Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Hát ezek nekem nagyon picik.... :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Ez az új Atom proci mennyivel izmosab a régebbinél? :U

(= Zala =)

(#3) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

nem hiszem hogy sokkal jobb lesz ... bár arra amire kitalálták az előző is szuper volt ! teljesítmény/ fogyasztás arányban verhetetlen , ráadásul olcsó (aránylag)

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#4) t72killer válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az még ok, hogy picik, de túl drágák. nemrég szereztem be egy 1001P-t kb ennek az árnak a feléért egy Saturn nyitási akcióban, na az kb reális ár egy ilyen konfiért. így is bosszant, hogy 2010-ben nem képes Full HD-t lejátszani és natív felbontáson elvinni az 1920*1200as monitoromat :U .

Max 200€ lenne a reális ár ezért a kategóriáért.

#2 semennyivel nem lesz jobb. Akkor látunk majd fejlődést, ha az AMD kezd magával valamit, és nagyobb tételben önt a piacra használható 2magos netbookprocikat, használható GPU-val társítva. Az atom platform teljesítményt tekintve kb ugyanott jár, mint 2éve (illetve semmivel sem tudnak többet, mint a 7éves(!!!) Dothan és Banias centrinók)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5) canniball válasza t72killer (#4) üzenetére


canniball
nagyúr

Ahogy mondod: felezzék meg az árat és akkor majd veszek én is...meg sokan mások, lehet még a hasznuk is nagyobb lenne...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6) kovy79 válasza t72killer (#4) üzenetére


kovy79
őstag

Egyetértek. Inkább veszek egy VIA ARM procis, WinCE oprendszeres, 7"-os "China" netbook-ot 20-25K-ért, mert az valóban azt tudja, amit a kategóriának tudnia kell.
Ezeknek a tökmagoknak a 90-110K-s ára meg a nevetséges kategóriába tartozik...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#7) LordX válasza Zalaymate (#2) üzenetére


LordX
veterán

Semennyivel, tökéletesen ugyanaz, a DDR3 támogatást kivéve.

(#8) szuper-t válasza LordX (#7) üzenetére


szuper-t
senior tag

A váltás oka h a ddr3 as memóriák olcsóbbak mint a ddr2 esek és ez a különbözet érezhető az áron is... na majd kiderül:D
a ddr3 rendszermemóriának köszönhetően reméljük kicsit dinamikusabb lesz az x3150

[ Szerkesztve ]

(#9) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Mennyire elegendő egy ilyen netbook netezésre, online filmnézésre, msn beszélgetésekre? :U

Tegyük fel, hogy egyszerre végzem ezeket, és érdekelne még hozzá az "előző" szériás atom gépek kihasználhatósága. :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#10) szuper-t válasza - = Zk = - (#9) üzenetére


szuper-t
senior tag

nekem nem volt elég. de ez csak saját tapasztalat
a proci állandó jelleggel 100 on(99.98%)on pörgött

(#11) - = Zk = - válasza szuper-t (#10) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Fr@ncbe...! :W

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#12) kokyt válasza - = Zk = - (#11) üzenetére


kokyt
senior tag

Nekem elég :B Online filmezést nem próbáltam, csak youtube-ot, ott az sd tartalmakkal nem volt még gond. Netes cuccok közül viszont a flash cuccok (első sorban játékok) sokszor kifognak rajta.

(#13) - = Zk = - válasza kokyt (#12) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Hm.
Elég ha a ramot bővitem benne a kézhezvétel után? Dob rajta valamit?

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14) kokyt válasza - = Zk = - (#13) üzenetére


kokyt
senior tag

Fogalmam sincs milyen egy gigával, nekem alapból kettő volt benne. De mások szerint ég és föld a különbség. Főleg vista és 7 esetén, annak azért kell annyi.

(#6) kovy79: Azért az ARM WinCE-vel kicsit más kategória, de a mostani netbook árak tényleg magasak. Azért elvétve lehet jó vásárt csinálni egy-egy darabbal :K

[ Szerkesztve ]

(#15) - = Zk = - válasza kokyt (#14) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Igen, sejtem.
Imádom a w7et, de ilyen szempontból akk ink xp.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#16) kokyt válasza - = Zk = - (#15) üzenetére


kokyt
senior tag

Én nem ragaszkodnék az XP-hez, kiöregedő félben van. Régebbi notebookomon volt ez is az is (AMD Sempron 3400+ 1giga ram), már ott sem volt különösebb gond a sebességgel. Inkább ami miatt fontos a memória win7 esetén, hogy ne nyúljon olyan gyakran a merevlemezhez. Én személy szerint Vistával használom, és 2 gigával már szépen szalad rajta.

(#17) wolfnet válasza kokyt (#16) üzenetére


wolfnet
tag

Emberek!!! NEM "közelednek"? :D

Privátban érdeklődj! :)

(#18) - = Zk = - válasza kokyt (#16) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Hm. Valahogy a vistától rettegek. Használtam, de hetente reinstall volt. A w7 már rc óta megvan.
Xp-t végülis a ram és proci miatt gondoltam.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#19) szuper-t válasza - = Zk = - (#18) üzenetére


szuper-t
senior tag

Ha csak net, skype, msn, zene, film akkor inkább tegyél rá 1 Netbook ubuntu mixet
keveset is foglal tuti nem lesz vírusod+ kevesebbet eszik mint egy windows
Szerintem:D

[ Szerkesztve ]

(#20) - = Zk = - válasza szuper-t (#19) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Picit óckodom a linux és tsaitól. Ink maradnék win felhasználó. :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21) .mf válasza Zalaymate (#2) üzenetére


.mf
veterán

Maga a proci része ugyanaz, viszont a DDR3 miatt kicsivel jobb lehet a teljesítménye (pár %, az igp valszeg többet gyorsulna, mert ott inkább számít a gyorsabb memória, mint amennyit ront a nagyobb delay és rosszabb timing); és valószínűleg pár %-ot az akkuidőben is jelent. Továbbá elvileg olcsóbb lesz, mint DDR2-es elődje/testvérmodelljei, és a RAM bővítés vagy csere is olcsóbb lesz a DDR3 csökkenő árával.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#22) t72killer válasza - = Zk = - (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Netezésre, csetre, SD tartalmak nézegetésére teljesen OK. Ha mindezt 1xerre szeretnéd csinálni, akkor 2GB RAM szükségeltetik.

Ha volt pl 1.6GHz-es centrinóval vagy Athlon64 3000+-os notival dolgod, kb pont annyi a teljesítményük, épp a hétvégén csináltam egy ilyen tesztet.

A filmezéssel az a baj, h a gagyi GMA 3150 nem támogatja a HD lejátszást, és a kimenő VGA felbontása is elég limitált :( (ezutóbbit remélem orvosolják egy driver update-tel)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23) kokyt válasza t72killer (#22) üzenetére


kokyt
senior tag

A limit szerintem megmarad, mivel pont a GMA 3150-el "debutált". Ha jól gondolom ez is a frekventálás része.

(#24) t72killer válasza kokyt (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Reméljük, lesz hozzá moddolt driver... :U

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#25) Findzs


Findzs
addikt

"Közelegnek az új Atom processzoros netbookok"

el van írva a közelednek szó

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#26) smkb válasza t72killer (#22) üzenetére


smkb
őstag

1.6 ghz dothan magos centrino megeszi keresztben az atomot

(#27) Killing válasza - = Zk = - (#9) üzenetére


Killing
addikt

Tegyük fel, hogy nagyon sehogyse. Még nagyon filmnézésre se.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#28) t72killer válasza smkb (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A hétvégén teszteltem pár régi notit és egy 1001P-t (atom N450), ha lesz 1 kis időm, írok cikket a logoutba az eredményekről - tény, hogy az everest nem sokkal hozza ki gyengébbnek az atomot az 1.5GHz-es Dothan-nál. (tuningolni meg mind2-t lehet, kb uolyan eredményességgel).

Komment nélkül itt vannak az eredmények:

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29) Eddie141 válasza Findzs (#25) üzenetére


Eddie141
senior tag

Szerintem a közelegnek is helyes :)
A lenovo-k igen szépre sikeredtek. Tetszik az a formavilág. Remélem az ára is megfelelően lessz belőve :)

(#30) szuper-t válasza smkb (#26) üzenetére


szuper-t
senior tag

+1
neke mis volt Dotan ... hát eléggé lebecsültem mert volt benne szufla nem kevés

(#31) - = Zk = - válasza t72killer (#22) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Értem. Akk csak beújítok egy windre. Max utólag moddolom a memóriát benne. Vagy legyen 3e pc? :U

Killing
Az jó. :W

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32) t72killer válasza szuper-t (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az esetek nagyrészében nem a proci, hanem a vga ereje hiányzik (játék, HW-es video/flash gyorsítás). Én a mai napig használok egy 3000+-os athlon64-gyel szerelt notit, és kb mindenre elég a HD lejátszáson kívül. Ahogy az eredményeket nézem (Everest, 3Dmark CPU) az N450 már eléggé megközelíti.

#31 ez olyan megszeretem/nem szeretem meg kérdés. Fogd kézbe valahol mind2-t, és amelyikre azt mondod, ez az én minilaptopom, azt vedd meg :))

Különbség nemigazán van a gyártók között, lévén ugyanarra a hardverre építkeznek. Ami plusz lehet: beépített broadcom crystal hd kártya vagy ION chipset - ezek villantanak kicsit grafikai téren, de drágábbak.

Nekem egy eee 1001P-m van, abszolút alapmodell, viszont talán az eee felhasználótábora a legnagyobb, a fórumokon mindenféle infót össze lehet szedni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33) - = Zk = - válasza t72killer (#32) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Ez a megfogom, megtapintom féle módszer nem én vagyok. :C
Amúgymeg ebayről venném. :R

Amilyen gépem van odahaza, sztem nekem hatalmas kompromisszumot kell majd kötnöm ezekkel a netbookokkal. ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#34) t72killer válasza - = Zk = - (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálam is második gép egy 2.5GHz-es core 2 noti mellett:)) Igazából erre való: mobilitás a legjavából (6cellás akksival 8 óra körüli akksiidő, 1-1.5 kiló súly) - teljesítmény viszont csak annyi, amenyi az alap használathoz kell. Többire ott a nagy gép.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#35) - = Zk = - válasza t72killer (#34) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Naigen. This is the life :C
Nekem ez még várat magára sajnos. Előbb netbook,aztán egy laptop nfs carbon, és stalkerhez. A netbook megy haza muternak. :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#36) t72killer válasza - = Zk = - (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Neki gondolom tökéletesen elég lesz, külön örülni fog, h milyen könnyű és milyen sokáig bírja az akksi :))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37) - = Zk = - válasza t72killer (#36) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Áh. Hálózatról, akksi kivéve, rá az asztalomra, és rákötöm a benq 22es wide moncsira. Azt legalább látja. :R

Te milyen cpu+vga párosítást javasolsz laptophoz, az előbbi játékok tudatában? :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#38) t72killer válasza - = Zk = - (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valamilyen core i5-i7 proci (430M-620M) és HD 5650 vga. ITT egy példa rá.

procinak elég lenne egy régebbi core 2, de ehhez a vga-hoz olyant nem társítanak. VGA tekintetben meg az 5650 jobb notiba, 1részt kevesebbet eszik, másrészt erősebb+DX11-et is tud.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39) Findzs válasza Eddie141 (#29) üzenetére


Findzs
addikt

igazad van feleslegesen okoskodtam, bocs

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#40) - = Zk = - válasza t72killer (#38) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Jesszus. Nem olcsó :Y

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41) szuper-t válasza t72killer (#32) üzenetére


szuper-t
senior tag

Igen ebben igazad van:)
de nekem a grafika notiban nem számottevő inkább a cpu ereje ami fontos /linux/
erre alapozva mondtam a véleményem:)
de nagyon is igazad van legtöbbször a gpu ami kevéske oda:)

(#42) kokyt válasza - = Zk = - (#37) üzenetére


kokyt
senior tag

Ha 22"-os lesz rákötve akkor vigyázni kell, mert a pinetrail-nél (N450 + 3150) le van korlátozva a VGA kimenet felbontása.

(#43) t72killer válasza kokyt (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

na, erre kéne nekem vmi megoldás. a linux driverben elvileg lehet a felbontást hekkelni, remélem win alá is kijön valami hack, hogy win7 alatt is menjen az 1920*1200-as monitorom...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44) szuper-t válasza t72killer (#43) üzenetére


szuper-t
senior tag

Megoldható a felbontás de ha túlléped az optimálisat akkor lehet nem lesz 3d szolgáltatásod
vagy a youtube videó képregény lesz 8-16 bites szinen:)

(#45) t72killer válasza szuper-t (#44) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

haj-jaj. pedig a gma 950 tudta...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#46) szuper-t válasza t72killer (#45) üzenetére


szuper-t
senior tag

ati9600 al csináltam nemrégiben akkor elfelejthettem a 3d-t ha 1920x1440 re állítottam a felbontást
de lehet az csak a driver sajátossága volt mert atit nem nagyon szeretik a linuxok
nvidia illetve gmaknál nem sok tapasztalatom van (gtx280 pörög a gépben annál nehéz lenne túlvezérelni sajna)

[ Szerkesztve ]

(#47) - = Zk = - válasza kokyt (#42) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Legalább nagyban látja muter. Nem baj az. Nem kell az 1920as felbontás. :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.