Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Witlok


Witlok
tag

A pcmods.com-on hónapokkal ezelőtt már láttam ezt a csodadobozt (még a formája is azonos, csak a felirat más). Ők $14.99-ért árulják.
A lényeg, hogy nem csak a CPU-t lehet vele hűtei (2 ventit tud kezelni, ha jól fordítottam) és van LED-es visszajelzője is. Azt hogy a CPU-t vagy a HDD-et, GPU-t esetleg házhűtőt kötök rá már csak rajtam múlik (én a HDD-re szavaznék)...
Egy másik oldalon ennek a cuccank a nyákját is láttam már.

Szóval ha érdekel valakit, itt megtalálja: [L]http://www.pcmods.com/details.asp?prodID=531[/L]

(#2) HEBI


HEBI
senior tag

Van ennek valami gyakorlati haszna?
Az ötlet jó, de csakis marketing szempontból.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#3) Genialis válasza HEBI (#2) üzenetére


Genialis
aktív tag

Ugyanannyi haszna van mint, mint egy színes ledekkel megvilágított átlátszó hűtőventillátornak - Semmi.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#4) Genialis válasza Genialis (#3) üzenetére


Genialis
aktív tag

Azaz bocs. Erre iparág épül szóval mégiscsak van benne haszon...

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#5) marso


marso
tag

azthiszem ez igenis nagyon fontos dolog :D

45 rol 49 re emelkedik a hofok... ajjaj es meg a p4 is leeghet iylen esetben, mert kikapcsolt allapotban a hovedelem mit sem er... asszem veszek is gyorsan...

(#6) pilóta


pilóta
nagyúr

Szerintem kellene egy előmelegítő is, hiszen bekapcsolás előtt meg hideg a processzor, és nehogy véletlen valami baja legyen a hirtelen felmelegedés miatt. :DD

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7) arn


arn
félisten

ez szerintem baromsag... de mondok egy megtortent esetet.

a kollegammal tortent meg a kezdeti duronos idoben. ment a gep, aztan a windows alfaba kuldte a gepet (ja... asus a7v deszka es egy 1000mhzre tunigolt 600as durci volt). az alaplap a ventit azonnal leallitotta. a homersekletjelzo elotte meg visitott kicsit, es csend lett... a proci kimult. kesobbi biosban javitottak ezt.

szal lehet ilyen, de egy nagyobb bordaval nem hinnem, hogy idaig fajulna a dolog. de elofordulhat...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8) Sidaries


Sidaries
őstag

Ismét egy dolog amit nem fogok megvenni.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#9) napos2600


napos2600
tag

a pcmods-os cucc:
[L]http://www.pcmods.com/details.asp?ProdID=531[/L]

(#10) cucu


cucu
tag

:t
Jó ilyet is olvasni néha, legalább tudom, hogy a gyártók még mindíg hülyének nézik a fogyasztót.

(#11) cucu


cucu
tag

a félvezetö átmenet a legforróbb pont a processzorban. ha kikapcsolják az áramot ez biztosan nem melegsziktovább, csak a környezetnek adja le a höjét. Az meg mindegy hogy mennyit melegszik.

(#12) Nagy Tibor


Nagy Tibor
csendes tag

Hi Guys!

Szerintem itt valamit kicsit félreértett a cikk szerzője.
Ugyanis a proci hőmérséklete nem emelkedik kikapcsolás után, ugyanis
már nem táplálunk bele energiát és nincsenek benne kósza áramok sem, amelyek
energát disszipálhatnának (a legjobb tudomásom szerint), és környezete sem melegebb ahonnan hőt vehetne fel, mert ő a hőtermelő.

Szóval szerintem ez nonsense.

A megoldás az, hogy a hőmérő nem a proci belső hőmérsékletét méri, hanem
annak környezetét, aminek a hőmérsékletváltozását a procitól felvett hő és a hűtőrendszer által elvont hők mennyisége szabályozza. Kikapcsolás után még
mindig ott a meleg proci, de a hűtés leállt, tehát eredőben több hőt vesz fel, mint
kikapcsolás előtt, ezért melegszik egy darabig, míg a proci nem hűl le eléggé, hogy eredőben hűlés legyen.

Persze lehet, hogy tévedek az utóbbi magyarázatban.

Igy biztos nem lesz melegebb a proci kikapcsolás után, ami összhangban van azzal, hogy még sosem tapasztalták, hogy leégett volna power off-ra.

üdv:
Tib

(#13) twollah


twollah
nagyúr

Szimpla parasztvakítás.
Nem érdemes emiatt FLaMeelni.

Vki megveszi, mert hisz benne, vki nem.
Aki megveszi az megérdemli.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.