Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Jó kis írás gratula :C

Sajna nekem már nem volt ilyen díszes Eskü tétel :O Az első napon, Tornateremben, Este, és aszem, torna cuccban :) Szép volt:D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#2) tkazmer


tkazmer
addikt

jó írás! :C

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#3) 7


7
addikt

Mázlista! :DDD

(#4) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Így tényleg jó buli a katonaság.
Valamire azért kíváncsi lennék. Mit szóltak a nektek kijáró kivételezett bánásmódhoz a többiek? Nem irígykedtek? Nem haragudtak?

Várom a folytatást. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) Tüzi

Maksának volt egyilyen átköltött esküje:
"... Esküszöm, ha Hazámat egy gazdaságilag erős, és gazdagabb ország támadja meg, minden eszközzel azon leszek, hogy az utolsó akadályz is elhárítsam az útjából" :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6) zsnep


zsnep
újonc

A kötelező foglalkozásokon minden bakának részt kellett venni akármilyen csókos is volt.
A kantin meg egyenesen tabu volt a kopaszoknak... kisérő nélkül nem mehettek sehová sem, mert még menni sem tudta egyszerre.... főleg nem kantinba...
ami az eskühöz való menetelés gyaakorlását illeti nagyon furcsa lett volna, ha pont az a 3 rom ember csetlik botlik a sorban aki éppen előmondó az eskün. Egyébként mindig 1 előmodó volt az eskükön..... tapasztalatból írom mert vagy 15-20 at végigcsináltam
egyébként jó az írás csak nagyon szines :C

(#7) Omega81


Omega81
senior tag

:)

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#8) Intelligencs válasza zsnep (#6) üzenetére

Szerintem meg ahány laktanya, sőt, ahány század annyi szokás. Nálunk például a kopaszok is simán mehettek kantinba.

Továbbá nem tudom, Te mikor vettél részt eskükön, de ha megfigyeled ezt az írást, akkor politikai tisztről ír... az pedig nem ma volt.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#9) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

'87-'88 -ban voltam katona, nálunk is volt néha olyan, hogy az intelligensebb katonák jártak jól, de a századparancsnokunk úgy lett zászlósból előléptetve, hogy még a katonai főiskolát sem végezte el, ergo, a magához hasonlóakat szerette igazán. Az érettségi is ördögi praktikának tűnt előtte. ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10) Tzombi válasza JohnyBlue (#1) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Köszönöm! A gratulációt mindig szívesen fogadom! :)
de mikor volt az esküd? Mert úgy tudtam, hogy előtte kellett az egy hónap alapkiképzés.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#11) Tzombi válasza tkazmer (#2) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Köszönöm! :) :R

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#12) Tzombi válasza 7 (#3) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Mázlista akkor lettem volna, ha a lottón én nyerek két milliárdot. :)
Ehhez a teljesítményhez kellet egyfajta előélet.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#13) Tzombi válasza Vakegérke (#4) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Későbbiekben azt hiszem még szót ejtek róla. Volt aki irigykedett, volt aki haragudott, de kb. annyi barátot is szereztem. Bár már ők is elkoptak.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#14) Tzombi válasza zsnep (#6) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Jó! Akkor "csókos" voltam, legyen neked igazad. Bár azt hiszem, hogy erre jelzőre nem szolgáltam rá.
Az ottani laktanya kantint sem a kopaszok, és azt hiszem, hogy a kiképző tisztesek nem látták belülről, rajtunk kívül. Mondjuk be is voltunk ijedve rendesen.
Az alaki kiképzés egy részéről sikerült meglógni, a mai napig nem értem, hogy miért kellett annyit gyakorolni, hisz tök egyszerű. Nekem legalább is azt volt.
Az ünnepség alatt úgy mentünk, jöttünk ki-be, hogy azt még a tisztek is elismerték.
Nem tudom, hogy más egységeknél mi volt a szokás, de ott ahol én voltam (most már nyugodtan el lehet mondani: MN 1200) ez volt. történetesen 82-ben.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#15) Tzombi válasza philoxenia (#9) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Most egy olyan házban lakom, ahol valamikor magasrendű katonatiszteknek volt a szolgálati lakása, csak később megvehették, utána eladhatták. Tudnék mesélni ezekről a magasan képzett volt tisztekről. :)

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#16) JohnyBlue válasza Tzombi (#10) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ha jól emlékezem, 1999 es vonulás voltam :) Nekünk utána volt az 1 hónapos alapképzés és utána mentem a végleges alakulathoz:)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#17) Gnómi válasza Tzombi (#14) üzenetére


Gnómi
csendes tag

Yeah!!! 12 semmi semmi!!! A legfaszább vadászkörnyék volt! :D Na meg Ady liget, bár ott vesztegettek inkább, szal csak akkor mentünk ha éhesek voltunk. :) Központi katonai rendészet rulla!!! :DD

Banya csak 1 van

(#18) joghurt


joghurt
addikt

Egy másik klasszikus esküszöveg:
"- Én, Kovács János honvéd esküszöm...
- Te, Kovács János honvéd esküszöl..."

A tej élet, erő, egészség.

(#19) radamsky válasza Gnómi (#17) üzenetére


radamsky
senior tag

Adyligeten voltam katona:)) Király egy hely volt
kiképzötisztes:) Belegondolok mennyit buktam mindennel, még most is vigyorgok miért nem sitteltek le:))

(#20) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Kéne nyitni a fáradt gőzben egy katonaélmények, sztorik, topikot, összejöhetnének az idősebbek is. :)

Hülye vagyok, van ilyen topik. :DDD [link]

Persze kicsit avítt már, meg a kilenchónapos bébikatonák írták a végét....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21) JohnyBlue válasza philoxenia (#20) üzenetére


JohnyBlue
őstag

"bébikatona" hmmm háth nemtudom, de nekem bőven elég volt a 9 hónap a 32 es petőfiből ;]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.