Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Wildmage


Wildmage
senior tag

Csak FYI... augusztus elejétől ki lesz állítva egy példány az LG bemutatótermében, a Lurdyval szemben. Ott meg lehet majd nézni mit tud stb.

(#52) jedis


jedis
senior tag

Az általam már fentebb linkelt 29"-os "kistesója" csak majd 1/3 -adába kerül mint ez, és ez az ár már tényleg mindenki számára megfizethető ! Az meg hogy "csak" 2560x1080 -as a felbontása, játékok esetében meg jó is, mert "nem eszi meg" a legújabb játékok alatt a natív felbontásban a videó kártyát ! Én egy 7970-el, és egy FX-8350 -al karöltve minden AAA-s game-t jóval 40Fps felett nyomok vele ! +5" nem mondom hogy kevés, na de 3X-es áron !!!!! :U Mondjuk a "legkisebbkistesó" már tényleg "egérmozi", arról lebeszélnék mindenkit !

http://ipon.hu/webshop/product/lg_25um65_p/622904

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#53) neilszab


neilszab
őstag

Játékra sem utolsó a cucc, a Full HD felbontás 32-es méret felett sajnos már kevés, a UHD korszak pedig még picit odébb van, de ez végre egy használható alternatíva:

(kép)

De akár a kisebb felbontású modell is értelmes választás lehet, pláne annak, aki 3 monitoros rendszerrel kacérkodik, de azt azért praktikai/anyagi okokból mégsem akarja meglépni...

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#54) Dedicted válasza #56573440 (#38) üzenetére


Dedicted
tag

Hat ha erosodik a forint akkor mas a helyzet .De az ilyen elso es masodik fecskeknek nem szabad tul hinni abban hogy megfelel a minimalis elvarasnak ,daywalker mar a 93 modelt hibait a telepitojevel kitargyalta ,es ez sajnos kis viszhangot se keltett az Lg berkeiben,valahogy ugy erzem ezek mintha a NAGY HIRNEVRE VARNAK es sokszor nem kovetkezetesek ,masodik szeriaju modelnel (73)szinte kaptafara ugyanazt a hibat ejteni ez mar sohersegre ad indokot hogy gondoljuk ...Kifizeti az ember egy atlagos hasonlo meretu tv-nek a feletti arat es mit kap ? egy osszecsapott munkat.

[ Szerkesztve ]

(#55) #56573440 válasza Dedicted (#54) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Kifizeti az ember egy atlagos hasonlo meretu tv-nek a feletti arat es mit kap ?"

csakhogy nekem nem a mérete kéne hanem a felbontása. egy ekkora tévé még mindig fullhd, jó nagy lesz rajta minden, de én a szélességből futok ki három monitoron is folyamatosan.

a hibáival meg van aki együtt tud élni és van aki nem. nem grafikai munkára lenne, úgyhogy az annyi , falikarra ülne tehát a talp ami egyébként így képeken nem is vészes eleve rá se kerülne, egyedül a zongoralakk fényezést nem értettem soha, egyszerűen ronda, de biztos volt valami piackutatás hogy a csillogó cuccok elindítják a nyálelválasztást vagy hasonló.

ezért várok én még 2-3 generációt, addigra lemegy az ár, kiforrja magát a technológia, és rájönnek a formatervezők és mérnökök merre az arra. én nem kapkodok, akinek most kell hát az meg is fizeti, és esetenként meg is köti a kompromisszumokat, de azért ez a termék messze van még attól hogy ne legyen alternatívája. a cégnél nem grafikus vagyok, és ha nagyon kell 5 monitort hajtok el az asztalimról, 300k-ba azért bele-bele fér már 3-4 jobb kijelző. filmezni úgyis a projektor a nyerő ;]

(#56) #59070464 válasza jedis (#52) üzenetére


#59070464
törölt tag

Pixelekért fizetsz, nem a méretért. Dupla annyi pixel plusz 5 inch érhet dupla árat.

[ Szerkesztve ]

(#57) jedis válasza #59070464 (#56) üzenetére


jedis
senior tag

Már aki kihasználja ezt ! Aki dolgozik vele, video/kép/kiadvány szerkesztő programok stb. Nem tudom a CAD-es alkalmazások mennyire szeretik ezt a felbontást, és képméretet ! Én csak a hétköznapi felhasználás szemszögéből néztem a dolgot, Net/Film/Game ! Az érem másik oldala, ha egy ilyen moncsit vesz az ember, ez alá már komoly vasat is kell pakolni, hogy meghajtsa ! Csak azt írtam, nekem nem ér meg 3-szor annyit , de aki ki tudja használni, annak biztos :) !

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#58) total90


total90
veterán

Nekem lassan masfel honapja van meg es rohadt jonak talalom. Media tartalmakkal valo dolgozasra pazar :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#59) priti


priti
addikt

Mi értelme a szélesebbnek, ha csak 1080 sor van? Haversrác ugyanúgy nem látja a Diablo3-ban a mob-ot ami alatta van :DDD
Viccen kívül:
3840x2160 felbontás 235k-ért ráadásul 40"-os méretben és akkor ezért akarnak 300k-t?
LOL, aki nem tudja a menüben lejjebb venni a fényerőt és monitornak használni a TV-t azt csak sajnálni tudom. Persze meg lehet magyarázni, de ez a TV most ennyi, ergó ez a monitor 3 év múlva mennyi lesz? 40k?

Hardverlesen

(#60) neilszab válasza priti (#59) üzenetére


neilszab
őstag

Ez tényleg jó, látom HDMI 2.0 is van rajta, már csak az input lag a kérdés.
Sajnos ami teszteket eddig néztem a UHD TV-ék input lagja mind kiábrándító volt..

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#61) priti válasza neilszab (#60) üzenetére


priti
addikt

Én a Playstation irányából szoktam keresni Sony TV-t, mert ha a konzolhoz ajánlott, akkor biztosan alacsony az input lagja és akkor már van "mihez képest".
Egyébként szerintem a teszteknek nem nagyon lehet hinni. Rengeteg dolog kikapcsolható azok közül, amik növelik az időt. Érdemes inkább arra rámenni, hogy a menu minél gazdagabb legyen opciókban.

Hardverlesen

(#62) neilszab válasza priti (#61) üzenetére


neilszab
őstag

Nyilván a Sony TV a konzolokhoz "ajánlott", mivel a Sony gyártja a konzolt! :DDD
Amúgy a legjobb input lag-gal tényleg 1-2 Sony típus rendelkezik, de ez csak néhány modell-re igaz, a többi ugyan olyan pocsék, szóval a márka önmagában még nem garancia.

Egyébként amelyik oldal a cikkjeiben foglalkozik input lag teszttel is, ott azért tisztában vannak vele, hogy milyen funkciókat kell kikapcsolni mérés előtt.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#63) priti válasza neilszab (#62) üzenetére


priti
addikt

:DDD Na igen, mindig olvasni kell a sorok között, de azért egy ajánlás megalapozottabb lehet, ha egyetlen gyártó két termékéről van szó.
Nem gondolom, hogy a tesztelők képzetlenek, inkább az elektronikus újság olcsó. Szerintem elég könnyű "megállapodni" velük és az khm meg szokott látszani a teszteken.
Nagyon nem fúrom most a TV témát, mert mindenképpen magas felbontású panelt szeretnék mindenesnek, szóval megvárom, hogy a VGA-k felnőjjenek a feladathoz. Erre a (szerintem) 1-2 évre inkább valami projektorban spekulálok, azokat mostanában jobban fúrom. Úgy számolok, hogy 1-2 év használat után pont marad annyi üzemidő a lámpában, hogy kényelmesen el tudom majd adni még némi hátramaradt garival esetleg.
A paneles megjelenítők most még a szokottnál is nagyobbat fognak zuhanni. Szerintem hatalmas bukta ilyesmibe tenni most 300k-t. Az ablakon szórni a pénzt... Majdnem ennyiért már 2 projektoros 3D mozit lehet csinálni akkora képpel, amekkora csak elfér otthon.

Hardverlesen

(#64) Swingboy


Swingboy
tag

AOC állítólag csinál egy ilyen monitort 200-ért, és színvonalas állvánnyal. (- HW kalibráció...)

Remember, Elvis will be with you...always.

(#65) Reggie0 válasza priti (#59) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert az csak egy szutyok TV 30 fpssel...

(#66) nokiatka


nokiatka
csendes tag

Üdv!

Van egy ilyen szépségem, kihasználatlansága miatt válnék meg tőle.
1 év garanciával, hibátlan állapotban 150K.
Elnézést, hogy ide írok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.