az első negyedórában 3 hibát küldtem a közponba. A Szoftvertelepítő 5 perc grafikailag összeomlik(Júntííí rulez!), a benne lévő progik nagy része olyan régi verziójú, hogy már a kiadó archívjába se található, sok indítás után egyszerűen még a terminálba is b@xik egy hibaüzenetet küldeni, de sok esetén csak az ikon van a telepítőben, mert még link sincs mögötte...

Eddigi tapasztalatom szerint a legratyibb linuxkaidása ennek az évezrednek...

Utánam a kondenzcsik!

(#46) bambano válasza anulu (#30) üzenetére


bambano
titán

oké, tehát 3-ból két disztró megy, az ubuntu nem, de te azért LINUX közelébe nem mész, nem pedig UBUNTU közelébe.

na ezt hívják fudnak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) anulu válasza bambano (#46) üzenetére


anulu
félisten

roppant egyszerű: meg akartam nézni, hogy milyen, mennyire használható, etc. milyen a Win7-hez képest sebességben, meg amúgyis, kíváncsi lettem volna rá. Ent linuxhoz közöm nincs, nem is érdekel. úgy gondoltam, hogy kap az Ubi egy esélyt. nem élt vele. a múltkori "miből mi fejlődött a linuxban" alapján fogalmam sincs, hogy melyik az, amelyik szóba jöhetne nálam desktopon. az Ubunturól mindenhol úgy beszélnek, hogy egyszerű, stabil, ismerkedésnek is jó. kb 15-16 éve használtam utoljára komolyabban linuxot. main OS-nek fix, h nem fog felmenni, marad a virtualizált. Hyper-V server otthon van, adott a dolog, hogy arra akartam felrakni. nem hagyta magát. erőlködni meg nem fogok.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#48) balintant válasza bambano (#46) üzenetére


balintant
csendes tag

Kicsit tulzasba viszik az OSX copyzasat, de nem hangzik rosszul. Ha tenyleg sikerul egy 9.04 ota nem latott stabilitasu rendszert osszehozniuk, akkor felteszen a macbookra kiprobalni.

(#49) Pano


Pano
addikt

Nem akarok senkit megsérteni, de nekem a 12.04 is iszonyat tohonya :(
Szerintem én most már ezek után végleg lemondok az ubiról, ebben volt az utolsó reményem.

[ Szerkesztve ]

(#50) bambano válasza anulu (#47) üzenetére


bambano
titán

értem, tehát egy natívan futó w7 sebességét össze akarod mérni egy virtualizált ubuntuéval? hagy találgassak, melyik lesz a gyorsabb...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.