Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) 8th válasza BlackPriest (#9) üzenetére


8th
addikt

+ (#6) zone: "Ez az, hogy egy ilyen gépre nem szabad pénzt költeni."

Nézőpont kérdése. Én is látok lehetőséget a Xeonban csak én pont a másik oldalról közelítem meg a dolgot. Nem upgrade, downgrade! Van egy kihasználatlan G41, E5400, 2x2GB DDR3 gépem. Jelenleg netezgetésen kívül gyakorlatilag semmire sem használom így arra gondoltam elbontom és...
Aztán nálam is elindult a vezérhangya így most épp abba keresek egy L5215 (20w tdp) procit. Azt a P4 procik rézmagos magas profilú gyári hűtője is röhögve elviszi passzívan ami meg kb. 300-500 forint az aprón de a csapágyas ventiseket ingyen is odaadják. Van itthon egy HP brand gépből bontott hibátlan Delta beles 300W 85+ tápom ami netezgetés alatt 900rpm-en járatta a ventilátorát ergo baromira nagyon halk. Esetleg ha találok olcsón paneltápot akkor veszek egyet és teljesen kussban lesz a gép. Mehet a torrent 24/7 nem lesz zavaró a gép zúgása mert nem fog zúgni. Még a vinyóra kell majd kitalálni valami rögzítési módszert mert bár a postásgumis megoldás roppant hatásos a zajcsökkentés szempontjából de nem valami elegáns. :D Csak a procit kell megvennem meg a magas profilú hűtőt és esetlegesen egy paneltápot, minden más itt árválkodik kihasználatlanul. A paneltáp tovább jöhet a következő gépembe így azrra nem sajnálom a pénzt. Bios mod + frissítés, a foglalat vágás, a matricákkal való kísérletezgetés, a szét-összeszerelés megvan bő egy óra alatt. Persze sokkal egyszerűbb lenne ha eladnám ezt a vackot és az árából vennék egy 2-4 magos Intel Bay Trail-D integrált lapot 16-20ezer között. Tízből tíz ember ezt tenné hasonló helyzetben. Teljesítményben és fogyasztásban is jobb lenne mint a Xeon de akkor hol marad a "barkácsolás" öröme?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.