Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) King Unique válasza hallador (#146) üzenetére


King Unique
titán

Bár a mostani Windows 10 nekem sem nyerte el maradéktalanul a tetszésemet, illetve ez az adatgyűjtés dolog is "érdekes", de azért ne szaladjunk ennyire lőre, ne essünk túlzásokba.
Nagy Testvér faktor másik platform háza táján sem ismeretlen fogalom [link]. :D

"A Linuxnak van annyi előnye, hogy gyors, stabil, legálisan ingyen van, és nem akar senki lehúzni, meg eulákat az arcomba tolni, hogy ezt is ki kell fizetni."
Ez igaz, egyik oldalról szabadság, másik oldalról korlát, ha a hardveres és szoftveres támogatottságot nézzük és akkor máris nem mész sokra a nagy ingyenességgel...

"hogy egy kulcsra kész rendszer 40 - 50 GB helyet foglal, de miért is?"
Ez honnan jött, mert nálam egy 40 GB-os partíción van a Win10, fent a driverek, néhány gyakori program és van 20 GB+ szabad helyen.

[ Szerkesztve ]

(#152) gyurkikrisz válasza hallador (#146) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

A 40-50 gigat nem tudom honnan szedted, van nalam egy Win8.1-es tablet, egy ket apro programmal, felfrissitve a legujabbra 10 gigan jol megvan.

Szamomra a tamogatosan bukott a linux, ugy kell kulso hardvert vadasznom a Raspberry Pi-omba, bujva a netet, hogy a kedves linux mit tamogat. Wondowson ilyen szinte sosincs. Meg szamomra a csomagkezelo se szimpatikus

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#153) camiIIus válasza King Unique (#151) üzenetére


camiIIus
tag

'Nagy Testvér faktor másik platform
háza táján sem ismeretlen fogalom'

csak ubuntu létezik? Ugye.

#148 Ez valami verseny hogy melyikben mennyi hiba van? használj alpine-t.

[ Szerkesztve ]

(#154) Honkydoo válasza justaview (#150) üzenetére


Honkydoo
őstag

Ennek ellenére én továbbra is azt állítom, hogy jobban bízom egy közösség által fejlesztett OS-ben mint a Microsoft rendszerében. Én ezt a hírt még nem láttam, de biztos vagyok benne, hogy egy szabad szoftvernél, kevesebb az esélye, hogy ilyen megtörténik, mint egy zárt OS-nél.
Én is linuxozom pár éve, de eddig nem kellett külön fiókot létrehoznom, mondjuk telepítésnél, ami felküldi az adataimat a felhőbe és nem próbálta egyik szoftver sem beadni nekem, hogy pedig a felhőbe küldés mennyire jó. Eddig azt tapasztaltam, hogy az adathalászat OS szinten sokkal kisebb linux alatt. Persze meg lehet cáfolni, ha valaki tud valami kirívó ellenpéldát. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#155) King Unique válasza camiIIus (#153) üzenetére


King Unique
titán

Volt abban a linkben Debian és Red Hat is említve, ha megnézed. :DDD
Ki tudja, mi az igazság, de nem lennék meglepődve, ha másik platformok (több), másik rendszerinél is lenne vmi.

(#154) Honkydoo: "de eddig nem kellett külön fiókot létrehoznom, mondjuk telepítésnél, ami felküldi az adataimat a felhőbe" - netán live fiókról beszélsz, mert az nem kötelező a 8.x/ 10 esetében, mindkettő telepíthető és használható helyi fiókkal. :)
"az adathalászat OS szinten sokkal kisebb linux alatt"
Persze, hogy kisebb, mert annak van 1,5%, a másiknak meg ~90% desktopon, eleve utóbbira jobban kíváncsi a Nagy Testvér.. Megnézném, mi lenne e téren fordított esetben, illetve támadásoknak is ugyanúgy ki lenne téve és pakolhatnád rá az AV-t, az fix.

[ Szerkesztve ]

(#156) justaview válasza Honkydoo (#154) üzenetére


justaview
őstag

természetesen nem akarlak meggyőzni semmiről. Valóban van olyan érzése az embernek, hogy egy nyitott rendszernél kisebb az esélye (aztán vagy igaz, vagy nem, utóbbi esetben nagyobb lesz a koppanás, mert nem számít rá az ember).

Az én érzésem az, hogy ha egy disztribúció mögött megjelenik egy cég, az esélye hirtelen ugyanakkorára nő, mint MS-nél. És ha megnézzük van ilyen distro néhány...

(#157) camiIIus válasza King Unique (#155) üzenetére


camiIIus
tag

Az nsa szereti az rhel-t használni. Ennyi volt a tény. A debian meg senkié (és mindenkié).

'illetve
támadásoknak is ugyanúgy ki lenne
téve és pakolhatnád rá az AV-t, az
fix.'

A hipotézis alapja kérdéses. Vannak hardened disztrók, hardened windows? pénztárcafüggő, meg lutri.

[ Szerkesztve ]

(#158) King Unique válasza camiIIus (#157) üzenetére


King Unique
titán

És, ha azt használják, mint sok cég, nagyvállalat is, akkor már nem akarnának bele vmi backdoort, hogy megfigyelhessék a többieket?

(#159) camiIIus válasza King Unique (#158) üzenetére


camiIIus
tag

Szerver oldalon könnyebb támadni, mint backdort csempészni. Egy gagyi samba v. ssh configolás maga a backdoor.

(#160) hibavissza válasza Syl (#109) üzenetére


hibavissza
veterán

Ami nem ámerikai az azután is küldözget fű alatt, hogy kikapcsoltad. Nem tudod teljesen leállítani az adatgyűjtést állítólag. Ez egy ilyen "bug". Gondolom majd javítják. :DDD

(#161) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jol latom hogy ez kb az amit a windows 8.1nel is mar be kellett konfigolni (ugyanezen okok miatt)?

offline account gondolom meg megy, vagy?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#162) Ringman válasza proci985 (#161) üzenetére


Ringman
nagyúr

offline account megy.

win7ről updateltem, ugyanaz a felhasználó maradt(am)

(#163) Syl válasza proci985 (#161) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, megy az offline account. Csak azzal ugyanaz a probléma, mint ezekkel a privacy beállításokkal. Az átlag, next-next-user nem fog vele találkozni. Neki lesz adatgyűjtős-továbbítós online fiókja. :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#164) spammer válasza King Unique (#155) üzenetére


spammer
veterán

Linuxon nyilvános a kód, verziókövető rendszerekkel fejlesztenek, azaz minden egyes változtatás fel van jegyezve, minden megtekinthető, publikusan: lásd például ezt a systemd commitot: szerk: inkább ezt: [link]. A diff mutatja, hogy mi lett törölve/hozzáadva az előző állapothoz képest. Minden változtatásnál fel vagy jegyezve, hogy ki, mikor követte el, így miden visszakövethető. És ezeket a fejlesztéseket rengetegen követik, rengetegen járulnak hozzá így vagy úgy. Persze programozási hibákból eredő problémák, sebezhetőségek előfordulhatnak, de szándékos backdoornak azért elég kicsi az esélye.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#165) Kernel


Kernel
nagyúr

Ez nekem is feltűnt, hogy amikor a manuális beállításokat megnézem, egyszerűen mindent ki kell kapcsolni, saját esetemben.

Smartscreen eddig sem érdekelt, mivel Firefox a fő böngésző. Az alapértelmezéssel való szórakozás a MS részéről szerintem magától értetődő, de 1 másodpercnél több problémát nem okoz.

Topik a szokásos szánalom, már megint megy a Linux flame, én már 15 évvel ezelőtt is ezt utáltam az ilyen jellegű témákban, hogy mindig ez megy.

Linux, Windows, Windows, Linux, és mindig vannak új emberek, akiknek nincs jobb dolguk, mint ezen rugózni. Ki nem szarja le...

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#166) justaview válasza Kernel (#165) üzenetére


justaview
őstag

Én ennél tovább mentem, leállítottam a nyomkövető szolgáltatásokat is, úgy tűnik, eddig sikerrel. A három nyomkövető szolgáltatás ma reggel sem éledt újra: (a sorban a harmadikat nem én állítottam le :) )

Ez volt a minta.

(#164) spammer: A Windows 10-nél is nyilvános, hogy nyomkövető van benne. :) Az Ubuntunál is hamar kiderült 2013-ban, szóltak nekik, és a Canonical ezt le se sz@rta. Szóval hiába nyilvános valami, néhányan odafigyelnek rá, zavarja őket, de a nagy tömegeket a szoftver nyilvánossága, átláthatósága nem védi meg semmitől!

[ Szerkesztve ]

(#167) gyurkikrisz válasza Honkydoo (#154) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

hogyan jutottunk el a hibauzenetek es hasznalati statisztikak elkuldesetol az adathalaszatig?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#168) spammer válasza justaview (#166) üzenetére


spammer
veterán

"A Windows 10-nél is nyilvános, hogy nyomkövető van benne."

Az igaz. :DDD Csak amíg nem publikus a kód, addig maximum csak elhiszed, hogy az tényleg ki is kapcsolható rendesen. És mi van, ha van olyan, ami nem kikapcsolható és nem publikus (mert ugye a backdoorról is volt szó)?

Az Ubuntu lencsés megoldása valóban gázos volt, kapott is kritikát, ki is gyilkolták belőle, akik nem akarták használni. Egyébként én a unity-s Ubuntut sem ajánlom. ;] Más, normális disztróban nincs integrált szemét, ahogy egyébként az Ubuntu többi változatába sem került be az amazonos/lencsés szarság.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#169) camiIIus válasza justaview (#166) üzenetére


camiIIus
tag

dmwappushsvc

Ez meg mi? Már a név is olyan informatív, mint egy bináris file. :N

[ Szerkesztve ]

(#170) gyurkikrisz válasza spammer (#168) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

"maximum csak elhiszed" miert, te az aktualis linuxod kodjat legalabb egyszer atnezted tovirol-hegyire? van olyan ember aki ezt megteszi? minden frissites utan? a linux kernel mind a 13,5 millio sorat atolvastad?

camillus: wap push service, azert annyire nem nehez rajonni.

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#171) Ringman válasza camiIIus (#169) üzenetére


Ringman
nagyúr

Leküldéses üzenetek útválasztási WAP-szolgáltatása

(#172) camiIIus válasza gyurkikrisz (#170) üzenetére


camiIIus
tag

Nehéz rájönni. Már régen nem láttam wml fájlt mobilon. Az 5 éves droidom sanszos hogy szintén nem ismerné fel. ;] Ez ennyire legacy.

Ja és... Asztali gépre minek kell ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#173) Воланд válasza spammer (#168) üzenetére


Воланд
titán

ez a "nem publikus a kod" megint nem igazan fedi a valosagot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#174) justaview válasza camiIIus (#169) üzenetére


justaview
őstag

Ennyire nem értek hozzá. :)

ITT ezt írják (és ezt csináltam végig):

Go to Services and Applications -> Services in the left pane. In the services list, disable the following services:

Diagnostics Tracking Service
dmwappushsvc

Double click the mentioned services and pick "Disabled" for the startup type:

(#175) Воланд válasza justaview (#174) üzenetére


Воланд
titán

csak egy kerdes: ezt a "varazslast" anno win8-on, vagy win7-en is megcsinaltad? mert a dmwappushsvc-en kivul a tobbi szolgaltatas ugyan ugy jelen van ott is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#176) spammer válasza Воланд (#173) üzenetére


spammer
veterán

"which offers participating governmental agencies the opportunity to review the source code of Microsoft products, access information on cybersecurity threats and vulnerabilities, and benefit from the expertise and insight of Microsoft security professionals."

Hát ez fantasztikus, ilyen eddig nem is volt. Kivéve, amikor az NSA és hasonlók kérték. ;] Majd szólj, ha mindenkinek nyilvános lesz a forráskód a githubon. :))

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#177) justaview válasza Воланд (#175) üzenetére


justaview
őstag

Nem. :D

Most kezdtem el vele foglalkozni jobban, mert sok cikk jelent meg a témában. Magamtól amúgy sem lettem volna képes ennek megfejtésére, mert nincs annyi időm, hogy ilyen mélységben kövessem az informatikát.

[ Szerkesztve ]

(#178) Воланд válasza justaview (#177) üzenetére


Воланд
titán

de akkor azt remelem latod, hogy most minimum negy eve meglevo szolgaltatasok miatt vertek felre egyesek a veszharangot.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#179) justaview válasza Воланд (#178) üzenetére


justaview
őstag

Persze, értem (csak nekem most érte el az érzékelési küszöbömet). Én nem csináltam hisztériát, csak nekem sem tetszik, ha a személyes dolgaimban turkálnak a tudtom nélkül (oprendszertől függetlenül). Nem vagyok sem MS, sem Linux párti, használom, ami nekem a legjobb, leghatékonyabb, és a legjobban tetszik, de egy egészséges bizalmatlanság mindig segít, hogy az ember ne koppanjon nagyobbat a kelleténél. :)

[ Szerkesztve ]

(#180) hallador válasza justaview (#150) üzenetére


hallador
addikt

Persze mert csak Ubuntu létezik a világon, más nem. Ebből kiindulni minimum teljesen félrevezető, és értelmetlen.

(#151) King Unique

Igen van ilyen, de legalább nem minden évben 6 alkalommal derül ki hogy még miben találtak sebezhetőséget,valamelyik MS termékben. Olyat senki nem állított, hogy a Linux-ban nincs hiba, vagy bármelyik rendszerben.

Nem annak szántam, hogy megérkezzenek a kollégák, fél óra keresgélés után találjanak egy bugot, mert a Windows-nál erre komplett weboldalakat üzemeltetnek, amit nem kell keresgélni, mert gyakorlatilag minden frissítés után találnak valamit, amit ismét frissíteni kell, és azon felül, hogy zabálja a helyet más értelme nem nagyon van.

Egyrészt ez, a másik, hogy nem Linux tábor épít ilyen kis bullshit kastélyokat, hogy bebizonyítsák mennyire tuti a "nem kémkedünk" senki után életérzés, mert ha nem zörög a haraszt ugye? ....

[link]

Azt meg elfelejtetted, hogy a Debian kb aznap javította a hibát, az MS meg mikor is?

(#152) gyurkikrisz

A 40-50 gigat nem tudom honnan szedted, van nalam egy Win8.1-es tablet, egy ket apro programmal, felfrissitve a legujabbra 10 gigan jol megvan.

Csak a kedvedért feltelepítettem egy Windows 10-et MS Office 2016-al, meg egy két programmal.

34 GB frissen telepítve kb 6 - 8 kisebb programmal, na kezdj el számolni, ha erre felmennek a driverek, (Mivel VM ezért ez kimaradt), meg esetleg valaki nem csak Office-t hanem egy Adobe valamilyen csomagot felpakor, hopp 45 GB-nél tartunk.

Nem tudom Te milyen Windows-t telepítettél, de már a Windows XP SP3 is teljes telepítéssel, felfrissítve 25 GB-ot evett... Nem hogy a Windows 10.

(#173) woland_y2k:

Linkelnéd a forráskódot, nem, akkor ez nem nyilvános. Röviden ennyi.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#181) justaview válasza hallador (#180) üzenetére


justaview
őstag

link

Egyébként meg Windows 10-es fórumon vagyunk. Mi a sz@rt keres itt megint a Linux? :F

[ Szerkesztve ]

(#182) hallador válasza justaview (#181) üzenetére


hallador
addikt

Mint olyan is ami mögött semmilyen cég nincs jelen, Debian például, de itt a BSD is.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#183) justaview válasza hallador (#182) üzenetére


justaview
őstag

Te használsz Windows 10-et?

(#184) #72042496 válasza Воланд (#67) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi-köszi, de elég lett volna annyi is, hogy a Privacy alatt ezek testreszabhatóak. :)
A korábbiban említett oldalsáv pedig egyszerre megjelenik ha az ember megmozdítja az egeret, azért ezt illett volna leírni a cikkben. Úgy látszik, a szerző csak átvette a forrást, de nem telepítette föl a rendszert.

Most már Windows 10 alól írok, hát, érdekes egy valami a 7-es után. :) Tegnap még nagyon kiakadtam pár dolgon. Ezek részben megoldódtak, részben nem, idő kell neki. Viszont már azt is kezdem látni ami kényelmesebbé vált. Szerintem jó lesz ez.

Én annyira nem izgulok az adatgyűjtési dolgok miatt, földhözragadtabb problémáim vannak. :) Ami nekem nem kell azt kikapcsoltam, aztán részemről a dolog egy időre letudva.

A modern felület is tetszene, kár, hogy több ablakban vagy programnál még mindig a korábbi ikonokat/dizájnt használják. Ez így egy tákolmány, pedig a potenciál meglenne benne hogy jobb legyen a 7-esnél. Remélem, ezen reszelnek még, mert nagyon ráfér.

[ Szerkesztve ]

(#185) hallador válasza justaview (#183) üzenetére


hallador
addikt

Mivel ez a szakmám természetesen minden számomra érdekes rendszert feltelepítek megnézek, és megnézem az újdonságokat is, röviden ennyi, és mivel többen használnak körülöttem, akiknek jellemzően én upgradeltem a gépüket, így kijelenthetem igen.

Ugyan a saját gépemre nem tettem fel csak virtuálisan, és ez így is marad.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#186) justaview válasza hallador (#185) üzenetére


justaview
őstag

Igen, érződik, hogy mélységében értesz a rendszerekhez.

Ezért csak tényleg jószándékból írom, amit most írok:

Az előző hozzászólásaidnak olyan hatása van, mintha én elmennék az Opel gépjármű tulajdonosok találkozójára, és naphosszat győzködném a jelenlévőket arról, hogy az én (nem Opel) autóm milyen szuper, és az Opel miért akkora gáz, és nézzen csak szembe mindenki a kettő különbségével.

Ezzel nem segítenék nekik semmilyen formában, még akkor sem, ha nagyon értek az autókhoz.

Te most egy Opel találkozón vagy! :)

...

[ Szerkesztve ]

(#187) gyurkikrisz válasza hallador (#180) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

A legkisebb HDD kb 250GB-nál kezdődnek, most hogy 15 vagy 30GB, az alig számít. De persze tudom, a Linux az kisebb, csak kb fele annyi feature van benne alapból.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#188) hallador válasza justaview (#186) üzenetére


hallador
addikt

Szerintem nem hinném, hogy alaphelyzetben így lenne, de annyira nem is akarok belefolyni ebbe, mert valóban Windows 10 topic, és jogos amit írsz.

(#187) gyurkikrisz

Ez igaz, csak ha ezt SSD árban nézem meg akkor már nem annyira olcsó. Valamint én pont egy 7200-as 2,5"-os hdd-re telepítettem fel a rendszert, de nem egy gepárd a rendszer. Szóval ehhez SSD kell minimum hogy élvezhető sebességgel működjön. Az meg már nem olyan olcsó. Ez a magánvéleményem.

Lassan lépek is.

Kösz a társalgást.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#189) justaview válasza hallador (#188) üzenetére


justaview
őstag

Én sem akartalak bántani. :N

(#190) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Sziasztok!

Jó helyen járok, ez itt a Person of Interest rajongói klub?

(#191) azbest válasza gyurkikrisz (#152) üzenetére


azbest
félisten

"kell kulso hardvert vadasznom a Raspberry Pi-omba, bujva a netet, hogy a kedves linux mit tamogat"

van egy jó hírem, van Win10 iot is raspberry-re. Bár nem desktop használatra van, de azt ezen is megtapasztalhatod, hogy sok eszközhöz nincs driver. Ugyanis ez arm platformon futó win és ezen nem mennek az x86-os drivereid. Az armos win Rt tabletbe is hiába dugdostál olyan eszközt, amihez nincs arm platformos driver.

Szóval raspberry-re jellemzően olyan eszközöket tudsz kötni, aminek nyílt forrású drivere van. A zártakat nem szokták elkészíteni a gyártók arm-ra (bár lehet néha csak le kéne fordítaniuk).

(#180) hallador
a windows méretes dolognál valószínűleg arról van szó, hogy újabban lehet az alaprendszer tömörített wim fájlát + a különbségeket partición is használni. Így mennek fel 16GB flashre a win-ek. Ez alapvetően nem hangzik rosszul, de gondolom a tabletjén a frissítés le is cserélte teljesen a 8.1-et és nem is válthat vissza.

[ Szerkesztve ]

(#192) spammer válasza gyurkikrisz (#187) üzenetére


spammer
veterán

"De persze tudom, a Linux az kisebb, csak kb fele annyi feature van benne alapból."

Te ugye még csak képen láttál linuxot? :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#193) azbest válasza justaview (#186) üzenetére


azbest
félisten

Úgy látom, hogy az adatvédelmi kételyek kapcsán került elő. Sőt, mintha pont az ms védelmében írta volna valaki, hogy folyassa át az adatforgalmat egy linuxos gépen futó elemzőprogramon, ha nem bízik a win-ben.

De szép terelés.

Segítek összefoglalni neked:

a) az ms eula elég tág határokat enged az adatgyűjtésnek, amely alapértelmezetten be is van kapcsolva. A kommunikációba pedig mennyiségi és minőségi (https) okokból nem lehet belelátni földi halandónak. Zárt rendszer és titkosítás kombinációja, csak az ms és a titkosszolgálat fér hozzá a forráshoz és a kulcsokhoz. Valaki írta, hogy elég sok forgalmat generál az idle windows. A kikapcsolás pedig állítólag véletlenül pont bugos és külön erőfeszítésekkel lehet valóban lekapcsolni.

b) nyílt forráson bárki által vizsgálható szoftverminőség. Állítólag az idle linux nem generál forgalmat.

Szóval az adatvédelemről volt szó és arról, hogy miért is kellene az adott szóban megbízni egy olyan cég esetében, amely már többször "hibázott", még a bíróság döntésének ellenében is "véletlen" hibák folytán nem tartotta be a vállalásait.

btw, korábban szóba került, hogy a hosts fájl átírásával is el lehet téríteni az adatgyűjtést, hogy ne tudja a valós címre elküldeni az adatokat. Van egy rossz hírem, néhány domain hardkódoltan ignorálva van, hiába írjátok be a hosts fájlba. Ha ilyen módon korlátoznátok a kibeszélést, akkor inkább a routeren legyen kezelve a dns feloldásban a cím felülbírálása.

[ Szerkesztve ]

(#194) King Unique válasza spammer (#164) üzenetére


King Unique
titán

Elő, mert attól, hogy nyilvános, nem biztos, hogy mki mindent annyira nyomon követ, lásd múltkor vmi sokéves sebezhetőség volt benne, amire senki nem figyelt oda. Az, hogy van-e egyes kiadásokban backdoor, nehéz bizonyítani, de ki tudja...?

(#180) hallador: nem a sebeshetőség volt abban a hsz-ben a téma, mert az mindegyikben van. Hanem felhoztad nagy hévvel, hogy minek ez a 10-es, meg micsoda dolog, hogy X GB helyet foglal. Igen, van egy-néhány olyan paraméter, amiben jobb a másik platform rendszere. Viszont támogatottság terén ott a nagy hiányosságok, ami szintén nem piskóta. Na meg ugye kiknek mi áll kézre, mert a tömegeknek általánosan inkább a Windows.

"meg esetleg valaki nem csak Office-t hanem egy Adobe valamilyen csomagot felpakor, hopp 45 GB-nél tartunk."
Ez így kicsit csúsztatás, mert az alaprendszer és pár könnyű program tárhelyfoglalásáról volt szó és az akár 20 GB-on is elfér, nálam most 18.2 GB. Evidens, hogy ha megpakolod combos programokkal, akkor nő a mérete. Ennyi erővel vki játékokat, tervezőprogramokat tesz fel, máris akár 100 GB+ partíció is kellhet. De nem hiszem, hogy hasonló szoftverekkel telerakva, a másik platform rendszere is megáll 10-20 GB-nál... :U
Viszont, nem mki használ ilyeneket, normál MSO helyett, ott az MSO 365, ami jóval kevesebbet foglal, vagy éppen LO.
"SSD kell minimum hogy élvezhető sebességgel működjön"
Ez szubjektív. Én nemrég 2,5" USB 3.0-ás, 7200-as külső vinyóra raktam fel és élvezhetően (nekem) ment, de 5400-as notivinyóval is elmegy. SSD meg mindegyik OS alá jól jön, nekem az a véleményem. HDD-ről pl. egy Mint is tetű lassan bootol be.

[ Szerkesztve ]

(#195) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Elolvasva a cikket az jutott eszembe amit Anulu szokott mondani, hogy én már csak egy kávét kérek...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#196) gyurkikrisz válasza spammer (#192) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Igen

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#197) inf3rno válasza hallador (#146) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én agyalok, hogy win7 helyett inkább váltok linux-ra a fejlesztős gépemen, aztán talán a többin is fokozatosan kicserélem. Ahogy néztem pl SSD életidőben is megéri, mert winfosnál annyira gagyi az ntfs fájlrendszer, hogy bizonyos időközönként le kell futnia a töredezettségmentesítőnek, ami megeszi hosszú távon az SSD-t, vagy legalábbis nem tesz jót neki. Nem szeretném teleírni ezt a topicot linux-os kérdésekkel, mert eléggé off lenne. Tudsz ajánlani Linux fórumot, ahol érdemes kérdezni, hogy nekem melyik disztr lenne a jó?

Buliban hasznos! =]

(#198) Воланд válasza inf3rno (#197) üzenetére


Воланд
titán

"Ahogy néztem pl SSD életidőben is megéri, mert winfosnál annyira gagyi az ntfs fájlrendszer, hogy bizonyos időközönként le kell futnia a töredezettségmentesítőnek, ami megeszi hosszú távon az SSD-t, vagy legalábbis nem tesz jót neki. "

hogy mi?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#199) King Unique válasza inf3rno (#197) üzenetére


King Unique
titán

Ezt megteszi helyette a kereső is, egyébként meg van egy rakás topikja...kezdőknek is van.

(#200) Polllen


Polllen
nagyúr

A win 8 valami hasonlót művel sztem. Anno telepítés után végignéztem és kikapcsolgattam, ami nem tetszik. Lényegében mindent, mert az itt felhozott érvvel egyet tudok érteni. Vagyis, hogy semmi közük hozzá. Legyen elég a vételár a termékükért és oldják meg abból a fejlesztést.

Amúgy hangzatos érv, hogy enélkül mennyire lassú lesz a hibajavítás, meg majd a cortana is később fog megtanulni magyarul, mintha ezen múlna... :N Az insider program minek van?

Ezt korrekten is lehetne kezelni, de abban nincs üzlet.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.