Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-05-17 07:18:10

LOGOUT.hu

Huawei Honor 4C

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Bejövős, ez a telójuk is. Nekem Honor 6-om van, és mindkettő telefonra igaz, hogy ár/érték arány bajnok. csak így tovább Huawei...akarom mondani Honor :D

(#2) #63207424


#63207424
törölt tag

Most jól látom hogy a 4C és 4X között csak a kijelző méret, az akku méret és az LTE a különbség meg pár ezres?

(#3) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Egész jó telefon lett!
Az NFC-ért és a 4G hiányáért nagy kár. :W

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#4) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Sajnos nem tudom megnyitni a tesztvideót...

[ Szerkesztve ]

(#5) kátú


kátú
őstag

Gyakorlatilag a Huawei házon belül állított konkurenciát a P8 lite nak, mindenben megegyeznek csak a 4G a különbség meg ugye az NFC, de az nem ér meg ~40K felárat

It still works!

(#6) Hallosz


Hallosz
senior tag

Üdv!
Lehet, hogy én vagyok a hibás, de ép ésszel fel nem tudom fogni, hogy miért a user-nak kell RAM-ot pucolnia.
Nem tudok úgy kilépni alkalmazásból, hogy az a háttérben ne dolgozna tovább. Zabálva a RAM-ot, lassítva a rendszert. Miért? :F
Amióta a Driod műxik, azóta ez az Achilles sarka. Már 3GB RAm-nál járunk, de előbb utóbb azt is tele szemeteli, megfojtva saját magát. Ez még nem tűnt fel egy ámítás technikusnak szoftvermérnöknek sem, 5-éve?
A sokat fikázott WP 5 db. progit enged, a többit kilövi. 1GB RAM-mal röhögve elvan. Az iPhhone szintén.

Mert lakni, muszáj.

(#7) Paul119 válasza Hallosz (#6) üzenetére


Paul119
addikt

Annál több program nincs is wpre ;]
hogy on is legyen : hajrá hauwei :))

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#8) Graphics válasza kátú (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Valamit elnéztél a P8 Lite árával kapcsolatosan, mert nagyon nem 40 ezer a különbség....

Kevesebb..

Honor 4C: 54 ezer
Huawei P8 Lite: 80 ezer

Ez 26 ezer forint eltérés... :U

Telefonhoz: Nagyon jó ár-értékű lett, igazából mindent elkaszál a konkurensek közül. Az LTE-ért kár, értelemszerű lépés volt, hogy nem veszélyeztetik házon belül a P8 Lite eladásait.

Plsuz pont a nagyobb aksiért , a P8 Lite-ban harmatos

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) JoeCockBill válasza Hallosz (#6) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

miért gondolja még ma is azt valaki hogy az android egy windows, és a ramnak üresnek kell lennie?
nem kell, azért van. ha kevés, majd bezárja magától. de ha appokvannakaramban fóbiád van, a fejlesztői lehetőségeknél be lehet állítani háttérfolyamat-korlátozást. persze semmi értelme.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#10) ViSAS válasza Hallosz (#6) üzenetére


ViSAS
senior tag

Fejlesztői lehetőségek a beállításokban és kapcsold be a "törölje a tevékenységeket" vagy "nincs tevékenység megőrzés" opciót. Így amint elhagysz egy applikációt, egyből bezárul.
Mellékhatás: nincs multitasking.

(#11) Graphics válasza ViSAS (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mellékhatás, mindig újra kell indulnia az appnak.. Ezzel meg a procit terheli, ami miatt szerintem hamarabb merül a telefon.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) ViSAS válasza Graphics (#11) üzenetére


ViSAS
senior tag

És? Ezzel én tisztában vagyok, nem nekem böki a csőröm. :N Másnak kínáltam megoldást a problémájára, ha neki ez kell, hát szíve joga...

(#13) Graphics válasza ViSAS (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tudom :D de így végigolvassa a szálakat, hátha elér az infó oda :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) iMaverick válasza Graphics (#8) üzenetére


iMaverick
addikt

Értelemszerű, vagy nem értelemszerű lépés volt, az LTE teljes kihagyása miatt én biztosan nem adtam volna rá "ajánlott" plecsnit. A dual sim-es topicban is kitárgyalt okok miatt 2015-ben LTE nélkül nem nagyon látom értelmét egy ilyen "only 3G" készüléknek. (Persze ha valakinek nem fontos a mobilnet elérés, az más tészta.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#15) Graphics válasza iMaverick (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Persze, ez érthető.

Mondjuk ez akkor lesz tökönszúrás, ha a 4A meg LTE-képes lesz a Snap210-zel...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Nem lenne rossz, de a 4G kihagyásával elcseszték :W

Huawei Mate 9

(#17) .Szaki. válasza #63207424 (#2) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nagyjából igen, illetve apróságnak tűnik, de nálam fontos, hogy a hangszóró a 4X-en szerencsére nem a hátlapon, hanem a telefon alján helyezkedik el, illetve a hátlap minősége is jobbnak tűnik a 4C-nél, de utóbbit még nem fogtam élőben, a 4X-et meg napi szinten használom. Itt egy összehasonlítás, a többiek kérdezték a P8 Lite és a 4C közti különbséget, így betettem azt is. Honor 4X vs. Honor 4C vs. Huawei P8 Lite

Annyi szent, hogy a kategóriájában a legjobb, bár ha a 4X-be befért az LTE, akkor ebbe is mehetett volna, mindettől függetlenül ez is etalonnak számít a maga nemében, és ez elmondható a nagyobb testvéreiről is. (4X, Honor6, P8, P8 Lite, P8 Max)

[ Szerkesztve ]

(#18) janeszgol


janeszgol
félisten

Ez a telefon király. Erre nem lehet mást mondani. Oké az LTE kimaradt, nálam is szabály, hogy e nélkül már nem is vennék készüléket.
Viszont a kamerája frankó, a szoftverre eddig nem olvastam panaszt. A rendszersebesség jó. Érintő jó.
Ezt a pecsétet kellett volna rátenni: Király cucc!

Egy konkurenciát megemlítenék: LG Spirit LTE, ha valakinek fontos a 4G. Három hátránya van a 4C-hez képest: az 1 GB Ram, a gyengébb kamera (de a Spirité is jó, pláne a felvett hang), illetve az 1 év gari. Mondjuk ezek elég fajsúlyosak. Nem is biztos, hogy ellensúlyozza az LTE és a Lollipop. (Számomra igen.)

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#19) ToniSoprano válasza iMaverick (#14) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Az LTE sebesség ilyen keret korlátok mellett tök felesleges, egy 2 Gb-os havi csomagot, ha maximális 150Mib/s-sebességgel használjuk ki, akkor 1 perc 53 kimerül a havi keret. Ez, hogy a 4G lefedettség sokkal a jobb mint a 3G csak de ez elsősorban a Telekomnál igaz, de ők a 3G hálózatot gyakorlatilag ki sem építették , mert nem volt rá frekvenciájuk rá asszem.

De pl. a 3G lefedettség Vodánál ugyanez 98,4%, Telenornál is 92-93% körüli. Szóval ez úgy hangzik ha nem LTE-s a telefonod akkor ne legyél Telekomos, mert ők gyakorlatilag nem építették a 3G hálózatot Mo-n, mondjuk erre azért figyelmeztethetnének amikor 3G-s telefont adnak el.

[ Szerkesztve ]

(#20) ollie válasza #63207424 (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 4X hiába ismeri az LTE-et, a 800-as frekvencia kimaradt, ami fontos nálunk (Telenor meg Telekom használja).

(#19) ToniSoprano: a Telenornál is jobb a 4g lefedettség, mint a 3g bizonyos helyeken.

[ Szerkesztve ]

***

(#21) Brock Samson válasza Hallosz (#6) üzenetére


Brock Samson
csendes tag

Tobb mint ket eve megvan a Samsung tabletem 2GB RAM-mal es meg egyetlen egyszer sem volt szukseg manualis memoria uritesre, es nem nagyon mentem 500 MB szabad memoria ala, pedig van rajta 10 Xposed Framework modul es vagy 30-40 app (jatekok nincsenek).

Neha pont az lassitja be keszulekeket, ha a user egyfolytaban kilovoldozget mindent, a rendszer pedig szepen ujrainditja.

[Samsung Galaxy Tab S 10.5 (SM-T800), Doogee X5] [i5 2500k, GTX 1050, Intel 530]

(#22) gabor9991


gabor9991
őstag

Szerintetek melyik a jobb?

Honor 4C 54000-ért 2 év garival.
Xiaomi Redmi 2 2/16 46000-ért 1 év garival.

(#23) janeszgol válasza ToniSoprano (#19) üzenetére


janeszgol
félisten

Az böngészés mérete nem változik (vagy alig). 5 megabájt adatot átnyomok 1 megabit per seces vagy 100 megabit per seces vonalon, az továbbra is kb 5 MB marad. Említetted múltkor a pinget, hogy a 3G-nél jobb. Ezt nem tudom, viszont ha gyorsan átcuppan az adat, akkor mindegy a ping.

Nálunk agyon van adózva ez a szektor. Kicsi a piac három szereplőnek. Nem hiszem, hogy érdemes fenntartani a +G-t és a 4G tornyokat is. Ezen érdemes néha elfilózni. (De nyugi, ha le is kapcsolják a 3G-t, nem holnap lesz az.)

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#24) Wildpath


Wildpath
tag

Remek készülék átlag usereknek, de senki ne várjon rá jövőbeli frissítéseket.

Lumia 1020 // https://www.flickr.com/photos/134271638@N08

(#25) mdraco


mdraco
őstag

Eddig Lumia 640-el szemeztem. De ez is megtetszett, de kár a LTE és GPU-ért...

(#26) janeszgol válasza ollie (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Komolyan mondom én jövőre be sem engedném az országba azokat, melyek a 800MHz-et nem tudják. Kivéve a nem LTE-s készülékeket persze.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#27) hemaka


hemaka
nagyúr

Egesz korrekt masina. 4G a nevetseges arakkal merve teljesen mindegy, hogy van-e, legalabbis nekem ez a velemenyem.

(#28) ViSAS válasza Graphics (#13) üzenetére


ViSAS
senior tag

Ááá, jó taktika! ;]

(#29) Xaels


Xaels
félisten

Korrekt készülék. Nálam a hiányosságnak vett NFC és LTE például semmit nem jelent... Az NFC-t szökőévente egyszer ha használom, az LTE meg ilyen korlátolt adatcsomagok mellett nem igazán tud kibontakozni és magam részéről a HSDPA sávszélességével is el tudok lenni. Viszont a ROM mérete zavar. Ennyiért viszont tényleg jó, sok gyártónál kétszer ennyinél indul a 2GB RAM...

(#20) ollie mondjuk nálunk pont nem jó a Telenor 4G-je. A Hipernet is mindig elszáll 4G-n, HSDPA-n tökéletesen stabil.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#30) oszi666


oszi666
őstag

Nagyon igenyesen megirt, osszeszedett, mindenre kiterjedo cikk. gratula es koszonet

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#31) dzsi23


dzsi23
addikt

"A pontszámokból jól látszik, hogy a nyolc Cortex-A53 mag aránylag könnyedén maga mögé utasítja a hasonló kategóriás Snapdragon vagy MediaTek megoldásokat..."

Ezt nem igazán értem, mert szinte minden pontszámban alulmaradt az MT6732-höz viszonyítva (a Snap410 a "fasorban sincs"), vagy én látom rosszul? Bár az E4g csak qHD-s.

Egyébként ennyi pénzt simán megér ilyen hardverrel, és a kamera is meglepően jó lett. A 4G nem hiányzik mindenkinek, az NFC meg főleg, de akinek ezek kellenek, az nyilván nem vesz 4C-t. :K Ami engem is zavar kicsit, az a tárhely, de valszeg azt is kibírnám microSD-vel. :)

Ja, és a csaj sem rossz, gratulálok hozzá, Legendd. :DDD

(#32) SX Wave


SX Wave
aktív tag

Na végre, már ideje volt, úgyhogy köszönjük szépen a tesztet :R
Ha a 4G és NFC hidegen hagy, akkor sokat ne gondolkodj ezen a készüléken, mert a legjobb vétel maga kategóriájában, egyszerűén nincs konkurenciája.

[ Szerkesztve ]

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#33) gabe8719


gabe8719
senior tag

Tetszetős, bár egyelőre nem érzem orbitális előrelépésnek a G620S-hez képest, a hardver kicsit gyengébb és nincs OTG, cserébe van NFC és LTE, plusz simán elmegy két napot egy töltéssel. Mondjuk az EMUI 3.0 jó lenne, de kb. ennyi...

Nem gondoltam volna hogy a Huaweitől kapom meg azt, hogy 9 hónap után sincs ingerem lecserélni, nyilván vannak hiányosságai, de ahhoz, hogy tényleg érdemi előrelépést tegyek, rá kéne fizetnem mégegyszer annyit, mint amennyit ér az egész.

Az mindenesetre tuti, hogy ezek után a Sony-Samsung-LG triász jóidőre el van felejtve, valószínűleg meg sem fogom nézni őket ha cserére kerül a sor.

(#34) ToniSoprano válasza janeszgol (#23) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Az a baj, hogy a dual simes telók között nagyon kevés az LTE-s vagy elég drágák. Én meg egy simes telefont nem vennék már, nem is értem aki ilyet vesz, jól átgondolta ezt?

Milyen az már, hogy kifizetsz egy mobilinternet előfizetést borsos áron, és a VOIP hangalapú szolgáltatások pl. skype, viber, hangouts, whattsup videótelefonálásra nem tudod használni mert letiltja a szolgáltató!!! :W

A dual simes telefonba teszek bele egy APN net kártyát és máris nincsenek ezek a tiltások, teljeskörűen használható a net+ jóval olcsóbb is így tegyük hozzá. Engem ne korlátozzanak mááá, mire akarom használni a mobilinternetet, értjük!!

Egyébként tök jó ez a teló ennyiért egész jó a kamera is.

[ Szerkesztve ]

(#35) Lecs@ válasza SX Wave (#32) üzenetére


Lecs@
addikt

Lacikám ! :C :R

512 GB

(#36) Obyboy válasza Hallosz (#6) üzenetére


Obyboy
addikt

Kérlek ezt a cikket olvasd el és utána gondold át a hozzászólásod mennyire volt hasznos.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#37) s3nsitivity


s3nsitivity
addikt

Teljesen jó a telefon.

A 4G max azoknak hiányos akik 800as LTEn élnek. Ez kb csak dunántúlon probléma. Már akinek az.
Maga a sebesség korrekt 42Mbps teljesen jó.
Az NFC hát hiányos, mobil tárca indul de úgyse lenne támogatva szolgáltatók által hisz nem árulják így kb az is mindegy neki. :)

Az SD viszont jól megoldott. Mindent tud az SDre telepíteni így akár semmi nem terheli a belső memóriát. Kicsit lassabb onnan az app indítás.. Szerezni kell egy olyan SDt ami jó Random R/W -ben. :D

Ennyi pénzért szvsz nagyon best buy. :))

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#38) Paul119 válasza s3nsitivity (#37) üzenetére


Paul119
addikt

Van szolgáltatónál is :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#39) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Jelenleg 54k pénzért nincs is más 2GB RAM-mal szerelt Android telefon. Ettől máris number one lesz a kategóriájában. A 8 magos kirin jobb, mint egy s410, tehát ott is veri a konkurenciát. Igazán ellenfél csak 70k körül kapható. Persze csak a számok alapján nézve. Az optimalizálás, ami a kérdés maradhat.
Az üzemidő gyenge pont, valami optimalizálási gond van ennél a készüléknél. Többet kellene bírnia ezzel az aksival és 720p felbontással. Lehet itt is a kijelző fogyaszt sokat, és azon spóroltak.

[ Szerkesztve ]

(#40) ben11 válasza gabe8719 (#33) üzenetére


ben11
őstag

A cikk szerint van OTG támogatás.

(#41) s3nsitivity válasza Paul119 (#38) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Hol?
Én nem láttam egyiknél se itthon.

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#42) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Tetszik a telefon. Már csak a videó képességre vagyok kíváncsi. Érdekelne a kép és hangminősége is, ezért ha valaki fel tudna tölteni egy ilyen telefonnal készített videót (netalán egy koncertről készítettet), azt megköszönném. ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#43) dzsi23 válasza ROBERTOH (#42) üzenetére


dzsi23
addikt

"A tesztvideón jól látszik, hogy nem ez készülék legerősebb pontja, a felvétel sajnos kevés részletet tartalmaz, bár legalább a 30 képkockát valóban rögzíti másodpercenként."

Van tesztvideó, csak valamiért nem tudom megnyitni.

(#44) Jeanne d'Arc

Abszolút bejövő gépezet, tetszenek a Huawei készülékek

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#45) Prime110


Prime110
aktív tag

Csinos a fotózott hölgy! :)
Lehetne állandósítani akár nappali képekre is? :)

(#46) Paul119 válasza s3nsitivity (#41) üzenetére


Paul119
addikt

Közben látom hogy csak 4x van tmobilnal

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#47) myk74 válasza ROBERTOH (#42) üzenetére


myk74
senior tag

Igaz nem koncert videó,nekem megfelel.
[link]

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#48) Silentfrog válasza myk74 (#47) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ez a video ebben a topikban is tetszik! :)

(#49) myk74 válasza Silentfrog (#48) üzenetére


myk74
senior tag

Köszönöm itt is
. Most már megvan az üveg cucc is :)

Nincs kéz Nincs csoki!

(#50) Silentfrog válasza myk74 (#49) üzenetére


Silentfrog
veterán

Majd dobsz fel képet, ha kész lesz a "mi" topikunkba! ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.