Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

gratulálok, gyönyörű ház!:) lassan négy éve vagyok tulaja egy sima RC-1000nek és imádom.

látom lesz flex, akkor adok tippeket.
- először próbálj meg beköltözni. a Cosmos usabilityt (hm, felhasználhatóság?) figyelembe véve lett tervezve, nem utolsósorban demo gépekhez használták. egyrészt hatalmas az oldala és remek airbrush alap, másrészt eszméletlenül jól szerelhető, harmadrészt könnyen mozgatható, negyedrészt négy éve minden belefért (evga sr2 és xlatx még sehol nem volt, eatx bemegy). beköltözés után érthető meg a koncepciója, avagy tényleg zseniálisan jó, egy CM690hez képest harmadannyi idő alatt tudtam vele összerakni a gépem. pedig a cm690 se egy rossz ház...
- beköltözés közben jönnek elő a ház hibái is, a kábellyukak e-atxre vannak méretezve, amilyen alaplap jelenleg már nem igazán van. a felső kábelrendező lyuk nonfunkcionális, a merevítésen ül az oldallap, alatta nem fér el szinte semmi. a függőleges merevítés fölött kb elfér egy sata kábel de sokkal több nem.
- sokan félnek a vinyók hűtésétől, hogy megsülnek. én max 5öt használtam, amiből egy elsőszériás raptor volt. ez az aggodalom felesleges, amíg a vinyók tetejére kerül az alapból alulra rakott műanyag terelő. alulra simán be lehet rakni egy 120as ventit, viszont a vinyók tetejére csak a terelővel.
- ami valamennyire probléma, hogy a ház eléggé restriktív szellőzésben, eléggé bonyolult a belépő levegő útja (pl vesd össze a Cosmos2/Cosmos Sel). ez relatív, egy CM690et lazán és könnyedén elver szellőzésben, viszont ha az ember 400W+ot fogyasztó rendszert akar halk működést mellett használni, akkor gondolkodni kell picit:). másik oldalról vinyócsillapításban eszméletlenül jó a ház.
- felülre elvileg extreme radik nem férnek be, csak sima vastagságúak. én levegőn vagyok, de vízhűtéses rendszerek tulajaitól ezt hallottam.
- az oldalsó légterelő műanyag nem rossz designelem, és némi kábelgányolást remekül el tud fedni. namost, Te gányolni nem fogsz, de ettől még használható, akár csak ötletnek is. két 120as venti a légcsatornába is behelyezhető némi kreativitással (nálam pl fonál), így a ház túlnyomásossá/neutrális szellőzésűvé alakítható
- a füleket imádni fogod, én már nem vennék házat fül nélkül. a kallantyús oldallapnyitási mechanizmust szintén. megvan annak a bája, amikor meg akarja mutatni az ember, hogy mi van a dobozban, és csak simán meghúzza és leemeli az oldallapot, és nem kell csavarokkal szórakozni.
- a ventik szokásos CM minőség: picit motorhangos, ugyanakkor nagyon kellemes légnyomású és légszállítású. a gyári ventiknél kevesebb légszállítást meg se szabad próbálni, megáll benne a meleg, ld ph!s cosmos teszt. én SFlex 1900as modelleket használok 5Vn a 120as helyeken (alul, vinyólyuknál, másik vinyólyuknál be, hátul ki), 140es helyeken két antec twocool 140 van low állásban. szabályozópanelből érdemes érintőképernyőst venni, a zalman mfc1plust nálam be kellett süllyeszteni az ajtó miatt.

sok sikert a következő projekthez! :K

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.