Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] Kingston-Elpida DDR-2 memóriák (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Aztán gondolom megjelennek a DDR2 ramhoz optimalizált/kompatibilissé tett alaplapok. Nem tudom, ez vajon teljesen új chipseteket is jelent?

#tarcsad

(#2) Chapell válasza Yutani (#1) üzenetére


Chapell
aktív tag

Az első tesztpéldányokat a vezető chipset- és alaplapgyártók még az idén megkapják

Szal úgy néz ki igen.

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#3) twollah válasza Yutani (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Új memória, új chipset.
Ezek mennek meg a bárányfelhők.

(#4) Genialis


Genialis
aktív tag

Ok. Jöhetnek. Ha meg bírjuk venni, majd megvesszük.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#5) anulu


anulu
félisten

Khm :) Ha minden igaz, akkor az Athlon64-ben levő memóriavezérlő képes alapból kezelni a DDR2-t. Tehát új alaplap, memória és GO! :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) twollah válasza anulu (#5) üzenetére


twollah
nagyúr

Szerintem ennyire azért nem eszik forrón azt a kását.

Először jöjjön ki a proci, hozzá az alaplap, és meglátjuk mi mennyit ér.

(#7) erdoke válasza Yutani (#1) üzenetére


erdoke
titán

Persze. Kódneve: Grantsdale.

A legjobb aláírás a héten

(#8) erdoke válasza anulu (#5) üzenetére


erdoke
titán

Nem is tudtam, hogy az Athlon64-ben memóriavezérlő is van. Ez biztos? Inkább az északi hídban szokott birkózni ilyesmi.:)

A legjobb aláírás a héten

(#9) anulu válasza erdoke (#8) üzenetére


anulu
félisten

Tuti, hogy benne van, és gyártás során határozzás meg, hogy DDR-1 vagy DDR-2.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) anulu válasza anulu (#9) üzenetére


anulu
félisten

határozzák...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) erdoke válasza anulu (#9) üzenetére


erdoke
titán

OK, tőlem lehet, nem ismerem jól a témát. Nem is ilyet írtam::)

A legjobb aláírás a héten

(#12) Keitaro válasza erdoke (#8) üzenetére


Keitaro
addikt

Biztos :)

[L]http://www.asus.com/products/mb/socket940/sk8n/overview.htm#[/L]

nForce3 Keress északi hídat külön :)
Remélem ez ócsóbb alaplapot is jelent majd. Bár eleinte úgyis minden kegyetlen drága lesz

(#13) anulu válasza Keitaro (#12) üzenetére


anulu
félisten

Remélem, hogy cirka 1 év múlva már dual channeles A64FX fog dübörögni a gépemben, nForce3 alapokon! :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) dr.Mura


dr.Mura
tag

Seti fog menni ezerrel.

Mellesleg a 667 Mhz az most fizikai freki, vagy 2 x 333? Mert nekem az a sávszélesség egy kicsit kevésnek tűnik a 667 Mhz-hez.

C8H10N4O2

(#15) erdoke válasza dr.Mura (#14) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem 2x333. DDR2 DDR üzemmódban. Sávszélesség itt is elméleti lehet, 667*8, ha maradt a 64 bites busz (miért is ne maradt volna?). Az tényleg 5,x , tehát kevés a 4,3. Hmmm.

A legjobb aláírás a héten

(#16) marso


marso
tag

miután nemtudom hány millio dollárt fektetett a kingston az elpidába csoda lenne ha nem ment volna át a minőségi teszten...

(#17) Jester válasza erdoke (#15) üzenetére


Jester
aktív tag

Inkább 4x166 lesz az, de ez már részletkérdés.

Mehr Licht!

(#18) erdoke válasza Jester (#17) üzenetére


erdoke
titán

Úgy tudom, hogy a DDR2 RAM-ok első generációja nem fogja kihasználni a QDR üzemmódot, csak a nagyobb elérhető fizikai frekvenciát DDR módban. Persze érdemes megnézni a gyártók oldalain a technikai információkat, néha segítenek.

A legjobb aláírás a héten

(#19) Jester válasza erdoke (#18) üzenetére


Jester
aktív tag

JEDEC szabvány szerint működő modulról van itt most szó. A DDR2 a JEDEC szerint a QDR üzemmódot jelenti, nem hiszem, hogy elismernék szabvány szerintinek ezt a megoldást. A VGA-kon található modulokból most ne vonjunk le végkövetkeztetést a rendes modulokra.

Mehr Licht!

(#20) erdoke válasza Jester (#19) üzenetére


erdoke
titán

Lehet, hogy igazad van, kb. egy hónapja még az volt az állás, amit írtam. Nem VGA-modulok, hanem a nagyobb gyártók oldalai alapján (Samsung, Micron).
Talán pont ezért feccölt az Intel nagyobb, míg a Kingston kisebb lét az Elpidába, ők szabvány szerint, komolyan gondolják.:)

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] Kingston-Elpida DDR-2 memóriák (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.