Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Hiú ábránd marad, hogy végül mégse keverik teljesen össze a tábla/telefon rendszert az asztali gépekre valóval? Telefonon, táblán nagyon jól működhet ez a rendszer, hiszen ott a gyors és kényelmes kezelés a fő szempont, de a PCn elsősorban a hatékonyságnak és a részletgazdag irányítási lehetőségnek kellene dominálnia. Az egyik inkább egy szórakoztató elektronikai berendezés, a másik meg egy munkaeszköz...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#2) doc


doc
nagyúr

A Microsoft feltalalta az Androidos widgeteket? :D
Mondjuk az mindenkepp jo hogy igyekeznek elore lepni

(#3) mukibuci válasza doc (#2) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

asztali minialkalmazások (aka gadgets)? :B

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4) Parson


Parson
addikt

'A Start menüt leszámítva a Windows 8.1 mára nagyjából mindent tartalmaz, amit az operációs megjelenésekor a desktop nézethez szokott, valamint a számítógép irányítására továbbra is egeret és billentyűzetet használók hiányoltak.'

Ezt a mondatot én javitanám...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Nekem ez nagyon bejön!
Lesznek itt még érdekes dolgok azt hiszem.. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#6) L Balázs


L Balázs
tag

Mikor jutnak már el végre oda, hogy a csempéket az asztalra rakják? Teljesen logikus lett volna a Metró bevezetése desktopra, ha az ikonokat és a gadget-eket váltotta volna a csempe, a start menüt meg a 8.1-ben megjelent teljes képernyős alkalmazáslista. Ehelyett itt szenvednek ezzel a skizofrén Windows-zal :(

(#7) VIC20


VIC20
őstag

Nem mindegy azonban, hogy a csempék csak némi információt jelenítenek meg, vagy gyakorlatilag az alkalmazás egy önálló felületének, nézetének számítanak, valódi funkcionalitással.

Akkor innentől mi a különbség a csempe és egy kicsi ablak között? Pl. a lejátszóprogramoknál divat minél jobban összenyomni a felületet, tehát mondjuk a Winamp ablak az már (majdnem) csempe? (Azért a Winamp alap ablakot hoztam példaként, mert az legalább szögletes, sok másik meg mindenféle hülye alakú...:) )

,,Ez olyasmi, mintha a hagyományos dekstop multitaskingot próbálnák átültetni a Modern felületre"

Tessék?! Úgy tudom, hogy maga a Windows, nem is tudom, de legalább a 3.0-tól, jól-rosszul, de többfeladatos operációs rendszer.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.