Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blaise


Blaise
veterán

jó cikk :R

Egy olyan infravevő, amiben PIC-van miben nyújt többet ?

(#2) commanDOS válasza Blaise (#1) üzenetére


commanDOS
senior tag

Köszönöm.
Jó de nem tökéletes, várom a további észrevételeket, kritikákat. :)
Amiben mikrokontroller (PIC) van, azt lehet programozni, nem kell a szoftveres részével annyit vacakolni, de pontosan nemtudom, nem építettem még ilyet..túlságosan bonyolultnak találtam, ehhez képest :D
[link]ezen az oldalon van egy ilyen infravevő.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#3) lapa


lapa
veterán

hasonló infra vevő van a www.tavir.hu-n is, hátha vki nem akar forrasztani.

(#4) Memphysto


Memphysto
tag

Szia!
Engem főleg a 2. megoldás érdekelne, a tv-tuner távirányítós!
Hogy működjön mit kell csinállni, milyen progit kell feltenni? Esetleg azok beállítása...
minden érdekel
üdv

(#5) commanDOS válasza Memphysto (#4) üzenetére


commanDOS
senior tag

Üdv!
Ebben a topicban:[link]van róla szó, asszem van még más is, de nagy hirtelen nem találtam :B
Én még nem próbáltam, nincs tv-tunerem, de ugyanúgy Lirc kell hozzá.
Sajnos erről a megoldásról többet nem tudok :( kérdezd a többieket.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#6) tkazmer


tkazmer
addikt

Van mégegy lehetőség: BT-n keresztül, telefonról irányítjuk a gépet.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#7) sekli válasza tkazmer (#6) üzenetére


sekli
addikt

irj rola egy blogot, erdekel...;)

Jo kis iras, nekem a TV-tuneres verzio van, a hozzaadott programmal es notepad-dal korrektul kivitelezheto minden, kiveve az alt+tab...

(#8) tkazmer válasza sekli (#7) üzenetére


tkazmer
addikt

Majd ha lesz időm....

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#9) Khaal válasza Memphysto (#4) üzenetére


Khaal
őstag

Nekem egy pinnacle tunerem van, a távirányítója a soros portra csatlakozik.
A gyárilag adott programot kell lecserélni a PCTV Remote nevezetű alkalmazásra (www.boogersoft.com-ról letölthető ha jól emlékszem). Gyárit letörlöd, helyette feltelepíted ezt, a hozáadott config fájllal alapból irányíthatóak a tuner saját programjai. Remoteconfig néven van egy másik program, azzal lehet egyszerűen szerkeszteni a PCTV remote config fájlát. A távirányító minden gombjára külön állíthatsz billentyűleütést / kombinációt akár minden használt programodhoz külön-külön.

(#10) mm00


mm00
aktív tag

Nekem van audigy 4 hangkarim amihez járt távirányito is usb-s vevovel. Eloszor még ment is de nem emléxem már milyen xp-volt, lehet media center. Most windows xp pro van fenn rádugom elvileg veszi is a jelet mer felvillen a voros a vevon, de windowsban semmi sem torténik. Elvileg a telepito cd-rol anno amikor vettem feltette az akkori winre a creative entertainment centert és simán ment távirányito, Most még csak ki se irja a telepitoje, hogy fel lehetne tenni. Creative oldalán csak egy sima driver van a hangkarihoz semmi egyéb dolog...

Esetleg valakinek van 5lete hogy lehet mukodésbe hozni?

(#11) gykarcsi


gykarcsi
tag

Sziasztok!
Jó kis cucc, én már régóta használom, seperc alatt össze lehet dobni.
Ha valakit érdekel itt van USB-s cucc, kicsit bonyolultabb, nyákot kell hozzá maratni, de nem vészes.
[link]
A girder progival megy. Nekem egy ASUS TV FM tunerkartyam van, a saját progija elég gagyi, ezért a Fly 2000-rel használom, evvel az infravevővel, pepecül megy.

(#12) kelzsoca


kelzsoca
félisten

A cikk jó gratula hozzá! :C

Tudom ez nem a reklám helye, de 1-2 héten belül lesznek nálam uj, bontatlan USB-s infrás vevő+távirányító komplett gyári csomagok!

https://vertigostore.eu

(#13) DesertDog válasza lapa (#3) üzenetére


DesertDog
tag

A tavir.hu-s vevővel csak egy baj van: Megrendeled, és soha az életben nem kapod meg. Én március környékén rendeltem egy usb-s kivitelt. Most május közepe van és még csak egy visszajelzést sem kaptam a Cseh Robitól, hogy bocs de most szarok rád...

(#14) DArchAngel


DArchAngel
tag

Jó cikk. :R
Sajnos ha be van kapcsolva a gépem, akkor előtte is ülök :B

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#15) shark300


shark300
tag

Úgy érzem, a cikk hatására nyáron nekiállok lecserélem a PVR2000-es progiját valamilyen alternatívára, vagy szerkesztek magamnak egy infravevőt...

Grat, nagyon tetszett! :C

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#16) kbalage2 válasza shark300 (#15) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Azért ne siesd el a dolgot, inkább nézz be a pvr2000 topicba, rá lehet venni annak a távirányítóját is (már) más programok kezelésére ;)

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#17) Aston Deen


Aston Deen
tag

Nekem egy Pinnacle PCMCIA TV tunerem van és hozzá kerestem volna egy rendes programot amivel tudom vezérelni, ugyanis a gyárival csak két gomb működik az is rosszúl. És közben találtam egy oldalt ahol fel van sorolva az összes infrás vezérlőkhöz használható program. Illetve egy vevő rész leírása is.
Hátha valakinek hasznos lesz:
[link]

[Szerkesztve]

Az elektromos áram alatt lévő alkatrész ugyanolyan, mint amelyik nincs alatta. Csak más a fogása.

(#18) murdock25


murdock25
tag

Üdv Mindenkinek!

A korábban említett BT-s irányításhoz szólnék hozzá annyiban, hogy az egyik régebbi és mára már nem is olyan drága megoldás a SE k700i készüléke (bár valószínűleg más BT-s SE-k is tudják ugyanezt, de nekem csak ez volt).
Én is teljesen meglepődtem, mikor anno kipróbáltam a laptop-ommal és egy USB BT dongle segítségével, ugyanis az SE-be be volt építve egy kis remote progi, amivel kényelmesen lehetett a mobil joystick-ját egérként használni, de közben a mobil bill-jei is kaphattak különféle funkciókat. Nagyon ügyes kis megoldás.
Most sajna Nokia N70-em van, s akármilyen okos is a teló, alig találok épeszű programot rá, amivel a fentieket meg lehetne oldani. Egyet találtam eddig, amihez .NET framework-öt kell telepíteni a PC-re, de még nem próbáltam. Érdekes, hogy az SE megoldás milyen egyszerű volt ehhez képesz. Jah, és nem utolsó sorban a k700i egy szép és jó teló :)

Aki tud esetleg stabil, működőképes programot ajánlani, amivel BT-s telefont tudok egérmozgatásra használni PC-n/notin, az szóljon, vevő lennék rá, mert ez a legolcsóbb megoldás, főleg ha van BT-s teló és BT a PC-ben. Lehetőleg .NET telepítés nélküli megoldás érdekelne, de jobb híján az is OK, csak tuti működőképes és stabil legyen.

:R

(#19) copass válasza murdock25 (#18) üzenetére


copass
veterán

se k700i rulez! van hozzá vmi progi asszem hid config vagy mi a neve, lehet egyedi kinézetet,billkiosztást eszkábálni progikhoz, powerdvd,bsplayer,stbstb. meg asszem letölteni is lehet profilokat k700ihez. univerzális kis teló az tuti.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20) sekli válasza Aston Deen (#17) üzenetére


sekli
addikt

En a gyari programjat hasznalom, es nekem bevalt..., baromi egyszeru es kicsi..., egyebkent a link-rol az uice-t mar regebben probaltam, de hat sajnos csak 30 napig... :B

murdock25 es ebben az egermozgatos (gondolom java) programban latod a monitornak azt a reszet is legalabb, ahol az eger van...?

[Szerkesztve]

(#21) redskinhu


redskinhu
csendes tag

Valakinek valami USB-s megoldása erre a problémára??? Mert a mostani notebookokon nem kényeztetnek soros portokkal, pedig tűrhető hordozható médiacenter lehetne belőle... Persze nem akarok kész cuccost vásárolni, inkább forrasztgatnék, bár ahogy nézegettem, mindenféle mikrokontrolleres programozós dolgok is kellenek hozzá...

Nincs, nem volt, és nem is lesz...

(#22) Jofi81


Jofi81
őstag

Akkor a meglévő USB-s infraportomat is használhatnám a távirányító jelének vételére?

(#23) sekli válasza redskinhu (#21) üzenetére


sekli
addikt

nincs infraport a notebook-on...?

(#24) Aston Deen válasza redskinhu (#21) üzenetére


Aston Deen
tag

Vagy veszel egy USB -> soros port átalakítót, én is ehhez a megoldáshoz folyamodtam, de nekem más miatt kellett.
Vagy egy mezei USB-s infra port nem tudom mennyire felel meg erre a célra, de elég költség és időhatékony megoldás szerintem

Az elektromos áram alatt lévő alkatrész ugyanolyan, mint amelyik nincs alatta. Csak más a fogása.

(#25) Aston Deen válasza sekli (#20) üzenetére


Aston Deen
tag

Nekem PCMCIA-s kártyám van amiben benne van a vevő rész is. A hozzá adott program régebbi verziójával jó a távirányító de a hangja recseg ha on-line nézem TV-t. Az újabb verzióval pedig jó a hang de nem jó a távirányító. Amit az óra mellé rak le kis ikont ott ha a tesztelésre kattintok akkor érzékeli az összes gombot, de ha a tuner programban nézem akkor ott viszont már csak két gombot érzékel, és ott beállítási lehetőségem nincs (Pinnacle TVCenter Pro 4.7).

Az elektromos áram alatt lévő alkatrész ugyanolyan, mint amelyik nincs alatta. Csak más a fogása.

(#26) commanDOS válasza Jofi81 (#22) üzenetére


commanDOS
senior tag

irda-val nem fog működni:(
Az inkább sebességre van optimalizálva, sőt szándékosan szűri a távirányítók zavaró infrajeleit.

Köszi mindenkinek :) építgessetek bátran, ahogy látom pörög a topic, tehát ha elakadtok lesz segítség. :C

Egyébként elnézét a harmadik kép minőségéért, sajnos nincs lehetőségem .png-ben tárolni...

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#27) tkazmer válasza murdock25 (#18) üzenetére


tkazmer
addikt

Létezik ilyen program N70-es nokiára is, asszem javas, de nem biztos. sajna a nevét nem tudom, majd megkérdezem egyik barátomtól neki van n70-es nokiája. egyébként nem csak pc-t, másik telefont is lehet vele irányítani(csináltunk már olyat, hogy az én telefonommal irányítottam az ő telefonján egy játékot:) kicsit késett, de autóversenyhez ok volt..)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#28) sekli válasza commanDOS (#26) üzenetére


sekli
addikt

''The IR signaling used in IrDA communications (built-in IR-port in laptops) use different kind of modulation and data rate than TV remote controllers.
Fortunately, many IrDA devices are compatible with the 38 kHz frequency ASK modulation used in TV remotes. This means that they can work with such kind of infrared type signals.
However, it seems that there are still many portable computers that can't receive TV infrared stuff.''

(#29) quby válasza tkazmer (#27) üzenetére


quby
őstag

puppet master a progi neve! Van java-s és symbianos változata is!
A teljes progi egy szerverbol áll - ami a gépen fut - meg 1 kliensböl amit a telóra raksz. Teló kijelzöjének a méretétol függöen látod az asztalod 1 részét ugyhogy az egérkurzor a közepe!
sjana fizetös de van trial-ja ;)

más:Ezzel az épitett vevös megoldással agép bekapcsolása is megoldott?? :F Mert az lenne az igazi.föleg ha HTPC-vel akarod használni

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#30) Ban_Dee válasza commanDOS (#26) üzenetére


Ban_Dee
csendes tag

Jó kis cikk, tetszik.
Kérdés: ez a soro porti modul ugye bekapcsolásta nem használható? (Gondolom nem kap áramot, tehát nem is érzékel.)
Van olyan (nem túl bonyi) kapcsolás, amivel megoldható a bekapcsolás is? (Elvileg egy impulzus jelet kell ugyebár küldeni a bekapcsológomb áramkörére...)
Sejtéseim vannak a dologról, de jobb lenne egy tuti kapcs rajz, nehogy elfüstöljek valamit.
Ja, írtad, hogy ezek a Lirc és haronló progik nemigen szeretik a 'gyári' távirányítókat.
Ez áll azokra is, amik egy átkapcsolással tudnak DVD-t és VCR-t is vezérelni egyben?
(Ez a két dolog lenne számomra a lényeg: ne kelljen még egy távir. a kezem ügyébe és be is lehessen kapcsolni akár a gépet.)

Előre is köszi az ötleteket!

Bandi

(#31) sekli válasza quby (#29) üzenetére


sekli
addikt

letezik olyan, amivel bekapcsolható a PC...

mod: ugy tudom, hogy a WOL-t hasznalja...

[Szerkesztve]

(#32) DesertDog válasza redskinhu (#21) üzenetére


DesertDog
tag

Valakinek valami USB-s megoldása erre a problémára???

#11 -es hozzászólás.

(#33) Rommel6600


Rommel6600
őstag

pctaviranyito.atw.hu-t próbálta már valaki? [link]

Nem reklám, félre ne értsetek, csak már régóta gondolkozom az alap csomag (2k távirányítóval) megvételén csak semmi visszajelzért nem tudok róluk. A fórumukba meg ugye azt ír bárki amit akar, az számomra nem hiteles.
Pedig már annyiszor elhatároztam az ágyból való filmnézések közben, hogy kéne egy távirányító, viszont forrasztgatni meg nem akarok (szerintem meg tudnám csinálni a technikai részét csak elbarmolnám vagy hülyén nézne ki), úgyis csak elrontanám és az lenne a vége hogy rendelnék egyet valahonnan. :)

Ha valkinek van a fent linkelt távirányítóval tapasztalata és megosztaná velem (velünk?) akár priviben is, azt megköszönném!!!

Előre is köszi!

(#34) _Lacos_


_Lacos_
tag

Bekapcsolni nem lehet vele (annyira megerőltető megnyomni a power gombot?), csak ki.
A gyári távokat meg ki kell próbálni, hogy mennyire komálja őket a Lirc.
#33: Ez gyak ugyanaz a cucc, csak a progi különbözik szvsz.

[Szerkesztve]

N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

(#35) sekli válasza _Lacos_ (#34) üzenetére


sekli
addikt

legalabb olvastad volna el, amit elotted irtam...:U

(#36) beencee


beencee
senior tag

Jó a cikk, nekem tetszett :R , két megjegyzésem volna:
- A cikk elején a Megoldások részben, az 1. pontból kimaradt a szintén elterjedt Microsoft Remote MCE [link], amely itthon is sok helyen kapható kb. 8 kHUF ár környékén és amelyet több HTPC házhoz is tartozékként adnak.
- Cseh Robit (tavir.hu, valaki itt panaszkodott az elérhetőségére) érdemes telefonon felhívni és szóban leegyeztetni vele a dolgokat...

[Szerkesztve]

(#37) commanDOS válasza sekli (#35) üzenetére


commanDOS
senior tag

Úgy értette a kollega, hogy Ezzel a típusú infravevővel nem lehet bekapcsolni a PC-t.
Létezik olyan, amivel lehet, de az jóval bonyolultabb. Ennek pedig épp az a lényege, hogy tök egyszerű a kivitelezése...

beencee: igazad van, lehet még bele rakom ezt is, de eddig nem ismertem :)

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#38) _Lacos_ válasza sekli (#35) üzenetére


_Lacos_
tag

Mivel a írás lényegében a 3. pontban leírt variációról szól (tehát soros porti vevő, winlirc, autohotkey), ezért írtam, hogy nem lehet bekapcsolni. Másrész quby és Ban_Dee is ezekről kérdezte, h a bekapcsolás működik-e.

N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

(#39) commanDOS válasza Ban_Dee (#30) üzenetére


commanDOS
senior tag

Köszi!

Sajnos ez a változat nem jó bekapcsolásra, mint feljebb is írtam.
Létezik olyan, maivel megoldható, de énis csak sejtem, hogy hogyan :DDD
lehet, hogy kívülről kell neki egy kis tápfesz vagy nemistom...
Nézd..létezhet, hogy műxik gyári távirányítóval, de nincs rá garancia, éppen ezért ajánlottam az univerzálisat. Sőt sok dvd lejátszót árulnak gyárilag is univerzális távirányítóval
(panasonic pl), ezekkel működnie kell. Nemtok mást mondani, minthogy próbálkozzál, nekem 4 gyári távval sem vette a lapot :DDD
Kapcsolási rajz után még nézelődök.


[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#40) commanDOS


commanDOS
senior tag

Ezt a rudi fórumtárs által készített cikket/blogot miheztartás végett linekelem (remélem nem haragszik :) ):[link]
Ugyanis ha már vettem a ''fáradtságot'', utánanéztem a dolgoknak, leírtam, hogy más is okuljon belőle, vagy csak adjak egy jó tippet, stb. akkor annyi azért járna, hogy a topicban normális ember módjára viselkedjenek egyesek. Akinek nem inge...

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#41) sekli válasza commanDOS (#39) üzenetére


sekli
addikt

nem hiszem, hogy annyira komplikalt lenne..., WOL (Wake ON LAN) szinte minden alaplapnak tamogatott funkcioja, annak van egy csatlakozoja is, amire egy kis ugyesseggel mindent ra lehet kotni..., plussz fesz sem kell hozza, az eger, a bill, a modem, a BIOS..., barmi be tudja kapcsolni a gepet...

[Szerkesztve]

(#42) _Lacos_ válasza sekli (#41) üzenetére


_Lacos_
tag

Az integrált hálós lapokon tudtommal nincs wol-csati, azokat max progiból lehet feléleszteni. Aki meg távval akarja bekapcsolni az vagy olyat veszi, ami tudja, vagy utánanéz neten.

N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

(#43) Rommel6600 válasza sekli (#41) üzenetére


Rommel6600
őstag

Akkor már a bekapcsológombot is meg lehet ''hekkelni'' nem?
Ha jól tudom annyi hogy zárni kell az ármakört, a gomb is ezt csinálja.
Nem vagyok nagy elektroműszerész de ha az alaplapi tűk és a gomb mellé párhuzamosan bekötnénk egy valamit amit működtetne a távirányító (talán relének hívják? De mondom nem értek hozzá ez is áltsuliból ragadt rám.) akkor, akár az is tudná zárni az áramkört tehát kapcsolni a gépet.
Persze kikapcsolt számítógépről beszélünk, úgyhogy a tápellátás egy másik problémát vet fel, de mondjuk az usb-ről is megoldható, mert az tud adni áramot kikapcsolt állapotban is de táp és talán alaplapfüggő a dolog.

[Szerkesztve]

(#44) sekli válasza Rommel6600 (#43) üzenetére


sekli
addikt

kikapcsolt gepnel az usb sem kap aramot, csak keszenletben..., en ugy hasznalom a gepet, hogy a bill power gombjaval kapcsolom be...

(#45) Rommel6600 válasza sekli (#44) üzenetére


Rommel6600
őstag

Én kérek elnézést(!), hogy a tápom és az alaplapom default jumperelése lehetővé teszi nekem ezt az opciót, így kikapcsolt állapotban is kap áramot az összes usb port a gépemen. Tapasztalat, úgyhogy most ez épp nem jónak mondtad... :U
Én meg úgy használom a gépemet, hogy az mp3 lejátszómat este s kikapcsolt gépre rádugom (igen, usb-n) és láss csodát már több mint egy éve reggelre mindig feltöltődik.

Nézz utánna a dolognak, mégegyszer mondom, hogy szerintem tápegység (márkásabbak gondolom támogatják) és alaplap függő a dolog. Konfigom az adataimnál.

[Szerkesztve]

(#46) lapa válasza sekli (#44) üzenetére


lapa
veterán

kikapcsolt gépnél is kell kapjon áramot az usb, egyébként nem lehetne usb bill-lel bekapcsolni... kell lennie vmi jumper vagy szoftbios beállításnak a lapon.

(#47) footy


footy
addikt

Valaki kérdezte a blutooth-os távirányításra használható program nevét.
Én ezt használom:

[link]

A lényege, hogy feltelepíted a programot a gépre és egy java alkalmazást a telefonra, összepárosítod őket és mehet a móka.
Motorola v550 és v360-on tuti működik, mert azokon használtam.



Jó cikk...

[Szerkesztve]

(#48) kiborg válasza tkazmer (#6) üzenetére


kiborg
aktív tag

Eddig ez a legjobb megoldás :))

Tényleg tuti.

6600 + Bluetooth remote controller

Kiborg

(valsz a progi fut nem symbianos telcsiken is, mert java alapú asszem)

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#49) sekli válasza Rommel6600 (#45) üzenetére


sekli
addikt

elnezest, akkor ezt elkapkodtam, a sajat lapombol indultam ki, ami jo lenne, ha tudna, de nem tudja, igy ha kell valamire az usb, mindig keszenletbe kell raknom...

Ha valaki bedolt a hulyesegemnek, akkor: Az USB akkor is kap(hat) aramot, ha a gep ki van kapcsolva.

(#50) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Nekem a tuneremhez van egy távirányító. Azzal hogyan tudom vezéelni a videólejátszást meg a hangerőt meg stb.? :F

"Csak úgy mondom"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.