Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dani993


dani993
senior tag

donttrájdiszethóm

(#2) McSico válasza dani993 (#1) üzenetére


McSico
senior tag

dehogyneeem ;]

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#3) deakferenc75


deakferenc75
tag

Ezek szerint az 5s-em nem érintett.

(#4) DaveJr válasza deakferenc75 (#3) üzenetére


DaveJr
őstag

Egyelőre ;] :P
Annak lehet hogy lesz más baja...

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#5) jerry311


jerry311
nagyúr

Nem látom az (x)-et :U

(#6) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Amúgy ilyesmit, forrasztás, IC és egyéb cserét hol lehet tanulni? :)

Finn the human

(#7) Simi87 válasza DaveJr (#4) üzenetére


Simi87
senior tag

Eddig az 5S-nek nem fedeztem fel egy tipushibáját sem, de az 5G ritka betegágy. Ez a töltő IC nagyon gáz.

(#8) lela


lela
aktív tag

Én a foxxconnban dolgoztam és ezeket a BGA kat kézzel hőlégfúvó páka segítségével cserélték, de sokat kell hozzá gyakorolni, és nem árt egy röntgen sem amivel ellenőrzöd a forrasztást hogy nem keletkezett e forraszhíd .Tehát elvileg otthon is megoldható, de mint mondtam sok sok gyakorlás.

(#9) jerry311 válasza Matada2.3 (#6) üzenetére


jerry311
nagyúr

Akár itt is.

(#10) Roadhammer


Roadhammer
tag

A sikertelen javítási kísérlet is díjköteles? Mert, ha igen, akkor azt én is vállalom.

[ Szerkesztve ]

(#11) Matada2.3 válasza jerry311 (#9) üzenetére


Matada2.3
veterán

:R Látom eléggé nagy topik, megpróbálok bogarászni akkor :)

Finn the human

(#12) jerry311 válasza Roadhammer (#10) üzenetére


jerry311
nagyúr

Attól függ, mit vállal a szerviz és hogyan. Nyilván a vevőnek az a legkedvezőbb, ha sikertelen javításért nem fizet, viszont már akkor is be van szerelve az új töltő IC. Nevezhetjük ezt akár a szerviz üzleti kockázatának is, kérdés, hogy bevállalják-e vagy a megrendelőre terhelik.

Kb. mint az LCD és a pixelhiba. 1M pixelből ha 5 döglött az még belefér, így adja el a gyártó, ennek tudatában veszi meg a vásárló.

(#13) philips20


philips20
aktív tag

Erre lehet hogy lesz gyári vissza hívás ?
Vagy valami ?

(#14) Jeanne d'Arc válasza Matada2.3 (#11) üzenetére

Engem összeségében érdekelne a telefon szervizeles, de sajnos korrekt hely nem igen van. Talán a legjobb a saját tapasztalat.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#15) kelzsoca válasza jerry311 (#12) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nyilván a vevőnek az a legkedvezőbb, ha sikertelen javításért nem fizet, viszont már akkor is be van szerelve az új töltő IC.

Valószínűleg a vevő fizeti a javítási költséget, ha jó lesz ha nem, és vállalja az anyagi kockázatot, hogy egy sikertelen javítást is kifizet, ami után felajánlanak neki egy "kedvezményes" alaplap csere lehetőséget, ha már..
Lényegében a szerviz ebből nem igazán jöhet ki rosszul, mert a munka kimenetelétől függetlenül a szervizköltség és alkatrész ára ki lesz fizetve, az pedig hogy a végén csak alaplap cserével orvosolható a történet nyilván nem szomorítja el a szervizt, hiszen azon további forintokat foghat magának.

https://vertigostore.eu

(#16) jerry311 válasza kelzsoca (#15) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez a suttyó szerviz módszer. (saját véleményem)
A korrekt szerviz módszer meg, hogy akkor fizet a megrendelő, ha a probléma meg lett oldva.
Én megrendelő oldalról elvárom, hogy egy számomra ismeretlen szerviz, ismeretlen képességű szerelője vállalja be a sikertelen javítás költségét. Ha erre nem hajlandó, akkor majd eldöntöm, hogy velük javíttatom vagy máshol.
Nyilván, ha erre egyetlen szerviz sem hajlandó, akkor kénytelen a megrendelő állni a költségeket.

Pl. olyan helyről sem vásárolok, ahol előleget kérnek, hogy beszerezzék nagykerből az egyébként raktáron lévőnek megjelölt terméket. Komolytalan. Most akkor raktáron van vagy nem? Ha raktáron van, akkor tessék ideadni, kifizetem, viszem. Mindenki boldog. Ha eleve átvertek azzal, hogy persze van, gyere vigyed aztán pofára esés van, akkor mi biztosítja, hogy később nem vernek át még jobban?

(#17) kelzsoca válasza jerry311 (#16) üzenetére


kelzsoca
félisten

Számomra nem derült ki eddig egyértelműen, hogy ilyen esetben a szerviz miképp gondolkozik.

A kérdésre csak a blog és a cég illetékese tudna érdemben válaszolni, tehát az iSzervizBuda nick alatt tevékenykedő felhasználó.

https://vertigostore.eu

(#18) jerry311 válasza kelzsoca (#17) üzenetére


jerry311
nagyúr

Általánosságban beszélek szervizekről, nem az iSzervizBudáról szól a véleményem.

(#19) kelzsoca válasza jerry311 (#18) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, én is általánosságban beszéltem, de ha már itt vagyunk, akkor ez az információ is hasznos lehet. :)

https://vertigostore.eu

(#20) dealerman


dealerman
senior tag

Nem teljesen értem,igen ne használjanak hozzá gagyi töltőt ha már premium készülékük van ! De mi köze hozzá a töltőnek,ha akkor is be.....ik az az IC ha teljesen lemerül a teló ? Nekem ebből az jön le,töltő ide vagy oda el van cseszve az egész,mondjuk lehet azért mert nem volt fél millió csak annak a fele :U :D

underground techno will never die

(#21) dani993 válasza dealerman (#20) üzenetére


dani993
senior tag

GSM boltban dolgozom, 90%-a az embereknek az iPhone 6-hoz, meg 6 plus-hoz a gagyi utángyártottat veszi, hiába ajánlgatom a gyárit.

Sajnos ez ilyen, az emberek csak azért vesznek ilyen telót, hogy legyen mit villantani a tükörben szelfizésnél.

(#22) haddent


haddent
addikt

"Az általunk alkalmazott eljárás alkotóelemeit és folyamatát szakmai titokként kezeljük,"

hát igen, már vártam a következő ilyen bejegyzést. Sorry mindenkitől akit ezzel most megbántok, de nem tudom mit keres egy ilyen cikk itt a PH berkein belül..
Két dolog lehet: BGA -nak, akkor miért nem lehet elmondani? Kétlem, hogy azonnal minden zsugbolt konkurrens gányoló elrohan egy több milliós bga forrasztógépet venni.
Vagy nem BGA -nak, ami baj és akkor megértem miért kell titkolózni.

De ettől eltekintve a hír/információértéke (megint) nulla a cikknek/bejegyzésnek, csak egy megfélemlítő hadjárat ügyes reklámmal egybekötve. De nem az első, sajna nem is az utolsó :(

Technikai infókkal, képekkel ,netán videóval egészen érdekes kis blog lehetne. Nem úttörő, mert ott az iFixit, de legalább lenne egy magyar verzió, én örülnék neki. De ez..? :F

(#23) Halkow.


Halkow.
senior tag

Jó cikk lett, legalább fény derül mit okozhat egy egyszerű olcsó utángyártott töltő vagy usb :)
én még arra lennék kíváncsi hogy mennyibe kerül egy ilyen szervizelés?

(#24) BlackSoft


BlackSoft
addikt

"...alkalmazott eljárás alkotóelemeit és folyamatát szakmai titokként kezeljük..." és "...speciális eljárással..."

Igen, szóval van egy BGA forrasztóállomásotok :R Kérlek mesélj még ezekről a hatalmas titkokról... :U

(#22) haddent: +1, ha nem simán reballozzák, akkor azt gányolásnak nevezzük, amit tényleg nem árt titkolni :DDD

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#25) Matada2.3 válasza Jeanne d'Arc (#14) üzenetére


Matada2.3
veterán

Én pontosan ugyanígy vagyok vele mint te, eddig próbálkoztam, de csak a képernyő/digi vagy teljes alaplap/akku cserék mentek.. A többihez nincs szakértelmem és oda sok is kell :(

Finn the human

(#26) darvinya


darvinya
titán

Bírom ezeket a vállalati titkos eljárásokat. :C

Ezek az panelek már nem folyatot forrasztás van, hanem ragasztot.
Ráadásul legtöbb típusú ilyen ragasztót nem lehet melegíteni, csak vágni.
Azért nincs 100%-os javítás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#27) Keeperv85 válasza Halkow. (#23) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ja... legalább kiderül, hogy mennyire sok buta ember van, aki megeszi még azt a maszlagot, hogy nem a fogyasztó hibás, ha nagy áramot vesz fel, hanem a töltő, ami képes is leadni azt... :W

(#28) jerry311 válasza Keeperv85 (#27) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez attól függ, hogyan tervezték és milyen követelményeket támasztottak a táppal kapcsolatban. Ha a telefont arra tervezik, hogy a saját gyári töltőjével ne égjen le, az olcsó utángyártottakban pedig nincs áram és/vagy feszültség korlát, ami ezt megakadályozná...
Ennek persze ellentmond, hogy az is megdögölhet, ami egész életében csak gyári töltőt látott.
Harmadikként pedig ott vannak az utángyártott töltők, amik aztán annyira olcsók, amennyire csak lehet, annyi alkatrészt spórolnak ki, amennyit csak lehet, meg úgy általában is a fő szempont, hogy olcsó legyen.

(#29) Keeperv85 válasza jerry311 (#28) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Ha a telefont arra tervezik, hogy a saját gyári töltőjével ne égjen le, az olcsó utángyártottakban pedig nincs áram és/vagy feszültség korlát, ami ezt megakadályozná..."

Magában a készülékben kéne legyen védelem, már csak azért is mert a gyári töltő működése sem szentírás szerint történik mindig. Maga a készülék vesz fel x mA áramot, maga a készülék szabályozza az akku töltését. A töltőben jó dolog, ha van védelem, sőt, elvileg előírás is, de a töltő akkora áramot ad le, amekkorát a készülék főpanel fel akar venni, még el nem éri a saját fizikai vagy szabályozott korlátait. Ergo még le nem ég vagy le nem kapcsol a védelem.

"Ennek persze ellentmond, hogy az is megdögölhet, ami egész életében csak gyári töltőt látott."

Pont megerősíti azt, amit írtam...

"Harmadikként pedig ott vannak az utángyártott töltők, amik aztán annyira olcsók, amennyire csak lehet, annyi alkatrészt spórolnak ki, amennyit csak lehet, meg úgy általában is a fő szempont, hogy olcsó legyen."

Egy komoly precíziós kapcsolóüzemű töltő előállítási költsége pár ezer Ft körül megáll. Nem nagyon van mit spórolni rajta...

(#30) Polllen válasza kelzsoca (#15) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez azért nem ilyen egyszerű. Ha beviszed egy szervizbe az eszközt, hogy x bajod van vele és javítsák meg, minden sikertelen javítási kísérlet költsége a szervizt terheli. Elvállaltak egy munkát, nem tudták megoldani.

249/2004. Kormányrendelet

És ezt az sem írja felül, hogy megállapodnak, akkor is fizet a vevő, ha sikertelen a javítás, mert minden jogszabállyal ellentétes rendelkezés semmisnek tekinthető.

Az eredeti felvetés amúgy csak nekem tűnik meredeknek? Elvállalnak egy munkát, de felelősséget nem vállalnak érte? Én meg fizetek mindenért... :U

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31) ncc1701 válasza jerry311 (#16) üzenetére


ncc1701
veterán

Autószerelők alkatrész cserélő műhelyek is tipikusan így működnek. Kicserélik a fél autót rossz esetben, mire ráhibáznak a hibaforrásra. Természetesen minden tippjüket a vevő fizeti ki.

(#32) haddent válasza Polllen (#30) üzenetére


haddent
addikt

Ilyen ez a popszakma. Vagy az illegális mobilszervizelés. Majd ha Apple.hu -ra felkerülnek, mint szerviz akkor igen, szerviz. Addig semmi több mint vállalkozószellemű youtube és ifixit "képzett" emberek utángyártott ebay-es alkatrészekkel jó drágán.
Gyári alkatrészt max. akkor lát a javított készülék, ha van raktáron bontott. Na most az meg ki tudja milyen előéletű, másik ilyen szerviz már 5x oldotta róla a vizes szennyeződést mert wc -be dobálták, 3x ellopták 12x eladták más készülékben mint használt iphone.. na.. És akármekkora üzlet, és rengeteg használhatatlan iphonet vásárolnak fel alkatrész donornak, az iramot kizárt, hogy tartják..

Persze ettől még sajnos hiánypótló, mert a hivatalos szerviz általában a készülék árának feléért cserél bármit garancia lejárta után :DDD

(#33) #65577472 válasza ncc1701 (#31) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ebben sajnos igazad van, ezért is van rossz híre a szakmának. Azért a teljes igazsághoz hozzátartozik az is, hogy nem lehet minden hibát egyértelműen computerrel kiolvasni, ilyenkor megy a találgatás. Én autóalkatrészben utazom, több szervizt is működtetünk, de olyan még sohasem fordult elő, hogy nem tudtuk megoldani a hibát, mégis a vevőve hárítottuk a költségeket. Oda lenne a jó hírünk, a vevő pedig a jövőben messziről elkerülne minket.

(#34) Polllen válasza haddent (#32) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igazából teljesen mindegy, hogy hivatalos szerviz végzi a javítást vagy a kis pista bt.. A lényeg az, hogy papírozzák a javítást vagy sem. Hivatalosan kell, de nyilván ha nincs jegyzőkönyv arról, hogy mit vállaltak meg számla, akkor bukta. A hivatalos szerviz csak ahhoz "kell", hogy a gyártó által adott garancia idején belüli szerviz miatt ne ugorjon az a gari.
Mindenki maga döntse el, hogy a javításra kell neki garancia vagy sem. Sufnigsm-ben ezért nem szeretnek jegyzőkönyvet kiadni a garanciális ügyintézésről sem, mert akkor számon lehet őket kérni.

A felhozott autójavítás is ugyanez, nem rég volt éppen erről egy cikk a totalcar.hu-n, azért vagyok én is ennyire up-to-date. :DDD

Uh terjesszétek ezt az igét, mert a hozzá nem értőt sajnos bárhol át tudják vágni és próbálkoznak is vele derekasan a suttyók. Tisztelet a kivételnek.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#35) jerry311 válasza Keeperv85 (#29) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hogy hova építi be a védelmet az Apple az csak rajta múlik. ha jól van megoldva, akkor teljesen mindegy, hogy a telefon kapcsol le vagy a töltő. Nagyjából csak egy vezeték van a kettő közt.

Lehet hogy pár ezresből kijön egy komoly kapcsolóüzemű tápegység, de amikor 1 EUR-ba belefér a töltő, a vezeték és még a postaköltség is Kínából bárhova, akkor az nem komoly kapcsolóüzemű tápegység hanem ipari hulladék, ami talán nagyjából tudja az elvárt feszültség és áram értékeket anélkül, hogy nagyon hamar elpukkanna.

(#36) Keeperv85 válasza jerry311 (#35) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Lehet hogy pár ezresből kijön egy komoly kapcsolóüzemű tápegység, de amikor 1 EUR-ba belefér a töltő, a vezeték és még a postaköltség is Kínából bárhova, akkor az nem komoly kapcsolóüzemű tápegység hanem ipari hulladék, ami talán nagyjából tudja az elvárt feszültség és áram értékeket anélkül, hogy nagyon hamar elpukkanna."

Pont arról beszélek, hogy az ilyen ipari hulladék töltő hamarabb tökön szúrja magát, mint egy stabil táp és kiengedi a füstöt. Az Apple pedig ássa el magát, ha az árban több tízszeres tételű készülékbe nincsen túláram védelem, amihez kell kb. 2db 60Ft-os FET, miközben a gyári töltőben, ami ha tényleg minőségi, akkor sincs 15 ezer felett, esetleg ez be van építve külön. Arról már nem is beszélve, hogy ha semmi védelem nincs a készülékben, akkor mekkora a ráció abban, hogy egy zárlatos PC-s USB-vel találkozik legalább egyszer életében...

(#37) macilaci78 válasza kelzsoca (#17) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez sem jarhato út.
-Mennyi lesz a javitas?
-Lecsuszott kabelsaru: 3k - alaplapcsere 70k

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#38) Hunter2


Hunter2
addikt

"vagy rossz minőségű túlfeszültség biztosíték van, így több áramot engednek át,"

Ez de szép mondat lett. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.