Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) parandroid válasza burgatshow (#48) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az a baj, hogy nem pár centiről van szó. Radásul az a pár centi hatványozottan érvényesül, nem csak befoglalóméretben, hanem súlyban is. Igen, párhuzamosan használok 4:3-as és 16:10-es Thinkpadeket is, és meg kell mondjam, a gép mobilitása jeentősen csökken a wide kijelzőből adódó méretnövekedésből. Persze aki csak asztalon használja a gépet a kollégák közül, és szökőévente egyszer talán hazaviszi, az odavan érte, meg vissza, de az ilyennek minek notebook? ;]

Szerk: De te magad is láttad a képet a cikkben...

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52) ttower válasza parandroid (#43) üzenetére


ttower
aktív tag

ez erős lemaradásnak számít? :F
[link]
[link]
[link]
noti: [link]

[ Szerkesztve ]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#53) parandroid válasza ttower (#52) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Miért lenne lemaradás? A konfigurációnak tökéletesen megfelelő eredmények, bármilyen 3GHz, vagy a fölött P4 ennyit teljesít. Az más kérdés, hogy egy 1,8-2GHz körüli Pentium M is, ráadásul az a töredékét fogyasztja csak a Prescott magnak. Ahogy te is írtad, enneka gépnek a legnagyobb hátránya éppen az, ami egyben az előnye is lehet: a mérete. Ha valakinek DTR gépre van szüksége, akkor nem rossz vétel, bár én személy szerint jobb ötletnek tartom a HP nc8xxx/nw8xxx sorozatát, ami a 17" kijelző kivételével ugyanezt tudja Centrino alapon, ráadásul 3kg-os súllyal.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#54) burgatshow válasza parandroid (#51) üzenetére


burgatshow
veterán

Igen, de a képen (a monitorok arányát ábrázolón) kapásból nem találom a 15,4" wide méretet.

Biztos igazad van (tényleg nem kötekedés miatt kérdem, pusztán kiváncsi vagyok), de majd holnap rakok be egy fotót egy 4:3-as ASUS és a 16:10-es Toshibámról egymásra rakva. Most már én is kiváncsi vagyok, hogy mennyivel nagyobb... :)

Abban egyetértünk, hogy olyannak nem notebook való, aki szökőévente egyszer talán hazaviszi egy estére.

Nekem leginkább a munka szemszögéből programozásra kell, otthoni felhasználás szempontjából filmnézés és játék, netezés, zenehallgatás, suli szempontjából meg jegyzet készítésre, illetve bármi, ami ehhez kapcsolódik.

Na akkor, holnap jön a kép, én pedig most el... :)

(#55) parandroid válasza burgatshow (#54) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Erre a képre gondoltam:

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#56) Tim82 válasza parandroid (#42) üzenetére


Tim82
nagyúr

őt nem mertem írni, mert nem írt egyértelmű visszajelzést, pedig szívesen megnézném az X31-ét. :DDD

egyébként most a T40-emen kívül van tartalék gépnek egy A30-asom is, bár az már nem mondható a maga 15,4" TFT-jével és 3 kg fölötti súlyával "hordozhatónak", de nem is azért vettem. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57) Sipi válasza fotel (#41) üzenetére


Sipi
addikt

Hű, helló, tesó! :) Én is T23-at hajtok! Sajna, csak 512 mega memória, jóval kisebb vinyó, majdnem halott akku, nincs beépített wifi, de az összes, általános dekstop-igényemet kielégíti.
Amikor megvettem, volt, aki hanyatt vágta magát (még én is), mert azt hittem, véletlenül egy vadonat új ThinkPadet kaptam. Pedig a honlap szerint 2002-ben lett először eladva, az akkuja pedig 2000-es gyártmány. Az állapotát elnézve még vagy 5 évig biztosan bírja.

A kijelző nekem is csípi a szemem, ha oda jutok, az 1024-es helyett csak vennék bele egy 1400x1050-est, ami 14,1 collon szerintem tökéletes.
Csak még sehol nem láttam árulni...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#58) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Az a baj, hogy még az itt szóba jött gépek apraja sem igazán mobil , nekem az méretben max a T-Mobil Ameo méret környéke, amit bárhol előkapsz, dolgozhatsz , szórakozhatsz vele. A feleségem X41-et használ, de a valódi mobilitástól még az is messze van, pedig az kicsi és könnyű. Az viszont nincs meg benne, hogy csak bárhol előkapd, mint egy mobiltelefont, használd öt percig, eltedd, aztán esetleg megint elővedd, ha kell, mert másodpercek alatt használható.
A laptopok még szubnoti méretben is csak hordozható gépek valójában.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#59) Sipi válasza philoxenia (#58) üzenetére


Sipi
addikt

Valahol azért határt kell vonni a használhatóság ls hordozhatóság között... A PDA arra való, hogy ha be kell pötyögni tíz betűt, bepötyögöd. Ha el kell olvasni huszat, előveszed a nagyítót és elolvasod.
Ha viszont valami olyan meló van, amihez gép kell, nem jók. Egy 14-es laptop billentyűzeténél kisebb cuccon nem kényelmes gépelni.
Eltérő felhasználási kör...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#60) parandroid válasza philoxenia (#58) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A használhatóság és a mobilitás között negyon nehéz megtalálni az összhangot.

Volt PDA-m, gyakorlatilag a legjobb, ami a piacon kapható: 624MHz-es processzor, 128MB RAM, 3,5" 640x480-as kijelző, de egyszerűen nem tudtam kényelmesen használni.

Próbáltam UMPC-t is, igaz azt tényleg csak nagyon rövid időre, gyors kipróbálás szintjén, de azt is extrém kicsinek találtam.

Ugyancsak néztem 7"-es Sony mininoteszt is, felépítéséből adódóan talán az volt a legközelebb az eddigiek közül a használhatósághoz, de a kijelzője annak is zavaróan kicsi volt.

Mégis, ha most mindneképpen kellene vennem egy új gépet, az valószínűleg éppen az általad is említett X41 lenne.

Értékelem én is a qwerty billentyűzetes okostelefonokat/PDA-kat, mert hasznos jószágok lehetnek alkalomadtán, de szükség esetén internetezni a Nokia E51-en is tudok, dolgozni pedig szubnoti méret alatt semmin nem lehet. És munka alatt általános irodai tevékenységet értek, nem csak emailezést, hanem dokumentumok készítését, szerkesztését, menedzselését (word, excel, powerpoint), hogy speciális szoftverekről ne is beszéljek. Másrészt pedig egy szubnotebook még épp nem zavaró méretű ahhoz, hogy bárhol le tudj vele ülni elvégezni a munkádat. A legjobb persze az, ha jár hozzá egy dokkoló a munkahelyeden és/vagy otthon is.

Bahh, feltartottak hozzászólásírás közben. Lemaradtam...

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#61) philoxenia válasza Sipi (#59) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Persze, de nem is igazán fogsz neki gépelni, mondjuk villamoson, metróban, stb. A gépeléshez előkészületek kellenek, tehát öt-tíz perc általában nem elég rá. Azt nem tudom, hogy milyen módszereket használnak az igazán profik, de az azonnali használhatóság egyik gépnek sem sajátja. Olyan összecsukható bill. kéne, ami egy mozdulattal szét és összecsukható, de összecsukva védett és hordozható is tok nélkül. Csatlakozva a cikkíró gondolataihoz, az igazán mobil felhasználásnál már nem a gép teljesítménye a korlát, hanem az ergonómia, a hordozhatóság, a strapabírás jön elő szempontként. Az eepc méret elvileg megfelelhetne, de ott ezek a tulajdonságok az olcsóság oltárán feláldozásra kerültek.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#62) philoxenia válasza parandroid (#60) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A feleségem használja is az általad leírt módon, de naponta hordozni a súlya és a mérete azért aránylag nagy. Amire én gondolok az külön eszköz, amit a munkahelyre beviszel, ott szinkronizálod a gépeddel, majd a munkanap végén dettó, hazaviszed, otthon ismét szinkronizálsz, ha kell, de útközben, ha muszáj, dolgozhatsz is rajta, az internetet azonban mindenképp eléred vele. Internetezni a mobilon elég korlátos dolog, kijelzőméret és billentyűzethiány miatt.Mondjuk az UMPC az relatíve nagyon drága erre a célra.
Ha egy gép kell, akkor az X41 tényleg nagyon jó, de azért zsebben , még kabátzsebben sem, hordható.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#63) Sipi válasza philoxenia (#61) üzenetére


Sipi
addikt

Ez igaz, de nem mond ellent annak, amit írtam. Munkához, tehát amikor gondolkodni, megoldani kell, nem jó a PDA. Kényelmetlen. Jucinak csókot hinteni internetes szlengben persze megfelel.

Anno az IBM kísérletezett formabontó, meghökkentő ötletekkel. Pl. olyan laptop, amit ha kinyitsz, a billentyűzet "előbújik" a süllyesztett rejtekéből, szétnyílik, és a gépnél pár centivel szélesebbre nyúlik. A gép maga kicsi, a billentyűzet viszont teljes értékű. Máig nem értem, ez (és a hasonlóan szellemes, innovatív, hasznos megoldások) miért nem kellettek a nagyérdemű fogyasztóközönségnek... Az IBM szinte összes klassz ötlete egyszerűen behalt, nem kellett senkinek. Manapság pedig, látva a régi megolásokat, már csak sóhajtozni tudok értük, mert esély sincs, hogy feltámadjon.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#64) philoxenia válasza Sipi (#63) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pedig ezek az építési módok adnának értelmet igazából a mobilitásnak. Ehhez nem is kell annyira szuper technika, csak jó ötletek és minőségi kivitelezés.Talán, most a fejlődés elhozza ezt a hozzáállást a tömegekhez is, mert amire gondolsz az régebben lehetett, amikor a hordozható gépek rendkívül drágák voltak és kihasználni sem tudta volna az átlagjúzer.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#65) Sipi válasza philoxenia (#64) üzenetére


Sipi
addikt

Nézd, én csak azt tudom, hogy 10 éve még rengeteg új, előremutató ötlet jelent meg.
Ma pedig a zöld színű felvágottért elmegy a "user" másik városba, ha ott két forinttal olcsóbb.

Igen, ezek az ötletek régen voltak, amikor a laptop drága volt. Ma pedig olcsó. Annyira olcsó, hogy szinte nincs, aki pár ezressel többet fizetne egy sokkal használhatóbb, komfortosabb cuccért.

Nem hiszek a fejlődésben. (Lásd a cikk egyik gondolatát: hasonlítsd össze az 5 évvel ezelőtti és mai laptopok fogyasztását, hőtermelését, akkuidejét, általános használatra való teljesítményét.)
Az emberi hülyeségben, a folyamatos degenerálódásban hiszek. Ezt naponta többmilliárd homo-izé bizonyítja.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#66) philoxenia válasza Sipi (#65) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Figyelembe kell vennünk azt is, hogy az öt éve árult cuccok elég magas kategóriában indultak, a mai gépek más vásárlókhoz jutnak el. Most is egy olcsó, másfél éve vett laptopon írok, internetezésre sokkal alkalmasabb egy asztali gépnél, van benne egy 1.6-os Celeron M , meg 512 memória, de halk, alig fogyaszt egy asztali géphez képest, a szünetmentes táp pedig egy notinál adott.
Az összecsukhatóság nem kellene feltétlen magas árral párosuljon, mert nagy szériában gyártva sokkal kifizetődőbben lehetne gyártani, a fejlesztés költségei pedig sokfelé oszlanának. Sok minden mutat arra, hogy kell egy hasonló eszköz a "népnek", az UMPC, az EEPC, a méretesebb PDA-k ezen útkeresés állomásai.Gondolj bele, tíz éve milyen luxus volt egy mobiltelefon, mit tudott, mennyiért, mire lehetett használni. Ma pedig.... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#67) keszi válasza parandroid (#53) üzenetére


keszi
csendes tag

Osztom egy az egyben a cikkíró gondolatait. Csak sajnos azt vettem észre, hogy nagyon is szűk rétege vagyunk a fogyasztóknak, mármint azok, akik egy notebooktól tényleg a hordozhatóságot várják el. Körülöttem szinte mindenki notebook-fan, úgy értve, hogy a barátaim, barátnőm, mindenki notebookot használ, pedig a hordozhatóságot egyikük sem használja ki, a barátnőm gépe konkrétan csak akkor hagyja el a szobáját, ha a huga elkéri, hogy használhassa. A legjobban akkor fakadtam ki, amikor pár hónapja a nagymamámnak kerestünk gépet, mert meg akar ismerkedni a nettel, a számítógéppel, stb., és ő bejelentette, hogy notebookot szeretne, mert hogy az mennyivel jobb. A 15" és efeletti gépek, meg az alacsony akkumulátorkapacitás pedig ezeket az igényeket elégítik ki, és sajnos ők vannak többen. Az igazi hordozhatóság pedig megmaradt egy szűk réteg luxusa, amiért rendesen belenyúlnak a pénztárcánkba. Magyarán a notebookok nem igazán lettek olcsóbbak, csak keletkezett egy olyan termékcsoport az asztali gépek és a notebookok közé, amit árban is így pozícionálnak.

(#68) 04ahgy válasza yash (#16) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Na, kérdem én: egy acer vagy fujitsu, ugyanezért az árért mit fog tudni? Megmondom: olvadós műanyagház, recseg ropog, jó ha megy másfél órá akkuról, és örülhetsz, hogy van benne WLAN.

Szerintem inkább ne szidd azt, amihez nem értesz, vagy nem találkoztál vele. Acer szubnotesz, Travelmate 3012WTMi.
Hát ezeket tudja azért a pénzért a "gagyi", üzleti kategóriás Acer:

bluetooth 2.0 EDR
infra
tapipad
mikrofon + BT phone
Core Duo 2Ghz T2500
2G RAM
i945GM (128mb VRAM rendszerből)
SATA HDD, szerintem a típusán értelmetlen vitatkozni. Egyformán ellátja mind a feladatát, legyen az WD, Seagate, Toshiba, vagy Samsung...
12" szubnotesz, 1,6 kg
PCMCIA
SD/MMC/XD/MS olvasó
GigaLAN
s-video
VGA-ki
FireWire full
gyorsgombok
WLAN ABG
fém aluház!!
nagyon pöpec billentyűzet
továbbá nagyon pöpec MATT kijelző! :R
Továbbá két akku! (2200mAh + 4800mAh) A nagyobbról kérlek szépen 5,5 óra az üzemidő, a kisebbről meg 2.

Újonnan 214e bruttó, +2 év gari: 27e. És még nem értük el a 250e ZSÍR ÚJ határt! Erről ennyit...

Én nem találkoztam az általad említett géppel, de elfogadom, és el is hiszem, hogy überminőségű. De szerintem nem állja meg a helyét egy alaptalan lehúzás... Köszöntem a figyelmet!

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#69) 04ahgy válasza 04ahgy (#68) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ja, még ezt az akkuidőt szeretném kisebb CPU-val kibővíteni! 7 óra+, egy álom. :DDD

#67 keszi: Nekem is ilyen nagymama kell. ;]

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#70) parandroid válasza 04ahgy (#68) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Most néztem egy 6292-es TRavelmate-et, 12"-es modell volt az is, bíztató koncepciónak tűnt, de ha jól rémlik az ára, akkor 300e Ft körül volt, igaz már valami újabb C2D procival. Acer határozottan fejlődőképesnek tűnik az utóbbi időben, most talán megint sikerül a TravelMate szériában elfogadható szintű üzleti notebookokat kínálnia.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#71) 04ahgy válasza parandroid (#70) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, én is ezt veszem észre. A PH-s Aspire teszteteken is egész jól szerepelt a legtöbb téren. Az áttervezett (sötétszürke) TravelMate-ek meg szerintem mechanikailag sem hagynak semmi kívánnivalót maguk után.
Természetesen a Dell, meg az IBM az Dell és IBM marad ettől. :D

Én viszonta fent említett gépben szeretnék nagyon procit cserélni. Szerinted mik a kilátásaim egy Dothannal? Már 8 ezer körül is van... Csak kevesebbet enne a 31W-os Core-nál... Hiába veszem le 0,95V-ra, az így is sokat eszik. Egy Dothan meg 0,7V-on néhány wattot, nem?

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#72) parandroid válasza 04ahgy (#71) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kompatibilis visszafelé, más a tokozás... :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#73) sksporky


sksporky
tag

Hali!

MSI VR320,13,3",13x ezer HUF,van most egy kis leírás róla a PH!-n
125-ért 3 év garival lehet Dell-t venni,igaz én nem vennék ennyiért ilyet,de 110-ért ASUS 2 év garral sztem már jobb.
A használt lapikkal csak az a gond hogy bármi kijöhet rajta,bár ha 1 év garival kapni lehet ilyet(12,1"-13,3") 100-120-ért az is egy megoldás,csak kitudja milyen állapotban van már...Viszont a fent említett MSI melegszik sztem+gagyi anyaghaszn.,cerka

(#74) parandroid válasza sksporky (#73) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Újan 120e-ért teljesen mindegy, hogy egy laptop MSI, Dell, Asus, Acer, FuSi, Toshiba, vagy HP. Mind egyformán vacak, egyiket sem szabad megvenni. Valójában még a 150-200e Ft-os kategóriában is meglehetős felelőtlenség új notebookot venni. Meg kell végre érteni, hogy a gyártó nem azért adja ezeket a gépeket ennyiért, mert annyira jó fej, hanem mert ennél több pénzt még neki sincs pofája elkérni érte, olyan gáz. Amennyivel ezek a gépek kevesebbe kerülnek egy középkategóriás, megbízható, jó anyagminőségű és ergonómiájú gépnél, azt valahol kispórolták belőle.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#75) 04ahgy válasza parandroid (#72) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Magyarul semmi esélyem, max Core Soloval? Vagy még az sem csereszabatos a Core Duoval? Vagy vegyek LV/ULV Core Duot? A Core Solo kevesebbet eszik?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#76) yash válasza 04ahgy (#75) üzenetére


yash
senior tag

utána kéne nézni a feszültségeknek inteléknél :U

(#77) sh1n0b1


sh1n0b1
csendes tag

Egyébként a különbség a két kép között: jobb felső sarokban, ujjlenyomatleolvasó :)

"A világűrben viszonylag alacsony a népsűrűség."

(#78) NoLF


NoLF
addikt

nem tudom ki hogy áll hozzá, de nekem a 2,8 kilós (+ töltő és táska tehát sztem simán 3 fölött van) 15,4-es noti hordozható. beleteszem a tatyóba, rákúrom a vállamra, és egyik lábamat a másik elé helyezve elindulok vele, aztán mikor odaértem ahova indultam. megállok. leveszem a vállamról a tatyót kiveszem az eszközt és elkezdem használni. több kilométer séta után, mikor esetleg már kezd kényelmetlen lenni, átteszem az egyik vállamról a másikra a cuccot.
biztos jobb az 1 kilós laptop, de könyörgöm, ki hal meg 3 kilótól a vállán? maximum a 40kilós f@szpörgettyűk, de én biztos nem. ez az első lapim, ha lett volna egy kicsi és utána ez, akkor lehet azt mondanám hogy nehéz, aztán mennék tovább.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#79) parandroid válasza NoLF (#78) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Minden notebookvásárlás kompromisszum. van egy rakás szempont, mint a súly, a méret, a dizájn, a szín, a teljesítmény (ezen belül a VGA, a proci, a merevlemez, a RAm mérete), a zaj, a melegedés, no meg persze az ár, de még ki tudja, kinek milyen szempontjai vannak.

A lényeg igazából az, hogy ki-ki találja meg a megfelelő kompromisszumot.

A probléma pedig az, hogy az emberek nagy részének fogalma sincs, hogy mire van szüksége, vagy hogy mi mit jelent a mindennapokban.

Ezért született ez a kis összefoglaló.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.