Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tankblock


Tankblock
aktív tag

Ez nekem még így is tetszik, lehet hogy öregszem? :R

Release the Beast....

(#2) elefant válasza Tankblock (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

szerintem is nagoyn szép

(#3) #16939776


#16939776
törölt tag

Krómozott acél csővel mindent fel lehet dobni :)

(#4) HaJózsi


HaJózsi
aktív tag

Na ez WAOW!

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#5) elefant válasza #16939776 (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

szerintem az egész valahogy nagyon harmonikus és dizájnos még mai szemmel is. manapság hajlamosak sokan (köztük én is olykor) az B&O termékek dizájnját kicsit öncélúnak, mesterkéltne tartani, de ezzel kapcslatban nincs ez az érzés bennem.

(#6) tecsu


tecsu
addikt

"A széria jó néhány darabja megrekedt a koncepció szinten, azaz sohasem került kereskedelmi forgalomba, és ezt a csoportot erősíti ez az 1939-ben készített Musikmöbel "hifi torony" is"
versus
"Arra vonatkozóan nem leltünk információt, hogy jelenleg létezne-e belőle működőképes darab, és nagyon úgy tűnik, hogy ha van is, akkor sem lehet sehol megvásárolni."

LOL

Ráadásul a képen nagyon nem lehet látni semmit. Lehetett volna több és részletesebb képet kitenni.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#7) xmaas


xmaas
őstag

Akkor csak nekem van izlesficamom mert szerintem ez a valami undoritoan nez ki mintha valami regi szamitogephazat vagy kenyerpiritot szetvagtak azt feldobtak kromozot elemekkel .

Vannak retro cuccok amik tenyleg jol neznek ki de ez aztan egy szemet az en szememben

(#8) elefant válasza tecsu (#6) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát vannak olyan prototípus darabok, amiből pár példány készült, kiállításokra, stb. amiket meg lehet venni, de sorozatban nem gyártották.

próbáltam keresni még képeket, de erről csak ez volt (legalábbis többet nem leltem), az infókat is úgy vadásztam össze például régi német és svéd katalógusokból, újságokból.

[ Szerkesztve ]

(#9) elefant válasza xmaas (#7) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

dehát ne viccelj már, mitől lenne ízlésficamod? dögunalom lenne a világ, ha mindenkinek ugyanaz tetszene.

(#11) #06658560


#06658560
törölt tag

Én alapvetően a falra mászom a Bauhaus stílustól. Kevés tetszik belőle. Ez nem tartozik közéjük.

(#12) twollah1976


twollah1976
őstag

Tetszetős darab.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#13) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Nekem sajnos legelőször az jön le belőle, hogy már akkor is el voltunk maradva jónéhány évvel.... :(

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#14) #41133696 válasza Fryskitt (#13) üzenetére


#41133696
törölt tag

Így volt, így van és így is lesz :( Egyébként szép darab.

(#15) cappa72


cappa72
nagyúr

Hm... 1939-ben ilyet gyártani nem volt egy megszokott tevékenység. Függetlenül attól, hogy mai szemmel milyen.

Nekem csak egy b&o cuccom volt, egy tévé (beovision 8800). '98-ban pénzhiány miatt voltam kénytelen eladni. 2 órát volt fent a neten. Már akkor 15 éves körüli korral rendelkezett, de a képe (Philips képcső), és a hangja meggyőző volt. Szétkaptam, sehol egy rohadás a forrasztásoknál... 2 utas hangszínszabályzó, magas, mély hangsugárzó. Már akkoriban, amikor még csak analóg tévézés volt, már akkor értékelhető hangja volt egy koncertfilm esetén.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#16) tecsu válasza cappa72 (#15) üzenetére


tecsu
addikt

Egy analóg tévének alapból jobb a hangja, mint egy digitálisnak, hiszen több a hely a hangszóróknak. ;-)
Koncertet persze nem hallgatunk a tévé hangszóróin!

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#17) nullpoint


nullpoint
senior tag

Hyperbo 5RG Steel. Így hoz pár értelmesebb találatot a google.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#18) icp1970


icp1970
senior tag

Kimondottan jó dizájn.Tetszik. :K

(#19) davidsone


davidsone
addikt

stílusos

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#20) #20655360


#20655360
törölt tag

34-es? Ne már! Mintha ma készült volna. Nem semmi.

(#21) lenan válasza elefant (#8) üzenetére


lenan
aktív tag

A nevet azért kijavíthatnád Marcel Breuer-re. (a széktervezőét)
Csodálatos amúgy a cucc.

(#22) #06658560 válasza lenan (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mivel magyar volt, így Breuer Marcell.

(#23) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

A 30-40-50-es évek Bauhaus/Art Deco/Swiss/Braun (Rams) designja időtálló, az Apple is abból él már jó ideje.

(#24) CYBERIA válasza Sebhelyes (#23) üzenetére


CYBERIA
őstag

Az Art Deco nem inkább ilyen?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#25) Sebhelyes válasza CYBERIA (#24) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Az Art Deco szélesebb irányzat volt, mint a Bauhaus, volt benne dúsabb, meg minimalistább design is.

(#26) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Szerintem nem különösebben szép. Ha bemennék egy szobába ahol van, simán elmennék mellette és valószínűleg a székeket érdekesebbnek találnám (és elkezdeném vizsgálni, hogy "hű milyen szép szék"). A vonalvezetése is olyan, hogy nem tudja eldönteni, hogy lekerekített vagy szegletes legyen. A fekete meg ezzel a krómmal... Ja ilyet se láttunk még.... Legalább lenne fa színű, ha már fából van.

+1 ezerszer szebb retro cuccok vannak ennél, nemkevés...

(#27) #06658560 válasza SunMount3r (#26) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csak úgy halkan megemlíteném, ez nem retro.

(#28) SunMount3r válasza #06658560 (#27) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor talán olvasd el még 1X a cikket. 1934 nekem elég retro, persze lehet van aki másként gondolja...

(#29) #06658560 válasza SunMount3r (#28) üzenetére


#06658560
törölt tag

Talán fuss neki akkor a retro szó jelentésének! Ami régi, az nem retro.

(#30) SunMount3r válasza #06658560 (#29) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Most akkor jön a minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár? Sok értelmét nem látom a vitának.

Nekem ez simán retro, te gondolhatod másképp, én így értelmezem.

(#31) #06658560 válasza SunMount3r (#30) üzenetére


#06658560
törölt tag

Attól, mert rosszul értelmezed, nem kell nagy dobra verni. Régi lehet, de nem retro. Nem csak a kinézete régi, hanem tényleg az egész. Akkoriban pedig nem volt régies, akkor ez volt a haladó irányzat.

(#32) tecsu válasza SunMount3r (#26) üzenetére


tecsu
addikt

1. A retro szónak tényleg utánanézhetnél.
2. Egyetértek, hogy a Bauhaus illetve általában a modern stíllusok túl vannak értékelve. Nekem a művészetről más a fogalmam, mint itt a többségnek, dehát ez van. Izlésről nem azért nem vitatkozunk, mert relatív (hiszen sokak szerint nem az), hanem mert nem nem tudjuk meggyőzni a másikat.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.