Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Иван


Иван
őstag

Még mielőtt elolvasnám a cikket, már a görög filozófusok is szidták a következő generációt.
De hogy közelebbi példát mondja, az 1800-as évek Angliájában (az akkori legfejlettebb ország) is óriási problémát okozott a korai alkoholizmus, önpusztítás. Akkor a nyomor miatt menekültek az emberek a kábulatba, ma meg szimplán nincs jobb dolguk.

Szerintem alapvetően az emberek régen is, és most is ugyanolyan hülyék (az érájukhoz mérten).

SZERK:
"A társadalom kirekesztettje:

Az, aki nem iszik...
Az, aki nem drogozik...
Az, aki tiszteli a nőket...
Az, aki a természetet választja a kocsma helyett...
Az, aki naturálban sportol, ahelyett hogy koxolna...(tisztelet a kivételnek: versenyszinten edző emberek)
Az, akiben még vannak emberi értékek...vagy inkább a bejegyzés elején felsoroltak az emberi értékek?"

Nem vagyok nagyivó, nem cigizek, tisztelettudó vagyok, érdekelnek a világ dolgai. Oké, nem vagyok nagy sportoló (az intellektust mindig többre értékeltem, mint az izmot, de aki ad a testére, jól teszi). Világnézetem sok szempontból konzervatív, sok szempontból nem. Jól tanulok, van életcélom. Egyáltalán nem vagyok anti-establishment, sőt.

Az osztályomban befogadtak, aktív tagja vagyok a közösségnek, sok jó barátom van. Az, hogy meghívnak a bulijaikra, beszélgetünk random dolgokról, tartjuk a személyes kapcsolatot, szerintem nem a társadalmi kirekesztettség jele.

Bár lehet csak jó társaságba kerültem.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#2) zH.


zH.
senior tag

amikor nem cigiztem egyaltalan nem foglalkoztam vele, hogy ki cigizik es ki nem.. ugyan ugy velem sem foglalkoztak. egyaltalan nem cigizik minden 18 eves, idiota altalanositas. picit sok mar az ezzel kapcsolatos bejegyzesek szama, keress inkabb mas tarsasagot. amugy nem ertem miert zavar mas mit csinal, mindenki elje a sajat eletet. ha te ilyen komolyabb, visszahuzodobb vagy keruld az ilyen embereket. ennyi

[ Szerkesztve ]

just be

(#3) Lenry


Lenry
félisten

nem kell túl nagy valamit a jelenség mögé képzelni: a fiatalság mindig is ezt csinálta: amit nem szabad.
minden korban volt, aki meghúzta az apja pálinkásüvegét, rágyújtott, verekedett vagy épp baromira nagy valakinek hitte magát. aztán a tanító és / vagy az apja jól elverte és nem csinálta többet, meg nem is igazán ért rá, mert iskola előtt / után volt bőven dolga mindenkinek.

mára összesen ez a két dolog változott: a testi fenyítés (mint egyetlen igazán hatékony nevelési eszköz sok egyednél) és a túl sok szabadidő.
a kettő kombinációjának eredményét élvezheted minden nap az ország bármely iskolájában.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) kNG válasza Иван (#1) üzenetére


kNG
senior tag

Értem mit mondasz, és van benne igazság!

Engem is befogadtak, a gond nem is ezzel van, hanem azzal, hogy kirekesztettnek érzi magát az ember...szűk baráti társasággal én is tartom a kapcsolatot, de tegyük fel, hogy megismertem életem során pár száz embert, ebből jó ha 5-10 az, akivel közös nevezőn vagyunk...elbeszélgetni el tudok én mindenkivel, úgy gondolom relatíve jól tudok bánni az emberekkel, és emiatt sokszor kerültem is a társaság középpontjába, a probléma inkább a szöges ellentétben lévő világnézet...nekem valahogy nem program az, hogy na menjünk ki beb*szni...azt vettem észre magamon, hogy általában véve értelmes, 25-30 év közötti emberekkel sokkal jobban kijövök, és jobban érzem magamat velük, mint az én saját generációmmal! Persze kivételek vannak, de talán kevesen értenek meg...

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#5) kNG válasza zH. (#2) üzenetére


kNG
senior tag

Mindenki éli a saját életét ez rendben van, de te nem gondolod magadat, és a generációdat felelősnek? Mi építjük a jövőt! Mi vagyunk a jövő generációja! Mindenki úgy készíti ki magát, úgy teszi tönkre az egészségét, ahogy akarja, de ezekből a fiatalokból mi lesz később? Ebből lehet majd válogatni, ebből fognak kikerülni az édesapák, és a szerető háziasszonyok? Én számomra azért kissé borús ez az egész...Ezek az emberek fogják irányítani a hazánkat?

Ne felejtsd el...a lényeg NEM azon van, hogy ki milyen hülyeséget csinál...hanem azon hogy ez a sok ember egyszerre ezt csinálja, és hogy ennek milyen következményei lesznek a jövőre nézve...

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#6) bundilolo


bundilolo
tag

Állandóan előjön ez a téma. Az én korosztályomnál nem nagyon figyelhető meg ez a fajta viselkedés. Persze negatív példa mindenhol előfordul, de amit te boncolgatsz, az tényleg elszomorító. Biztos több oka is van ennek, de szerintem a leghibásabb tényező az a szülő.
Egy a lényeg, hogy saját magadat ne engedd befolyásolni és, ha teheted, akkor megpróbálsz segíteni ezeknek a srácoknak, lányoknak amennyire erőd, időd engedi.

üdv,
Lolo

(#7) kNG válasza Lenry (#3) üzenetére


kNG
senior tag

A rokonaimmal épp erről beszélgettünk a hétvégén, hogy náluk még volt testi fenyítés...nem is volt gyújtogatás dezodor spray-vel az iskolában, se feleselés a tanárnak, se tanárverés, mint manapság... :( Nagyon elkorcsosult a világ!

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#8) moha21


moha21
addikt

Elég baj lenne, mindenki bafásulva üldögélne otthon 18 évesen.
Ha meg valaki gyúr, akkor miért ne lehetne "nagyobb az arca"? Testre ugyanúgy kell(ene) figyelni és ápolni, mint a szellemi dolgokat.

(#7) kNG : Én si feleseltem a tanároknak, mégsem volt rám soha panasz, miután elballagtam. Ez a testi fenyítés nevetséges.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#9) zH. válasza kNG (#5) üzenetére


zH.
senior tag

azert nem mindenki drogozik, ha valaki iszik bulikban, azzal mi a gond? cigit megint nem ertem. te is a jovo generaciojaba tartozol, majd te megmented az orszagot. :))

[ Szerkesztve ]

just be

(#10) Nordic válasza kNG (#4) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

A számodra megfelelő kapcsolatokat kell megtartani, azokat akikkel tudsz beszélgetni, azokat akikkel jól érzed magad. A többit le kell sz*rni, nem kell velük foglalkozni, ennyi az egész.

(#11) Lenry válasza moha21 (#8) üzenetére


Lenry
félisten

Ez a testi fenyítés nevetséges.

azt ne mondd, hogy a tanárverő, hétvégente öntudatlanra részegedő, tolvaj nagyképű gangsztát simán le lehet beszélni a fasságairól sallerek nélkül

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) zH. válasza Lenry (#11) üzenetére


zH.
senior tag

10000-ből 1

just be

(#13) kNG válasza moha21 (#8) üzenetére


kNG
senior tag

Az, hogy valaki sportolni szeret, vagy felelősségteljesen, és egészségtudatosan éli az életét még nem azt jelenti, hogy csak otthon üldögél...

Azért nem lehet nagyobb az arca, mert attól hogy ő gyúr, még nem különb semelyik másik embertől sem...

Jómagam is "gyúrok" bár szívesebben használom inkább az edzek kifejezést... :) ... 15 éves korom óta...attól, hogy gyúrok, és nagyobb lettem, izmosabb, én úgy gondolom, nem lett nagyobb az arcom, és ennek 1 oka van, engem megtanított arra ez a sport, amire az emberek 90%-át nem:

Alázatosságra, tiszteletre, és küzdésre...

Semmivel sem különb az a "piszkafa srác", aki most tőlem 30kg-val kevesebbet nyom a mérlegen, de elhatározta hogy edzeni szeretne...

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#14) moha21 válasza Lenry (#11) üzenetére


moha21
addikt

Ki kell baszni a suliból és kész. A verés akkor sem megoldás. Szerinted hol érzi meg egy ilyen "gyerek" a verést? Tapasztalatból tudom, én anno jóban voltam a rosszabb gyerekekkel, otthon rendszeresen verték őket, az iskolai verés nekik a light volt.

Csinál valamit: Lehet gyűjteni az osztályfőnöki, igazgatói figyelmeztetést, aztán el lehet hajtani a picsába.

(#13) kNG : Akkor valamit szarul csinálsz. Én sem járok konditerembe ( most legalábbis nem ), de azért meglátszik az emberen, ha csinál valamit.

Az meg, hogy kinek, mire nagy az arca legyen az ő ügye/baja. Úgyis eldönti majd az élet van-e mire.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#15) Wictor válasza zH. (#12) üzenetére


Wictor
senior tag

Inkább semmi... Jól gondolom, hogy te a fenti csoportba tartozol?

És igen, lehet lenézni érte, hogy egyetértek mindenben a topicnyitóval és marhára semmi közöm nincs a fent felsoroltakhoz.

[ Szerkesztve ]

(#16) zH. válasza Wictor (#15) üzenetére


zH.
senior tag

mi koze a hetvegenek a sulihoz? had csinaljon mar mindenki azt amit akar a szabadidejeben. tanarveresre reagaltam, nehogy mar bebizonyitsatok, hogy teljesen mindennapi dolog lett.

bar latom szerkesztetted a hsz-ed ;D

just be

(#17) kNG válasza zH. (#9) üzenetére


kNG
senior tag

Ez a "sz*rok bele" hozzáállás pont az, ami nem vezet sehova véleményem szerint...
Amikor írtam a bejegyzésemet, már sejtettem, hogy lesz pár ember, aki megtámadva érzi majd magát, illetve a generációnkat... akinek nem inge, ne vegye magára...

Ha valaki iszik a buliban azzal mi a gond? Az, hogy csak péntekente, aztán péntek-szombat, aztán már hétköznapokban is suli előtt suli után...hidd el nem 1 ilyen példát láttam a környezetemben, ezekből lesznek majd az alkoholisták...

Részleteket kiragadsz a mondanivalómból, ez egy általánosítás...mert sajnos a mai generáció 90%-ra ez jellemző, akárhonnan nézem a dolgot... cigizzen mindenki úgy ahogy akar, csak akkor ne csodálkozzon ha másra nem marad lóvé... :U

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#18) Dany007 válasza zH. (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Sajnos egyre több.
Bár szerintem nevelés kérdése. Nem feltétlen a gyereket kéne megütni, inkább a szüleit. :)
Bár egy bizonyos középszintig eltudnám képzelni a "testi fenyítést". Nem, nem úgy pofán vágni a gyereket, hogy vérezzen az orra.
A probléma ott keresendő, hogy ma már nincs fegyelem. Nincs tisztelet. A diáknak tisztelnie kéne a szülőt és a tanárt is. A szülőnek pedig a tanárt - mert ő a tanár - közfeladatot ellátó személy stb...

De jelen eseteben úgy van, hogy a tanárt leszarják nagyívben. Mind a diákok úgy a szülők is (tisztelet a kivételnek). A diák meg aztán végképp szarik mindkettőre. Így nem lehet nevelni se tanítani.

Én anno mindig be voltam fosva szülői értekezlet előtt, nehogy valami rosszat mondjanak rólam a tanárok, mert akkor kapok (na nem pofont meg ilyesmit, de nekem a leszidás is épp elég volt). Tehát nem az volt, hogy ha a tanár rosszat mond rólam, akkor apámék elverik érte, hanem még én fogok kapni itthon pluszban miatta.

(#19) kNG válasza moha21 (#14) üzenetére


kNG
senior tag

188 cm 65 kg -> 188 cm 87 kg, közben volt pár diéta, stb. szóval rajtam is meglátszik hogy csinálok valamit, de a lényeg itt most nem is ezen van...

Hidd el, vágom a témát kívülről, belülről...de attól hogy én izmosabb lettem mint amennyire voltam, még NEM tartom magam továbbra sem különb embernek...

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#20) moha21 válasza kNG (#17) üzenetére


moha21
addikt

Meg abból is lesz alkoholista, aki nem ivott fiatalon, azt 30 évesen rájön, hogy neki hiányzik a bulizás. Közben már család van meg minden. Ilyet is ismerek elég sokat.

Cigizzen: 640 Ft egy doboz cigi.

(#19) kNG: Mégis különb embernek tartod magad, mert nem vagy olyan, mint ők.

#18) Dany007 : Igen, én is fostam a szülőitől. Az osztályfőnökitől is azért fostam, mert ugye alá kellett íratni.

Persze ahol a szülők is leszarják az egészet, ott nincs értelme nevelésről beszélni.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#21) zH. válasza kNG (#17) üzenetére


zH.
senior tag

milyen szarok a bele hozzaalas? en az idiota altalanositasrol beszelek; attol, hogy valaki cigizik nem tanulhat jobban, mint te? lehet sokkal okosabb, tehetsegesebb mint te. nehogy mar ettol erezd magad kulonbnek. ;)

magyarazd mar meg nekem, hogy mindenki alkoholista lesz, mert idokozonkent, vagy bulikban iszik. ez szinte mar szimpla trollkodas. plane 18 evesen, amikor mar legalis is.

ahhoz nem tudom mi kozod ki mire bassza el a penzet. igazabol ezt utalom nagyon, az ilyen alszent eletmodot, aki mindig csak masokkal foglalkozik. lehet sokkal okosabb, tehetsegesebb nalad, es te lenezed, mert 18 evesen jol erzi magat? a mai generaciora az jellemzo, hogy van aki eli az eletet, es aki a masikeval foglalkozik. mindegy, en befejeztem.

[ Szerkesztve ]

just be

(#22) Иван válasza kNG (#5) üzenetére


Иван
őstag

Nézd, utánunk már vannak generációk aki világháborúkat hagytak kitörni. Nincs magasan a léc.

100 emberből 5-10-zel jössz ki? hát azt kell mondjam ez egy nagyon jó arány, nem értem a problémád. Én is ismerek pár száz embert, ebből 15-20 kivel jóban vagyok és úgy 5 akit barátnak tartok. Ez így is van rendjén szerintem.
Amúgy meg nem kell ennyire antiszocnak lenni, te is elmehetsz néha bedobni velük pár sört, és mondjuk a pár havonta egy-egy kisebb-nagyobb ivászat ebben az életkorban simán belefér.

Szüleink nem mesélnek róla, de szerintem ők is ugyanúgy nyomták a krimóban...

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#23) Egorov válasza Lenry (#3) üzenetére


Egorov
aktív tag

Egyet értek. Nem vagyok öreg, 1993-2001 között jártam általános iskolába és bizony én is kaptam tarkón baszást, ha feleseltem matek órán, pajeszhúzást irodalom órán, meg nyakon verést testnevelés órán. Tanultam belőle.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#24) Wictor válasza kNG (#17) üzenetére


Wictor
senior tag

Erről nem is beszélve... Behozták a suliba a piát és az utolsó 2 szünetben is itatták egymást... 1 év alatt jó párszor.

Aztán volt olyan osztálytársam (kettő), aki bedrogozva járt órára.
Aztán olyan is, aki érettségi előtt ment el szülni.

Gratulálok nekik, előre a szebb jövőért!

(#25) ArchElf válasza kNG (#4) üzenetére


ArchElf
addikt

Szerintem hány éves is vagy?

Иван: régi szép időkben már 14 éves korban házasodtak/szültek, és 35 körül már a nagy részük halott is volt.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#26) Иван válasza Wictor (#24) üzenetére


Иван
őstag

Érettségi előtt elment szülni, az nagyon durca... tekintve hogy a "régi szép időkben" 17 évesen már minden lány férjnél volt és szült gyereket.

Ha már visszavágyunk a Viktoriánus korba... (Amúgy az jó kor volt, ha megfelelő társadalmi rétegbe születtél :D)

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#27) moha21 válasza Wictor (#24) üzenetére


moha21
addikt

És kapásból három embert tudok mondani, akik ugyanezt csinálták, azt már diplomájuk van.
Problem?

(#26) Иван: Anyám 17 évesen szült engem? És?

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#28) kNG válasza zH. (#21) üzenetére


kNG
senior tag

#zH.:

Ki beszélt itt arról, hogy ki hogy tanul? Ki beszélt arról hogy én különb ember lennék? Nem vagyok különb, MÁS vagyok, mint ők...érzed a kettő közötti különbséget?

Álszent? Álszent az, aki teteti a szende angyalt, aztán meg ilyen életmódot élt, amit én leírtam...ezeket az embereket hívják álszentnek...én nem gondolom magamat annak, inkább másképp gondolkodok, mint mások...

Mi közöm ahhoz, hogy ki mire b*ssza el a pénzét? Semmi...de akkor ne nézzen rám irigyen, amikor az ösztöndíjamból veszek valamit, amire neki nem jutott... :R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#29) kNG válasza ArchElf (#25) üzenetére


kNG
senior tag

21

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#30) #51736960


#51736960
törölt tag

túlságosan érett a gondolkodásod a korodhoz képest, az a baj.
tizenévesen nem az emberi értékeken kell rágódni, hanem a lehető legtöbbet kell szexelni, piálni és zsiványkodni, szerintem :)

(#31) ArchElf válasza kNG (#29) üzenetére


ArchElf
addikt

OMG, és ki vagy akadva a kollégista egyetemista/főiskolásokon?

Amúgy gondolom kollégista vagy.
Szerinted mit lehet egy koliban csinálni? Gyúrni meg tanulni?

Vagy az fáj, hogy - hiába gyúrsz - a többiek semmibe sem néznek, meg nem hívnak el bulizni?

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#32) zH. válasza kNG (#28) üzenetére


zH.
senior tag

mondjuk az olyat utalom, akinek i4, uj laptop, ruha minden, aztan amikor napi 10+ orat bicozunk lent nyaron 500ft-t nem tud lehozni valami uditore..

just be

(#33) Wictor válasza Иван (#26) üzenetére


Wictor
senior tag

Akkor ezek szerint csak én hányok attól, hogy öntudatlanul felcsináltatja magát egy kiscsaj 17 évesen és utána jön sírni a gyámhivatalhoz az anyjával, azt sem tudva, ki az apa, meg érettségi nélkül otthagyja a sulit és egy roncs lesz 20 éves korára? Hmm, fura. De biztos csak álszent vagyok.

Az a baj, hogy ez nem "picsogás", hanem tükör a mai fiatalok felé. Csak sajnos nem látnak a füsttől, ami a szemük előtt terjeng...

És igen, lenézem az ilyen embereket, csak mert ők is lenéznek engem azért, mert próbálok úgy gondolkozni, mint egy ember, nem pedig állat.

[ Szerkesztve ]

(#34) moha21 válasza zH. (#32) üzenetére


moha21
addikt

Jaja és kajak egy raklap ilyen embert ismerek.:D

Szájbabaszott cigit is ott tarhál, meg csináltuk a kocsmát ő meg behozza a tesco-s piáját. ( A kocsma nem haszon alapon ment koliban )

(#33) Wictor : Ez a "reprodukció " idehaza klassz jövedelemforrás.

Hozzám is odajön egy nálam 1 évell idősebb csaj, hogy nekem milyen jó, tudok venni ezt meg ezt, neki elmegy a 3 gyerekre a lóvé. Mondjuk, ha személyesen ismernéd, te sem őt hibáztatnád, hanem a szüleit...

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#35) kNG válasza ArchElf (#31) üzenetére


kNG
senior tag

Nem, otthon lakok, bejárós vagyok! Az, hogy mi történik a kolikban, nem lep meg, sokmindent láttam, hallottam már, akármennyire hihetetlen, elsőévesként én is heti 3-szor jártam bulizni...

De, elhívnak mindenhova, csak max. én nem megyek, vagy nem iszok, ez már az én dolgom...Elég érdekes amúgy olyan megjegyzéseket olvasni, hogy "a többiek semmibe sem néznek", úgy, hogy nem ismersz...

a FAKE "barátságokat" meg kerülöm...

Engem inkább az lep meg, hogy eltelt 3 év, és semmilyen jellegű komolyodást, érést nem vettem észre az embereken...tisztelet a kivételnek!

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#36) moha21 válasza kNG (#35) üzenetére


moha21
addikt

Van aki 18 évesen komolyodik meg, olyan is van aki meg 30. Majd ahogy kapja az ember az élettől a szart úgy komolyodik az ember.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#37) kNG válasza moha21 (#36) üzenetére


kNG
senior tag

In this case, my life was a complete sh*tstorm :DDD

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#38) ArchElf válasza kNG (#35) üzenetére


ArchElf
addikt

Ugyan már; majd megszokod... Tapasztalatból, még a "produktív" időszak első néhány (egyeseknél jó néhány) évében még mindig ugyanez lesz. Egészen addig, amig be nem csap egy komolyabb kapcsolat.

Elég érdekes amúgy olyan megjegyzéseket olvasni, hogy "a többiek semmibe sem néznek", úgy, hogy nem ismersz... Csak egy kis cinkelés - no offense :B ;)

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#39) kNG


kNG
senior tag

Félreértés ne essék, nem vagyok elrontója semmi jónak, igenis jó röhögni, igenis jó bulizni, stb.

De kérdés, hogy hol a határ? És ez az, amit szerintem a mai fiatalok nem találnak... hogy eddig, és ne tovább...nagyban köszönhető ez a mostani liberális nevelésmódnak...

Nem vagyok a gyerekverés híve sem, de ha valakinek elsózzák 1 kicsit a seggét, attól baja nem lesz, viszont tanul belőle...

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#40) Иван válasza moha21 (#27) üzenetére


Иван
őstag

Semmi. Csak valaki úgy állította be, mintha a 17 évesen való szülés az lenne a legalja. pont arra akartam rávilágítani, hogy nem.

ArchElf: Sir Humphrey erre mondta, hogy aki cigizik, piál, az tesz a közjóért, mert kezeltetni a kórházban sokkal olcsóbb, mint ha élne 90 évig és kapná a nyugdíját. Kincstár legjobb barátai. :DDD

KNG: a cigis ismerőseid közül pontosan hányan irigyelték el tőled az ösztöndíjad? Mert ezt most megint úgy állítod be, mintha az összes dohányos irigykedne rád...

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#41) Vladi válasza moha21 (#14) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Csinál valamit: Lehet gyűjteni az osztályfőnöki, igazgatói figyelmeztetést, aztán el lehet hajtani a picsába."

ennél a hozzáállásnál még a verés is jobb. :U Legalább akkor a problémával és az illetővel foglalkozol. :DD

Egyébként én is érzékelek ilyesmit. Jó persze benne van ebben az is, hogy bezzeg a fiatalok, meg a mi időnkben. Akkor is voltak fajparasztok, nem is lett belőlük semmi. Talán még gyári munkás se. :U

Viszont nemrég fültanúja voltam fiatalok társalgásának a buszon. Kb 14-15 évesek. Azt mondja a srác a barátnőjének:
- Ne dumájjá, olyat rádverek kiveszed a közfalat.
- Jólvan, nem mondtam én semmit. Oké.

:F

Rendben, hogy mindig voltak ilyenek, asszonyverők stb. De egy kicsit mintha mostanában sok lenne. Nem? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#42) kNG válasza ArchElf (#38) üzenetére


kNG
senior tag

No problem...

Csak a példa kedvéért:

Egy 3 éves kapcsolat vége után nem volt kedvem elmenni beb*szni a coroba, rögtön oda hívtak...engem ez lepett meg, hogy ez az első reakció, hogy gyere beb*szunk a coroban... ráadásul ezt egy olyan ember tette, akivel jó kapcsolatot ápoltam éveken át...

Én inkább valahogy úgy képzeltem volna el a dolgot, hogy kiülünk 1-2 sör társaságában dumálni a dolgokról... számomra fura ez a felfogás, azt meg hülyeségnek tartom, ha valaki a bánatát az alkoholba folytja...

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#43) kNG válasza Иван (#40) üzenetére


kNG
senior tag

Elnézést ha félreérthető voltam, talán rosszul fogalmaztam meg...

Nem sokan irigyelnék el biztos, de azt viszont sokszor hallom a cigisektől, hogy nincs erre-arra pénz...no offense, de akkor le kell tenni a cigit, és akkor lesz rá pénz...én is cigiztem 1,5 évig, tisztában vagyok, hogy milyen kiadásokkal jár ha valaki dohányzik

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#44) kNG válasza Vladi (#41) üzenetére


kNG
senior tag

Jól látod a dolgot, sajnos egyre gyakoribb ez is...ilyen fölé jó odaállni, vagy csak kicsit kihúzni magunkat és morcosan nézni rá :)

Pontosan ez az amit írtam, hogy a mai fiatalok többsége nem tiszteli a gyengébbik nemet...

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#45) Иван válasza kNG (#43) üzenetére


Иван
őstag

Hát ha az egyik barátomnak rosszul megy, akkor mivel a barátom, akkor elmegyek vele sörni is, meg ha kéri részegedni is. Ha igazán jó barát, akkor hallgat rád, és úgy vigasztal, ahogy neked jól esik.

Amúgy meg túróba a coroval, ki kell ülni egy éjjelnappali elé kevert piával. Na akkor nem lesznek pénzügyi gondjaid. Ki lehet hozni egy durva estét laza ezerből :D

Én se támogatom az alkoholba menekülést, de már négyezer éve hatásos módszer a bánat ellen :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#46) kmisi99


kmisi99
addikt

Tök jó nekem mintha másik országban élnék vagy karanténban. Az én ismerősi köröm tök más pedig mont 15-20 év közti. Persze csomó van aki néha szépen leissza magát de azt se vagánykodásból mert az olyan gyereket szánalmasnak nézik errefelé.

(#47) ArchElf válasza Иван (#45) üzenetére


ArchElf
addikt

Jól beb*ni, aztán azon sopánkodni, hogy a másnaposság is sz*r :DDD

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#48) kNG válasza Иван (#45) üzenetére


kNG
senior tag

Hát vannak történetek ilyen estékről nekem is, amiken a mai napig jókat derülök... :)

A probléma itt kezdődik látod, hogy nem kérdez utána...és az emberek nagy része ilyen, figyelmetlen, felületes a kapcsolataiban...szerencsére ott van az a pár ember, akit tényleg barátomnak hívhatok! :R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#49) moha21 válasza Vladi (#41) üzenetére


moha21
addikt

És, ha a tanár verni kezdi őket, akkor majd ez változik?

Nyilván sok van belőlük, mert kb mindenhonnan ezt látja, bekapcsolja a TV-t VV, ahol a
VV Kriszolfel példakép. TV, sem kell, internet-en is ömlik a szar.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#50) kNG válasza kmisi99 (#46) üzenetére


kNG
senior tag

Hol laksz? Vannak arrafelé jó 20 év körüli csajok? :DDD :R

No hát akkor ezek szerint ilyen is van :)... jól sejtem hogy Nyugat-Mo.?

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.