Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) irgum válasza lowzor (#250) üzenetére


irgum
addikt

Hol írta, hogy nem próbálta? :U

(#252) Vincent_ válasza alkatraz3000 (#247) üzenetére


Vincent_
aktív tag

36-ért bármikor átveszek hibátlan iphone 4-et, hogy te is keress még rajta. Hányat tudsz hozni? :C

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#253) alkatraz3000 válasza lowzor (#250) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Próbáltam, galaxy nexuson, s4-et állítottam vissza gyarira, anno galaxy spicara . De mindig oda jutottam, hogy visszakerült a gyári.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#254) alkatraz3000 válasza Vincent_ (#252) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

En pl olx-en vásároltam bontatlan gyári headsettel. 46-ert adtam el végül, de hetekkel később, mert a kutyának nem kellett.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#255) #11302912 válasza alkatraz3000 (#247) üzenetére


#11302912
törölt tag

Hozzad vagnak hibatlan allapotban. Persze. Csak 3 evig volt iphoneom biztos csak masnal lattam. (Szo szerint kibasztam az ablakon akkora szar volt. Jb nelkul plane.) Valamint nezzel utanna te mennyibe kerul i4. 114 ujonnan ha 35ert vagjak hozzad az nincs jo allapotban. Foleg nem ujszeruben. Maga a telefon meg elmarad a maiakhoz kepest. Es ha nem is 5x os az ara de meg mindig tobb eves szutyok. Vadonat uj androidot kapsz annyiert. Mint mar irtam. Dehat iphone fanboy az orokke fanboy meg akkoris ha az egesz vilag rajta rohog, es a kedvenc cege evek ota nem csinalt semmi ujat az arcedula atirasan kivul. Egyebkent meg ha karomkodsz akkor takarodj te szifon.comra. egy sgs 4 mini 60.000ert vadi ujan jobb mint egy i4 hasznaltan. Foleg jobb mint 114 ert ujonnan.

(#256) alkatraz3000 válasza #11302912 (#255) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

De te szerencsés! Te jössz iphone fórumra okoskodni, mert ha elolvastad, akkor láthatod, hogy ez a telefon az alaptéma. Másrészt, egy 4S 95.000 volt függetlenül az iStyleban, akkor egy sima 4 hogy lenne 114???
Semmi újat nem csinált valóban. Ha nem nézzük a valóban használható ujjlenyomat scannert, illetve az egyedülálló, stabilan működő 64bites processzort a telefonban, akkor valóban nem csinált semmit. Kamera szintjén is nagyon sok megapixel bajnokot lazán odaver, nézd csak meg a mobilarena tesztet. Attól, hogy neked a telefon azért jó, mert tudsz 50cent csengőhangot küldeni a buszmegállóban, és be tudod állítani, meddig világítson a gombsor, nem lesz vmi jobb. (illetve e tekintetben jobb lesz, de nem vagyok igénytelen) Majd vannak pénzes és rohadtul sznob emberek, akik a megbízhatóságra vágynak. Igen lenézlek téged, mert androidod van, nekem meg csak Apple termékem.
Köszönöm, hogy te jobban tudod milyen telefont vettem 36.000 forintért,. tessék!

Sőt, nagyon jól tudom, hogy minden erősebb az Apple termékeinél. A note 3 neo is 6 magos, míg a csóró, igénytelen, kutyának nem kellő iphone csak 2 magos, a ram mennyiségéről ne is beszéljünk. Kérdezem én, ha mindenki ennyire nagy android user, akkor hogy a francba vezetheti az 5S a listát? Itt most nem az Android vs. iOs harcra gondolok, mert az sosem volt egyenlő. Míg az iOS-t egy gyártó csinálja, évente 1-2 modellel, addig androidból a nem létező kínai gyárak is adnak egyet egy sajtburger mellé, és az javít a grafikonon.

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#257) alkatraz3000 válasza #11302912 (#255) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

(#258) #11302912 válasza alkatraz3000 (#256) üzenetére


#11302912
törölt tag

Eloszor is. Ez nem iPhone forum. Ez logout forum. Masodszor azt amit leirtal nehany eve igaz volt az i4re. Mostmar nem aktualis egyaltalan. Masreszt meg 95ert se er annyit mint 65ert vadonat ujan azt amot irtam. Valamint nem csak a testreszabhatosag a kulonbseg, hanem egy valagnyi mas dolog is. Pl akku nem cserelheto. Egy 3-4 eves telefon amiben az aksi nem cserelheto egy kalap szart se fog erni. De tegyuk fel valaki tenyleg ki akarja hasznalni a telefon minden lehetoseget es jailbreakel. Maris nemlesz olyan stabil. (Jb nelkul sem az es ezt itt sokan ala is tamasztjak.) Plusz az iTuneshoz valo kotottseg sem jopont. Ahogy az anyaghasznalat sem. (Uveg. Torik.) Az antenna hibarol ne beszeljunk. Aki fotozni akar meg mindig nem telefonnal teszi (vagy stupid). Egy vagonat uj leg modernebb szeria meg 250.000ft amibol mar hasznalt sport motort + jo telefont veszel. Ettol eltekintve a legujabb iPhone van olyan jo mint a konkurencia. Csak epp durvan tularazott.

(#259) alkatraz3000 válasza #11302912 (#258) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Nem tularazott, ha mindegyiknel a hivatalos gyártói eladást nézzük.
Az akku rengeteg androidban sem cserélhető, pl a kínai telefonok egy részében : oneplus one, huawei p6/7, vagy akar a htc one. Az iphone4-Ben 3 perc az akku csere, ha van csavarhuzod, ahhoz a 2 csavarhoz. Testreszabni mit értesz, kiváncsi vagyok , hogy neked mi annyira fontos? Es gondolom te ilyen "poweruser" vagy, es mindenét kihasznalod a telefonnak. De az emberek nagy része pont tesz arra, hogy widget, es más ikonok.

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#260) #11302912 válasza alkatraz3000 (#259) üzenetére


#11302912
törölt tag

Pont azt irtam, hogy nem a testreszabhatosag a fo problema. Egyebkent en is csak azert vagyok poweruser mert a munkahelyemen ahol 24 oraban vagyok mas eszkoz nem elfogadhato. (Most is telorol irok) es sajnos tenyleg tularazott minden apple termek. Ez nem csak a telefonjukra igaz. Es nem csak en allitom. De 250.000ft egy telefonra eszementul sok penz. Es minden konkurens alacsonyabb arcedulaval arulja a portekajat. Biztosan teis lattad azt a poent mar parszor pl ami neten szallingozik es leirja reszletesen hogy egy mac pro arabol egy jobb teljesitmenyu pct vesz az urge plusz egy autot. Ezek sajnos tenyek. Nekem pedig iPhone 3g-m volt 3 evig konkretan. Elso 3 honapig tartott a nagy wow erzes. 3ev utan nagyon jol esett kidobni az ablakon es latni osszetorni 40-50 teljes kontaltlista elvesztese utan es hasonlok. Aztan egy htc desire-t vettem konkretan ingyen Londonban mert ott laktam akkor mar es az a kis vacak majdnem 6 evig birta pedig nem foglalkoztam vele nem vigyaztam ra es motorbaleseten is atmentem vele. Igy utolag 100.000ft plusz havi 10.000 egy evig nem erte meh a szifonert amikor jobban teljesitett egy ingyenes android. Az uj szifonoknak a kulleme egyertelmuen szebb miny a droidok nagyresze. De ettol nemlesz jobb csak dragabb. :W

(#261) arkades válasza alkatraz3000 (#259) üzenetére


arkades
aktív tag

Hagyd, ennek az embernek úgysem tudsz olyat írni, amit elfogadna pozitívumként. Aki nem ért vele egyet az természetesen "fanboy". Nem képes tudomásul venni, hogy minden embernek mások az igényei, vannak akiknek megfelel a gyári állapot és még most is elég lehet egy i4 tudása.

Каждый дрочит как он хочет.

(#262) #11302912 válasza arkades (#261) üzenetére


#11302912
törölt tag

Inkabb te vagy az a fajta ember aki keptelen felfogni hogy amiota megjelent az elso iPhone azota a konkurens cegek felzarkoztak, es mar nem eri meg sokkal tobbet fizetni azonos teljesitmenyert. Az elso innovativ volt es egyedi. Ma mar sok az alternativa sokkal kedvezobb aron es azonos minosegben. Egyebkent csak peldat mondok. Egy multi cegnel (raadasul bank) ING-nel dolgozom ahol par eve meg mindenkinek iphone volt a ceges telefon, de ma mar androidot adnak mindenkinek mert ugyan azt tudja csak joval olcsobban. Ha egy ekkora ceg ahol a stabilitas a fontos a penzugyi igazgato is ugy gondolja, hogy ez koltseghatekonyabb akkor egy mindennapi melos tuti jobban tudja.

(#263) alkatraz3000 válasza #11302912 (#262) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Tehát az Android stabilabb is, mint egy iOS. Az MVM vezetői iPhone-t használnak, ahogy egy gyógyszergyárban is csak iPhone-t használnak. Egy MacBook nem drága, ha azt nézzük, hogy az operációs rendszer ingyenes, mint ahogy az irodai csomag is. Ha veszel egy hasonló konfigurácioval rendelkező lenovot, illetve hozza office és Windows , lazán abban a körben mozog az ember. Nyilván egy ING tipusú cégnél nem játszhat az nCore-rol való beszerzés.
Mellesleg az iOS mellett szól az iCloud is, ami az összes eszközzel kompatibilis, es bármelyik új eszközre egy gombnyomással migralni tudod az összes cuccodat maradektalanul. Amikor az iphone 3G a piacra került (2008), akkor jelent meg a droid. Akkor tökéletesen agyhalott , es használhatatlan volt - tudom, mert használtam akkor.
Valóban kezdi elérni az iOS fejlettségi szintjét az Android, de meg mindig stabilabb, támogatottságból meg mindig az élen jár, es a minőség nem veszett el. Amikor egy z2-t nem garanciáznak le beázás után, beazasra hivatkozva (homár blogon megtalálod) akkor eszembe jut az Apple, ha vmi kis problémával be viszem a telefont, pár napra rá kicserélik egy ujra. Sőt a 4 éves macbookomat, idén áprilisban ingyenesen felújították. Melyik gyártóról mondhatod el ugyanezt? A testreszabhatosagrol annyit, hogy a Sony lemondat a garanciarol, ha a bootloadert szeretnéd "haxolni". A Samsungban ha visszaflasheled a gyári romot vmilyen hiba miatt, azonnal elindul a knoxx es a garancia búcsúzik tőled. Tapasztalat.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#264) arkades válasza #11302912 (#262) üzenetére


arkades
aktív tag

Miért baj az, ha én megvagyok elégedve a telefonnal amit használok és nincs szükségem nagyobb teljesítményű, nagyobb tudású készülékre. Amire nekem kell, tökéletesen megfelel, még sosem fagyott le, hiba nélkül végzi a dolgát, nálam ez számít. Nyilván vannak modernebb, jobb telefonok de minek vegyem meg, ha nem használom ki a tudását. Néha még ezt is soknak találom, olyankor egy Ericsson T39-et használok.

[ Szerkesztve ]

Каждый дрочит как он хочет.

(#265) #11302912 válasza alkatraz3000 (#263) üzenetére


#11302912
törölt tag

Ebben teljesen egyet ertek veled. Ebben csak az a dolog okoz gondot, hogy magyarorszagon keves ember tud es akar ennyi penzt forditani ezekre a bonuszokra. Mig mondjuk angliaban nem faj annyira az az arkulonbseg mint itt. Itt az se mindegy hogy 100 vagy 105.000ft valami. Kint nekem pl az se szamitott hogy 1400 vagy 1800 fontert vettem a motoromat. Ezert magyarorszagon sokkal jobban erezheto a kontraszt.

(#266) alkatraz3000 válasza #11302912 (#265) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Ergó amit a sok vindóóóz user mond, hogy drágább etc etc, teljes mértékben hülyeség. Ezt én is látom, hogy nem mind1, hogy 100 vagy 105 - bár ez sokat elmond az ember igénytelenségéről, mert akinek van 100.000 annak van 105 is. Az az ember nem kenyérre spórolt, hanem vmi nem átlagos dologra. Arra viszont a mai napig nem jöttem rá, hogy az android miben is tud többet ALAPESETBEN!! Szóval sem customROM, sem root, semmi huncutság! Ja és akkor már induljunk ki a stock droidból. Lehet van olyan, ami az iOS-ben nincs meg - egyéni csengőhang, ami nekem egyáltalán nem fontos - de az android is rengeteg hiányosságban szenved.
A mac-hez visszatérve. A másik legfontosabb az időtállóság, egy több éves windows-os notebook, sokkal használhatatlanabb, mint egy ugyanannyi idős macbook is. Szóval ez nem egy elhanyagolandó tény választáskor.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#267) #11302912 válasza alkatraz3000 (#266) üzenetére


#11302912
törölt tag

Elmondom nekem mi a jobb az androidomban. Ez csak 60.000ft volt. Vadonat ujan. Samsung galaxy s4 mini. Pont jo a merete, mint iphonenak. Es modernebb mint egy regi iphone. Plusz nekem hasznos a micro sd kartya. Es szerintem szep is. Es akarmilyen hulyen hangzik en szeretem a muanyag boritast. Legalabbis az uveggel szemben. Szoval nekem jobb uzletnek tunt. Foleg hogy en ftpzek es torrentezek is a telon. Es igy a nyilt filerendszer nagyon hasznos.

(#268) alkatraz3000 válasza #11302912 (#267) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

De mondjuk egy s4 Mini es egy 5c nem egy kategória. ( azert mondtam ezt, mert mind1-ik egy kihereltebb verzió)
FTP-nek mi ertelme telefonon, meg a torrentnek?
A design szubjektív. Pl a Samsung a legkevésbé sem egyedi, hiszen az összes ugyanúgy néz ki. A 7000 forintos Alcatel is képes FTP-re, meg torrentre, raadasul az is lehet szep vkinek, mégsem lesz egy kategória es messze nem olyan jo.

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#269) #11302912 válasza alkatraz3000 (#268) üzenetére


#11302912
törölt tag

Nos azert egy 7000Ftos alcatelen nemhiszem hogy megy torrent meg ftp normalisan :) egyebkent nekem azert van ezekre szuksegem mert a telefonomon elek kb. :) laptopkent hasznalom. ha nem igy lenne okostelefon se kene nekem nemhogy ilyen ujabb :) valamint kiherelt verzio mind a ketto de az en androidom 65K egy 5c meg 125K arukereso szerint. nyilvanvalo hogy az olcsobbat veszem meg mar ha igy hasznalom ahogy hasznalom. :P

Szoval ar/ertek aranyban jobban jottem ki ezzel messze. egyebkent iPhone-nak tudtommal meg mindig zart a filerendszere szoval ez a torrentes biznisz nemmegy rajta. Ezen nezek filmeket, jatszom, telefonalok, skypeolok, meg eve-online-ozom.

[ Szerkesztve ]

(#270) alkatraz3000 válasza #11302912 (#269) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

De en konkrétan kérdezem, hogy az FTP es a torrent mire kell. Mit Szedsz le vele, vagy mi az ami 4.5(?) colon jo lehet ilyen felhasználási módban?

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#271) #11302912 válasza alkatraz3000 (#270) üzenetére


#11302912
törölt tag

barmi jo ekkora kijelzon is ha nincs mas :D foleg hogy 24 oraban dolgozom :) (biztonsagi or vagyok ING bankban ejjel nappal)

(#272) lowzor válasza alkatraz3000 (#270) üzenetére


lowzor
veterán

Mondjuk egy hosszabb, unalmasabb úton vagy és unod a telódon lévő cuccokat, hasznos lehet. Nekem párszor jól jött hazaúton az egyetemről, hogy a vonat indulása előtt tudtam a telómra leszedni zenéket.
Az 5C-t nem is értem minek hoztad fel példának. 2x drágább, mint az S4 Mini.

[ Szerkesztve ]

(#273) alkatraz3000 válasza lowzor (#272) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Zenét leszedni ott a spotify, deezer etc etc, ebben az esetben nincs lemaradva az iOS. Az 5c-t azert hoztam fel, mert azok egyidős telefonok az s4 minivel. Ha mar iphonehoz hasonlítunk, akkor korban méltó legyen.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#274) lowzor válasza alkatraz3000 (#273) üzenetére


lowzor
veterán

Csak leírtam, hogy mire lehet jó a torrent mobilon.
Amúgy én nem nagyon hasonlítgatnám egy nála 2x olcsóbb telóhoz. Mondjuk tudásban majdnem ott van, de ez az iphone kiváló ár-érték arányáról árulkodik.

(#275) alkatraz3000 válasza lowzor (#274) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

A nagyobb ár előnyét, par hozzászólással előbb felvázoltam. Nézd vissza.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#276) lowzor válasza alkatraz3000 (#275) üzenetére


lowzor
veterán

Nem látok sehol értelmes érvelést, hogy miért jó, hogy ennyibe kerül. Még a legnagyobb vérfanok szerint is túlárazott, tesztoldalak szerint is. Ár-érték arányát minden tesztben a béka segge alá hozták ki. Eladásnál is ezen buksz legtöbbet, mert megveszed újonnan 230-ért, pár hónap múlva meg csak 130-ért, vagy még kevesebbért tudod eladni az aprón. A garancia kérdés meg már ott megbukott, hogy hatalmas pofátlanság, hogy mindössze 1 év garit adnak egy 230 ezer ft-os telóra. Lehet, hogy sok esetben cserélik javítás helyett, de 1 év alatt nagyon kevés az esélye, hogy elromoljon.

[ Szerkesztve ]

(#277) alkatraz3000 válasza lowzor (#276) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Jo, én feladom.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#278) Alexx7 válasza lowzor (#276) üzenetére


Alexx7
csendes tag

230e??? hol? :O itt £549 ami átszámolva kb 190-200e.. Amberikábol átszámolva kb 150e.. JA! hogy otthon 1 dollár= 1 euro? meg 27% áfa? Ki nem szarja le hogy otthon ezek miatt negyedmillió egy telefon? Fogja már fel minden ilyen ember hogy nem Magyarország a világ közepe.. és hogy nem az Apple tehet róla hogy otthon ennyibe kerül. ( Mellesleg az gondolom nem baj és 'túlárazott' hogy a 20ftos műanyagból készült S5 ugyanúgy £549... ) :N

[ Szerkesztve ]

(#279) lowzor válasza Alexx7 (#278) üzenetére


lowzor
veterán

Na jól van, csak 221k :) [link]
Jelenleg Magyarországon élünk, tehát a magyar árak a mérvadóak.

A Galaxy S5 145k...

[ Szerkesztve ]

(#280) alkatraz3000 válasza lowzor (#279) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Akárhogy is, en most neztem meg az onlinemobilstore webshopjat. S5 141, 5S 158. Akkor kicsit gyűjtők, es veszek egy minőségi anyagokból készült, egyedülálló telefont, melyre 4 évig kapok frissitest.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#281) Alexx7 válasza lowzor (#279) üzenetére


Alexx7
csendes tag

Igen 5S Az Apple oldaláról 220k ( a lehető legdrágább helyről) S5 meg benyögve 140k.. Én is találtam 158ért iPhone-t meg 209ért S5-t.. csak a Samsung otthoni oldala az árát sem írja ki.. Ha otthon élsz és az otthoni árak mérvadóak, akkor sem az Apple árazza be 220 meg 250ezerre a telefonját hanem ebben a szar országban ennyit kell emelni az árán hogy haszon legyen rajta.. nem az Apple-t kéne szidni ezért.. de én pl Angliában élek itt S5 £549, 5S £549.. (mindkettő a gyártó oldaláról) itt a Samsung egy tulárazott 'szar' és itt most nem arról van szó hogy az iPhone sokkal jobb telefon.. csak unalmas már hogy mindenki az Applet szidja mert (érdekes módon csak otthon) rohadt drága.. ha jól emlékszem az i4s valami 50-55ezerbe kerül anyagköltségben az Applenek.. na most mondjuk egy S3 vagy S4 anyagköltsége a hihetelen jó minőségű műanyag miatt kerülhet a Samsungnak olyan 30körül? és (MAGYARORSZÁGON KÍVÜL) kb ugyanolyan áron adják mindkettőt.. és azért a két telefon közt ( 4/4s vsS3 5vsS4) van egy kis minőségbeli különbség..

(#282) lowzor válasza Alexx7 (#281) üzenetére


lowzor
veterán

"ha jól emlékszem az i4s valami 50-55ezerbe kerül anyagköltségben az Applenek.. na most mondjuk egy S3 vagy S4 anyagköltsége a hihetelen jó minőségű műanyag miatt kerülhet a Samsungnak olyan 30körül?"

Remélem ezt te sem gondolod komolyan :C
Vegyük az S5-öt, meg az 5S-t példának:
Az AMOLED-et drágább legyártani, mint az IPS-t, egy jóval nagyobb átmérőjű és felbontású kijelzőt szintén drágább előállítani, mint ami az iphone-on van.
Az erősebb hardver jóval többe kerül. Nagyobb felületű Gorilla Glass kell rá, nagyobb felületre kell anyagot tenni, a nagyobb funkcionalitás több hardverelemet igényel. Ezt mind többletköltség az iphone-al szemben. Az iphone ezzel szemben csak annyit tud felmutatni, hogy mondjuk 500 Ft-al többe kerül rá előállítani a fém hátlapot. Egy telefon nem csak a burkolatból áll. Az meg már más kérdés, hogy sok embernek jobban bejön a műanyag burkolat. Lehet az is nagyon kellemes tapintású és nem rohad, izzad rá a kezed egy idő után, mint a fémre.

[ Szerkesztve ]

(#283) alkatraz3000 válasza lowzor (#282) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Igen tudjuk, hogy minőségibb , jobb, szebb, nagyobb.... Miért kell idejonni?! Szerintünk, es sok androidos szerint is a Samsung egy gagyi fos. Használd azt es kész. Én most vettem egy bontatlan 5c-t, es nem érdekel, hogy Nexus 5 is lehetett volna kevesebbért. Kész, ennyi. A lényeg viszont, ha lenne hivatalos márka képviselet, akkor az összes gyártó telefonja olyan árban lenne, mint a csucs iphone.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#284) irgum válasza alkatraz3000 (#283) üzenetére


irgum
addikt

Felesleges leállni vele vitatkozni...

(#285) lowzor válasza alkatraz3000 (#283) üzenetére


lowzor
veterán

"Szerintünk, es sok androidos szerint is a Samsung egy gagyi fos."

Ezt mire alapozod? Mert műanyag a hátlap? Akkor ennyi erővel a saját telódra is mondhatod ezt. Annál is inkább, mivel a fő alkatrészei Samsung-ok.
Valamint a Samsung nem 1 év bizadalmat ad a termékeinek.

[ Szerkesztve ]

(#286) alkatraz3000 válasza lowzor (#285) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Arra alapozok, hogy olvasom a mobilarenas cikkek alatt a kommenteket, mikor vmi Samsung hír jon. Nezegesd csak nyugodtan. Valoban van Samsung alkatrész, talán pont csak a processzor most mar, de műanyag es műanyag között óriási különbség van. Az osszes Samsung kerete kopik( tapasztalat ), az egész nyeklik-nyaklik es meg lehetne sorolni.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#287) Polllen válasza alkatraz3000 (#286) üzenetére


Polllen
nagyúr

N7000-nél nem volt ilyen gondom.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#288) lowzor válasza alkatraz3000 (#286) üzenetére


lowzor
veterán

Azt ne mondd, hogy az 5C-n lévő zongoralakk hátlap nem karcolódik, mint az állat. A lehető leggagyibb felület, amit csak használni lesz lehet. Ez is üzletpolitika, hogy vegyél rá tokot, vgy cseréltesd, ha full karcos lesz. Nem sok Samsung-on van ilyen. Nekem eddig 1 Samsung telómon sem volt 1 karc sem. iphone 3G-t elég volt 1x letenni az asztalra.

[ Szerkesztve ]

(#289) alkatraz3000 válasza lowzor (#288) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Nekem s3-on, expressen, mini2-n, 2db s4-en, 2 galaxy ace telefonról ugy pergett a festék, mint a huzat. Ja igen, s3-on, expressen, ace-n el is pattant tobb helyen a keret. Nekem az 5c muanyagaval semmi probléma, de ha lesz is, akkor beviszem, es kicsereltetem egy ujra. Amugy meg egyaltalan nem zongoralakk. Nem érdemes a 3G-t es az 5c-t hasonlítani.

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#290) #03445504 válasza lowzor (#288) üzenetére


#03445504
törölt tag

Egy majd öt éves telefonnal szerzett tapasztalatod miatt szidod az iphone-t. Ne a 3G-ből indulj ki, azóta rengeteget fejlődött a szifon.

[ Szerkesztve ]

(#291) #11302912


#11302912
törölt tag

http://ujmobilok.hu/index.php?oid=items&gyarto=6&did=1719 SGS4 mini

http://ujmobilok.hu/index.php?oid=items&gyarto=19&did=1761 HASZNALT FUGGO i4

http://ujmobilok.hu/index.php?oid=items&gyarto=22&did=1753 5C

http://ujmobilok.hu/index.php?oid=items&gyarto=22&did=1583 4S

En konkretan ez alapjan dontenek ha a ketto kozul valasztani kellene.
Ezeket ossze lehet hasonlitani.
Ez a bolt szerintem meg hasznalhato is.
Es azert eleg vicces hogy a hasznalt i4-en kivul mind joval dragabb mint egy samu ami tulajdonkeppen ugyanugy kiszolgal. Nem lassabb, nem szaggat nem fagy le surubben mint a szifon, es az anyaghasznalata sem rosszabb szerintem. A telefonra az sem el hogy "ingyenes" oprendszer meg etc.

Szerintem egyszeruen egy atlagos embernek aki nem tok hulye hozza nem eri meg a dupla penzt az, hogy egy alma logo legyen a telefonon, es hogy uvegbol legyen amit leejtesz es ripityara torik.

Egyebkent az alma telefonokat sem cserelik ki, ha pl leejted. veheted meg ra az uj elo/hatlapot, mert nem rendeltetesszeru hasznalat kovetkezteben ment tonkre. (Eldobtad) Ezt garantalom, mert nekem is volt, olvastam a garancialevelet, es sok ismerosom (konkretan mostani noi kolegam is el lett kuldve a francba amikor cserelni akart tores miatt)

Nem reklamozom en a samsungot, mert nem fizet erte, de szerintem teljesen egyertelmu miert nem valasztja az iphonet egy csomo ember. Nem azert mert szar a szifon vagy mert az ember igenytelen.

Egyszeruen DUPLA annyit nem er meg.

[ Szerkesztve ]

(#292) alkatraz3000 válasza #11302912 (#291) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Hat a törés miatt jo hogy nem cserélik. Senki semmit nem cserél toreskor, es nem csak telefonról beszélek.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#293) Optimus84


Optimus84
csendes tag

Nagyon nagy a harc :D Mindenki a saját kütyüjével elfogult, azt nem értem miért okoz ekkora problémát a másik véleménye. Ebben az országban mindenki IDEGSZEKRÉNY! Ez a melyik jobb akkora fa..ság, hogy nem lehet elmondani, kinek melyik! Nekem volt WP8-am, sok androidom és most lett egy szifonom.
Én mindegyik rendszernél megtaláltam a pozitívumokat és negatívumokat. Az összes rendszernek vannak előnyei-hátrányai. Az meg hogy egy szifonos lenézi a többi rendszert, márkát szánalmas.
Ez is jó magyar szokás: státuszszimbólum: mert szifonom van már nagy ember vagyok!
Számomra ez is csak az emberek primitív lényét jelenti. Lassan oda jutunk, hogy egy amőbának több esze lesz........

(#294) Darda Csabi válasza #11302912 (#291) üzenetére


Darda Csabi
tag

Ht jobban tartja az árát is, mint a Samsung, pár éve az egy éves iphone 4-et sokkal jobb áron tovább tudtam adni, mint a Samsung galaxy S2-t, nem csak gyorsan elvitték de még sokkal jobb áron is. Én azért szeretem az iphone-t mert egyszerű és jól néz ki, amire használom abban kiszolgál, mindig, nem hagyott cserben egyszer se, de semmi több, nem érzem maga, többnek :)) kevesebb nek meg főleg nem!

(#295) Osynho válasza Darda Csabi (#294) üzenetére


Osynho
addikt

Tehát olcsóbban vehetsz használt androidos telefont! :D

(#296) Darda Csabi válasza Osynho (#295) üzenetére


Darda Csabi
tag

Igen :)) Nézőpont kérdése, pár éve iPhone-t használok, így eladás szempontjából jobban járok, de aki használt telefont vásárol annak olcsóbb az Android, ezt nem, tagadom!

(#297) Remus389 válasza Darda Csabi (#296) üzenetére


Remus389
veterán

És aki új telefont vesz annak is olcsóbb az android!

mindegy ízlés kérdése, amiket elmondtal az iphone-rol azt én is elmondhatom az androidos telefonomrol (kiszolgal, nem hagy cserben..)

Szóval csupán ízlés illetve pénztárca dolga...

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#298) #Morcosmedve válasza lowzor (#282) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Egyetértek az árban (de az is szubjektív, kinek-mit ér meg), más meg pláne szubjektív.
Hardver senkit nem érdekel egy iphone nál, de egyéni meglátásom szerint mást se, ha minden simán fut.
Az mondjuk tény, hogy az S5 kijelzője, mint egy élő Hi-Def fotó, űber... Akár csak az új tabletjükön.

© asszongya'hogy

(#299) mark!


mark!
őstag

Nekem bejön, de hamarabb vennék mostmár Android-ost.

>

(#300) gthomma


gthomma
senior tag

OLX hirdetés:

Apple iPhone 4 32 GB független karcmentes!!
Apple iPhone 4 32 GB független!
Újszerű állapotú, karcmentes, védőfoliával ellátott!

53 000 Ft

Xiaomi Redmi 1S WCDMA

51.200 Ft

Alapadatok:

4.7inch kapacitív érintőkijelző
1,6Ghz Quad core, Snapdragon 400
1Gb RAM
8MP hátsó, 1,6MP előlapi kamera LED vaku
8Gb belső memória, bővíthető 64Gb-ig (microSD)
2000mAh Li-Ion akkumulátor
Dual Sim kártya foglalat!
magyar nyelv

Több kérdés van?

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#301) eclipse92


eclipse92
tag

Csak hogy én is ide "böfögjek" valamit.. rengeteg alsó-közép kategóriás telefonom volt már..Androidos.. mindben csalódnom kellett egy idő után sajnos.. pedig maga a rendszer tetszik. csak a felhozatal gyenge(volt, mára elég jó droidos telefonokat kapni korrekt áron) . de viszont nem térnék vissza androidra a sok negatív tapasztalat miatt..

Jelenleg egy öreg 3GS 16 gigás verziót nyúzok és megvagyok vele elégedve.. még az újabb játékok is futnak rajta gond nélkül..

(pl Apshalt 8, NFS Most Wanted, Clash of Clans stb) és ez egy 2009es hardver.. nincs semmi baj az iPhone-kkal .. sem a droidosokkal viszont droidot ne vegyen senki olcsón.. mert csalódni fog benne és akár egy életre meg is utálhatja az Androidot..ami nem egy rossz rendszer..ha van alatta megfelelő hardver.. (és optimizáltság..ami sokszor sajnos hiányzik..és ez az amiben az iPhone jó)

(#302) judas13 válasza eclipse92 (#301) üzenetére


judas13
addikt

3GS-t használsz?! Nem semmi! És a "vicc" az benne, hogy még mindig mennyien ragaszkodnak ehhez a kézbeillő jó kis készülékhez, tán nem véletlenül. :C
Én is most várom az új 4s-emet..a folyamatos mókolást, akadást a változó minőséget a majdnem tepsi óriásokat hagyom hátra egy számomra kiszámîthatóbb, kézbevehetőbb, barátibb projectért.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#303) eclipse92 válasza judas13 (#302) üzenetére


eclipse92
tag

Igen 3GS-t (is) közben lett egy HTC 8S-em is. de sokkal jobban szeretem a 3GS-t :) kényelmes nagyon a használata. és még most is elég gyors ahhoz képest hogy 2009es modell :K 4S-t szeretnék én is. az egy "álom" készülék számomra. már régóta egyik kedvencem.

(#304) judas13 válasza eclipse92 (#303) üzenetére


judas13
addikt

3GS és akkor még egy HTC 8S is nagyon jó kis gép! :R

Mondom most várjuk rohadtul már (család) a 4S-t meg egy HTC M7-est is
Nekem is is ez a régi kedvencem! :K

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#305) eclipse92 válasza judas13 (#304) üzenetére


eclipse92
tag

Igen! :) na a HTC M7 az durva teló! :U

(#306) judas13 válasza eclipse92 (#305) üzenetére


judas13
addikt

:D :K

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.