Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) S-eye


S-eye
senior tag

Tényleg annyira rossz a Snapdragon 615, ahogy írják? Melegszik és lassú?

(#2) Cifu


Cifu
nagyúr

Vajon a közép és alsó kategóriában lesz áttérés 14-16-20-22nm, vagy nem éri meg a ráfordítást?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) Petykemano


Petykemano
veterán

Úgy hallottam, hogy a Qualcomm érdeklődött az FD SOI iránt a legkisebb rendszercsipek tekintetében. De azóta semmi kézzelfogható.

Azt tudja valaki, hogy lesz-e 618-cal szerelt készülék és mikor februárban jelentették be, hogy majd 2015 második felében jönnek ilyen készülékek.

Egyébként elég érdekes. a 620-ban 4 Cortex A72 (+4 A53) van, az A72 a arm jelenlegi csúcs magja. Ezzel akkor a 820 átminősült szupercsúcskategóriának, a 618-620 meg marad a 150-180e Ft-os "olcsó" felső- középkategóriás készülékekbe? Elég nagy gap ahhoz képest, hogy pl a $200-os moto g-be 615-öt vártak/szerettek volna sokan.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#4) tjb007 válasza Cifu (#2) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nagyon nem éri meg, szóval egy darabig biztosan nem lesz. Az FD-SOI-ban látják sokan a megoldást, de arra is még legalább 1-1,5 évet várni kell.

(#5) Cifu válasza Petykemano (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szvsz itt inkább az a probléma, hogy a 200-250 US$-os kínai telefonokban már általános az MT6752 SoC (Meizu M1 Note, Zopo ZP920, Lenovo P70, stb.), ami megeszi a Qualcomm 4xx szériát reggelire, és a 615-ös szériával van kb. pariban. Szóval oké hogy Moto, meg minden, de teljesítményben nagyon le van maradva ebben az árkategóriában, és itt a probléma, mert a 410-es széria meg az MT673x-el versenyez, de árban megint a MediaTeknél az előny. Persze a nagyobb gyártók még mindig bizalmatlanok az MTK-val szemben, de azért a Sony E4G már jelzi, hogy van mitől félnie a Qualcommnak.

tjb007: Köszi a választ, akkor jól sejtettem, hogy csak a csúcs kategória megy csak lejjebb...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) tjb007 válasza Cifu (#5) üzenetére


tjb007
nagyúr

3-4 dollárral olcsóbb a 410 a 6732-nél, a 615/6752 esetében is ugyanez a helyzet, szónak nincs előnyben a MediaTek. Eleve magasabb a gyártási költség a HPM node miatt (a Qualcomm meg ugye LP-n gyártat).

(#6) AzEgyetlen1

Azért nem látod értelmét, mert nem tudod mi lett változtatva. :) Nem, nem csak órajelet emeltek.

[ Szerkesztve ]

(#8) Cifu válasza tjb007 (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor rosszul tudtam az árakat, maxima mea culpa... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) telemundo válasza tjb007 (#7) üzenetére


telemundo
tag

Sok MTK-nak mégis jobb az árazása mint a Qualcomm chippel szerelt telefonoknak. Pl. Lenovo P70 (itthon 80e, míg a legtöbb 615-ös 100 felett kapható itthon), Lenovo K3 (note), Meizu m1/m2 (note), Lenovo A7000, Xperia E4g

Kínáé a jövő :)

(#10) tjb007 válasza telemundo (#9) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem a Qualcomm árazza be a telefonokat, szóval a gyártóknál kéne ez ügyben, érdeklődni, reklamálni.

(#11) telemundo válasza tjb007 (#10) üzenetére


telemundo
tag

Nem is azt mondtam hogy ez a Qualcomm bűne :)

Kínáé a jövő :)

(#12) janeszgol válasza telemundo (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

Meg itt a szakmai forumon is tobbszor olvasom a Mediatek szar, Qualcomm a kiraly hozzaszolasokat. Ezeket a gyartok is olvassak. Na ezert dragabbak a qualcommos telefonok. (Meg egy idoben botrany volt a mediatekes chip vacak gps-e.)

(#13) Cifu válasza janeszgol (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Qualcomm esetén szintén botrány volt a Snapi 810 olvasztókemence szintű melegedése miatt, amit persze masszív throttlingal kompenzált (így kell egy amúgy gyors SoC-ból alsó kategóriást csinál nyáron). Szóval akkor a Qualcomm is szar?

A mostani Mediatek SoC-oknál már nem nagyon panaszkodnak a GPS-re, és hozzáteszem, hogy azt hittem, majd előrelépés lesz ilyen téren a Snapi 400-assal megvert Nexus 4-es a Zopo ZP990-es után (MT6592). Hát nem lett... :(

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) crue


crue
őstag

A snapdragon nem egy virág? Akkor meg mit pózol ott egy sárkány?

(#15) mdraco válasza crue (#14) üzenetére


mdraco
őstag

dragon = virág?

(#16) tomp válasza S-eye (#1) üzenetére


tomp
félisten

Nekem Xperia M4-em van amiben ugye 615-ös van.
Ha telepítek alkalmazást akkor szépen melegszik.
Tegnap napon telefonáltam 10percet. Oké nem a legjobb helyzet volt mert nem csak a telefon procija volt 76fokos de én is majdnem összeestem. Árnyékban szépen visszahűlt.
Még nem vette vissza magát a proci a meleg miatt. :)

Ellenben a Snapdragon S4 Pro az Xperia SP-ben. 73fokon már dadog...

(#17) Cifu válasza mdraco (#15) üzenetére


Cifu
nagyúr

Snapdragon (angolban) -> Antirrhinum (majus) (latin elnevezése) -> Oroszlánszáj (magyarban).

Egy virágfajta.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) S-eye válasza tomp (#16) üzenetére


S-eye
senior tag

Az gáz, még jó, hogy a telefonod vízálló, van mivel hűteni akkor :)

Kíváncsi vagyok, hogy a Moto X Playben is fog-e melegedni ez a proci.

(#19) tomp válasza S-eye (#18) üzenetére


tomp
félisten

A napon való telefonálás eleve kicsit extrém volt most. Eddig max 73fokig ment fel de gyorsan visszahűl ahogyan a telefon hátlapja is.
A hátlap azért is melegedik fel azonnal mert a proci hőlye a hátlapra van vezetve.
Ha leveszem az SP műanyag hátlapját akkor a mögötte lévő fém lemez is izzik csak azt nem érzi annyira az ember mert a műanyag nem ér hozzá.
A 31fokos lakásban a proci 42fokon megy alapon de a hátlap teljesen hűvös. Klímás helyen 36fokon megy.
Most a városban vagyok az utcán. Épp ezt írom és a proci 51fokos pedig dolgozik mert 4app is aktív a háttérben és a hátlap épp, hogy meleg. Nem vészes.

(#20) opr válasza S-eye (#1) üzenetére


opr
veterán

hTc m8s-t használok, ez alapján a válaszom: nem és nem. :DDD
Tesztelve:
- vega conflict (mmorts játék, 3d, eszi a vasat rendesen)
- max kijelző fényerő
- implicit tudom mondani a hőmérsékletet: gatyarohasztó meleg volt...
- nap rásütött a telefonra
- kb 20p játék
A telefonon érezhető volt, hogy felmelegedett, de a legkevésbé se volt kellemetlen/zavaró, bőven tűréshatáron belül volt.

Maga a telefon szép és gyors, egyszerre skype, index, fb, messenger, hangouts, chrome, viber, bkk menetrend, meg még mikor mi szokott futni és vajsima, semmi akadozás, Én nem érzem gyengének.
Mondjuk a htc mindig is tudott optimalizálni rendesen...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#21) Petykemano válasza Cifu (#5) üzenetére


Petykemano
veterán

láttam a ma megjelent moto g értékelést. Jójó, csak nem eléggé. és tényleg az, hogy a 2gb ramos verziót csak 85e-ért lehet megkapni ez elég vicces. Néhány hónapja vettem egy Sony Xperia Z1 compactot 75e-ért. Nem mai, de csúcskészülék.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#22) Kékes525 válasza Cifu (#2) üzenetére


Kékes525
félisten

Idővel elképzelhető.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#23) Magnat válasza tjb007 (#7) üzenetére


Magnat
veterán

Mondjuk nem használtam tartósan egyiket sem, de a MA-s tesztekben lévő táblázatok alapján úgy tűnik, h a legtöbb esetben a 615-öt még a 6732 is soxor elveri (de mondjuk, h pariban vannak), úgy meg azért mégiscsak a MediaTeknél van az előny. A 410 kb a fasorban sincs.
Pl:
Elephone P6000 (6732 2gb ram 720p) vs ZTE Blade S6 (615 2gb ram 720p) vs Galaxy A5 (410 2gb ram 720p) vagy itt, ahol az IOceanban lévő 6752 még a full hd felbontása ellenére is el-elkalapálja a HTC 820-at a 615-ös Snapival és 720p felbontással.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#24) tjb007 válasza Magnat (#23) üzenetére


tjb007
nagyúr

Árról volt szó, nem teljesítményről.
Nagyon egyszerű amúgy a magyarázat arra, hogy miért kapnak több pontot a szintetikus tesztekben: mert eltérő gyártástechnológián készülnek a Qualcomm és a MediaTek AP-i is. Előbbi cég chipjei az olcsóbb, alacsonyabb fogyasztást megcélzó LP node-on készülnek, míg utóbbié a nagyobb teljesítményt megcélzó, a fogyasztásra kisebb hangsúlyt fektető HPM node-on. Emiatt drágábbak is a MediaTek megoldásai.

Megjegyzés 1.: Az AnTuTu eredményekkel csak úgy érdemes foglalkozni, ha látod a részeredményeket is, mert anélkül lóbránert sem érnek. Az ad csak választ a miértekre, ott kiderülnek ki a turpisságok.

Megjegyzés 2.: Az MT6752 azért hoz jobb eredményeket CPU-ban a fentebb leírt dolgon kívül, mert mind a nyolc processzormag órajele azonos (8x1,5-1,7GHz), nem úgy mint a 615-nél (4x1,5-1,7GHz + 4x1GHz).

(#25) Petykemano válasza tjb007 (#24) üzenetére


Petykemano
veterán

Egy CA53 mennyivel olcsóbb, mint egy CA72?
Sose értettem, hogy miért tesznek a csipbe 8 kis magot, akár jó magasra is lőve a frekvenciát, mint hogy 3 kis magmellé tennének egy CA72/57-t?
Jobban skálázódik a több magon az android? Vagy annyival drágább? Pedig középkategóriában világbajnok lenne egy ilyen készülék, élményben biztos kenterbe verné a 8 kismagosokat.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#26) Magnat válasza tjb007 (#24) üzenetére


Magnat
veterán

Igen tudom, h árról vont szó, de a 6732 még a 615-nél is drágább?
1. Egyet értek, de nem csak Antutuban erősebb az MTK
2. Ok, de a 6732-ben csak 4 mag van és még annyival sem marad le igazán a 615 mögött..

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#27) tjb007 válasza Petykemano (#25) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem publikus adat, nem is fix áras, szóval ha tudnám a kérdésedre a választ akkor sem válaszolhatnám meg.
Sok alkalmazásprocesszorokba meg azért került nyolc kisebb teljesítményű mag, mert kisebb a kiterjedésük (az A53 közel feleakkora, mint az A57/A72, nagyon nem mindegy, hogy mekkora lesz a chip mérete) mert kevesebbet fogyasztanak (a nyolc kisebb teljesítményű mag kevesebbet fogyaszt, mint négy kicsi és négy nagy, a hőtermelés sem mindegy, persze ez egy modernebb gyártástechnológiával korrigálható), mert jó marketingeszköz (nem az, hogy nyolc kicsi mag van benne, hanem maga a nyolc processzormag, mint szám), és mert olcsóbb egy ilyen nyolc "kis magos" chip előállítási/gyártási költsége (értsd: egy csak Cortex-A53 magos AP-t ki lehet még hozni 28 nanométeren, plusz ebbe benne foglaltatik a licencdíj is).

(#26) Magnat

Nem drágább, olcsóbb nála.
1. Itt-ott még kijön jobbnak, de teljesen változó.
2. És pont ez a fura az egészben, mert ennyit azért nem hoz a HPM node.

(#28) Petykemano válasza tjb007 (#27) üzenetére


Petykemano
veterán

Ezt így nem teljesen értem. Vagy legalalábbis nehezen tudom elképzelni, hogy 1 nagy mag több helyet foglal, mint 5 kicsi. A licencdíj nem ismert. a marketing részét viszont elhiszem. Olyat, hogy a kevesebb (erősebb mag) jobb csak egy olyan cég engedhet meg magának (Apple), amelyiknek nem kell (iylen olcsó) marketing.

Pedig egy 3+1-es soc szerintem sokkal jobb élményt tudna nyújtani, mint a 4+4 kismagos. Kár érte. Legalább a mediatek nyomhatna egy ilyet.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#29) tjb007 válasza Petykemano (#28) üzenetére


tjb007
nagyúr

Csak hogy érzékeltessem a méretkülönbségeket:

1db Cortex-A57-es mag: 1,2 mm²
1db Cortex-A53-as mag: 0,48 mm²
big klaszter (4xA57): 8,88 mm²
LITTLE klaszter (4xA53): 2,71 mm²

Az Exynos 7420 a konkrét példa, tehát 14 nanométeres csíkszélesség mellett értendőek ezek a számok.
----
Amúgy meg nem azt mondtam, hogy egy nagyobb teljesítményű mag több helyet foglal, mint öt kisebb teljesítményű, hanem azt, hogy egy darab nagyobb teljesítményű mag több helyet foglal, mint egy kisebb teljesítményű.

(#30) Petykemano válasza tjb007 (#29) üzenetére


Petykemano
veterán

Tudom, Hogy nem azt mondtad.

Ezekhez a méretekhez tudsz mondani fejből magszintű teljesítmény és fogyasztás adatokat?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#31) tjb007 válasza Petykemano (#30) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem tudok, mert implementálásfüggő, de azt meg tudom mondani, hogy azonos körülmények mellett minimum 80%-kal erősebb az A57 az A53-hoz képest.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.