Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

Már elég késő van, de várom a kritikákat, kérdéseket. :)

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#2) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem látom pontosan a dolog hasznát: ha úgyis a TV közelében kell lennem (illetve a router hatótávolságán belül), akkor miért a pici kijezőn nézzek egérmozit?

A cikk viszont a fentiektől függetlenül nívós lett, gratulálok!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#3) agent_k válasza bLaCkDoGoNe (#2) üzenetére


agent_k
őstag

Valószínűleg az otthoni felhasználás, csak egy átfogó teszt. Gondolom a lényeg itt ''bárhol vagyok, nézhetem a tv-t''.
Csatornaváltást hogy oldod meg, pl ha orvosi rendelőben vagy?

(#4) S.J.M. válasza agent_k (#3) üzenetére


S.J.M.
senior tag


''Csatornaváltást hogy oldod meg, pl ha orvosi rendelőben vagy?''

Nos igen ez az a rész amit nekem sem sikerült megoldanom.
Max úgy hogy felhívom anyukámat váltson csatornát. :D

De ezzel a VLC playerrel nem csak TV-zni lehet, tud ugyanígy DVD filmet lejátszani vagy divx-et vagy amit csak akartok.

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#5) bundas válasza S.J.M. (#4) üzenetére


bundas
csendes tag

PDA-kban szokott lenni remote desktop kliens.
Csatornaváltás idejére csatlakozol az otthoni gépedre.

(#6) S.J.M. válasza bundas (#5) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Hú ez egy tök jó ötlet, én hülje nem is gondoltam rá. Pedig nap mint nap szoktam használni a VNC-t. :D

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#7) Elbandi válasza bundas (#5) üzenetére


Elbandi
aktív tag

vagy bekapcsolod a vlcben a telnet remote controlt, es akkor sima telnettel lehet vezerelni... (elegge pilotavizsgas a dolog :U , de mukodik), de van fapados (1 eve neztem) web remote control is...

(#8) MrTwister


MrTwister
őstag

Vajon USB-s tunerekkel is működik a VLC? Merthogy nekem olyanom lesz, soha többet belső PCI-osat nagyon zajos!

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#9) S.J.M. válasza MrTwister (#8) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Szerintem mennie kell mindenképpen, sőt ha van hozzá WDM driver akkor 100%, hogy mennie kell.

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#10) MrTwister válasza S.J.M. (#9) üzenetére


MrTwister
őstag

Akkor megnyugodtam.Van e hozzá WDM driver azt nemtudom, de utána járok, ha veszek.

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#11) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Sziasztok , most kezdtem :) itt ezért nem tudom , volt-e már szó róla , sdio csatlakozású tv- kártyát látott már valaki működni Mo-on ? A gugliban csak dvb-h rendszerűt láttam , analóg van egyáltalán ?

Hány perces a hsz. szerkesztés ideje.... :U ;]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12) S.J.M. válasza philoxenia (#11) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Hát, ha Magyarországon nincs is de elvben van mert én találtam egy ilyet ami elvileg analóg rendszerű: [link]

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#13) Balinov


Balinov
félisten

Most látom,hogy WM-es Coreplayert használsz! :R Most "vettem" meg az UIQ3-as változato P990i alá,örömmel olvastam a tapasztalataidat.

1 dolgot kérdeznék: olyat nem csináltál véletlen,hogy egy netes tv-t sugároztattál VLC-vel és azt nézted PDA-n?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

A VLC-ben van olyan opció, hogy netes adás közvetítése, úgyhogy több mint valószínű lehet, majd este kirpóbálom.

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#15) Balinov válasza S.J.M. (#14) üzenetére


Balinov
félisten

redben,köszi,addig én is próbálkozom még!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16) lacam


lacam
aktív tag

Huh, ez a topic valami égi jel! :D

Épp ezzel foglalkoztam, mikor megláttam a fórumtémák között.
Nagyon korrekt írás, tetszik.

Viszont van egy nagy problémám, hátha tudja rá valaki a megoldást.
Mikor benyomom a vlc-t és végigcsinálom a lépéseket (frissítem a listát, kiválasztom a videó és a hang eszközt) ekkor a van egy apró kis bajom. Nincs hang! (kép sem jött még össze, de szerintem azt megoldom) A hangeszköz melletti beállítás gombbal előhívom azt az ablakot, ahol megadható hogy melyik bemenetről adja a hangot (alapértelmezett: "mono in") de mivel nekem nem azon van, hanem a CD bemeneten, ezért átkapcsolom. OKra klikk és várok, hogy legyen hang. Nincs! Ha ismét megnyomom a beállítást, ismét "mono in"-en van! Nem marad meg abban az állapotban, amit megadtam neki.

X-aktás eset. :U

(#17) Balinov válasza lacam (#16) üzenetére


Balinov
félisten

ez szvsz 99%,hogy a VLC kínja. milyen tuner amúgy konkrétan? oprendszer?Driver?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18) lacam válasza Balinov (#17) üzenetére


lacam
aktív tag

Pinnacle PCTV Pro, drájververzsön: 5.50, KicsiPuha ikszpé (sp2)

Nemtudom mi lehet a gond.... :(

(#19) Balinov válasza lacam (#18) üzenetére


Balinov
félisten

hmm...csak nem..bár PCTV Pro-ról csak szar PVR alkalmazást olvastam,drivergondokat nem nagyon. Ettőlfüggetlen lehet érdemes lenne utánaolvasnod,van a tunerednek ph-n topikja.

Leadtek tunerek PVR-jében van olyan default feature,hogy Live Broadcast akinek Leadtek tunere van,az próbálja ki. Én majd csak este tudom,ha odajutok a géphez.

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#20) lacam válasza Balinov (#19) üzenetére


lacam
aktív tag

Hogy milyen szoftver van a kártyához, azt már rég elfelejtettem. Egyszer telepítettem fel, bűnrossz volt, azóta DScaler-rel használom a tunert, probléma nélkül.

Most ez a VLC bosszant kicsit. Nem értem, hogy miért nem hajlandó "megtartani" azt a hangbeállítást, amit megadok neki. :(((

Pedig épp a 7végén szükségem is lehet rá! :) (szombaton "kötelező"jellegű dolgom van...egész éjjel, viszont unni fogom a fejem. Ha találnék nyílt netet....?! :B )

(#21) Balinov válasza lacam (#20) üzenetére


Balinov
félisten

akkor megnyugodtam. nemtudom,próbáltad-e már az iuvcr oldalán található tweaked bt8x8 drivereket a cucchoz. Asszem egy PCTV PRo még régi, és conexant BT848 vagy 878(a) chip van rajta.Tippem nekem sincs amúgy,én egy ADS InstanTV PCI cuccal jártam hasonlóképp.Globalommal ilyen gond csiccsen.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#22) lacam válasza Balinov (#21) üzenetére


lacam
aktív tag

Igen, szerintem olyan chip-el van felszerelkezve (pontosan nemtudom, de 90%....emlékfoszlányaim alapján, most én sem vagyok a gép előtt :) )

Ez a driver-csere lehet hogy jót fog tenni a cuccnak...azt viszont nem értem, hogy miért a tuner driverét kell erőszakolni, mikor a VLC a hangbeállításaiba (egy alaplapi hangcsatit kéne aktívvá tenni) kéne samukalapáccsal beleverni a CD in-t... a kártya jól nyomja a hangot (a Dscalernek semmi baja a hanggal, de VLC-n kussol...érthető, hisz mono-in beállításon van[amit nem tudok megváltoztatni])

Huh ez kicsit zavarosra sikeredett, de remélem, hogy a lényeg azért érthető. :K

(#23) Balinov válasza lacam (#22) üzenetére


Balinov
félisten

igen,érthető. VLC fórumain nem néztél még körül?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#24) S.J.M. válasza Balinov (#15) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Na, kipróbáltam és nekem tökéletesen működött. Annyit kell tenni, hogy Fájl --> Hálózati adatfolyam megnyitása --> Kijelölöd a HTTP/HTTPS/FTP/MMS -t --> Ott beírod a sugározni kívánt online adás címét és beállítod a műsorszórásnál amit kell, utána nekem tökéletesen műkött. Amúgy milyen adót akarsz tovább sugározni, lehet azzal van a baj, ha nem megy.

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.