Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) A_Sanyi


A_Sanyi
csendes tag

A HP jó notebook-márka, ajánlom mindenkinek. Masszív notebook-okat gyártanak, amik nem is rondák. Az online chates supportjuk pedig igazán jól működik. Eddig kétszer volt problémám, egyszer ki akartam szedni a DVD-írót és ehhez kellett egy útmutató (adtak egy teljes, könnyen érthető, részletes szétszerelési útmutatót), majd egy driverrel voltak problémák, de mind a kétszer segítettek. Nagyon meg vagyok elégedve a notimmal, már három éve nyúzom, és többször is leesett a táskával együtt a vállamról (tudom, megérdemelném, hogy tönkremenjen :)), de kisebb kopástól eltekintve semmi baja. Ja, a noti nehéz, vastag és melegszik, de desktop replacementnek vettem, szóval sosem akartam az ölemben melengetni. Ez egy pavilion ze5415ea. [link]
Több helyen is olvastam, hogy a HP többnyire jó minőségű notikat gyárt, noti ügyben érdemes böngészni a www.notebookreview.com-ot.

(#2) szepi79


szepi79
őstag

célszerű a fontos és/vagy hozzú cikkeket pár nap eltéréssel feltölteni, mert igy le fogják venni a főoldalról az egyiket- lévén egy szerzőtől csak 1 cikk szerepelhet ott.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#3) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Szerintetek nagyobbra vegyem egy kicsit a képeket, vagy inkább linkeljek be nagyokat, vagy semmit nem kellene módosítanom?

(#4) Racecam válasza pmikloska (#3) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Először is egyszerre csak egy írást tegyél fel, még akkor is, ha sorozat.
Másodszor, a képeket nem csak így bedobálni kellene egymás után az elejére, hanem szépen elosztani az szövegben.
Az írás ezen részének megjelenése későbbi időpontra halasztva.


u.i.: Javaslom, hogy olvasd el Winner_hun írását: [link]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#5) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Eredetileg úgy szerettem volna, hogy két kép van egymás mellett, így nem kell túl sokat gördíteni az oldalon. Mivel a szöveg eléggé összefüggő blokkokból áll, nem szeretném képekkel megszakítani. Hadd legyen ez amolyan szerzői szabadságom... Van rá lehetőség, hogy egymás mellett is elhelyezhessek két képet?
Tulajdonképpen most hova tűnt a második részem?
Várom a segítségeket a cikk készítéshez, és a hozzászólásokat a leírásomhoz.

(#6) Racecam válasza pmikloska (#5) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

A képek elhelyezése (is) a szerzői szabadságod, én csak tanácsot adtam (volna).

A második részt előredátumoztam, ahogy már írtam egyszer. Olvasd már el a cikket amit linkeltem és akkor kevesebbet kellene kérdezned. :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#7) agent_k


agent_k
őstag

Nem bántani akarok senkit. Csak leírom.
Mi lenne, ha egyszer valaki azt írná... vettem egy ilyen és ilyen laptopot és igen játékra kiváló!
Lehet rajta szöveget szerkeszteni meg php-t írni, de játékra kiváló. Ez és ez így és így megy rajta... ilyen logout írás miért nincs? 250-300 alatt a laptopok 12 egy tucat. De tényleg. Akarsz wifit van, akarsz 120-as winyót van. Akarsz blútyúkot, van. Ez nem nagy szám... Bár most a BestByte reklámoz valamit, ami talán nem rossz. Core 2 Duo meg hasonlók, 1Gb RAM és társai szövegszerkesztésre meg phpre meg mittudomén? ááhh

(#8) pmikloska válasza agent_k (#7) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Nem gond, hogy megírtad, a válaszom a következő. Egy bizonyos ár felé úgy látom nem mehetnek a vásárlók ma Mo.on. Hidd el, én is szívesen írtam volna, hogy milyen kiváló grafikai képességekkel rendelkező gép volt a kezemben stb., de azok bizony drágák. Az itt bemutatott gép megvételének például nem is ez volt a célja, de volt már nekem ATI x700-as videokártyával ellátott notim is, sajnos hibás volt a gép, így most Lenovo-m van, de ki kell ábrándítsalak, mert ugyanebben az árban a Lenovo már csak Intel GMA950-nel jött. Milyen jó lett volna egy ütős videokártya, de nem futotta rá. :( És még így sem a legolcsóbbak között volt, elhiheted. Akinek drága gépe van, az leginkább komoly üzletember lehet, vagy munkahelyi gép stb. és nem ír bemutatót a Logout-ra. :(

[Szerkesztve]

(#9) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

''Eddig azt hittem, hogy az új, különböző fényes bevonattal rendelkező kijelzők (CrystalBrite, GlareType, CrystalShine, ColorShine, Brightview, VibrantView stb.) megintcsak a vásárló hülyítését szolgálják, de most látom, hogy kicsit tényleg jobbak. Valahogy szebbek a színek, kontrasztosabbak, mint ezen a normál változaton. Hogy melyiket lehet könnyebben tisztítani? Talán a fényeset, és legalább egy plusz réteg is védi a kijelzőt.''

Jól hitted, tényleg csak a vásárlók hülyítésére szolgál. A színeket lehet szebbnek nevezni, tény, hogy ''erősebbnek'', ''teltebbnek'' látszik, viszont köszönő viszonyban sincs az elvárt színektől. (Színhűsége katasztrófális.) Ezen kívül tükröződik, elég jelentősen.
Tisztítani viszont tényleg könnyebb és a védőrétegnek is köszönhetően kevésbé sérülékeny. (Mondjuk ezek az előnyök eltörpülnek a hátrányokhoz képest.)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#10) pmikloska válasza Racecam (#9) üzenetére


pmikloska
aktív tag

De azért remélem, ezzel nem azt akarod mondani, hogy rosszabbak az elődeiknél? :F Ez butaság lenne. :( Az az előnye, hogy nincs hátránya... valahogy így van ez inkább. ;)
A lényeg, hogy szebbnek tűnik. Nem a szabad ég alatt használjuk általában, annak ellenére, hogy hordozható gépekről van szó, szobában pedig, ahol nem közvetlenül az ablak alatt van, határozottan jobb, és ott nem fénylik.
Más dolog egyébként a színhűség. A notebook-ok nagy részében a kijelző valójában meg sem közelítheti!! a valódi színeket, mivel, és most figyeljetek: 262,144(6bit) szín megjelenítésére képesek! :Y Az adatok megtekinthetők a nagy gyártók oldalain. Egy példa:

[link]

Látható, hogy gond van a betekintési szögekkel is, és a kontraszaránnyal is. Éppen pár napja ültem egy ViewSonic LCD előtt, ugyanazt a Logout oldalt néztem, mint a notebook-on, és látványos különbség volt közöttük.

De azt hiszem, egy notebook nem is kimondottan komoly grafikai munkákhoz van kitalálva. Ott a VGA kimenet, lehet rá kötni külső megjelenítőt. :))

A működésükről egy kép:

[kép]

Elvileg a különbség:

[kép]


[Szerkesztve]

(#11) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Hopp, lehet, hogy nem a legjobb képet raktam be ez ügyben, mert ez ráadásul érintőképernyős, és így még több elemből áll, de a témához tartozó részletek rajta vannak...

(#12) agent_k válasza pmikloska (#8) üzenetére


agent_k
őstag

Egyszer volt egy drága laptopom. 4 évvel ezelőtt megkésett ballagási ajándék a hmmm gazdag pesti rokonoktől. Integrált volt a vezérlője max 64 megával, de nem volt rossz. Viszont az asztaliak már akkor jobbak voltak. node sebaj.

Az x700 mit tudott? Nagyon szeretném kiváltani az asztali nehézkes gépemet valamivel... Tudom akkor vegyek konzolt, de azoktól idegenkedek. (nem volt még a kezemben ilyesmi)

(#13) eddie17


eddie17
addikt

Kár, hogy már nem kapható a gép, beneveztem volna rá. De sajnos felvilágosított az Euronics, hogy már nem kapható...

(#14) Rocko válasza agent_k (#12) üzenetére


Rocko
tag

picit OFF:
Íme az én játékos laptopom:
Nekem úgy alakult, h felköltöztem Pestre és kellett egy laptop. A kiszemelt áldozat egy FujistuSiemens Amilo M1437G -pl:[link]- amiben van egy 1.8as Centrino 1 giga ram és egy X700. Játékra sokat használom, de kezd kiöregedni ez a kártya... Főleg autós játlkokkal játszom. A legutóbbi játék ami normálisan fut rajta az a Test Drive Unlimited (érdekes módon nekem ment a game egyből és nem volt semmi probléma mint egyesekek vaddisznó konfiggal asztalin), persze minden minimumon. Néha zavaró, h a kártya egyszerűen megzabálja a ramot. Habár van neki saját 128megája, de -van aki nállam biztos jobban tudja- a ramból is tud elvenni magának így majdnem fél giga memóriához jut ha nagyon éhes és ilyenkor rendesen be szokot szaggatni. A másik nem mellékes dolog, h rohadtúl melegszik. Pont jobb kéz alatt van az X700 bal alatt pedig a vinyó. Egy forró nyári napon az ember nem pont egy ilyere vágyik...
Most már vannak ennyi pénzért (~270) jóval jobb vgaval szerelt gépek végülis ha van rá ennyid és utazol akkor megéri, h mindig mindened nállad legyen és elfogadható minőségben tudja azt amit asztalivel csinálnál. Viszont ha nem kell a mobilitás -LAN partit hagyjuk... :U - akkor nem érdemes cserélni. Ennyiért inkább vegyél egy jobb gépet és költs pénzt a házra meg hűtésre.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.