Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Hasznos írás volt számomra. :R Azt lehet tudni esetleg, hogy végül milyen településekre, vagy régióra lett leszűkítve a keresés?

(#2) ktr_lala válasza BigBlackDog (#1) üzenetére


ktr_lala
csendes tag

Szia!

Vidékről van szó, Zala megye pontosabban.

(#3) AxBattler


AxBattler
félisten

Grats hozzá, és sok boldogságot a családdal! :R

140 m2-es egyszintes, jól karbantartott, 3600 m2 területtel rendelkező ingatlant. Rengeteg jó állapotú melléképülettel, dupla garázzsal, az egyik aknás, művelt területtel.
Ez így elég jól hangzik, sok mindent lehet kezdeni ilyen lehetőségekkel.
Zala ráadásul elég jó helynek tűnik, ha oda születek, lehet nem költözök a fővárosba... :)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Köszi az írást, tanulságos. Sok boldogságot, egészséget a gyerkőcnek is! :)
Én 2-3 éve nézek házakat, de még nem találtam olyat, ami tetszene. Ja de, csak az ára túl sokkk.
Az ingatlanosok tetvek. Az autóneppereknél sokkal genyóbbak. Nálunk Békéscsabán 20 millió alatt nem láttam olyan házat, ami ne akart volna összedőlni. Voltunk mérnökkel is az egyik háznál, de a valóság közelében se volt az ingatlanos meséjének. Hazudnak folyamatosan szemrebbenés nélkül. Remélem mind pokolra jut, de előtte elhitetik velük, hogy jó hely...
Nekünk is szünkbe jutott már, hogy elköltözzünk valahová jó messzire, és mondjuk vendéglátásból éljünk... csak ahhoz nem értünk. Még. Meg innen minden látnivaló piszok messze van, egyedül a Bihar van viszonylag közel.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#5) BigBlackDog válasza ktr_lala (#2) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az kellemes környék, megértem, hogy ragaszkodtok hozzá. :K Mindenesetre grat és sok örömöt!

(#6) #90088192 válasza ktr_lala (#2) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hello

Ha lehet vaktában lövöldözni akkor Zalalövő :DDD

Nem hagyhattam ki sajnálom.

Egy Volt Somogyi

(#7) ktr_lala válasza #90088192 (#6) üzenetére


ktr_lala
csendes tag

:DD :DD

(#8) Viszlát


Viszlát
addikt

Az 5. menetet kibővíthetnéd egy kicsit, pont arról írsz a legkevesebbet amelyiket végül megveszitek. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#9) ktr_lala válasza Viszlát (#8) üzenetére


ktr_lala
csendes tag

Erről majd akarok egy hosszabb írást, hogy lássuk manapság mit kap az ember, nem kevés pénzért cserébe.

(#10) Vesa válasza ktr_lala (#9) üzenetére


Vesa
veterán

Szerintem nem igazán lehet ezt reálisan bemutatni, mert nagyban függ attól, hol van az ingatlan! Én a "másik oldalon" vagyok jelenleg, mert eladni készülök a házamat, és nagyon más képet fest 1-1 település az ingatlanárakat tekintve, nagyjából azonos kategóriájú házakat nézve. Egy frekventált településen akár 30-40%-kal is többe kerül egy ház, mint máshol. Itt nálunk 25-30millió körül gyakorlatilag nem kapható promt lakható ház, maximum olyan jobb nyaraló, amit át kell alakítani, fel kell újítani és át kell minősíteni lakóházzá. 2 településsel odébb viszont már lehet kapni ennyiért teljesen vállalható házat is.

A probléma a munkábajárás és később a gyerekeknek az iskola szokott lenni. Bp. agglomerációban az utazgatás jelenleg rémálom, talán még a HÉV vonalán elmegy, de onnan kifelé már macera, nagyn sok az autós. Aztán az olcsóbb településeken sajnos elég sok a nemnapbarnított, ezek miatt a gyerekeket sokan átjelentik egy frekventáltabb településre, hogy ott járhassanak egy jobb összetételű suliba.

Van tehát probléma vidéki élettel, de egy ház egy nagyobb telekkel bőven tud kárpótolni, már ha valaki ezt szereti, mert nem mindenkinek való. Tundnék mesélni, milyen emberek jöttek ide hozzánk is ki a fővárosból, és mit művelnek itt szinte minden téren (vágják ki a fákat orrvérzésig, fűteni fával nem tudnak mi meg elpusztulunk a bűztől télen, stb.). Egy biztos, a gyereknek mindenképpen sokkal jobb lesz! Bocs a hosszúért, de végigcsináltam hasonlót, csak 20évvel ezelőtt! :D

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.