Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#260) dobost válasza zozo2001hu (#251) üzenetére


dobost
senior tag

Vannak már tapasztalataid arról, hogy meddig bírja az akksi? :)
2 napot kibír töltés nélkül?

(#369) palesz53 válasza bosa (#368) üzenetére


palesz53
senior tag

ez egy zte-vel leírt folyamat, értelemszerűen a jelzések itt mások lehetnek (meg nem blade a neve :DDD )...
nálam - a defyn - bevált...

Tegyük töltőre a telót és kapcsoljuk be. Várjuk meg, míg a jobb gomb zöldre vált, húzzuk le a töltőről és kapcsoljuk ki.
[Aksi ki, vár 10 másodpercet, aksi be]
2. Tegyük töltőre a telót és NE kapcsoljuk be. Várjuk meg, míg a jobb gomb zöldre vált, húzzuk le a töltőről. (Bizony-bizony: ez töltött még rá...)
3. Kapcsoljuk be. Várjunk, míg bebootol, majd kapcsoljuk ki
[Aksi ki, vár 10 másodpercet, aksi be]
4. Tegyük töltőre a telót és NE kapcsoljuk be. Várjuk meg, míg a jobb gomb zöldre vált (Hmmm... még mindig tudott belerakni), majd várjunk még kb. 30 percet (Stage 3) húzzuk le a töltőről.
5. Kapcsoljuk be. Bootoljunk be Clockwork-be, majd wipe-oljuk a battery stats-t.
(ez rootolt teló volt sztem, de a manage app-ban a filter-t all-ra állítva itt is meg lehet találni a battery-vel kapcsolatos memóriát, amit ki kell ekkor törölni - most fejből nem tudom mi a pontos neve...)
6. Reboot. Haggyuk, hogy a teló felkeljen.

Most már jó értékkel számolja a maximumot. Ha a minimumot is piszkálnánk:
1. Haggyuk, hogy a Blade lemerüljön és kikapcsoljon.
2. Ne dugjuk töltőre, de kapcsoljuk újra be. Várjunk, míg újra kikapcsol. Ismételjük ezt addig, míg nem kapcsol be újra.
3. Ha már csak remeg, mintha tiltakozna, dugjuk fel a töltőre, kapcsoljuk be és haggyuk, hogy felálljon

- Ha huzamosabb ideig nem használod az aksit, akkor kb. felesre töltsd fel, mielőtt lerakod. Sem azt nem szereti, ha fullon van, sem azt, ha üres.
- A boltokban kapható szuper-töltőknek ne ülj fel. A Li-Ion aksik töltési ciklusát nem nagyon lehet megerőszakolni. Kb. annyit csinálnak, hogy kb egy óra után, a Stage 1 befejezését követően készre jelentik a töltést, és csesznek a többire. Ekkor az akku kb 70%-on van. A Stage 2 további 2-3 óra lenne, a Stage 3 pedig újabb 30 perc. (És igen, ha egy óra töltés után a teló azt mutatja, hogy 70-80%-ra fel van töltve, el is lehet neki hinni, mert az első fázis full kakaón történik)

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#764) kakuru


kakuru
csendes tag

Azt megtudná valaki mondani miért csinálja a telefon, hogy elkezdem tölteni és 95%-nál megáll a töltés. Ilyenkor kiírja, hogy teljesen feltöltve, de a telefon állapot akkumulátorszinten is 95%-ot ír. A telót mindig majdnem 0-ra merítetettem le, vagy csak akkor kezdtem tölteni, ha kaját kért. Azt tudom, hogy maga a rendszer "regisztrál" adatokat az akksiról. Esetleg ötlet?

(#934) csabibmx


csabibmx
tag

Nekem is lenne egy kérdésem.
Ha feltöltök képet pl. fb-re akkor a feltöltés megjelenik a felső ikon soron.
De miután feltöltött (vagy elakad a töltésben) akkor is ott marad az ikonja.
Ha ráklikkelek csak megnyitja pl. a fb. oldalon a képet de az értesítés nem tűnik el.
A kérdésem,hogy hol és hogyan tudom eltüntetni ezt az értesítést.
Korábban amikor feltöltött el is tünt de ha megakadt a feltöltés akkor nem,illetve most ugyan feltöltötte de az értesítés mégis ott maradt.
Ha újraindítom a telót akkor eltűnik (eddig eltünt) de jó lenne egy olyan megoldás ami újraindítás nélkül eltünteti az értesítést.
Remélem érthető volt.?
Köszi

Ericsson GA 628,Nokia 5110,3310,6220,N80,Samsung I8510,Nexus S,Note 2,Honor 7

(#935) csabibmx


csabibmx
tag

Nekem is lenne egy kérdésem.
Ha feltöltök képet pl. fb-re akkor a feltöltés megjelenik a felső ikon soron.
De miután feltöltött (vagy elakad a töltésben) akkor is ott marad az ikonja.
Ha ráklikkelek csak megnyitja pl. a fb. oldalon a képet de az értesítés nem tűnik el.
A kérdésem,hogy hol és hogyan tudom eltüntetni ezt az értesítést.
Korábban amikor feltöltött el is tünt de ha megakadt a feltöltés akkor nem,illetve most ugyan feltöltötte de az értesítés mégis ott maradt.
Ha újraindítom a telót akkor eltűnik (eddig eltünt) de jó lenne egy olyan megoldás ami újraindítás nélkül eltünteti az értesítést.
Remélem érthető volt.?
Köszi

Ericsson GA 628,Nokia 5110,3310,6220,N80,Samsung I8510,Nexus S,Note 2,Honor 7

(#946) HEro


HEro
tag

Sziasztok!

Olyan kütyüt keresnék hőn szeretett Nexusomhoz amivel tudom tölteni útközben is, szóval ami olyan kütyü ami egy külső 'puffer' aksi lényegében, és mondjuk 4-5 töltésnyi energiát tud tárolni.

Láttam már ilyet, sőt volt olyan amihez napelem is volt, viszont most nem találom és a nevét sem tudom, tippek 5letek?

Közben találtam pár külső aksit, van valami spéci brand amit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

:)

(#1117) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok, lenne egy pár kérdésem az SLCD-s változathoz. :R

1) Mennyit megy el egy töltéssel?
2) A kijelző mennyit mehet ugyanígy egy töltéssel szinte folyamatos használattal? (Viszonyításképp az SGS-nél kb. 5 óra - nem MIUI-val...)
3) Esetleg tudja valaki, hogy meddig tart a T-mobile-os akció? ;]
4) És ezek tényleg kártyafüggetlenek? Vehetem nyugodtan dominos csomagban és utána használhatnám a telenoros előfizetésemmel?
5) Van itt olyan, aki MIUI romot használ? :D
SGS-en azt használok, és nagyon tetszik, piszok gyors, nagyon gördülékeny, csak kicsit merül... értsd: csak GSM módban (szóval, mobilnet, wifi kikapcsolva) éjjel (ugye nem megy a kijelző) 8 óra alatt esik ~5%-ot... Ehhez képest milyen a Nexus S? - csak MIUI-val!

Előre is köszi a válaszokat. :R

Meizu MX3 32GB

(#1657) hallerlaller válasza fi:zi'k (#1639) üzenetére


hallerlaller
addikt

-A legbosszantóbb, hogy a hangerőszabályzó gombok alatt nyöszög a keret. Van kb egy 0.5mm-es mozgása. Remélem a szilikon tokkal megszűnik.

Nekem nem nyöszörög :U Nem lehet h soxor vetted le a hátlapot és letört ott egy fülecske?

(#1656) fi:zi'k

Vmi villog értesítő fény jelzés megvalósítható a telefonnal?

ezt én is furcsállom, blade-en a vissza gomb ledje 4 színű volt, alapból fehér, nem fogadottnál smsnél zölden villogott, töltés közben folyamatos zöld, lemerülten piros, és még volt narancssárga is csak azt már nemtudom mikor :)

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1808) DemonDani


DemonDani
addikt

töltőt cserélte le valaki? mert 0,7Ah töltés elég szar azért szerintem, nincs valahol ennél erősebb?
Mert az ok hogy aranyos pici töltő van mellé de 2 óra elvileg mire "0"-ról feltölt maxra. :(

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3042) hallerlaller válasza Viper26 (#3038) üzenetére


hallerlaller
addikt

Beállítod hogy töltés közben nem kapcsol ki a kijelző és feltölt 100ra.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#3049) hallerlaller válasza Viper26 (#3045) üzenetére


hallerlaller
addikt

Felesleges, gyárival sem tölt 100ra, ez nem bug ez feature :D

(#3046) jackbacsi87

ebben a topikban az ilyen steven jobs meg iphone emlegetése igazi szentségtörésnek számít.

inkább olvassátok csak ezt, ilyet tud a mi telefonunk is, meg is említik a cikkben:
nfc_elesben_mobillal_fizettunk_a_szigeten

(#3047) DonMedve

gondolom úgy sikerült hogy folyamatosan nyomogattad töltés közben és világított a kijelző.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#3225) Dzsuri89 válasza DonMedve (#3047) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Nekem 93%-ig tölt fel és pontosan 0%-nál kapcsol ki a telefon. Olvastam itt régebbi HSZ-nél, hogy valakinek 3%-nál kapcsolt ki. Én nem csináltam semmiféle aksikalibrálást, mert szerintem felesleges. Engem nem zavar ez a dolog, mert jól bírja az akku, hozza a nekem elvárható szintet.

Nektek ha 0%-on van a töltés és nyomtok egy full töltést az mennyi időt vesz igénybe?

(#3226) Viper26 válasza Dzsuri89 (#3225) üzenetére


Viper26
nagyúr

Még nem néztem, de akkor következő töltés után meg tudom mondani. :K

iPhone 15 Pro | FR 955

(#3231) Dzsuri89 válasza xnace (#3228) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Normál esetben 93%-ig megy fel, ahogy te is írtad. Ha nyomogattam töltés közben, akkor volt rá példa, hogy 97%-ig felment, de szerintem csak egy szám volt, semmi több.

(#3235) bbalika81


bbalika81
aktív tag

nekem miui van fent és circle battery widget szerint eléri a 99%-ot, bár azt nagyon nehezen, de a töltés idő alatt mondjuk 3 óra,97%.

(#3237) hallerlaller válasza bbalika81 (#3235) üzenetére


hallerlaller
addikt

miuid van akkor nemkell circle battery, beállításoknál van olyan h százalékos akksikijelzés. miuinál (és asszem gyárinál szintén) belehet állítani h nem kapcsol ki a kijelző töltés közben és akkor felmegy 100 ra de ezt is írtam már.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#3459) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Valaki tudna segíteni rátenni a Modern Combat2:Black Pegasust?Hiába töltöm le gépről az sd-re való mappát akár hányszor elindítom a játékot azonnal kéri, hogy töltsem le a 370mb-ot és mivel nincs itthon normális wifi, mert lopom ezért töltés közbe eldobja jelet fél mp-re és máris kezdhetem előről az egészet.

(#3466) paramedic


paramedic
aktív tag

Bekapcsolva tölteni a Nexus-t egy élet, de kikapcsolva is egy fél élet...
Mik a pontos adatok a töltési időre vonatkozólag?
Más töltővel fel lehet ezt gyorsítani?

(#3468) Dzsuri89 válasza paramedic (#3466) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Ha most a töltési időre vagy kíváncsi, akkor nekem 0%-ról 100% (ami nálam speciel 93% a max) 3-3,5 óra időt vesz igénybe.

(#3530) kanurecoba válasza robertel (#3529) üzenetére


kanurecoba
csendes tag

Én is vetem ilyen 3 db-os aksikat, teljesen jók és azok az aksik felmennek 100%ig töltéssel!
Meg ott kapsz 3x1500 MAH-et, mig itt egy 2500asat, persze cserélgetni kell ha kifogy az egyik, de a gyárival együtt van 4x1500 ami 6000 MAH, azért ez feszített tempóban is 1 hétig elég kell, hogy legyen:)

(#3593) Dzsuri89 válasza kerjani (#3591) üzenetére


Dzsuri89
őstag

A leírás végén volt egy leírás a maximum kiszámításáról.

1. Tegyük töltőre a telót és kapcsoljuk be. Várjuk meg, míg a jobb gomb zöldre vált, húzzuk le a töltőről és kapcsoljuk ki.
[Aksi ki, vár 10 másodpercet, aksi be]
2. Tegyük töltőre a telót és NE kapcsoljuk be. Várjuk meg, míg a jobb gomb zöldre vált, húzzuk le a töltőről. (Bizony-bizony: ez töltött még rá...)
3. Kapcsoljuk be. Várjunk, míg bebootol, majd kapcsoljuk ki
[Aksi ki, vár 10 másodpercet, aksi be]
4. Tegyük töltőre a telót és NE kapcsoljuk be. Várjuk meg, míg a jobb gomb zöldre vált (Hmmm... még mindig tudott belerakni), majd várjunk még kb. 30 percet (Stage 3) húzzuk le a töltőről.
5. Kapcsoljuk be. Bootoljunk be Clockwork-be, majd wipe-oljuk a battery stats-t.
6. Reboot. Haggyuk, hogy a teló felkeljen.

Ezt megcsináltad vagy valaki más és mi a tapasztalat az akisval kapcsolatban?
Felmegy már 100%-ig a töltés?

Ha ezután nyomnék még egy Batterycalibration-t az javítana a helyzeten vagy rontana?

Köszi!

(#3603) kisg válasza havri1 (#3602) üzenetére


kisg
tag

Beállítások>Alkalmazások>Alkalmazásfejlesztés>Nem kapcsolódik ki> kipipál
A képernyő soha nem kapcsolódik ki töltés során

Üdv, kisg

(#3604) fi:zi'k válasza havri1 (#3602) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Vagy noLED app.
Megoldja a notifikációs LED hiányát is és töltés közben kis fényerőn mutatja az időt és a töltöttséget.
Ha pedig közben bütykölni akarod, akkor meg kell egy kapcsoló widget.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3797) csabibmx


csabibmx
tag

Angliában használom navigációra,igaz többnyire 3gvel együtt (mert itt olcsó a net) de direkt próbáltam nélküle is és ugyanúgy talál jelet és meg is tartja.Használat közben eléggé melegszik de a baj mégse ez.Nálam ha folyamatosan megy a navigáció akkor egy idő után nem vesz fel töltést az autós töltőről.Igaz blackberryhez van elvileg de ha kikapcsolom a képernyőt akkor tölt rendesen.De ha megy a navigáció akkor egy idő után megszűnik a töltés és csak ki/be kapcs. után tölt újra,egy ideig.

[ Szerkesztve ]

Ericsson GA 628,Nokia 5110,3310,6220,N80,Samsung I8510,Nexus S,Note 2,Honor 7

(#3799) Viper26 válasza havri1 (#3798) üzenetére


Viper26
nagyúr

Akkor lehet nálam is ezért ingadozik a töltés navi közben. :U

iPhone 15 Pro | FR 955

(#4437) hallerlaller válasza Lara1 (#4436) üzenetére


hallerlaller
addikt

höjj, ez bekapcsolva hagyja a wifit meg a kijelzőt valami elegánsabbra gondoltam. A beállításoknál régen is találtam olyat h töltés közben bekapcsolva hagyja a kijelző és úgy már sikerült 100ra tölteni.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#4693) DemonDani


DemonDani
addikt

Na aksiról gyorsan, 100órája megy 1 töltéssel a teló ;)
és nem teljesen vigyáztam rá, szóval ez alatt 5-60órát ment az ebuddy, irkáltam is keveset, 1, max 2 óra netezgetés, fancy widget 15perces frissítéssel, plusz gmail meg facebook folyamatos szinkronban, 1-2 hívással.
ha érdekel valakit az akkuhasználati kép feltehetem, hogy alakult a 100óra alatt az akku %

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#5052) lord.lakli válasza tybsen (#5034) üzenetére


lord.lakli
őstag

Nem néztem a fórumot, de eddig gyári rommal semmi bajom sem volt, pedig rendszeresen kap usb-t, mind töltésre, mind meghajtó gyanánt. Szerintem nincs para, sőt itt még senki sem panaszkodott hasonlóra sem.

(#5079) mgTerminator válasza DonMedve (#5078) üzenetére


mgTerminator
veterán

Tök mindegy hogy mekkora a töltő... A töltést úgyis a telefonban lévő elektronika szabályozza. Ha 10A-es töltőt veszel úgyse vesz fel annyit csak amennyire szüksége van. Egyébként a Líthiumos aksik elég kényesek töltés terén. Nem hiába 700mA-es a gyári töltő :U

(#5084) mgTerminator válasza DonMedve (#5080) üzenetére


mgTerminator
veterán

Erről már volt szó. Nem a töltő árama kevés, hanem ottvan a teló az ablakban, ami ugye csont fekete, tehát kikapcsolt állapotban is elég szépen és rohamosan fel tud melegedni, főleg (most) nyáron. Ha használod, akkor a proci is elég szépen melegszik 1GHz-en is, a többi meg csak ráadás. Az akumulátorban van egy hőérzékelő, ami nem véletlenül került bele. Ha a hőmérséklet 40celsius felé megy már károsodik az aksi. Ha felette van, akkor könnyen fel is robbanhat, pláne ha elkezded tölteni. Úgyhogy egyáltalán nem arról van szó hogy nem bírja a szuflát a töltő, hanem arról, hogy megvéd téged hogy 120-nál az autópáláyn ne robbanjon a telefon az arcodba. Ígyhát leáll a töltés :U

Ezek a lithiumos aksik minden téren nagyon nagyon kényesek. Viszont rendeltetésszerű használattal a legjobbak ;)

(#5262) hallerlaller


hallerlaller
addikt

kimondom nyiltan amit mindenki gondol: Ez-Egy-f0ss.

na de a zájfón, meg a hátécé meg a szoni erikszon na ezek MÁRKÁK ecsém, nem véletlenül kerülnek annyiba!

meg a jó öreg nokiák, na azok egy hónapig is elmentek egy töltéssel, ezmeg jó ha napvégéig nem merül le!

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#5341) lord.lakli válasza zsolty28 (#5339) üzenetére


lord.lakli
őstag

Az akku sajna ilyen. Van marketes progi, amely használatával majdnem 100%-ra töltöd, de az egy vicc. Folyamatosan megy a kijelző, kicsit terheli és úgy fentebb megy a töltés. Te is pont ugyanezt csináltad reggel amikor e-maileztél.
Az NFC nem demo, valódi, csak sajna nem tudod ide haza használni. A kártya szolgáltatóknak kell a googlival megegyezni, hogy a walletbe bekerüljenek. Jelenleg első induló is csak a cib kártya lesz, de szerintem magyarral sem fog menni. Hivatalosan nem is éred el a walletet az EU-ban, csak az USA-ban. De alkalmas a telefon fizetésre, csak nincs lehetőség, hogy valódi kártyát tegyél mögé. Reméljük ez is változik majd idővel, csak az a kérdés, hogy mikor.

(#5609) Dzsuri89 válasza DemonDani (#5608) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Mire gondolsz a "nem tudod használni" alatt?

Nekem alapból nem jelzi a telefon az elérhető frissítéseket és ha kézzel meg akarom nyitni a Saját alkalmazásaimat, akkor előfordul olyan is, hogy csak pörög a kis töltés jel és semmit nem reagál. Aztán még van olyan is, hogy ha jelzi, hogy frissítés érhető el egy adott alkalmazáshoz, akkor nem frissíti le, mert ugyan úgy gondolkozik és ezt wifin tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#6266) toto0569 válasza Slukkica (#6241) üzenetére


toto0569
addikt

szia! a töltésnél te meg tudod oldani a 100% töltöttséget? a cm7.1 teljesen fel tölti, a te Carbon-TSM romod nagyon tetszik viszont 94% -nál meg áll a töltés . / a cm7.1 tovább/ tölti.
a miui romot, rom maneger mentéssel vissza lehet állítani? mert nekem nem sikerült ez is nagyon szép de ez is meg áll 94-95%-nál és sosem írta ki,hogy feltöltve,viszont baszott gyors csak kicsit eszi az aksit de az elviselhető.

(#6397) gilfoyle válasza volvoguy (#6396) üzenetére


gilfoyle
őstag

34 találatot adott ki a kereső a következő szavakra: % töltés; ezek nagyjából a kérdésedről szólnak és csak ebből a topicból.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7282) lord.lakli válasza Slukkica (#7279) üzenetére


lord.lakli
őstag

Valami csoda folytán időnként olyan mintha beragadna és akkor felzabálja az akkut. Szombat, vasárnap este töltés után megette az akku majd 50%-át másnap reggelre. Azóta sincs ilyen, régebben is volt egyszer-egyszer. Most találtam fórumokon, hogy másnál is előfordult. Olyan mintha kilőném az inaktív szervizek közül és utána megjelenik a service-ek között és mintha ilyenkor zabálná az akkut.

Végül is minek lövöm ki a processzt :)

[ Szerkesztve ]

(#7498) agabe válasza mgTerminator (#7480) üzenetére


agabe
addikt

A let's golf 3 -at nem próbáltad? Nálam nem megy (el se kezdi a töltést wifiről)... nincs mód, hogy fusson a telón vhogy ?

(#7507) Toobee válasza verser233 (#7506) üzenetére


Toobee
veterán

Szerintem 1 napnál többet felesleges ezektől a telefonoktól várni. Én 2G-n/Wifin vagyok, 2G is csak akkor van bekapcsolva, ha használom (mondjuk úgy napi 1-1,5 órát). Múltkor kipróbáltam 100-400Mhz-en a processzort, screen filterrel, de ugyanúgy használtam, mint eddig. 2nap 6-8 óra lett. Szóval szerintem ne várj csodákat. Ezek sajnos már nem a régi Nokiák, amik elmentek 4-6 napot töltés nélkül.

https://barbieripnk.hu/

(#8256) csabibmx válasza rcsaszi (#8254) üzenetére


csabibmx
tag

Mi Nexus tulajok biztos elégedetten ajánljuk a Nexust.Nálam a gps is jól működik és az üzemidő is rendben.Az ilyen szintű Androidos cuccoknál jellemző 1 napos üzemidőt stabilan hozza.Persze itt custom rommal 2-3 napokat is csinálnak tulajok de nálam gyári rom van.
Ami a Nexus mellett szól az a támogatottság ami a Motorola esetében nem túl fényes bár bizakodásra ad okot,hogy a google kezébe került.
A gps jellel és pontossággal nincs bajom de pl ha több órát akarsz navigálni (külföldi út) akkor érdemes egy bika autós töltőt szerezned mert,ha folyamatosan megy a kijelző akkor annyira melegszik,hogy leold a töltés.Így pár óra alatt lemerül.Én mondjuk úgy taktikáztam,hogy ha "menj tovább 230km-t" akkor kikapcsoltam a kijelzőt és akkor tölt közbe.225-nél meg vissza.Persze nem mindenki szeret így trükközni (én sem) viszont nagyobb töltővel nem próbáltam de azt írták itt úgy működik trükkök nélkül is.
Persze lehet a Defy is ilyen azzal nincs tapasztalatom ezt a Defy fórumba kérdezd.
Illetve ajánlanám még figyelmedbe a napokban tesztelt Galaxy W-t.

[ Szerkesztve ]

Ericsson GA 628,Nokia 5110,3310,6220,N80,Samsung I8510,Nexus S,Note 2,Honor 7

(#8629) EsoxLucius


EsoxLucius
csendes tag

Sziasztok!

Holnap tervezem a Nexus S megvételét! Végre!! :D Az első kérdésem pedig:

Az első töltés hogy történjen? Gondolok itt arra, hogy az akkut először teljesen merítsem le, majd aztán egy 12-14 órás töltés, vagy nem kell előtte lemeríteni, hanem rögtön mehet a töltőre és úgy egy 12-14 órás töltés? Vagy egyáltalán szükség van még ilyen "akkuformázásra"?

Ja és még egy : Auchanban fogom megvenni. Ott ki lehet bontani és be lehet kapcsolni, hogy megnézzem minden oké -e? /pixelhibás ügy/

Köszönet! :)

(#8631) mgTerminator válasza EsoxLucius (#8629) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nem kell spéci töltés, rádugod oszt jónapot! Úgyis csak annyit tölt ami neki jólesik. Ja és akkor húzod le amikor akarod.

(#8701) MaCS_70 válasza rcsaszi (#8639) üzenetére


MaCS_70
félisten

Halihó!

Nálunk is ez a helyzet: teljes töltés mindig szigorúan 95% reggel, viszont estére, bekapcsolt wifi és 3G mellett is 70%-ot mond, ami nyilván irreális.

Tudtok valami nem rootos akkumérce-kalibrálót?

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8780) hippo0315


hippo0315
senior tag

Az lenne a kérdésem, hogy zsír új Nexus S-nél normális-e hogy 4 óra töltés után is max 95%-os a töltöttsége?
Lehet ezen valahogy javítani? Ha igen mi a megoldás?

ui.: ZTE Blade után irtózatosan gyors, pattogós telefon. :D

[ Szerkesztve ]

(#8912) ShadowX válasza rcsaszi (#8902) üzenetére


ShadowX
őstag

Akkor ezek szerint nekem sem való a telefon. Pedig 3 napot elmegy egy töltéssel, mindezt persze körültekintéssel.
Kiválasztottam egy megfelelő kernelt, és persze nem tuningolom a procit sem. Feleslegesnek érzem. Annyival nem nyújt többet napi használatban, hogy megérje mondjuk akár 100mhz-et is tuningolni.
Csak akkor kapcsolom be a mobilnetet, amikor szükségem van rá, és azt is ahol lehet 2G-n, mivel az oldalak amiket nézek támogatják a mobil verziós megjelenítést. Számomra felesleges az időjárás widgetet óránként frissíteni, mivel elég ha kinézek az ablakon. Mindez nem jelenti, hogy nincs fennt időjárás widget. E-mailt sem szinkronizálgatok folyamatosan, mivel ha belépek a kliensembe, akkor elég ha manuálisan szinkronizálom. Ha fontos mailt várok, akkor tudom kb. mikorra várhatom, a pénisznagyobbító, meg viagra olcsón eladó féle junk emailek miatt felesleges frissíteni.
Zenét szoktam rajta hallgatni, meg telefon (ez napi szinten több hívás is) és sms (ez ritkábban, mivel nem szeretem belesűríteni a karakterlimitbe a mondandómat horribilis árakért) is van. A kijelző fényereje természetesen lejjebb lett véve, ez sokat számít.
Játszani már nem szoktam ezen sem, ez akkor volt újdonság, amikor az X8-amat vettem meg. Gyorsan rá is untam, mivel inkább olvasok valami értelmesebb cikket, semmint, hogy mérges madarazzak. így játék sincs fennt. A facebook-omat sem szinkronizáltatom automatikusan, mivel a FB for android app egy vacak. Iszonyatosan meríti az akksit, és lassú is. Helyette inkább böngészőből használom.
Itthon mindig wifiről megy a net, úgyhogy a programokat is itthon töltöm le, de az igazság az, hogy megvannak a bejáratott programjaim, a megfelelő beállításokkal.
Egy dolog, amivel kísérletezek az a UI módosítgatás, de mindenkinek kell egy hobbi...

(#8942) bandigyerek válasza premete (#8941) üzenetére


bandigyerek
senior tag

:-) No comment. Alap Rom van a telefonon. Ok:Samu Spica telefonom volt, és szarrá kellett moddolni, hogy "normális" teljesítményt nyújtson. Nem azért vettem Nexust, hogy ugyanazt csináljam. Nekem nincs gondom a napi töltéssel. Este felrakom, reggel leszedem.

(#9502) hippo0315


hippo0315
senior tag

Két hete használom a Nexus S-emet, teljes megelégedéssel, gyári 2.3.6 rommal.
Két dolog zavar csak, egyik hogy full töltésnél 94%-ot mutat csak - tudom másnál is - remélem ez a frissítéssel majd rendbe jön. A másik amit nem értek, csöng a készülék és ha véletlenül felvétel előtt megérintem bármelyik gombot vagy a kijelzőt akkor elhallgat a csöngés de nem szakad meg a hívás, várja hogy felvegyem vagy elutasítsam a hívást, mi a fenét csinálok rosszul?

Ha tudtok segítsetek.

Előre is köszi

(#10951) RAID 2 válasza dobost (#10949) üzenetére


RAID 2
aktív tag

Miért gondolod, hogy rossz az aksinak az USB-ről való töltés?

(#11431) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Valaki nem észlelte még, hogy töltés közben a cpu majdnem maxon teker?
Konkrétan akad a webböngészés is...

havri

(#11435) havri1 válasza frisco (#11434) üzenetére


havri1
félisten

Konkrétan mivel nézted, hogy nem csinál ilyet?
Mert alapban nem nagyon venni észre. Kizárólag komolyabb weblapoknál, illetve cpu spy-ban látszik, hogy töltés ideje alat (főleg ha közben használva van a készülék), sokkal magasabb mhzeken dolgozik, mint alapban.
No meg SetCpuban, alapban 200 mhz, ha hozzáérek, egyből 1000, ill a max beállított.

havri

(#11446) frisco válasza havri1 (#11440) üzenetére


frisco
aktív tag

Megnéztem, nálam nincs akadás töltés közben, Operát használva és zoom-olva.
Gyorsan tudok fel/le scrollozni.
Én egyébként megosztva használom a böngészőket, pl. Mobilaréna fórum használhatatlan a Dolphin böngészővel míg más oldalak meg pont azzal használhatatlanok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.