Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog (1)

Megint nem sikerült egységes appot bevezetni az európai országokban. :((

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) FattyDove válasza Hieronymus (#1) üzenetére


FattyDove
őstag

Mivel 27 különböző országnak kell megegyeznie, ezért nem. Majd ha lesz egy Európai Egyesült Államok, ahol lesz egy szövetségi kormányzás, ami lényegében minden felett van, akkor nem lesz ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#3) Rover623


Rover623
félisten

"A kormány végül szakított is a viták miatt megosztottá vált fejlesztői közösséggel, és két új partnert - a Deutsche Telekom távközlési és az SAP szoftverfejlesztő óriáscéget - bízott meg a munka irányításával. "
Nagyon helyes...jó dolog a GDPR, de az emberi élet védelme azért elsőbbséget kell(ene) hogy élvezzen...szerintem.

primus inter pares

(#4) gabor7th


gabor7th
addikt

A végére csak összejött.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#5) daninet


daninet
veterán

ez kötelező lesz használni?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6) ceia


ceia
őstag

Mivel nekem aggályaim vannak az ilyen apppoknál a személyiségi jogaim tiszteletben tartásával, sosem fogom használni. Nem tudnak kötelezni rá.

"A Corona-Warn App nevű fejlesztés akkor riasztja a felhasználót, ha legalább 15 percen keresztül 2 méteres távolságon belül tartózkodott telefonjával egy olyan igazolt fertőzöttel, akinél ugyancsak volt okostelefon, rajta az alkalmazással, amelyben rögzítette, hogy pozitív eredményt mutat a koronavírustesztje. A riasztott felhasználó így tudhatja, hogy elkaphatta a vírust, és az értesülés arra sarkallhatja, hogy megvizsgáltassa magát."
Nem lenne jobb már akkor riasztani az illetőt, ha 10m-re megközelít egy fertőzöttet? Akkor még biztos nem kaphatta el tőle. Különben meg, minek mászkál az utcán az, akinek pozitív lett a tesztje? Oké, jelenti a KGB-nek, és mászkál tovább az emberek között? Ennek semmi értelme. :(

"A kormány végül szakított is a viták miatt megosztottá vált fejlesztői közösséggel, és két új partnert - a Deutsche Telekom távközlési és az SAP szoftverfejlesztő óriáscéget - bízott meg a munka irányításával."

Aha. Ezek akadékoskodtak az adatvédelem miatt, kukába velük, megbízok olyat, aki majd nem fog. :C

(#2) FattyDove A baloldali utó(vér)pistáknak nem ártana utánanézni, mi is az Egyesült Államok, hogy keletkezett, mi az identitás (ha már nekik nincs), és ez az őrült elképzelés miért nem működhet Európában. :U

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#7) Hieronymus válasza ceia (#6) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog (1)

"Nem lenne jobb már akkor riasztani az illetőt, ha 10m-re megközelít egy fertőzöttet?"

Nem így működik az app.

Az egymás közelébe kerülő emberek, egymás azonosítóját gyűjtik, a távolság és időtartam függvényében.
LCX123456, PQY654321, ... Ha valamelyikről később kiderül, hogy pozitív tesztet csinált és én az utolsó kettő hétben találkoztam vele valamint a személy engedélyezi az azonosítója közreadását, körüzenet lesz belőle.

Ekkor megkapom, hogy PQY654321 fertőzött és még másik X darab azonosítót.
A telefon ekkor annyit jelez, hogy ideje tesztre jelentkeznem.
Nem tudom pontosan mikor és hol találkoztam a potenciális fertőző személlyel, csak azt, hogy lehetséges a fertőzőttségem
Azt gondolom túlságosan önkéntes alapon működik a rendszer. Ha valaki fertőzött, akkor legyen szíves engedélyezni az azonosítója közreadását.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#8) Hieronymus válasza ceia (#6) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog (1)

I]"Mivel nekem aggályaim vannak az ilyen apppoknál a személyiségi jogaim tiszteletben tartásával, sosem fogom használni."

Megteheted, mert önkéntes a részvétel.
Azt azért tudni kell, hogy központi adatgyűjtés.
Amikor elindítod az appot, akkor kapsz egy azonosítót a rendszertől.
Ezt azt jelenti hogy nem tudják pontosan kihez tartozik az adott app példány.
Adatot csak a helyben gyűjtenek az appok.
Ha valaki fertőzött lesz, akkor az orvostól kap egy ellenőrző adatot az orvostól. Ezzel tudja közzétenni a fertőzöttségét.
Az appot minősítette a Chaos Computer Club. Az első app az ő hatásukra lett kikukázva.
Jelenleg ez az egyetlen app, amelyik maximálisan tartja tiszteletben a személyiség jogokat.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.